Poznal jsi lásku?

Když se takto zeptá žena nějakého muže, je mu jasné, že nikdy lásku nepoznala. A navíc ji ani poznat nechce, protože si myslí, že ji zná. Podobně jako oni fanatici, co tvrdí, že poznali boha. A je jedno, jestli má lásku spojenou s nějakými představami podobnými Mrazíkovi na obláčku, nebo si to myslí jenom proto, že si podobně jako si oni vybrali nějakého boha, vybrala nějakého muže, protože „to tak má být“.

Mnoho žen vydává patologickou připoutanost k partnerovi za lásku, a ještě se cítí povýšeně a „litují“ muže, že lásku neznají (ačkoli by spíš měli litovat muži je). Spíš než o litování by se dalo mluvit o pohrdání, i když ani to není to pravé slovo, neboť tyto psychotičky žádnou hrdost nemají. Jsou to ženy s nízkým sebevědomím, které si, podobně jako náboženští fanatici, kompenzují přimknutím se k „jediné pravdě“, a pak agresivitou – s touto „pravdou“ za zády. A jakékoli ohrožení této jejich „jediné pravdy“ u nich vyvolává často až nepříčetnou zuřivost. Dokud necítí, že je jejich „pravda“ ohrožena, jsou podobně splachovací jako různí misionáři a sektáři. Co člověk řekne, ignorují, přestože říkají, že si chtějí poslechnout jeho názor, a melou si pořád svou, počítají s tím, že člověka obrátí na svou „jedinou pravdu“. A vzhledem k tomu, že zájem o názor druhého jenom předstírají, nejsou jenom splachovací, ale i to druhé. Velmi podobným způsobem, jako „věřící“ mluví o potřebě „jistoty v bohu“, také mluví o potřebě „jistoty ve vztahu“. Jsou to tedy i osoby podobně vnitřně nejisté. S nejistotou kompenzovanou falešným pocitem nadřazenosti nad „nevěřícími“, pohany, neznabohy, heretiky … či muži.

Tyto podobnosti nejsou náhodné, neboť jak náboženství, tak kult vztahů byly vytvořeny a vnuceny lidem stejnými mocenským strukturami a za stejným účelem – jejich ovládnutí, kontroly jejich myšlení, paralyzování společnosti.

Kult vztahů ve své podstatě je náboženstvím. A velmi nebezpečným, protože na rozdíl od jiných náboženských kultů je ještě nenávistnějším, ještě asociálnějším. Na rozdíl od jiných náboženství, která do jisté míry počítají s tím, že existují i lidé jiných vyznání a lidé bez vyznání, kult vztahů s ničím takovým nepočítá. Skutečnost, že téměř všichni muži a i mnoho žen to cítí jinak, jde zcela mimo něj. Tolerance je u tohoto kultu naprosto nulová. Podle dogmat vnucených uctívačkám kultu vztahů (které se však budou do krve bít o to, že jde o jejich vlastní „názor“), jde mužům, kteří na všechno nekývnou, o „jenom sex“ (o což může mužům těžko jít, když žádný muž ani neví, co by si měl pod tímto ryze ženským pojmem představit – pro něj je to něco asi stejně pochopitelného jako třeba broskvová barva … a o sex s nimi už vůbec ne), a ženy, které to cítí jinak – a hlavně ty, které to dělají zadarmo – jsou podle jejich poněkud zvláštní logiky či projekce kurvy.

Podobně, jako je za náboženstvím obrovský aparát sloužící k tomu, aby přesvědčilo lidi, že je bohem něco, co bohem není, produkující například náboženskou literaturu, kterou však nikdo moc nečte, máme i za kultem vztahů obrovský aparát, který sice není natolik institucionalizovaný, ale produkující spousty literatury, filmů, televizních seriálů, divadelních her, prostě veškerou pseudokulturu, která má ženy přesvědčit o tom, že je láskou něco, co láskou není – a kterou ženy přímo hltají. Včetně oněch „ženských“ časopisů, což můžeme brát jako zkratku z náboženských, protože s pravým ženstvím nemají nic společného. …V případě náboženských kultů a kultu vztahů v podstatě jde o strukturní a bezstrukturní řízení téhož.

Když jsem v mládí cvičil jógu a došlo u mě k jakémusi probuzení, zašel jsem do kostela, a byl jsem v šoku. Hned jsem viděl, že tam nepatřím, že nikdo z těch, co tam jsou, necítí to, co já. A stejně se cítím, když slyším ty, co neustále melou o vztazích.

Chci ženy, se kterými si porozumím. Nechci jenom vztah nebo jenom „jenomsex“. Vztah je pro mě sprosté slovo. Stejně sprosté jako výrazy, které mají uctívači tohoto nenávistného kultu pro ty, co s nimi do písmene nesouhlasí.

A jestli jsem poznal lásku? Tomu, kdo ji poznal, není třeba nic říkat. A říkat cokoli těm, co ji nepoznali, je stejné jako házet hrách sviním – jen to posílí jejich nenávist, kterou si pak vybijí na vás.

13. ledna 2016 ▓

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
13. 1. 2016 18:51

osvěžil jste mne. článek je fajn i jako Váš svérázný inzerát, pane Jene. Nevím, zda je známo, že australští aboriginové mají složitý systém vztahů rodinných leč jednu zásadu: budoucí tchýně nesmí svého budoucího zetě nikdy vidět, a v životě spolu tito dva lidé nesmějí hovořit. Matrimoniolog by jásal. Porozumění….asi, i vzhledem k Vaší ctěné vizáži sádhu-a navíc ex-jogína bych radil zvážit angažmá mladinké indické prostitutky. V rámci „demokratického“ kastovního systému Indické republiky může dcera prostitutky být zase jenom prostitutka, ale, na rozdíl od jiných, nepatří kastovně k nedotknutelným, neboť těší i nejbližší vyšší kasty. A porozumění: jakmile se ona naučí… Číst vice »

Bety
Bety
13. 1. 2016 20:27

Možná bych byla v silném pokušení souhlasit s autorem v tom, že nás média zahlcují nereálnými plky. Ovšem jeho hodnocení „nenávistných“ mě vede k domněnce, že má s ženami obecně nějaký vážný problém.

Jan Kristek
Jan Kristek
13. 1. 2016 20:58

Bety napsal

Možná bych byla v silném pokušení souhlasit s autorem v tom, že nás média zahlcují nereálnými plky. Ovšem jeho hodnocení „nenávistných“ mě vede k domněnce, že má s ženami obecně nějaký vážný problém.

Ne problém, zkušenosti.

Sasin
Sasin
13. 1. 2016 21:57

Láska je pojistka plození normálních lidí.
Ale pro pobavení přihodím scénář. :-) Šmejdům to de od ruky jako ve výrobě na plán. Ani nevědí kolik mají dětí. Chtějí jen to libido a náklady je už nezajímají.

P.S. Znalci tvrdí, že z lásky by se měly rodit děti. Problém je, že láska nezná manželské vztahy ani jejich majetkové uspořádání. Proto se rodí více dětí bez lásky.

PP.S. Gdyž se láska zabejčí, veme vám úplně všechno. Úplně vás zničí. Tož tak

hudryper
hudryper
13. 1. 2016 22:01

Honzo, když jsme se naposled viděli ve vlaku,tak ses stěhoval. To bylo k té ženské,která Tě tak rozhněvala ? Netrap se kvůli jedné, vždyť pro takového štramáka jako jsi Ty, jsou jako tramvaje :
Za 5 minut jede další, ne ?“

J. Hruška
J. Hruška
14. 1. 2016 7:09

No, autor mi připomíná tu slečnu, která jde na rande a maminka jí poučuje: „Kdyby ti chtěl něco říkat nebo ukazovat co neznáš, hned ho zakřikni!“
Na schůzce:
On: „Slečno, viděla jste dona Quijota?“
Ona: „Neviděla, nechci vidět a jestli ho vytáhnete, tak vás přes něj plácnu!!!!“

Sio
Sio
14. 1. 2016 7:40

No jo, ale co třeba láska nebo vztah k potomkům? A co když následně (!) chcete mít dobrý vztah i k jejich druhému rodiči? Možná mají ženy, a to přesně z onoho důvodu (potřebují zdroje pro sebe a potomky) tendenci chlapy (obvykle ekonomicky silnější) tendenci připoutávat mužské protějšky často (ne vždy) právě z těch to důvodů? Na mužské straně je také mnoho žárlivých pitomců (co je v tom jiného, než nízké sebevědomí)? Zamilovanost a hormony jsou chemií a zajišťuje to příroda. Po jednom až dvou letech s dětmi to obyčejně mizí. Nastupuje pragmatismus, prostá ochota o „oběti pro děti“ a… Číst vice »

Sio
Sio
14. 1. 2016 7:42

J. Hruška napsal

No, autor mi připomíná tu slečnu, která jde na rande a maminka jí poučuje: „Kdyby ti chtěl něco říkat nebo ukazovat co neznáš, hned ho zakřikni!“
Na schůzce:
On: „Slečno, viděla jste dona Quijota?“
Ona: „Neviděla, nechci vidět a jestli ho vytáhnete, tak vás přes něj plácnu!!!!“

Něco podobného jsem slyšel o Hoffmanovi a hoffmanských kapkách.

Jan Kristek
Jan Kristek
14. 1. 2016 9:14

hudryper napsal Honzo, když jsme se naposled viděli ve vlaku,tak ses stěhoval. To bylo k té ženské,která Tě tak rozhněvala ? Netrap se kvůli jedné, vždyť pro takového štramáka jako jsi Ty, jsou jako tramvaje : Za 5 minut jede další, ne ?“ Jardo, ne, k ženám se nestěhuji, koupil jsem si další byt. Článek jsem napsal na základě letitých zkušeností, i když konečným impulsem bylo jedno katastrofální rande. Problém je, že sex je dnes téměř ze sta procent komercializován, a tak jsou ženy skutečně jako tramvaje. Sehnat ženu, která by za to nechtěla peníze, je dnes opravdu těžké. Pokud… Číst vice »

iri
iri
14. 1. 2016 10:06

Zajímavý článek a zajímavá diskuse… Společnost zprznila lidi a tím i vztahy mezi nimi. Fakt, že není uznána a přijata rozdílnost pohlaví v jejich přirozenosti, jen se nosí představa, o tom jak mají muži a ženy vypadat, jak se chovat. Dobrat se nějaké podstaty v těchto společenských podmínkách snad ani není možné. Najdou se i jiné popisy toho, co je vztah. “ Vědomí samo o sobě vztah nevytváří.“ To je citát z článku MUDr. Špatenky. Naproti tomu znám různé lidi, kteří vědí jak se vztah vytváří a není jich málo. Hlavně to mají v repertoáru některé mě známé ženy. Pokud… Číst vice »

hudryper
hudryper
14. 1. 2016 10:16

Ahoj Honzo , s tou slevou jsi to netrefil. Senioři jezdí zadarmo. Akorát pro vlak v rámci PID musí mít opencard,na který vynaloží pakatel jedenou za čtyři roky. Zatím ! A sleva na vlak,tam kde už neplatí OC není 50,nýbrž jen 33 % . Takže mimo Prahu je to „ježdění“ dražší,než v ní,matičce měst. Měl bych radu,možná že i dobrou. Když Tě dáma pozve k večeři,či dokonce na oběd,všímej si hlavně,jestli je mlsná. Pakliže ano,nekoukej na exterier,ani na věno a věnuj se té paní. Budeš celá léta spokojen a opečováván. To fakt není jako chodit pěšky a revizoři se Ti… Číst vice »

Sio
Sio
14. 1. 2016 11:18

Jan Kristek napsal Jardo, ne, k ženám se nestěhuji, koupil jsem si další byt. Článek jsem napsal na základě letitých zkušeností, i když konečným impulsem bylo jedno katastrofální rande. Problém je, že sex je dnes téměř ze sta procent komercializován, a tak jsou ženy skutečně jako tramvaje. Sehnat ženu, která by za to nechtěla peníze, je dnes opravdu těžké. Pokud člověk nebyl nikdy zvyklý za to platit, je lepší chodit pěšky, než se prát s revizorem. …Podobně jako u tramvají máme asi také v poměru k příjmům nejvyšší jízdné … a na rozdíl od tramvaje nemůžu uplatnit ani padesátiprocentní seniorskou… Číst vice »

orinoko
orinoko
14. 1. 2016 11:37

Ja osobne nevim, jestli jsem poznal lasku …. zamilovanost vsak zcela urcite.

Gatta
Gatta
14. 1. 2016 12:17

Někoho nebo něco milovat znamená, že to je „chtěná součást vašeho života“.
Podobně nenávist – je „Nechtěná součást vašeho života“.
Oboje j pocit na urovni podvědomí, ktery racionální myslí nemůžete eliminovat.

Vztahy a plození dětí ve „vztazích“ je především o těch dětech a ne o nějakém extatickém sexu ploditelů.

Pro ty co mají problém :-)
https://www.youtube.com/watch?v=E71_p4_MVTI

Bety
Bety
14. 1. 2016 13:17

Jan Kristek napsal
Ne problém, zkušenosti.

Někde jsem četla, že muže i ženy podvědomě přitahuje jen určitý typ. Poperte se se svým podvědomím a výsledek vás možná překvapí.

Jan Kristek
Jan Kristek
14. 1. 2016 15:38

Jardo, „technická“:
Mladší senioři – od šedesáti – jezdí v MHD za polovinu.
A vlakem jezdím také za polovinu, protože mám kartu IN 50.

fajt
fajt
14. 1. 2016 16:04

Sasin napsal

Láska je pojistka plození normálních lidí.
Ale pro pobavení přihodím scénář. Šmejdům to de od ruky jako ve výrobě na plán. Ani nevědí kolik mají dětí. Chtějí jen to libido a náklady je už nezajímají.

P.S. Znalci tvrdí, že z lásky by se měly rodit děti. Problém je, že láska nezná manželské vztahy ani jejich majetkové uspořádání. Proto se rodí více dětí bez lásky.

PP.S. Gdyž se láska zabejčí, veme vám úplně všechno. Úplně vás zničí. Tož tak

tohle není láska, to je nezvladatelné libido, no a na to jsou obě pohlaví kadeti. :-)

hudryper
hudryper
14. 1. 2016 16:42

Jan Kristek napsal

Jardo, „technická“:
Mladší senioři – od šedesáti – jezdív MHD za polovinu.
A vlakem jezdím také za polovinu, protože mám kartu IN 50.

Tak vidíš,jezdíš si za polovinu,ale výkon jsi schopen podávat za předražené jízdné. Nezbývá,než si
to zařídit tak,aby rovnice byla rovnicí. Pořiď si dvě děvčata najednou,nejlépe dvojčata. A je to !

Aleš
Aleš
14. 1. 2016 19:49

Myslím, že si s ženskými nemáme co vyčítat. Rozlišujeme je na dámy a nedámy a oni nás na muže a nemuže.
Ani snižování nároků moc nefunguje, čím menší nárok člověk klade na protějšek, tím větší ho musí klást na sebe…
https://www.youtube.com/watch?v=JBslwxF9a10
https://www.youtube.com/watch?v=3N1Ko8SDZlc
https://www.youtube.com/watch?v=fnI2my9N7FA
https://www.youtube.com/watch?v=7cyHR4-9wEk
Bety: géniové zůstávají ve své době obvykle nepochopeni

merlin
merlin
14. 1. 2016 20:07

iri napsal Zajímavý článek a zajímavá diskuse… Společnost zprznila lidi a tím i vztahy mezi nimi. Fakt, že není uznána a přijata rozdílnost pohlaví v jejich přirozenosti, jen se nosí představa, o tom jak mají muži a ženy vypadat, jak se chovat.Dobrat se nějaké podstaty v těchto společenských podmínkách snad ani není možné. Najdou se i jiné popisy toho, co je vztah. “ Vědomí samo o sobě vztah nevytváří.“ To je citát z článku MUDr. Špatenky. Naproti tomu znám různé lidi, kteří vědí jak se vztah vytváří a není jich málo. Hlavně to mají v repertoáru některé mě známé ženy.… Číst vice »

peter.
14. 1. 2016 20:16

merlin napsal
normálně

Na to slovo vo vašom zase veľmi dobrom komentári kladiem dôraz.Sám pre seba, samozrejme.

Janika
Janika
14. 1. 2016 20:55

Lidi przní společnost asi tak, jako prasata przní vepřín :-).

Sasin
Sasin
14. 1. 2016 21:25

fajt • 14. Leden 2016
tohle není láska, to je nezvladatelné libido, no a na to jsou obě pohlaví kadeti. :-)
==========================================

Já vím, ezoterici říkají, že láska je nehmotná, nic si nepřisvojuje, nic nechce a je volná a gdo to pochopí umře sám s biblí v náručí nějaké hodné smrtky. :-)

Proto je hodně teoretiků kolem lásky. Muheeeeeee

fajt
fajt
14. 1. 2016 21:41

Sasin napsal fajt • 14. Leden 2016 tohle není láska, to je nezvladatelné libido, no a na to jsou obě pohlaví kadeti. ========================================== Já vím, ezoterici říkají, že láska je nehmotná, nic si nepřisvojuje, nic nechce a je volná a gdo to pochopí umře sám s biblí v náručí nějaké hodné smrtky. Proto je hodně teoretiků kolem lásky. Muheeeeeee :-) s láskou je to jako s vírou, je to prostě hodně osobní věc, pokud ji beze zbytku celou publikujete ostatním, tak se z toho stává zboží, které si každý může koupit… no a ne každý láskou postižený se chce stát… Číst vice »

Sasin
Sasin
14. 1. 2016 22:01

Milý fajte, „TA“ láska není na prodej. To je pro harpagondechajcké vědce špatná zpráva. Nedokáží ji chytit, rozkuchat, anállízovat, označkovat, pojmenovat ani zařadit do regálu v supehypermaker. Jejich metoda je neúčinná, proto nás nemají rádi. Muheeee

alexithymie54
alexithymie54
15. 1. 2016 20:52

peter. napsal
Na to slovo vo vašom zase veľmi dobrom komentári kladiem dôraz.Sám pre seba, samozrejme.

Peter, ty můj slovensky souznějící kamaráde (POZOR! žádná ironie!!!)
To byl tvůj dotaz na sjednocení Čechů a Slováků Pjakinovi?

mm
mm
15. 1. 2016 21:38

mám pro Vás avantgardní video, doufám, že bude inspirovat, pane Jene https://www.youtube.com/watch?v=U4zUauDluP8&feature=youtu.be

mm
mm
15. 1. 2016 21:42

představte si HO vyfocenýho v kostýmku, a foto přeneseno na tričko, nebo na hrnky v domácnosti…..

hudryper
hudryper
15. 1. 2016 21:54

mm napsal
představte si HO vyfocenýho v kostýmku, a foto přeneseno na tričko, nebo na hrnky v domácnosti…..

Side ! Vy snad dětinštíte… to surfujete po bleskových webech ? Mně to připadá nejen uhozené,
ale poněkud nudné. Přerušil jsem to v polovině a přesto jsem měl pocit ze ztráty času.

Nerevar
Nerevar
16. 1. 2016 2:28

Autore, co jste to udělal? Uvědomujete si vůbec, jaký ničivý potenciál může mít správně nasměrovaná feministka?

peter.
16. 1. 2016 12:30

alexithymie napsal
Peter, ty můj slovensky souznějící kamaráde (POZOR! žádná ironie!!!)
To byl tvůj dotaz na sjednocení Čechů a Slováků Pjakinovi?

alexithyme:
Nie nebol.Na slovenských weboch je viac petrov.Ja so svojimi počítačovými znalosťami by som sa k položeniu otázky Pjakinovi ani nedostal.Aj keď je pravda,že na Slovensku táto otázka rezonuje a sám som ju v poslednej dobe viac krát položil.

peter.
16. 1. 2016 12:32

Bety:
Toto je ten správny typ muža ktorý priťahuje ženy:
comment image?oh=d36a2b575c4ff5ec90eefe720bbd698a&oe=56FB6D62

mm
mm
16. 1. 2016 18:46

ono jde o úhel pohledu, hudrypere. Vzhledem k tomu, že mé komentáře i ke kvalitám znečištěného povětří „čekají na schválení“, nezbývá, než si ze všeho dělat werichovskou bžundu. Video bylo z New York Postu.

hudryper
hudryper
16. 1. 2016 22:17

Nic si z toho nedělejte,mm,můj příspěvek ,kterým jsem zareagoval na manipulatívní článek Janiky
náhle zmizel a není už součástí diskuse. A také nějakou dobu „čekal na schválení“ a po mém dotazu
se nakonec v diskusi objevil,aby po nějaké době zase zmizel…Takže všichni na stejném prámu jsme.
Jakmile jsem uviděl,že se bude příspěvek schvalovat,ihned jsem od něho udělal kopii,kterou jsem
ale poté,co jsem ho uviděl vylepený,zase smazal. Software OM má ještě nějaké mouchy a čím na OM bude více inzerce a cookies,tím delší budou časy vybavování a tím méně budeme mít chuť sem
něco seriozního napsat. Čest prejšn side !

hudryper
hudryper
16. 1. 2016 22:34

No vida ! Ani jsem to skoro nedopsal a příspěvek je zase na svém původním místě.

hudryper
hudryper
17. 1. 2016 9:38

A další den-neděle dopoledne- a příspěvek zase zmizel. Gratuluji Stane.

duro trulo
duro trulo
20. 1. 2016 22:15

No Jeníku co to je láska?
Chemie náhodného setkání, emoční projev hlupáka, společenská úmluva šílenců, deprivační indoktrinace s cílem druhové reprodukce nebo zábava hloupých gojimů určovaná prediktorem? Je to abstraktní pojem naplňovaný představami jeho uživatelů nesmyslnou absurditou jejich tužeb!! Hrůza třepe kurníkem a gojimové světem.