Jimmy Carter: USA jsou oligarchií s neomezeným podplácením

Někdejší americký prezident Jimmy Carter na Národní syndikátové rozhlasové show Toma Hartmana prohlásil, že Spojené státy jsou v současné době „oligarchií, ve které systém neomezeného politického podplácení vytvořil kompletní zkázu politického systému jako odměnu těm finančním přispěvatelům, kteří tuto zkázu způsobili“. „Jak demokraté, tak republikání,“ řekl dále, „hledí na tyto sumy peněz, jimiž jsou upláceni, jako na benefit pro ně samotné.“

Jimmy Carter takto odpověděl na Hartmanovu otázku, týkající se nedávného rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně financování kampaně Citizens United.

Zdroj: Information Clearing House

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
3. 8. 2015 15:47

korupce – krev kapitalismu, rakovina lidstva. ..)

Dana
Dana
3. 8. 2015 17:39

Burske orisko Džimínek reaguje na nejnovejsi rozhodnuti Supreme Court, nejvyssiho soudu ve Statech, kde se rozhodlo, ze se nebudou omezovat financni kontribuce-dary politickym kandidatum. Miliardari pak mohou prispivat miliony. No a co ? At prispivaji, davaji penize do obehu. Mne mohou masirovat a krmit televisnimi reklamami na „nejlepsiho vudce“ milionkrat, stejne se rozhodnu sama a budu volit toho konservativniho. Pri voleni B.Obamy volila lidova vrstva, co posilala par dolaru, ale v konecne se sesly miliony. A jak to dopadlo vime, i kdyz pripoustim, ze podle predvolebnich slibu to mohlo dopadnout jeste hur. . Jimmy Carter je priklad, kdy se ke… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2015 17:55

Dana napsal Burske orisko Džimínek reaguje na nejnovejsi rozhodnuti Supreme Court,nejvyssiho soudu ve Statech,kde se rozhodlo,ze se nebudou omezovatfinancni kontribuce-dary politickym kandidatum. Miliardari pak mohou prispivat miliony. No a co ? At prispivaji, davaji penize do obehu. Mne mohou masirovat a krmit televisnimi reklamami na„nejlepsiho vudce“ milionkrat, stejne se rozhodnu sama a budu volit tohokonservativniho. Pri voleniB.Obamy volila lidova vrstva,co posilala par dolaru,alev konecne se seslymiliony.A jak to dopadlo vime,i kdyz pripoustim, ze podle predvolebnich slibu to mohlo dopadnout jeste hur. . Jimmy Carter je priklad,kdy se ke kormidlu dostanejednoduchy clovek, verici fundamentalista-baptistaa je uvrhnut do mezinarodni areny,kde na to… Číst vice »

peter.
4. 8. 2015 6:40

Dana:
USA -váš nový domov bombami šíri po celom svete demokraciu a ľudsko- právnu agendu.Okomentujte prosím tento odkaz
http://www.niejetotak.sk/indianske-uzemie-si-opat-uchvatil-biely-muz/
a napíšte ako sa to zhoduje s tým,čo oficiálne vaša vláda prehlasuje a vytrubuje do sveta.

ducatista
ducatista
4. 8. 2015 8:54

k financování Obamy – jó, ten se uměl zařídit. V primárkách byl financován množstvím drobných příspěvků od občanů, kterým se líbila jeho kritika války v Iráku a vystupování proti Wall Streetu ( snad nikdy od dob F.D. Roosevelta nepanoval v USA takový hněv na Wall Street). Ale pak se stalo něco nečekaného, Obama porušil svůj dřívější slib a stal se prvním kandidátem ve všeobecných volbách, který odmítl veřejné financování ve prospěch neomezeného financování soukromého. Obama se tiše obrátil na mecenáše z Wall Streetu, kteří neměli hluboko do kapsy, jako JP Morgan, Goldman Sachs nebo Citigroup, ale také General Electric a… Číst vice »

ducatista
ducatista
4. 8. 2015 8:56

to výše je reakce na Danu

kchodl
kchodl
4. 8. 2015 20:11

Jimmy Carter nebyl žádný „jednoduchý fanaticky věřící babtista“, ale zkušený jaderný inženýr, kapitán diesel-elektrické ponorky, který stál u zavádění jaderných reaktorů u ponorek, byl členem týmu který zabránil následkům jaderné nehody pokusného ponorkového reaktoru. Díky němu jako prezidentovi – jeho odbornosti – americká vláda včas a schopně reagovala na velkou jadernou nehodu v elektrárně Three Miles Island, která hrozila přerůst v něco horšího než byl Černobyl – což by se jinak při obvyklém politickém alibismu nepovedlo. Také nechal vypracovat energetickou politiku USA, která na dalších 30 let zabránila devastaci energeticky šílenými ekologistickými idioty. V zahraniční politice – ačkoliv byl podobně… Číst vice »

Béda
5. 8. 2015 7:23

http://www.novarepublika.cz/2015/08/orwellovstina-sef-americkeho-institutu.html

Novináři portálu Intercept odhalili, komu ve Spojených státech vyhovuje válka na Ukrajině. Výsledek zjištění je stejně paradoxní jako orwellovský – Americkému institutu pro mír! Přičemž, jak novináři připomínají, je hlavním cílem této instituce je udržovat mír ve světě pomocí „nenásilného řešení konfliktů“.
Ale jeho předseda, Stephen Hadley, je neúprosný jestřáb, jehož obhajoba větších vojenských intervencí často úzce zapadá do zájmů firmy Raytheon, zbrojařského dodavatele, která Hadleye platí jako člena svého představenstva, píše Intecept pod titulkem: „Jestřábí předseda institutu pro mír chce z Ukrajiny posílat Rusy zpět v igelitových pytlích“.

Béda
6. 8. 2015 6:19

http://www.nezavisli.blogspot.cz

Stanislav Pirošík k Víťaznému februáru