Poprava dle objednávky Strýčka Sama

Napsal Lev Veršinin, převzato odtud. 

Zablokování mého blogu na LiveJournalu mohlo být oprávněným trestem za porušení pravidel.

Zablokování blogu Dmitrije Dzygovbrodského (da-dzi) na LiveJournalu mohla být náhoda nebo i něco jiného.

Ale zablokování blogu Borise Rožina aka „colonelcassad“ ukazuje jasný trend. A abych byl přesný, provedení na politickou objednávku.

V zásadě to není nic překvapivého. Probíhá válka, a ve válce se střílí, mrzačí, zabíjí. Všemi druhy zbraní, a informace nejsou výjimkou.

Proto se není třeba ničemu divit a vzít na vědomí: administrace SUP se jasně a zřetelně etablovala jako zvláštní jednotka nepřítele, působící na území Ruska proti Rusku a zájmům ruského lidu. To by těžko mohlo probíhat minimálně bez vědomí, ale spíše bez souhlasu majitele LiveJournalu.

Není to ani špatné, ani dobré.

Je to fakt, ze kterého by měli vycházet jak běžní blogeři a jejich čtenáři, tak vedení Ruska, pokud se skutečně považuje za vedení Ruska.

Všechno ostatní je řečeno, a dobře řečeno, váženým Sergejem Koljasnikovem.

***

Lev Veršinin – putnik1, dočasně zde:  http://vershinin.odnako.org/

Colonel Cassad info zde: http://voicesevas.ru/news/analytics/no-fascism/1482-blokirovka-rupora-totalitarnoy-propagandy.html

***

Známí ruští blogeři:

http://da-dzi.livejournal.com/

http://colonelcassad.livejournal.com/

http://varjag-2007.livejournal.com/

http://yurasumy.livejournal.com/

http://pavel-shipilin.livejournal.com/

http://vladimir-krm.livejournal.com/

http://s0tnik.livejournal.com/

http://mikle1.livejournal.com/

http://gwinplane.livejournal.com/

http://arbaletfire.livejournal.com/

http://summer56.livejournal.com/

http://vseneobichnoe.livejournal.com/

http://stbcaptain.livejournal.com/

http://sokol-ff.livejournal.com/

http://rossiya-ukraina.livejournal.com/

http://konstantinus-a.livejournal.com/

(bude dle možností aktualizováno)

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
17. 6. 2014 7:46

Odkaz – „Čas ubíhá“ http://colonelcassad.livejournal.com/1624443.html Z nouze jen výtah strojového překladu – myslím by si ale Strelcov zasloužil překlad skutečný. V podstatě, v polovině června jak hovořilo se dalších 2 týdne zpět, chunta nakonec stačila vybudovat vydatně převaha v živý síle a technice, v důsledku čeho dokonce při oposredovannoj podpoře za vloupání mez, irreguljarnye části opolčencev nuceny zápasit nechť a s rozebravem na náhradní díly, ale přesto pravidelné armádou, při převažujícího materialno technickém převaze nepřítele v technice a ohňových ostatky. Otázky přímého boestolknovenija postupně začínají získávat čistě množstevní a materiální rysy, kde jakékoliv taktické bádání ne víc než lokální zisk… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 6. 2014 7:46

Pokračování …Strelcov: Jestli vojenské pomoci nebude vojenské porážka DNR a LNR nevyhnutelně Bude ono týdnu dříve, nebo měsícem později úlohy ne hraje Protivník odkrojí nás od hranice a metodicky udusí, při té příležitosti „začistiv“ území a odnomomentno vyhodilo v RF milionu- dva úplně obezdolennych a ozloblennych běženců (následků pro ekonomiku a sociální prostředí, doufám, je jasný?) K Putinu se tristní tvářemi přijde skupinou „blagodarnye oligarchové“, vystrčí vpřed „velikogo kombinatorické“ Surkova a ty všichni objasní pomalé úlisné hlasem „My provedli všechno, co mohli … Čím všechno to jsou ukončí se pro našeho brigády – já vím Většina z nás zahyne, ale… Číst vice »

Béda
17. 6. 2014 8:00

Gatta, to je ten cynismus na celé věci. Putin má na výběr. Buďto je nechá napospas juntě a pokusí se tvrdým ekonomickým tlakem a rozkrýváním Goebbelsovských lží premiantů humanity, demokracie, míru a Pravdy zvrátit stav věci – plynová hrozba Evropě má své efekty, bohužel tato hra se hrá dlouhodobě a východoukrajinský odboj nemá času nazbyt. Druhou variantou je, že Moskva vstoupí přímo do hry. Zde se nabízejí 2 varianty 1) vyzbrojí povstalce moderními vojenskými prostředky, což značně prodlouží „životnost“ odboje a mezitím se pokusí situaci řešit výše popsaným způsobem. 2) ruská armáda jednostranně vyhlásí „ochranu civilistů“ na jv Ukrajiny, letecky… Číst vice »

Béda
17. 6. 2014 8:04

pokračování: Jedny korporace (britský Shell etc) tím sice přijdou o garantovaný kšeft na jv Ukrajiny, kšeft amerického Chevronu na 50 let na západě Ukrajiny zůstane zachován, zato získají v Evropě bonusové výzbrojní zakázky, posílí se jejich upadající role a „nepostradatelnost“ v Euroregionu, kýžený chaos na periferii Ruska a Evropy, který budou odborně přiživovat (na to jsou tito konspirátoři mistři) se stane dlouhodobou realitou. Zde neexistují dobrá ani rychlá řešení. Jsou jenom špatná a ještě horší.

Béda
17. 6. 2014 8:12

Ještě dovětek. Neexistuje vojenská síla, která by si dovolila vstoupit kvůli Ukrajině do války s Ruskem. Takoví pitomci nejsou ani ti konspirátorští blázni ve Washingtonu DC. Vojensky není pro Rusko žádným problémem zvrátit průběh „protiteroristické akce na jv Ukrajiny. Cílenými leteckými údery by to RF dokázala (podobně jako při osetské konspiraci Američanů) v průběhu několika málo dní). To není otázka vojenská. Hlavní otázkou je co poté. V této matematice jsou Američani již tradičně velice slabí (viz Afghánistán, Irák, Libye) a Putin si není jist, jestli konečný efekt nebude kontraproduktivní. proto Moskva doposud váhá s použitím síly a nechává Rusy na… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 6. 2014 8:16

Re Béda

Časovýh orizont cílů států jsou mnohem dlouhodobější a na konkrétní lidské životy velmoci vždy hledí trochu „z nadhledu“.

Nicméně – Putin je s touto politikou na velmi tenkém ledě. A to jak mezinárodně, tak vzhledem k ruské společnosti. A zde si nemůže dovolit prohrát !!!

Béda
17. 6. 2014 8:18

Poslední poznámka. Existuje alternativa Vabank. Rusko dá ultimátum nelegitimní vládě v Kyjevě, kterou obviní ze zločinů proti lidskosti a fašismu. Vyhlásí, že v případě že junta do xy dnů neukončí násilí proti ruskojazyčnímu obyvatelstvu na jv Ukrajiny podnikne po vzoru Kosova humanitární vojenskou akci na ochranu civilistů. To je ale spíš z oblasti sci fi. Je to příliš velké riziko s velkou neznámou na konci rovnice.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 8:24

1. v rusku je take neoliberalni system, jineho strihu ale s zakladem prevzatym z dilny USA. Chyby jasna vnitri idea nezavysla na toxickych NWO a multikulti produktech. Tezko bojovat s vnitrnim nepritelem pokud pormalne pracujeme na stejne ideove bazi. 2. Putin sam je z mocenske linie Jelcin, Sobcak. I kdyz udelal hodne pro napravu Jelcinovi politiky nemyslim ze jeho skupina bude jine nez liberalni v ruskem strihu. Sam deklaruje ze nechce znovuozivit imperiani ideu, o komunisticke nelze se ani bavit. Dugin se snazi vyvynout novou Rusko ideu ale neni siroce akceptovan protoze je a. slozity b. antiliberalni. 3. V rusku… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 8:34

jeste poznamecka, aktivni pomoc obema republikam by prinesla rusku masivni sankce, mozna smertelne pro liberalni ekonomicky system. Bylo by imho treba prejit na „valecnou“ vice rizenou ekonomiku, snad to rusove vedi a prripravuji se na to. Samozdreme tento prechod je treba dopre vnitrne prodat aby lide vedeli proc bude hure, nejlepe jako reakci na jasny utok ekonomicky nebo vojensky na ruske zajmy.

Gatta
Gatta
17. 6. 2014 9:01

Re lomikel
Díky za odkaz. Ten článek na Janice mi uniknul – ten je hodně realistický.

http://janica9.wordpress.com/2014/06/09/putinuv-rafinovany-plan/

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 12:59

Díky za velmi výživný odkaz. Onen článek je bezpochyby těžkou ranou všem implementačním soudruhům NWO rajonů. I diskuse tam je celkem zajímavá. Nicméně … Výstupem je jakási ruská neschopnost reagovat reálně, realisticky, empaticky, šachově-pokerově … prostě klasická sovětská bramboračka. Vážení soudruzi, není tomu tak. Dle některých analytických veličin Rusko vystoupilo z organizace NWO. … My, jižní bohemové, to nazýváme levým jménem: Rusko nakopalo západního producenta celosvětových fekálií do nejen zadního, nýbrž i předního gesichtu. Já nevím, ale umíte si představit, že se ve vás osobně něco vzbouří, a začnete jednat nikoli dle bohapustého rozumu , alébrž velmi impulzivně a vzdorovitě?… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 13:14

Pokrokové BTW!
Nějak mi v novém provedení OM v rámci diskusí schází Seal. Přesně dle mustru, jak mi totálně nescházejí vario-natalitní nickitové.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 13:29

Další pokrokové BTW.
Vlastně nevím , kam to napsat … V Iráku zasahuje cizí letectvo. Jsou to stíhačky právě toho, od kterého bychom to nejméně čekali. Syrské stíhačky, které po celou dobu vnitrostátní emericko-cikánské infekce, hlídaly Sýrii proti Izraeli, tak dostaly jiný zásahový azimut.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 13:41

orinoko – je to zajimave jak se najednou preskupi koalice :). U Syrie to chapu, novy islamsky stat ma byt i na syrskem uzemi. Nejak nejsmem ochoten verit USAkum z to cele neni jen dalsi vabank hra v jejich rezii/ticheho souhlasu, ale je mozne ze jsem jen paranoidni.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 13:43

Omlouvám se … ale snad to bude pochopitelné.
Sýrie nad Irák proti ISIL poslala i české podzvukové bitevníky. Vlastně ani nevím , které má Sýrie k dispozici… Jestli všechno dobře dopadne, a Sýrie v Iráku vykouzlí české výrobě velmi aktuální promotion, tak Vodochody můžou otevírat bedny se šampaňským.

Gatta
Gatta
17. 6. 2014 14:03

Na článku z Janiky je děsivé, že Janukovič, jehož krokům a myšlenkám (pokud nějaké byly) jsem popravdě tehdy moc nerozuměl, to vše mohl zkraje zarazit, nebo Ukrajinu dovést k relativně nenásilnému rozdělení. Ale on byl „chytrý“ a „měl svůj plán“. Přesně podle toho, co jsme říkali jako kluci: „Ty jseš nějakej chytrej – nejseš náhodou posranej?“ To Putin určitě není, ale doufám, že jeho plán není tak dokonale „rafinovaný“ jako ten Janukovičův. Staří Římané, když bylo jasné, že dřív nebo později „válka bude“, tak vyrazili do pole vždy raději první. Čekat, že: „Čas pracuje pro nás“ – to může být… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 14:34

Njn, kdyby tak Rusové tušili , kterak všelijak jsou řešeni na českých webech … a po šedesátémosmém v historickém století … co by asi NATO řekli.
Díky nějakému odkazu tady, jsem se dozvěděl, že my Češi máme odpovědnost za lužické Srby. Myslím, že 100% moravských sudeťáků vůbec netuší , která bije. Mně osobně to zpětně vysvětluje skutečnost, proč jsme se na výletu na kolech mezi Sasíky v oblastech Oibin, Žitava, Goerlitz, Budyšín cítili jako mezi svými.
Big Bang , energie Tvá budiž pochválena až chvíle, kdy z černé díry neunikne ani světlo.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 15:02

Nenakládejme Rusům těžší břímě, než jsou schopni unést.
Mají svých vlastních problému dost a přesto dál futrují Sýrii seč mohou:
http://sana.sy/eng/21/2014/06/17/550683.htm
Už jsem to tu psal: Sýrie Rusko odměnila neskutečnou věrností , a Rusko čeká totéž.
A proč? Oba tyto státy včetně Iránu prošly křižáckým třídním bojem a náladou disidentství.
Ani náhodou nejsem expert na islám, ale z toho co vím, tak pro všechny bílé blby je partnerem šíitská tolerance.
Ovšem cikán ve vošinktonu dýsí pro takováto lidská práva nemá PRAŘÁKné pochopení.

Gatta
Gatta
17. 6. 2014 15:44

Jen obecně.
Spoléhat se, že „Čas pracuje pro nás“ může přinést úspěch, … pokud máte ve vývoji situace na své straně startegickou iniciativu a ten čas nemarníte pouze čekáním.

Což Janukovič s jeho statickými a trpně mrznoucími Bekruťáky neměl ani omylem.

ducatista
ducatista
18. 6. 2014 17:09

Ač mě to vůbec netěší, Rusko neudělá vůbec nic – pokud tedy hovoříme o nějaké zásadní vojenské akci, ať už o invazi či vyhlášení bezletové zóny apod. Bohužel Putin nemá příliš velký manévrovací prostor. Sankce, které by následovaly, by ruské ekonomice zlomily vaz. A nepište prosím o válečné ekonomice – ač má Putin velkou podporu, tak v tomto případě ví moc dobře, co by následovalo. A Rusko by se vrátilo o desítky let nazpět. Jak už někdo psal, tahle hra se hraje v dlouhodobém horizontu a Putin není Mesiáš, pouze pragmatický politik, který se snaží pozvednout současné Rusko. Povstalci se… Číst vice »

Alena
Alena
18. 6. 2014 18:32

Zajímavý článek z Janiky.Dle mého oligarcha Janukovič to hrál na obě strany, jinak by majdan dávno potlačil. Rusko zřejmě bude donuceno postupně ukončit podnikání s EU a orientovat se na asijské země. Proč by mělo pomáhat Ukrajině, kde se jen krade ještě ve větší míře než v Česku? Jsem zvědavá, jak se zachová Německo, kde je podíl zahraničního obchodu s Ruskem daleko největší z celé EU