Pozvánka na poutní setkání

Milí přátelé,

zvu Vás na poutní setkání u pomníku slovanských věrozvěstů sv. Konstantina-Cyrila a sv. Metoděje nad Světlou pod Javořicí . Pomník byl zbudován v roce 2013 u příležitosti 1150. výročí jejich příchodu na Velkou Moravu a 13.července 2014 byl slavnostně posvěcen.

Setkání se koná v neděli 12. července 2015 v 15 hodin.

Pořad:

Uvítání poutníků

Sborový zpěv

Pobožnost u pomníku s promluvou (P. Miloslav Kabrda SDB)

Sborový zpěv

Závěrečné slovo

Volné posezení na krásné vyhlídce s příležitostí k osobním setkáním .

Setkání se koná za každého počasí. Kdo vlastní kancionál, nechť jej vezme s sebou. V  pořadu jsou zařazeny cyrilometodějské hymny Bože cos ráčil a Ejhle oltář. Při slunečném počasí i při ev. srážkách je vhodné si vzít deštník nebo pláštěnku (či jiný kus hodicí se na prostření k usednutí na louce). V obci bude pro účastníky připravena možnost zakoupení občerstvení. Žádáme ty, kdo přijedou na setkání po vlastní ose, aby své dopravní prostředky zaparkovali v obci a nevydávali se s nimi na polní cestu vedoucí k pomníku. Ten se nachází cca 800 m daleko při cestě vedoucí z obce od stodol hospodářství pana Oldřicha Rasochy (za nimi stojí v louce jako orientační bod nová zelená stavba odradonovací vodárny). Pak vede cesta nad kravínem vzhůru podél lesíku vlevo mezi ohradami. Pokračuje mezi lukami přímo stále vzhůru nejkratší cestou k lesu pod horou Javořicí (837m), jejíž stožár je vidět. Počátek cesty v obci bude označen. Odměnou za námahu spojenou s procházkou k pomníku bude otevírající se a stále krásnější vyhlídka na jihozápadní horizont posledního výběžku Jihlavských vrchů s vrcholy (od jihozápadu ) Pivničkami (758m), Hradiskem (769m) a Bradlem (671) u Olší na jihovýchodě.

Štastnou cestu přeje a na setkání se za pořadatele těší

PhDr. Karel Plocek sen.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
8. 7. 2015 13:23

za slovensku polovicu velkej Moravy pozdravuje Stretnutie putnikov Anton Hrnko: Túto tradíciu, ktorá sprevádzala našich predkov celé stáročia a ktorá ich posilňovala vo viere a v nádeji na lepšie a spravodlivé postavenie Slovákov v rodine európskych národov, sme považovali vtedy a považujeme ju aj dnes za kľúčovú pre náš národný život. Slováci cyrilo-metodskú tradíciu nikdy nechápali len v úzkom kultúrnom a náboženskom zmysle. Sv. Cyril a Metod neboli tí, ktorí by priniesli kresťanskú vieru medzi našich predkov. Starí Slováci boli pri ich príchode na naše územie už najmenej dve generácie predtým pokrstení a poznali hodnoty kresťanstva. Svätí solúnski bratia však… Číst vice »