Pravda o zaranžovaném „otrávení Skripala“

Británie nevědomky připustila, že její vláda ve věci domnělého otrávení špióna Skripala a jeho dcery lže. Tato vláda udělala totiž dvě vážné chyby.

Za prvé ohlásila, že vražedný nervový plyn byl nalezen na klice dveří Skripalova domu. A za druhé, podle lékařů nemocnice, v níž se léčila Skripalova dcera Julia, se stav této pacientky rychle zlepšuje a je možno jej nazvat stabilizovaným.

Titéž lékaři ovšem předtím ohlásili, že Skripal a jeho dcera mají jen jednoprocentní naději na přežití a „budou invalidy do konce života“. A někdejší ruský expert na chemické zbraně Vil Mirzajanov, který emigroval na Západ a funguje zde nyní jako odborník na toxické látky, ujistil britská média, že dva gramy novičoku dokáží usmrtit v jednom okamžiku až 500 lidí. Pro britský deník Daily Mail pak řekl: „S těmi dvěma je konec. I kdyby snad přežili, zůstanou jim následky pro celý život.“

Zdá se, že Mirzajanov učinil své prohlášení pod tlakem mainstreamových evropských a amerických médií s cílem diskreditovat svou původní vlast v očích světové veřejnosti.

Jestliže Skripal a jeho dcera byli otráveni před svým domem, nedokázali by projít městem Salisbury. Jestliže se ovšem tak stalo, vyloučili tím možnost, že byli otráveni plynem novičok.

Co vysílala americká CNN 29. března:

„Detektivové londýnské metropolitní policie ve středu ohlásili, že mají za to, že někdejší dvojí špión Skripal a jeho dcera se dostali do kontaktu s nervovým plynem ve Skripalově domě. Zde policie detekovala nejvyšší koncenraci nervového plynu na domovních vchodových dveřích. Oba byli otráveni 4. března poté, co byli vystaveni účinkům nervového plynu, určeného pro válečné účely. Oba jsou hospitalizováni a nalézají se v kritickém stavu. Skripal a jeho dcera byli nalezeni bezvládní na lavičce poblíž obchodního komplexu v Salisbury, a to bez známek nějakého zranění“.

Dřívější informace, že Skripalovi byli otráveni ve chvílích, kdy seděli na lavičce, Scotland Yard později popřel (pozn. Global Research).

Připomeňme si: Detektivové Scotland Yardu došli k závěru, že Skripal a jeho dcera byli otráveni už ve svém domě, a že nejvyšší koncentrace nervového plynu byla detekována na vchodových dveřích.

Jestliže byl tedy Skripal otráven u svého domu, pak otravná látka, která se proti němu použila, nemohla být nervovým plynem.

Celá řada expertů tvrdí, že nervové plyny zabíjejí lidi v průběhu několika minut. Skripal jednoduše neměl čas dojít do restaurace či obchodního centra, kde jej nalezli. Neexistuje tedy možnost, že látka, kterou byli Skripalovi otráveni, nyla novičok.

Mnohem pravděpodobnější tedy je, že látkou, kterou byli oba zasaženi, byla nadměrná dávka léku proti bolestem, který se používá pro znecitlivění lidských orgánů.

Celá proběhlá show s využitím pseudoexpertů a fakty nepodložených domněnek i obvinění zaranžovala britská vláda s cílem zvýšit napětí v Evropě a přispět ke zvýšení rusofobních nálad na celém světě.

Zdroj: Global Research

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
7. 4. 2018 20:41

proč to zmrtvýchvstání Skřípala nedávali na Velikonoce?
tenkrát by to bylo stylové, ale teď … někdo měl na Terezu pifku, protože takhle deklasovat důvěru jedné ( ještě vlastní) země ( která se cítí jako velmoc) udělá jenom idiot, vlastizrádce a nebo navedenej zoufalec ( jestli tohle byla akce Donalda, tak to by byla docela efektní pomsta roayal anglanům za jejich dobití Capitolu ). ..)

fajt
7. 4. 2018 20:44
Viky
Viky
8. 4. 2018 8:29

…proč to zmrtvýchvstání Skřípala nedávali na Velikonoce?… No protože ony Velikonoce zrovna jsou, podle Východního obřadu, Pravoslavné. Nyní zbývá naučit oba správně se vyjadřovat na kameru a šou může pokračovat. „…Vím kdo mne otrávil a proč. Bylo to na přímý příkaz V.V. Putina. Nemůže mi odpustit mou touhu po opravdové demokracii, lidských právech, svobodě slova… … já totiž nikdy své kolegy nezradil a neprodal, to je lež šířená různými zaprodanci putinovské propagandy (správně má být – sprosté lživé propagandy), dokumenty jsem britské tajné službě předával především proto, abych pomohl jednou provždy zlomit vaz bývalým příslušníkům KGB, nyní FSB, a GRU.… Číst vice »