Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

Zoufalství a bezmocný vztek stoupá v hrdle nad činem, který co do ohavnosti nemá v naší historii obdoby. Odhlasovali si, že maršál a osvoboditel Prahy, protože Rus, musí z Prahy zmizet, ale ve strachu, že by se mohl odkudsi přihrnout dav rozumných lidí, kteří by jejich zamýšlené amputaci maršála od české země zabránili, čekali na vhodnou příležitost.

Předpokládal jsem, že to bude noc, ale noc se jim pro odpornost toho, co chystají, zdála pláštíkem příliš děravým. Čekali na cosi bezpečnějšího a koronavirus jim to přinesl. Ulice a všechny pražské plochy se vyprázdnily, lidé, vyděšení morovou nemocí za sebou zamkli dveře, a ty se naopak dokořán otevřely zločincům.

Vydali povel a shluk námezdníků s nástroji na plundrování v rukách vyrazil opuštěným Náměstím interbrigády k soše muže, který osmého května 1945, kdy Praha chroptila pod náporem německých hrdlořezů, vydal části svých vojsk rozkaz k rychlému nočnímu přesunu na Prahu. Došlo k němu v noci z osmého na devátého května a Koněvova vojska při něm i při následných bojích se zbytkem německých vojsk v okolí Prahy ztratila 692 svých mužů.

Dnes před polednem byla z vůle lidské spodiny českého národa odříznuta socha maršála od svého piedestalu, z jeřábu byla spuštěna oprátka, kterou maršálovi vložili pod paže, jeřáb maršála nad piedestal zvedl a položil na korbu náklaďáku, který osvoboditele Prahy odvezl do muzeálního zapomnění.

Hitler a krvavý polní maršál Schörner jako poslední Koněvův sok z českého území, ze svých záhrobí barbarskému činu vděčně aplaudují.

A národ hrůzou a hanbou ztratil řeč.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
4. 4. 2020 18:34

Co se týče mne, tak já jsem hrůzou a hanbou ztratila řeč, když bylo odhlasováno, že konec války se u nás bude slavit 8. místo 9. května. A to prosím u nás, kde ta válka skončila! Takže právě my společně s vítězem v té válce bychom nejlépe měli vědět, který den to bylo! Oni některé činy totiž předznamenávají ty jiné…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
5. 4. 2020 11:32

Hlodavci, pí. Ireno, tudíž vylézají: malý synek velkého Petra Koláře (někdejšího diplomata, pak medvědáře Jiřího Drahoše, dnes promotéra dalšího adepta na hrad, exkomunisty a převlékače uniforem Petra Pavla Překabátníkova) dovedl umění nechutnosti k pravé dokonalosti. Primitivní nácek z Prahy 6, Kalouskův stranický soudruh, zneužije zákazu shromažďování, aby si to po 75ti letech – za své poražené soukmenovce – vyřídil s maršálem Rudé armády, která osvobodila Prahu. Pokoutní odstranění pomníku osvoboditele Prahy maršála Koněva – pár dní před 75ým výročím pádu Prvního Německého Protektorátu na území našeho státu – je víc než symbolické. Nejde jen o provokaci jednoho frajírka „zlaté mládeže“… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 4. 2020 18:37

Franta Sauer šel strhávat Mariánský sloup v čele spravedlivě rozhořčeného davu, aby za velkého humbuku Rakousku Uhersku, žaláři to národu, ukázal, že my Češi také máme odvahu!
Starosta Kolář v tichosti využil nouzového stavu, kdy i zloděj se rozmýšlí krást, aby pokradmu sochu demontoval. Způsob jednání, který může zvolit jedině … pirát. Nebo liberál.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
4. 4. 2020 20:02

Nebo připosraný, leč zákeřný zmetek.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
5. 4. 2020 13:49

No, ten terč Franty Sauera nebyl vybrán zrovna dobře a citlivě, on sám si nic takového nezasloužil. Ale chápu to. Pořád lepší, než věšet oponenty. Ale v té době to opravdu žádná odvaha už nebyla. Jeho zbytky jsou mimochodem též v Lapidáriu Národního muzea. Ale po sto letech ho obnovovat je už opravdu na hlavu, už se tam vůbec nehodí, historie šla jinam a sloup už v ní nebyl. Starosta Kolář je ovšem jen ubožák, který nějak zapoměl, že je zde jen proto, že Koněv a další zastavili holocaust jeho předků. Takový projev vděčnosti. Mezi jeho obdivovateli bohužel najdeme na… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
5. 4. 2020 0:51

Byl by to dobrý začátek, nejdříve Klausovou pravicí (viz níže) vyčistit pole, pak za čas Skálovou levicí posunout systém dál. Ale říkejte to dnešním příznivcům demoblogu a babišovcům. Je to utopie – už chápete proč nemám rád apolitický „lid“? “ …..Přáli bychom si: – posílení pozice národních států, obnova jejich hranic a braní ochrany těchto hranic vážně (racionální propustnost hranic ano, ale hranice musí zůstat hranicemi); – návrat k vyvážené zahraniční politice, založené na obraně národních zájmů (na základě mnohokrát opakované zkušenosti, že se o nás, když jde do tuhého, stejně nikdo nepostará); – přehodnocení bezpečnostních rizik (jejichž formulace je… Číst vice »

Irena
Reply to  Petrpavel
5. 4. 2020 6:36

Napřed se Klaus sám osobně postaral o výprodej našeho státu a teď bude dělat chytrého? Takoví „hodně silné slovo“ ať si své rady strčí tam, kam slunce nesvítí.

Petrpavel
Petrpavel
Reply to  Irena
5. 4. 2020 8:04

Není důležité kdo to říká, ale co říká. Co jsou vám platné populistické řeči Babiše, Hamáčka a Filipa když nic takového ani náznakem neříkají, natož aby udělali?

Irena
Reply to  Petrpavel
5. 4. 2020 8:24

Viděl jste seriál Byl jednou jeden dům? Tam byla taková zajímavá rodinka domácích. Za okupace se jeden bratr přidal k odboji a druhý přizvukoval fašistům… A jaký myslíte, že to mělo přínos pro obyvatele dotyčného domu? Nestačí jen to, co lidé říkají, důležité je i jaké cíle tím sledují a u jedněch se to podle jejich minulých činů dá odhadnout lépe než u jiných. Nemyslíte? Proč šlapat neustále na stejné hrábě?

orinoko
Reply to  Irena
5. 4. 2020 9:40

Jj, i lulu Strougal mel svoje zelizka u Bilaku a zaroven na Vysocanskem sjezdu. Jenze lulu byl politik. Zije dodneska. Hrdinove onoho filmu chteli proste prezit. Ovsem Gestapo byla jina krev. Nordicka rasa, i Polaci by o tom mohli vypravet. Kolarovi take. NATO je treba gebir.

Petrpavel
Petrpavel
Reply to  Irena
5. 4. 2020 11:20

Ale jistě, chápu, taky s tím mám problém. Jenomže se mi to jeví jako jediná možná cesta. Evoluční, revoluci nečekejmě, řekl bych dokonce : ani si ji nepřejme.
Na závěr : vždyť jsem napsal že to je utopie. Reminescence v lidech jsou trvale usazeny. Přejí si raději nesplnitelné předvolební sliby od stále nových a nových příjemců renty zvané poslanecký, senátorský, zastupitelský, členský, radní, svazový, neziskový …. příjem.

Bety
Bety
Reply to  Petrpavel
5. 4. 2020 8:43

Populistické řeči jsou populistické řeči, a že teď Klaus říká co chcete slyšet na tom nic nezmění. A návrat ke klausovskému
typu tržního hospodářství – no promiňte, ale nějak snadno se vám vytratilo z paměti proslavené Klausovo zhasnutí světla,
sliby všechno možného a utahování opasků, které ovšem neplatilo pro úzký kruh vyvolených. Ti si naopak museli opasky
sundat, protože to, co všechno sežrali by žádný opasek neudržel.

Bety
Bety
5. 4. 2020 9:10

Jinde v diskuzi jsem se dočetla, že Kolářovo prastrýc býval v Českých Budějovicích vyšetřovatelem gestapa. Nevím, jestli je to pravda nebo lež,
ale v každém případě se chová tak, jakoby tu černou uniformu někde s láskou schovával ve skříni.
Omlouvám se tímto všem sovětským vojákům za své spoluobčany, kteří dopustili, že tento nenávistný typ lidí může mluvit naším jménem.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
5. 4. 2020 10:10

Také bych se chtěl Rusům omluvit za tento barbarský akt. To, co udělalo vedení Prahy 6, je ubohé, podlé a trapné a já si myslím, že většina Čechů a Moraváků s tím nesouhlasí. Kamarádi Rusi, distancujeme se od starosty Koláře a celého vedení Prahy 6, to nejsou naši lidé, to jsou zrádci a pátá kolona. Byl to vandalský čin a já věřím, že dostanou svou odplatu. Norimberské zákony ještě stále platí! Pochybuje ještě někdo, že liberalismus je líbivá politická forma fašismu? Objevují se zmatečné výroky typu: „Spojenectví liberálů s fašisty by se dalo nazvat smlouvou s ďáblem, ale překáží tomu… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
5. 4. 2020 10:22

Liberalismus a fašismus jedno jsou. Nenapadá mě vhodný výraz pro něco, co se v latentní fázi nazývá liberalismem a v akutní fašismem. Umí to někdo pojmenovat?

orinoko
Reply to  Dolmen
5. 4. 2020 10:39

Vražedný parazitismus.

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
5. 4. 2020 13:44

To bych bral. Výszižné!

racek
racek
Reply to  Dolmen
5. 4. 2020 14:07

Liberarismus v čisté podobě je svoboda všeho, podnikání, kultury i názorů a přesvědčení. Fašismus byla korporátní smlouva státu a ekonomických subjektů, které pracovali pro společný prospěch. To ovšem zahrnovalo kontrolu myšlení lidu. Nacismus do toho zahrnul i rasovou a národní diskriminaci. Liberarismus se ukázal jako ideologie neuskutečnitelná, nakonec vládlo právo silnějšího provázeno diskriminací, nerovností, zvýšenou xenofobií a pohrdání právem. Komunismus zase ztroskotal na lidech a jejich přirozených vlastnostech a na prosazování myšlenek násilím. A co je dnešní kapitalismus? No, taková směs všeho dohromady. Někdy se mi zdá, že těch nejhorších rysů všech ideologií. Akorát to umí lépe okecat. Musím uznat,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 4. 2020 12:14

Starosta Kolář porušil demolicí sochy mezinárodního smlouvu a mělo by následovat jeho okamžité odvolání: V základní vztahové smlouvě mezi ČR a Ruskou federací, kterou uzavřel Václav Havel a Boris Jelcin v roce 1993, je v čl. 21 jasně ujednáno, že „každá smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim“. Ruská strana zakotvila zmínku “péče o vojenské pomníky” do smlouvy zjevně proto, že předvídala nástup havloidních extremistů a přepisovačů historie v České republice. Proti porušení mezinárodní smlouvy “místním gauleiterem Kolářem” musí zasáhnout zákonodárné orgány, vláda, nebo… Číst vice »

Patrik
Patrik
5. 4. 2020 14:19

Všechno je to tak obrovské chucpe!, že ani nemám slov. Starosta Prahy 6 samozřejmě jen splnil roli užitečného idiota, protože za nitky celého dění ve skutečnosti tahá někdo úplně jiný. Podívejme se totiž v prvé řadě na to, jaké strany je O. Kolář členem a odpověď je jednoduchá, je to TOP 09. A teď se ptejme – kdo je hlavním loutkovodičem T0P O9? Je to sudeťácký bilderbergovec z Vídně Schwarzenberg. Ale pojďme dál. Nedávno jeden web, který si říká alternativa, označil Schwarzenberga za jediného českého vlastence proto, že jako jediný hlasoval proti Židům a Izraeli, odkaz na článek, který Schwarzenberga… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 4. 2020 14:52

Ještě dovětek: Dohoda Putina s globalisty přes symboliku data 22.4. totiž říká něco úplně jiného. Čemuž možná porozuměl Schwarzerbeng, ale co je nad chápání užitečných idiotů ala “ Otec a syn Kolářovic“. A, bohužel, co je i nad chápání veliké spousty „analiťiků“, obzvláště pak těch, kteří ze Schwarzenberga učinili největšího českého vlastence. Což je chucpe nejvyššího kalibru, otázkou jen zůstává, zda-li za tím je idiocie, nebo vědomá služba lidem, jako např. globalistickému antisemitovi (!) S. Bannonovi, jehož Breitbart News je paradoxně řízena a placena Židy https://en.wikipedia.org/wiki/Breitbart_News Ale ono pokud jde o Židy globalistické a nikoliv opět o ty východní, přes… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 4. 2020 16:49

Ještě jeden dovětek, týkající se data 22.4. Jestli si snad O. Kolář nebo dokonce jeho loutkovodič Schwarzenberg myslí, že pro globalisty mají větší cenu než Putin, tak ať se zavčasu vzpamatují, protože Putin je jen jeden a je nenahraditelný včetně role Ruska,, zatímco užitečných idiotů ala TOP 09 a spol je plná střídačka na lavičce ambiciozních a nic nechápajících děbilů. Obzvláště pak v pidi-státečku jménem Česko, kterému ač stokrát přeji hrdost a sebevědomí, tak spojenectví s někým větším je prostě jeho osudem. A spojenectví se Západem už si mohlo osahat od doby konce Přemyslovců (konce Slovanů) přes Mnichov a Británii… Číst vice »