Vleklá krize dohání Řeky k sebevraždám

Počty sebevražd v Řecku se během dvou let po zavedení úsporných opatření nařízených věřiteli zvýšily o více než třetinu. Tento nárůst mezi lety 2011 a 2012 současně autor příslušné studie, profesor George Rachiotisz univerzity v řecké Thesálii, dává do souvislosti s raketově rostoucí nezaměstnaností.

„Po roce 2010, kdy začaly být zaváděny úspory, jsme si všimli výrazného nárůstu míry sebevražd v porovnání s lety 2003-2010,“ uvedl pro server International Business Times profesor Rachiotis. „Nezaměstnanost se navíc porovnání s rokem 2009 zanedlouho skoro zdvojnásobila, spolu s tím rostl i počet smrtí vlastní rukou,“ dodal.

Míra sebevražd se během následujících dvou let zvýšila z 3,37 na 4,56 těchto úmrtí na 100 tisíc obyvatel, uvádí studie, kterou na toto téma Rachiotis vypracoval.

Řecké úspory měly i další negativní průvodní jevy. Do února 2012 přibylo 20 tisíc bezdomovců, pětina obchodů v historickém centru Atén zkrachovala a zhruba desetina populace širší oblasti Atén navštěvovala denně vývařovny pro chudé. Nárůst sebevražednosti byl zaznamenán také u osob starších 65 let.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 7. 2015 4:16

http://www.nwoo.org/2015/07/08/uz-to-zacalo-recke-podniky-uz-ted-uvadi-ceny-v-drachmach/

Dnes už Kathimerini referoval, že řecká vláda potýkající se akutním propadem hotovosti a stojící před možností, že tato země brzy narazí na nedostatek kriticky důležitého zboží, činí přípravy na zavedení alternativní měny. „Podle těchto zpráv už začal proces přípravy paralelní měny…

http://proinvestory.cz/kybervalka-v-primem-prenosu

http://www.nwoo.org/2015/07/08/farage-otrasl-euro-parlamentem-rekl-tsiprasovi-odejdete-z-eura-vezmete-si-zpet-svou-demokracii/

Béda
9. 7. 2015 4:44

Řecko je posledním bojištěm války finančních elit proti demokracii – See more at: http://www.blisty.cz/art/78076.html#sthash.USNR3MVb.dpuf

Béda
9. 7. 2015 5:56

Z diskuse na Zvědavci: „…Jsem pro silný český kapitál. Nikoli pro bolševismus, jak se mi snaží někteří podsunout. Aby mohl být ale český kapitál silný, nemůže jej, jakož i celý národ včetně těch „dělníků, rolníků a pracující inteligence“, jak říkali komančové, vysávat, za kdykoli dotištěný doláč, pijavice co sedí někde ve skrytu a tahá za šňůrky svých pimprlátek, který to maj za úkol realizovat: Tedy abych upřesnil, tahá za drátky, ke kterejm je přivázána i řada trolů, jen možná ani neví, že tak činíš, pakliže jednají v dobré víře, protože jim takový profesoři, jako je Putna a spol, vymleli mozek.… Číst vice »

Béda
9. 7. 2015 5:57

pokračování: …si pak z dovozu ve svým supermarketu koupí za tyto mimo pravidla dotisklé doláče cokoli co potřebují. Proč se to neprojeví na inflaci dolaru? Protože se ty jejich dotisky vždy rozpustí v jeho celosvětovém objemu. Proč jej prodávající neodmítnou? Kdyby to udělali skončili by jako Irák nebo Libye. To se týkalo těch malých. Nyní to udělalo pod vedením Ruska a Číny půl planety (BRICS). Na ty si Amíci již sami netroufnou, tak se snaží, aby jsme to za ně vyválčili my Evropani!!! Trolíci, jděte nafasovat kalacha k Porochovi a můžete reálně ten svůj boj za těch svých pár stříbrných… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 7. 2015 6:21

Někdo to možná pochopí jinak, ale já to beru s nadhledem. Dost mě to pobavilo. A OM opět na špici aktuálnosti.

Hitler jede na řeckou dovolenou.

https://www.youtube.com/watch?v=7TpH2sBf48w

peter.
9. 7. 2015 6:55

Toto je celkom od veci,no neviem kam inam to mám dať.Pre mňa to je veľmi zaujímavé :
http://www.srspol.sk/clanek-bez-dohody-s-v-britaniou-by-hitler-nikdy-na-zssr-nezautocil-11136.html

Gatta
Gatta
9. 7. 2015 8:24

orinoko napsal

Někdo to možná pochopí jinak, ale já to beru s nadhledem. Dost mě to pobavilo. A OM opět na špici aktuálnosti.

Hitler jede na řeckou dovolenou.

https://www.youtube.com/watch?v=7TpH2sBf48w

Dobré :-)

A na vedlejší diskuzi byl dobrý i tento Bédův odkaz:
http://aeronet.cz/news/uskrtili-dluznika-a-ted-nevedi-co-delat-s-jeho-mrtvolou-veritelske-zeme-mozna-uz-neuvidi-od-recka-ani-cent-za-spekulaci-se-holt-plati-neukazujte-na-recko-ukazujte-na-ratingove-agentury-a-nenasytn/

fajt
fajt
10. 7. 2015 6:13

až v Řecku policisté budou sociálně slabé naprosto běžně likvidovat smrticí silou danou se zákona – jak se to dnes děje ve spojených státech – a dav tomu bude tleskat, tak teprve tehdy bude přeměna společnosti dokonána – počítám, že to zase až tak dlouho trvat nebude, výchova dluhovou pastí je poměrně efektivní a dosahuje maximální míry asociálnosti skoro u každého jedince během velmi krátké doby. ..)