Předvánoční obrázky

Nevěřím na psychospirituální krize. Přesto mě zasáhlo onehdy cosi zvláštního. A to přes osobu místního profláknutého opilce ječícího vulgarismy, plivajícího kolem a vztekle a zároveň až směšně poskakujícího na jeho jediné zbývající noze. Skrze tento strašně smutný a bizarní obraz člověka jsem v té chvíli ucítila, že pokud ještě existujeme, pak to určitě není zásluhou naší vlastní lidskosti, ale jen agresivní expanzí na úkor všech zbývajících rostlinných i živočišných druhů. Nazvala bych to dokonce kolonizací planety. Omlouvá se to běžně jednak tím, že je lépe, když jsme to my, než aby to byli např. krkavcovití a jednak tím, že si namlouváme, že je to nevyhnutelné. Osobně o obojím značně pochybuju. Ten degradovaný alkoholik se mi pak nějak záhadně prolnul v obraze s troskami evropské civilizace. Lidé vylézali z ruin evropských měst a jejich udivené špinavé zbytky v hloučcích tiše a němě zíraly na nějaká obrněná vozidla a Asiaty pochodující pod čínskými vlajkami. Nezdálo se ale, že by s námi oni válčili nebo za tu spoušť přímo mohli. Nevím, co ten obraz znamenal. Měla jsem ale intenzivní pocit, že je to celé špatně, že ti pochodující sežerou jako termiti zbytek těch jiných zvířecích druhů, které mám v oblibě. Nás lidí mi kupodivu nebylo líto vůbec. Cítila jsem, že si za to můžeme tak nějak sami.

Jasně jsem uviděla, že to, co jsme v minulosti prováděli s pomocí cynického slovníku a s omezenými prostředky, se dnes provádí se stejně cynickým slovníkem /jménem vyšší morálky, lidských práv, atd./, ale s obrovskými prostředky. Jako technicky nejvyspělejší přinášíme jiným tu naši správnou civilizaci. Přebíráme za ně údajně odpovědnost. Jak? Jednoduše. Implantujeme jiným do čela většinou velmi krvavé diktátory nebo celé skupiny z takových osobností složené a udržujeme je v bídě. Zároveň neopomínáme vytvořit dojem, že je podporujeme a že do nich prostředky doslova cpeme. Ale peníze jdou těm vládcům a jejich rodinám. Pro ostatní tam lidským údělem zůstává jen pravá a nefalšovaná syrová bída. A za takto velkoryse poskytovanou humanitární činnost jim vydrancujeme surovinové zdroje. Podělíme se o svou kulturu a dovezeme jim tolik svých podřadných šuntů, kolik potřebujeme. Odsuzujeme je vlastně k trvalé zaostalosti a plácáme se přitom zálibně po vlastním rameni. Někteří jsou schopni si nad svou dobrotou poplakat nejen v soukromí, ale i veřejně.

Udělalo se mi hodně nedobře a nebylo to kvůli tomu ubohému rozpadajícímu se alkoholikovi.

Kdyby někdo napsal dějiny dobra, bylo by to nejspíš tak na list papíru. Nikdo se o to ani nepokouší. Tomu se nedivím, prakticky nikdo by to nečetl. Nebyla by to ani taková zábava.

Možná mám ale jen moc živou imaginaci.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
bbb
bbb
14. 12. 2014 16:58

Konkrétně k mučení, dle CIA. http://www.osel.cz/index.php?clanek=7943
„Vyšetřování výboru amerického Senátu odhalilo, že CIA, evidentně utržená ze řetězu, dělala šílené věci, které ale k ničemu nevedly. To první je ostudné, hrozné, opovrženíhodné, ale v hrdé zemi vystavené masovému vraždění teroristy, se to snad dá alespoň vzdáleně pochopit. To druhé, že prestižní zpravodajská služba tvrdošíjně prováděla…“

K. J.
K. J.
14. 12. 2014 19:42

Velmi pěkně napsané. Mám obdobné pocity. Vlastně mám často pocit, že zvířata jsou lidštější než lidé a lidé zvířečtější, než zvířata. Možná jen nerozumím lidem a lidskému počínání a vývoji… Nedávno mě tak napadlo, že to co se dnes popisuje jako NWO, už zde proběhlo pře 1700 lety s nástupem křesťanství, resp. velkým konsilem (325). Prvoplánově (a ve své podstatě stále) vznešená myšlenka lepšího pozitivního lidství, se změnila v mašinérii dogmatu šíření víry, ohněm a mečem. Za onu dobu neskutečné hromady mrtvol a hromadění majetku. Výsledkem je vybudování společenství, které se chová, tak jak popisuje článek. (Filozofickou otázkou je jestli… Číst vice »

peter.
14. 12. 2014 19:55

Posledné roky znášam predvianočné obdobie čoraz horšie,čaro Vianoc akosi na mňa prestáva pôsobiť a začína sa mi do toho vkrádať skôr depka.Asi to ide s vekom,ale mne sa zdá,nech si hovorí kto chce čo chce,že aj tie Vianoce boli v tom minulom režime v niečom,čo neviem definovať,krajšie.
p.Merlin
váš článok je veľmi pekný,dobre napísaný a jeho jedinou chybou je to,že človeku veľa optimizmu v tomto čase nepridá.

mirror
mirror
14. 12. 2014 20:38

peter. napsal
že aj tie Vianoce boli v tom minulom režime v niečom,čo neviem definovať,krajšie.

V minulem režimu jsme slavili měsíc Československo-Sovětského přátelství do 12.12.. V tomto režimu nás budou otravovat adventem do Vánoc.

mirror
mirror
14. 12. 2014 20:47

Teď už mám dva roky pokoj. Krátkou dobu (tři roky) mne trápilo, kolik peněz bude pracovišti chybět na mzdy. Z toho vyplývalo, kolik nás bude třeba propustit, což pro mne osobně znamenalo velký stres v situaci, kdy jsem musel někomu sdělit, že končí. Obrněné vozy s Asiaty se mi nezjevovaly. Ve spánku jsem viděl jen list Excelu, kde jsem pořád propočítával varianty.

mirror
mirror
14. 12. 2014 20:48

Proti romantickým duším nic nemám.

peter.
14. 12. 2014 20:53

mirror napsal
V minulem režimu jsme slavili měsíc Československo-Sovětského přátelství do 12.12.. V tomto režimu nás budou otravovat adventem do Vánoc.

Náhodou,tá organizácia ZČSSP sa to tuším volalo,bola výborná.Cez ňu som sa raz dostal tzv.Vlakom družby až do Soči,kde som prežil dni plné zážitkov,ktorým nemôžem uveriť ešte ani dnes.Pozadie tých zážitkov tvorili devuchy,vodka sušené ryby(strašne smrdeli ale dobre chutili)potom vodka družba devuchy a tak dokola……Aách zlaté ZČSSP.

Alena
Alena
14. 12. 2014 22:31

pěkně napsané, ale smutné. Teď se navíc koukám na tento dokument, který má 4 části
https://www.youtube.com/watch?v=wz065iqSjPs
mám ze všeho depku, zvláště po shlédnutí části třetí. Bohužel logika mne vede k tomu, že se to naplňuje více a více. Než takové zotročení, je válka východiskem.
Opilec je pouze produktem tohoto systému, na frak by měli dostat jiní, v drtivé většině bíle olímečkovaní

hudryper
hudryper
14. 12. 2014 23:32

Proč burza s cennými kovy v Chicagu CME vydala 12. prosince 2014 záhadné regulační opatření ke svázání ceny zlata? CME Group vydaly regulační směrnici číslo 589, jejímž účelem je zabránit skokovému nárůstu ceny zlata v období mezi 21. prosincem 2014 a 6. lednem 2015. Toto regulační opatření má zajistit, aby se volatilita ceny zlata v tomto období pohybovala v pásmu do 400 dolarů. Proč právě v tomto období, a proč se nenechá působit ona „svobodná ruka trhu“? Všichni najednou chtějí zlato domů. Co ví asi Nejvyšší rakouský kontrolní úřad, že se najednou tak angažuje v otázce zlata? A na co… Číst vice »

mirror
mirror
14. 12. 2014 23:40

hudryper napsal
Ono to není žádná legrace být v pozici,v níž se člověk během pár minut musí rozhodnout,jestli stačit červené tlačítko ,nebo ještě chvilku počkat s rizikem,že zareagoval fatálně pozdě….

Nešetřete podrobnosti. Jediné zlato, kterým disponuji, je manželka a děti.

Aleš
Aleš
15. 12. 2014 6:32

Pěkné. Jen nevím, zda hledat beznaděj v těchto řádcích, že sama p. Merlin neví, jak vyléčit těžce nemocnou společnost v rozkladu, nebo osobní strach z toho, že ví. Fragmenty dějin dobra občas přinášeli různé osobnosti i na om. Válka není východiskem. Válka je posledním stupněm sebeobrany při agresi. Dává naději té agresi nepodlehnout. http://www.fdb.cz/film/clovek-proti-zkaze/5663 Paradoxní je, že o dobru tu hraje servisní jelita novodobých válečných štváčů a pacifistu hraje náš současný ministr války… I když ten tu současnou roli hraje taky na jedničku. Po příletu z Afghánu by mohl převelet Valašského krále do Vrbětic a udělat z něho prvního Valašského… Číst vice »