Právnička Jelena Lukaš o „mírumilovném Majdanu“

Překlad klíčové části od 6:19 do 9:30:

Dnes jsem sebou přinesla údaje, o kterých ještě nikdo nikdy ve vysílání nemluvil. Jsou to údaje o lidech z pořádkových orgánů, kteří byli zabiti. Jak si asi pamatujete, tak podle všeobecné legendy, kterou nás pět let krmili, dvacátého, tedy v době, kdy masově umírali lidé, kdy “zlí berkutovci”, “zlí milicionáři” z pořádkových orgánů zabíjeli mírumilovné protestující.

A teď čísla, jen čísla. V době od 18. 2. a znovu připomínám, že k masovému střílení došlo až 20. 2., ano? A co bylo před tím, kdo to střílel? V době od 18. 2. do 19:00 hod. jako první padl policista (nadporučík) Gončarov z Feodosie. Byl zabit výbušnou kulkou Poleva-6. Odborníci ji nazývají „kvítkem smrti“. To je taková kulka, která v organismu tak exploduje, že roztrhá orgány tak, že je rána podobná velkému zejícímu kvítku. Použití tohoto typu zbraně ve vojenských akcích proti lidem je zakázáno už od roku 1899. Takže policista Gončarov byl zabit „neznámými mírumilovnými protestujícími“. Ano, přesně takovou kulkou.

Kromě něho bylo tehdy 18. 2. do 19:00 hod. ještě ze střelných zbraní raněno 83, 83! policistů a v této době také zahynuli Vlasenko, Zacharčenko, Cvigun, Fedjukin, Bulitko a Ivaněnko. Celkem šest lidí. To je k té verzi o mírumilovném protestu. V době od 19:00 hod. dne 18. 2. 2014 do 19. 2. 2014 bylo ze střelných zbraní raněno ještě 55 dalších policistů. A část z nich také zemřela kvůli kulkám Poleva. A konkrétně byl takovou kulkou zabit Vlasenko. V době od 20. 2 byl ihned zabit policista Zubko, Spičak, Michajlovič, Semesjuk a dalších 67 jich bylo zraněno ze střelných zbraní. Slyšeli jste ta čísla? 83, 55, 67! A také jsem vyjmenovala zabité policisty. A víte, tyto trestné činy, tedy trestné činy týkající se těchto vražd, protože se jednalo výslovně o vraždy, dosud nebyly vyšetřeny. Ze dvou důvodů. Ta první, nikdy pro to nebyla politická vůle „příjemců výhod“ z Majdanu. Nikdy! Tyto smrti byly na rozdíl od smrtí jiných lidí odsunuty stranou. Takže dokonce i po smrti, nejen za svého života si ti lidé nebyli rovni, dokonce ani po smrti. Tato úmrtí byla zapomenuta, zatímco jiní lidé byli vyneseni na piedestal.

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 9:40

Kdyby na troskách Ukrajiny měla proběhnout někdy skutečná „revoluce důstojnosti“, bude toto příští ukrajinská prezidentka. Opravdu šikovná a velmi odvážná ženská… „která své žetony postupně pouští do hry“… jak by napsali „naši“ „hovnináři“ – až by bylo jasno že „větrné proudění“ se stočilo ze Z na V (ne“závisle“ na změně klimatu…) a je třeba „být dostatečně flexibilní“ a „jít s dobou“, „nezaostávat“… Bude to ještě zajímavé… O tom že brzy bude onálepkována i u nás jako „agentka Moskvy a Kremlu“ není třeba pochybovat… Kromě „dostatečně flexibilních“ se totiž nepochybně „ve hře“ – smrtelně vážné, protože i s našimi životy a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 9:46

Ireně je třeba vyseknout poklonu za dlouholetou práci, i za tuto veskrze aktuální.
I Stanovi za uveřejnění.
I to vše je dneska odvaha.
Skutečná odvaha.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 10:38

Měl bych pár poznámek k dnes používané munici v ručních zbraních. Již od dob války ve Vietnamu lze mluvit o používání tzv. lehkých kulek a podkaliberní munice byla v minulosti využívána i mnohem dříve- v podstatě ještě před II. sv. válkou. Nejméně od 30-tých let v SSSR docházelo k rozsáhlému studiu, výzkumům i praktickému užití speciálního střeliva které si ve výsledku vyžádalo také užití speciálních hlavní zbraní – a následně i celých speciálních zbraní. Z výše uvedeného je patrné, že ten kdo (nejen na Majdanu, používají to Západní tajné služby např. také v ve Stř. Jižní Americe, asi také Francouzi… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 11:04

S rozvojem metalurgie a technologií, materiálů se „řešení problému“ našlo. Spočívá zejména ve vysokých rychlostech nábojů, a v používání konstrukčně speciálně (někdy i velmi jednoduše) upravených střel, v úpravě jejich hmotnosti. Tzv. „vysoká úsťová rychlost“ střely představuje zejména vysokou přesnost střelby. Tento problém je důležité řešit zejm. speciálních zbraní a náročnějších „zbraňových systémů“ (vyfouknutí plynů z hlavně před střelou). Jde zejména o tzv. „odstřelovačské pušky“ a tankové kanóny. V případě běžnějších ručních zbraní více rozšířených ve snaze dosáhnout laciné a snadné výroby ve velkých množstvích se šlo cestou zvyšování rychlosti -prostřednictvím materiálů a konstrukčních změn hlavně, změny „prachové“ náplně- a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 11:22

Podobně vypadají účinky i tzv. podkaliberní upravené munice kdy ve střele samotné je ještě několik úprav v podobě „další střely uvnitř“ pod tzv. „pláštěm“. Taková „obdoba matrjošky“. Po dopadu na cíl se do popředí dostává „měkká“ část uvnitř střely a ta již pak tělo může vskutku „provrtat“ a vyletět třeba úplně jinudy- pokud se cíleně naopak nerozdělí, neroztříští na mnoho dalších úlomků, které dále „cíl“ devastují. Cílem není ani tak zabít jako zastrašit děsivými účinky. Vyvolat psychologický šok u co největšího počtu lidí – přímo i jinak nezasažených. Není již tedy jen „klasických raněných“, jde o ZAKÁZKOVOU VÝROBU ODSTRAŠUJÍCÍCH PŘÍKLADŮ.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 12:37

Rusko-ukrajinsky, ale J. Lukaš bourá Majdan a celo „revoluci“ „důstojosnti“ i p-REZIDENTA“ Zelenského…. Елена Лукаш в ток-шоу „Пульс“ на 112, 03.12.2019 https://www.youtube.com/watch?v=4u7-ZJ6OD00 Pokus o volnou parafrázi řečeného Jelenou: „Nebude žádného Sluhy národa v dalších parlamentech“ (nemá být už ani žádné další samostatné Ukrajiny), „je to všechno SOROSOLOGIE“ (nádherný pojem!). „Jsou to lidé spojení s penězi zahraničních korporací a zahraničních sil….“, „o žádné „padání ratingu prezidenta nejde, jsou tam na jedno použití…“ „Je možno natočit kolik chcete videošotů, rolí, když nejsou konkrétní činy, konkrétní zlepšení“….“ Ona prostě odpovídá s „okamžitým, jiskrným a přesným analytickým rozborem významu událostí“- Jelena říká, že došlo… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 12. 2019 14:08

Інтерв’ю Олени Лукаш на ток-шоу „Народ проти“
https://www.youtube.com/watch?v=2akSy1aMHYc

Vaska
Vaska
7. 12. 2019 15:44

táky nás čeká majdan a pak tohle : https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019120611066709-scenar-je-jasny-valenta-rozlustil-oc-jde-antibabisovskemu-demobloku-divoka-privatizace-90-let-je/
podotýkám že ta vláda bude uřednická – čili nevzejde z voleb, Miloše klidně otrávěj , povinnosti převezme kolaborant kubera – ten tu vládu jmenuje a aby k tomu došlo tak klidně nechaj odprásknout toho zrzavého mináře (užitečného idiota)

Bety
Bety
7. 12. 2019 20:01

205 policistů zraněno, 11 zabito během dvou dní – tomu se říká masakr. Ani neměli zbraně. A kolik jich to odskákalo během následujících dní se asi nikdy nedovíme, víme jen, že byl na ně pořádán hon, že došlo i k upálením – teď nemám na mysli pozdější Oděsu. Co je to za z.urvený svět, kde se to jen hemží informacemi, ale tohle se dovíme až téměř po pěti letech? Jistě, dozvěděli jsme se o masakru antimajdanistů vracejících se na Krym, o Oděse, o Donbasu – ale odkud? O tom, že nebeská sotňa ( a přitom jich zdaleka stovka nebyla) byla… Číst vice »

Aleš
Aleš
22. 12. 2019 6:57

Je jasný jeden problém, který jsem v době uveřejnění článku už předpokládal. Vůbec nikoho to tady už nezajímá. Ještě možná, kdyby tohle zaznělo ve správném kontextu v hlavním vysílacím čase televizních stanic, pak by třeba aspoň půlce diváků došlo, že vše je jinak, s dalšími důsledky ve vnitrostátní i zahraniční politice.