Presstitutky, Krym a opolčenci

Někdy je mi korporátek upřímně líto, jako třeba nyní. Slavnostně vytroubily do malého českého rybníčku, že opolčenci souhlasili s teritoriální celistvostí Ukrajiny a pak to prý zase odvolali.

Někdy je mi korporátek upřímně líto, jako třeba nyní. Slavnostně vytroubily do malého českého rybníčku, že opolčenci souhlasili s teritoriální celistvostí Ukrajiny a pak to prý zase odvolali. Dejme slovo korporátní četce, článek se jmenuje Separatisté odvolali zmínky o Krymu z návrhu ústavních změn .

Rozhodnutí separatistů odvolat pasáže o Krymu je stejně překvapivé, jako bylo v úterý jejich oznámení o uznání svrchovanosti Kyjeva. Pozadí těchto kroků je obtížné rozkrýt.

Tím vznikl v naší skvěle informované veřejnosti dojem, že opolčenci jednou říkají to a podruhé ono, a nejlépe by bylo je úplně vyhladit. O to se kyjevská junta poctivě snaží od samého začátku vypuknutí bojů, když začala střílet nevinné lidi na ulicích ve městech, kam vjela s vojenskými transportéry. Viz článek Praha 1968 – Mariupol 2014 s vidoeozáběry. Tak začala válka na Ukrajině, a je dobré to vědět.

A dnes už Minské příměří přestalo platit, protože Kyjev navezl k frontě těžké zbraně a bombarduje všechna města i s civily už celý týden. A Západ mlčí, jako obvykle. A nyní k tomu podstatnému. Protože opolčenci nechtějí skončit upáleni zaživa jako v Oděse nebo postříleni na ulicích jako v Mariupolu, pak jim nebývá, než se bránit. A divit se Rusům, že jim pomáhají přes dodávky zbraní a vojska, to může jen největší pitomec, který neví, že NATO a USA dělají pro ukropy totéž. Za ně zde bojují za naše daně placení žoldnéři, protože oficiální armádu sem poslat nemohou.

Takovému konfliktu se po americku říká „proxy war„, neboli „válka v zastoupení“. Za zájmy EU a USA se nechávají masakrovat násilím naverbovaní Ukrajinci, zatímco nacionalisté a fašisté Kyjevské junty zde vraždí a bojují z přesvědčení, stejně jako banderovská vojska na Ukrajině a v Polsku za 2. světové války. Tehdy jim nacisté nedali mnoho zbraní, protože těmto přeběhlíkům nedůvěřovali. Tak museli banderovci z UPA ubíjet polské sedláky a židy ručně, třeba i rýči, a křižovat je hřebíky na vrata jejich vlastních stodol. Viz heslo Volyňský masakr . Dnes Polsko pomáhá potomkům těchto banderovců v jejich proxy válce proti Rusku. Tak velká je nenávist Poláků proti Rusům, a USA to dobře vědí, a také toho plně využívají.

Tento rámec je nutné vědět, abychom pochopili strategii opolčenců a jejich vyjednavačů. Bojují s vrahy a válečnými zločinci, kteří je chtějí zmasakrovat, a už to také rok dělají. Západ vrahům pomáhá z vlastních zištných zájmů, OBSE a organizace pro lidská práva mlčí, protože se dali koupit korporátními zájmy, a ne kauzou lidských práv. Považuji za naprosto zbabělé, že mezinárodní humanitární organizace neodsoudí bombardování civilních měst armádou, protože to je zločin i podle mezinárodního práva. Ale v době studené války už mezinárodní právo neplatí a opolčenští vyjednavači to velice dobře vědí. A my to musíme vědět také, jestliže chceme něčemu rozumět a jestliže nechceme, aby nás naše i cizí korporátky a presstitutky vodily za nos.

Strategie opolčenců a Vietnamská válka

Mrkněte se na anglickou wikipedii o vietnamské válce a zjistíte, že podobná situace se už opakovala a pochopitelně také ve válce a za podobných okolností. V říjnu 1972 byl Severní Vietnam v problémech, protože tzv. „Nguyen Hue Ofenzíva“ nedopadla a Vietnam se bál mezinárodní izolace, protože nevěděl, co udělá Čína a Rusko, které jej podporovaly. Prezident Nixon lhal a mlžil jako obvykle, podobně jako Bílý dům a NATO dnes. Válka je vůl a dělá z lidí voly, pokud se nechají. Kissinger zase tak hloupý nebyl a jasně viděl, že celoplošné bombardování severního Vietnamu napalmem a chemikáliemi typu hnojiv Monsanta jako Round Up k ničemu nebylo. Proto připravil návrh dohody (opakuji: návrh), kterou jednoduše podvedl jižní Vietnam a snažil se rychle domluvit se severním Vietnamem, který byl v úzkých. Jak známo, válka je vůl. Severní Vietnam souhlasil s návrhem a byl připravený podepsat podmínky, s nimiž v žádném případě nehodlal souhlasit. Válka je vůl, a když ji prohráváte, musíte získat čas a uklidnit spojence. Mezitím se ovšem o americkém podrazu dozvěděla vláda jižního Vietnamu a ostře jej odsoudila. Severní Vietnam si zase myslel, že jej podvedl všeho schopný Kissinger. Proto návrh tajné dohody nejprve oficiálně zveřejnil v rozhlase – a pak odvolal. A jak známo, válku nakonec vyhrál.

Strategie opolčenců je jasná. Na jednání Minsk-2 po vítězství v Debalcevu přijít museli, protože jim to nařídili Rusové, kteří nechtějí ztratit EU, jež se naprosto prodala zájmům USA. Korporátní EU vedená Bruselem je nebetyčně hloupá. Bere naše daně a dává je Ukrajině na zločinnou válku proti vlastním lidem, což je napomáhání zločinu proti lidskosti. Proto korporátky a úklidové čety západních humanistů zarputile mlčí o bombardování civilních měst ukropskou armádou. A touto válkou bojovanou za zájmy USA se EU definitivně vyřadí ze zemí BRICS a pak končí na smetišti dějin a světové ekonomiky.

Brusel a líný a neschopný, Evropský parlament nám za naše vlastní peníze kope hrob. Američané budou na Ukrajině válčit do posledního Ukrajince a klidně na válku nějakou tu miliardu obětují, včetně starého vojenského šrotu. Od toho mají EU a NATO, aby válka v zastoupení proti Rusku mohla pokračovat. Rusové válku nechtějí, protože Krym už mají – stejně ne/zákonně, jako USA a EU vytvořila ne/zákonný stát Kosovo. Zde dnes vládne vskutku roztomilá společnost bývalých válečných zločinců, a pravděpodobně i kšeftařů s orgány zajatých a pak zavražděných válečných zajatců. Ale kosovští Albánci a jejich mafie budou pro Západ potřeba, protože jejich terorem je třeba zabránit výstavbě ruské odbočky South Stream do Evropy. Viz nedávný a jistě ne poslední masakr v makedonském Kumanovu .

Takže Rusové mají, co chtěli (tedy Krym), a bombardování dětí v panelácích není podle jich gusta. Tedy, pokud nejde o Čečence v Grozném, skrze které tehdy bojovala proti Rusku pro změnu Saúdská Arábie a USA. Jenže opolčenci vědí, že pro Rusy je spolupráce se Západem důležitější, než jejich mrtvé děti. A jim se zase zdá, že jejich mrtvé děti a ženy nějakou cenu mají, když za ně nasazují život proti ukropským tankům. A tak je potřeba být stejně chytrý jako Vietnamci na konci roku 1972. Nejprve podepsat dohodu o státní příslušnosti k Ukrajině, aby se rozběhla jednání. Pak je třeba klauzuli o Krymu zase zpochybnit, když to druhá strana včetně českých korporátek pochopila jako znamení kapitulace. Proti amorálním velmocím je třeba v době horké lokální války být stejně chytrý, jak to udělal severní Vietnam v roce 1972.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
17. 6. 2015 19:39

Tu válku se dá vyhrát jen jako informační. Vítězství Ukrů a zabrání Novorosije by byl počátek jejich konce. Ale k tomu dojde tak jako tak. Všimli jste si? Evropa má teď úplně jiný problém. Imigranty. Náhoda?

abx
abx
17. 6. 2015 19:42

Dnes Polsko pomáhá potomkům těchto banderovců v jejich proxy válce proti Rusku. Tak velká je nenávist Poláků proti Rusům, a USA to dobře vědí, a také toho plně využívají. 1. treba rozlisovat medzi postojmi obycajnych poliakov a postojmi polskej vazalskej vlady a tamojsich presstitutskych medii. bezny poliak banderovcov nenavidi. k rusom nemaju sice kladny vztah, pohybuju sa v lahkom minuse hlavne z dovodu dlhodobo prebiehajucich dezinformacii – tema udajneho vyckavania cervenej armady pred Varsavou pocas povstania a potom podnes nevyjasneny masaker Katyn… je pravda, ze Rusko nechce valcit na Ukrajine, teda nechce zvitazit, lebo… nechavaju to kvasit, myslim vsak, ze… Číst vice »

Béda
17. 6. 2015 19:48

Sio,

jako znalce DVTR vás zajisté napadla otázka, že celý „lidskoprávní“ humbuk s imigranty a kvótami mohl být záměrně vyvolán s cílem vnést chaos, vyvolat nenávist, aby mohl „globální prediktor v poklidu zavést korporátní fašismus – NWO a všechny související agendy TTIP, ACTA, sledovačky, bezhotovostní finanční letadlo…

fajt
fajt
17. 6. 2015 19:51

http://politikus.ru/events/52437-v-belgii-arestovali-gosudarstvennye-aktivy-rossii.html – bude docela zajímavý sledovat, kam až se Putin, při snaze mít eurobruseldarebáky za kámoše, nechá zatlačit ( doufám, že ze zabaveného ruského majetku Francie něco dá Rusku za Mistrály, a nebo do Kremlu zase ukáže dlouhý nos ?, ví že ji za to nic nehrozí). ..)

abx
abx
17. 6. 2015 19:57
mirror
mirror
17. 6. 2015 20:55

Sio napsal
Tu válku se dá vyhrát jen jako informační. Vítězství Ukrů a zabrání Novorosije by byl počátek jejich konce. Ale k tomu dojde tak jako tak. Všimli jste si? Evropa má teď úplně jiný problém. Imigranty. Náhoda?

Sio, krajane, před časem jste popisoval, jak může manželka Švýcara dostat v jejich zemi práci. Bohužel jsem si zapamatoval, že potřebuje pro firmu svolení manžela. Tu druhou povinnost jsem zapomněl a v diskuzi jsem ji najít nemohl. Napadlo mne nechat správnost ověřit jedním studentem.

Sio
Sio
17. 6. 2015 21:51

Béda napsal

Sio,

jako znalce DVTR vás zajisté napadla otázka, že celý „lidskoprávní“ humbuk s imigranty a kvótami mohl být záměrně vyvolán s cílem vnést chaos, vyvolat nenávist, aby mohl „globální prediktor v poklidu zavést korporátní fašismus – NWO a všechny související agendy TTIP, ACTA, sledovačky, bezhotovostní finanční letadlo…

Nepovažuji se za znalce DVTŘ. Ale ať už to nazveme „globální prediktor“ nebo jinak a ať už vycházíme z DVTŘ nebo jen zdravého rozumu … nenapadlo vás to taky? Najednou se nemluví o Ukrajině ale o imigrantech. Lidi nakonec budou vítat imigranty z Ukrajiny. Dost hnusná manipulace a opět velmi účinná.

Sio
Sio
17. 6. 2015 21:56

fajt napsal

http://politikus.ru/events/52437-v-belgii-arestovali-gosudarstvennye-aktivy-rossii.html – bude docela zajímavý sledovat, kam až se Putin, při snaze mít eurobruseldarebáky za kámoše, nechá zatlačit ( doufám, že ze zabaveného ruského majetku Francie něco dá Rusku za Mistrály, a nebo do Kremlu zase ukáže dlouhý nos ?, ví že ji za to nic nehrozí). ..)

Tak zrovna to bych viděl jako hloupě vynesenou kartu, která Putinovi pomůže. Ruské banky? To asi soukromé? Každopádně to Rusy zase více spojí a leckterý oligarcha se podrbe za uchem a začne přemýšlet. Nepodceňoval bych dopad takových informací. Rusové si už tak myslí, že v EU se proti nim spikli.

Sio
Sio
17. 6. 2015 22:03

mirror napsal Sio, krajane, před časem jste popisoval, jak může manželka Švýcara dostat v jejich zemi práci. Bohužel jsem si zapamatoval, že potřebuje pro firmu svolení manžela. Tu druhou povinnost jsem zapomněl a v diskuzi jsem ji najít nemohl. Napadlo mne nechat správnost ověřit jedním studentem. Prodávám, jak jsem nakoupil. Zrovna tuhle informaci mám od kolegy, jehož příbuzní emigrovali do Švýcarska. Údajně je to jejich osobní zkušenost. Tu druhou informaci – že rozvedenou ženu, které se prokáží před rozvodem kontakty s jiným mužem nutí do převýchovy a většinou jí odeberou děti. To mám od mladého švýcarského kolegy. Ještě něco říkal… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 6. 2015 22:33

Je myslím pozoruhodné,v čem se shodují lidé,kteří proti sobě válčí z přesvědčení. Zákaz výcviku batalionu Azov má cosi společného s atentáty na nejefektivnější velitele opolčenců. Jedni i druzí jsou proti židovským oligarchům ,ve svých projevech hájí myšlenky socialismu,i když v případě Azov a dalších socialismu nacionálního podle vzoru NSDAP. Obě seskupení vojsk na obou stranách přitom urputně bojují proti sobě v zájmu těch,které nenávidí !! Nulandová musí být brána v kruzích neoconů jako hvězda první velikosti. Vždyť to je přesně ta politika,kterou se snaží vláda USA dělat všude,kde to je možné. Rusové zabíjejí Rusy,Arabové Araby,Paštunové Afghánce a už jenom zbývá,aby… Číst vice »

Alena
Alena
18. 6. 2015 4:05

Evropu potřebují pouze ruští oligarchové. Potřebují banky, kde mají úvěry. Pokud ovšem sem tam přelouskám ruské diskuse, normální lidi začínají “ evropskými hodnotami“ pohrdat. Postoje oligarchů se změní v okamžiku, kdy převáží obchod s Čínou. Rusko oficiálně prohlásilo, že plynovod přes Ukrajinu v roce 2019 končí pro přenos plynu do Evropy. Co na to česká vláda?

Irena
18. 6. 2015 4:52
Irena
18. 6. 2015 5:40

Jenže opolčenci vědí, že pro Rusy je spolupráce se Západem důležitější, než jejich mrtvé děti. Tak to je opravdu nechutná věta. Jak si osobujete právo soudit Rusko, které je ve svých krocích v neustálé defenzivně z něčeho tak hnusného? Ty děti tam umírají v první řadě kvůli nám. To Západ je tomu vinen. To my tomu děláme stafáž, to nám jsou ty děti ukradené! To naši politici jsou ti hnusní pokrytci. To z naší strany je snaha rozpoutat 3. světovou válku. Jak si vůbec dovolujete soudit politiku Ruska. Podívejte se na tu naši, pod kterou jsme všichni, ať chceme či… Číst vice »

fajt
fajt
18. 6. 2015 6:10

Sio napsal Tak zrovna to bych viděl jako hloupě vynesenou kartu, která Putinovi pomůže. Ruské banky? To asi soukromé? Každopádně to Rusy zase více spojí a leckterý oligarcha se podrbe za uchem a začne přemýšlet. Nepodceňoval bych dopad takových informací. Rusové si už tak myslí, že v EU se proti nim spikli. myslíte, že tohle psychologické působení amerických vojenských stratégů bude mít ve výsledku větší klad na ruskou stranu? Nevím jestli nečinnost ruského vedení při konfiskaci ruského majetku v Evropě budou obyčejní rusové kvitovat kladně a nebude to mít odezvu k důvěře v Putina, mám za to, že dostatečný příkop… Číst vice »

abx
abx
18. 6. 2015 6:12

chystaju majdan v Podnestrii

„Sme presvedčení, že sa múdry podnesterský ľud sa zorientuje v komplikovanej situácii a nedovolí vyprovokovať v Podnestersku ďalší „Majdan“ pre potešenie neprajníkom nášho štátu, ktorí sa snažia zničiť našu štátnosť,“ uvádza sa vo vyhlásení vlády Podnesterskej Moldavskej republiky.

„Využívajúc dočasné hospodárske problémy v mestách a v obciach sa objavili „propagandisti“ a provokatéri, politickí špekulanti, ktorí vyzývajú obyvateľov na organizáciu protestných akcií, úmyselne rozširujú falošné správy a otvorené lži o činnosti prezidenta a vlády Podnesterskej Moldavskej republiky. Cieľom týchto falošných patriotov je ďalšia destabilizácia komplikovanej situácie a poškodzovanie našej krajiny,“ zdôrazňuje sa vo vyhlásení Poidnesterskej vlády.

http://www.hlavnespravy.sk/doneck-vyhlasuje-ze-v-pripade-ak-ukrajina-napadne-podnestersku-modlavsku-republiku-donecka-armada-pride-podnestersku-na-pomoc/634046

fajt
fajt
18. 6. 2015 6:13

Alena napsal

Evropu potřebují pouze ruští oligarchové. Potřebují banky, kde mají úvěry. Pokud ovšem sem tam přelouskám ruské diskuse, normální lidi začínají “ evropskými hodnotami“ pohrdat.Postoje oligarchů se změní v okamžiku, kdy převáží obchod s Čínou. Rusko oficiálně prohlásilo, že plynovod přes Ukrajinu v roce 2019 končí pro přenos plynu do Evropy. Co na to česká vláda?

no a budou vůbec islámští bojovníci v Evropě potřebovat ruský plyn? . ..)

orinoko
orinoko
18. 6. 2015 6:18

Musel jsem se během čtení přesvědčit, že autorem je opravdu Umlauf. Nevinil bych ho a priori z nějaké rusofobie, ale vnímám to spíše jako poněkud křečovitou snahu o objektivní a vyvážený pohled. A tak úplně bych nevylučoval ani určitá rezidua z dob jeho amerického studijního pobytu. Já osobně si myslím, že Putin /potažmo Rusko/ nikoho přes palubu nehodil. Je bohužel konfrontován s dalším potenciálním ohniskem v Podněstří. Hraje se o čas, o naplňování uzavřených dohod a nezapoměňme , že ve hře je také enkláva Královec /který založil náš Přemysl Otakar – asi ten druhý/ … dneska Kaliningrad. Pokud dojde k… Číst vice »

Sio
Sio
18. 6. 2015 7:12

fajt napsal myslíte, že tohle psychologické působení amerických vojenských stratégů bude mít ve výsledku větší klad na ruskou stranu? Nevím jestli nečinnost ruského vedení při konfiskaci ruského majetku v Evropě budou obyčejní rusové kvitovat kladně a nebude to mít odezvu k důvěře v Putina, mám za to, že dostatečný příkop mezi rusy a evropany vykopal majdan a následná občanská válka na Ukrajině, nebo máte za to, že je to stále málo a je potřeba nenávist ještě více přiživit vlastními oběťmi ( pokud jde o pro západní ruské oligarchy, tak ty by nepřesvědčil aniamerický jaderný útok přímo veden na jejich barokní… Číst vice »

brtník v brlohu
brtník v brlohu
18. 6. 2015 7:40

Jedno velice podstatné OT – co se děje s Tribunem – jeho stránkami????

brtník v brlohu
brtník v brlohu
18. 6. 2015 7:58

brtník v brlohu napsal

Jedno velice podstatné OT – co se děje s Tribunem – jeho stránkami????

Někdo ho nemá rád – ale najdete ho tady:
https://tribunin.wordpress.com/

fajt
fajt
18. 6. 2015 8:22

Sio napsal Ne, nemám za to, že JE TŘEBA. Ale prostě se to děje a má to nějaké dopady na myšlení obyvatel. Tvrdím, že tyto informační dopady mají větší cenu, než zabavený majetek. Také si nemyslím, že to zůstane bez odvety a národ ji rád podpoří a ocení to. Jde o to nejednat zbrkle, může trvat pár měsíců, než k odvetě dojde, je zapotřetí to vyhodnotit s chladnou hlavou, spočítat + a – a pak přejít do akce. Mezi tím ruská média + alternativní servery v EU udělají svou práci. trochu klišovité a bez hloubky reality všedního dne jak mužíka,… Číst vice »

Mirek
Mirek
18. 6. 2015 10:04

Přečtěte si o doporučeních na kamenech v Georgii a nebudete mít o čem diskutovat. A hlavně bod 1. http://www.zvedavec.org/komentare/2011/07/4489-kameny-s-doporucenimi-v-georgii.htm Poselství na kamenech v Georgii 1. Udržujte lidstvo pod 500,000,000, v neustálé rovnováze s přírodou. 2. Řiďte reprodukci moudře – zlepšete tělesnou zdatnost a rozmanitost. 3. Sjednoťte lidstvo jedním živým novým jazykem. 4. Vládněte chtíči-víře-tradici a všem věcem umírněně. 5. Chraňte lidi a národy spravedlivými zákony a spravedlivými soudy. 6. Nechte všechny národy vládnout si sami a řešte vnější spory u světového soudu. 7. Vyhněte se malicherným zákonům a zbytečným úředníkům. 8. Držte osobní práva v rovnováze se sociálními povinnostmi. 9.… Číst vice »

abx
abx
18. 6. 2015 12:01

k tym kamenom v Georgii:
pokial na Zemi bude urcujucim systemom kapitalizmus, je pravdepodobne, ze existuje nejaka hranica pocetnosti ludstva, za ktoru sa nebude dat ist. prikladom su napriklad kurence vo velkochove – pokial kazde ma minimalnu plochu formatu priblizne A4, zacnu podliehat panike a hysterii – jedno druhemu sa snazi vyklovat oci, usmrtit ho, a ked padne zozrat ho – aby bolo toho miesta viac. pre cloveka ako homo sapiens by taketo spravanie nemalo byt typicke, smerodatne, tam by malo nastupit nejake rozumove riesenie…

mirror
mirror
18. 6. 2015 12:45

OM se vyhýbá tématu uprchlíků. Na Parlamentních listech se vyjádřil Středula z odborů, že se s nimi naučíme žít. Bože, jaký je ten chlap vemeno. Můj známý ze Švédska jen čeká, až to u nich bouchne. Jejich socani jsou naprostí idioti, chtěli by uprchlíků více a více. Pepa ze Švédska bude muset utíkat do Ruska nebo Kanady i když plánoval Česko nebo Slovensko podle národnosti manželky. Slyšet jsou socanky, kterým nevadí, že ve Švédsku se uprchlíky znásilňuje dvakrát více žen než je tomu u státu, který je v počtu znásilnění na druhém místě v Evropě.

Alena
Alena
18. 6. 2015 13:12

Pravda a láska zde zasela hluboko. To nebude jako dnes, kdy 90 % lidí nechodí do svatostánků. Až zde islamisté budou mít většinu, modlitby budou povinné. V Evropě jsou křesťané tak vycvičeni, že si už pouze šeptají o muslimech. Zbabělost lidí předurčí osud budoucího pokolení

lomikel
lomikel
18. 6. 2015 13:41

mirror diskuse byla/je vedena zde https://janica9.wordpress.com/2015/06/16/co-nam-mohou-vzit-imigranti/ https://janica9.wordpress.com/2015/06/17/peklo-a-raj/ ostejsi ale IMHO zajimava pro pochopeni pristupu, moje resume je ze importovani migranti se v ramci sve situace chovaji zcela racionalne, UsaBruselske elity take, jen lide kteri nemaji objektivne zadny zajem na destrukci evropy ( ano situace muze byt horsi nez je) se precasto chovaji iracionlane bez pudu sebezachovy vztazeneho ne jen na spolecenost ve ktere ziji (ano muze byt i horsi spolecnost) ale ani ve vztahu k sobe ci svym detem. Zajimave je ideologicka ci psychologicka motivace podpory masove rizene migrace. Krystalizuji tri zasadni prvky 1. pocit viny za politiku UsaBruselu ktery… Číst vice »

Starý doktor
18. 6. 2015 13:58

Gazprom, E.ON, Shell a OMV hodlají vybudovat plynovod z Ruska do Německa přes Baltské moře, který bude mít kapacitu 55 miliard krychlových metrů ročně, praví se ve zprávě společnosti. „Memorandum odráží záměr stran realizovat projekt výstavby dvou částí plynovodu od pobřeží Ruska přes Baltské moře až na pobřeží Německa. Kapacita nového plynovodu bude 55 miliard krychlových metrů ročně“, praví se ve zprávě. V rámci Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra podepsaly Gazprom, E.ON, Shell a OMV memorandum o záměrech, předpokládající spolupráci všech výše uvedených společností na realizaci projektu plynové dopravní infrastruktury určené k přímým dodávkám ruského plynu evropským spotřebitelům. „V nejbližší době… Číst vice »

Starý doktor
18. 6. 2015 14:00

Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek řekla, že Berlín má pořád v úmyslu dosáhnout politického rámce pro důkladnou obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy do konce letošního roku. Merkelová v projevu k parlamentu řekla, že Německo z tzv. Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) sklidí nesmírný ekonomický prospěch.
http://www.nwoo.org/2015/06/18/merkelova-chce-protlacit-ttip-do-konce-roku/

Starý doktor
18. 6. 2015 14:03

Letošní Gay Parade v Kyjevě, na které měli představitelé LGBTI demonstrovat svou sílu a jednotu, bude možná zrušena. Kyjevský generální štáb totiž oznámil, že armáda bude rozdávat povolávací rozkazy přímo účastníkům průvodu a okolním přihlížejícím.

Armáda má obrovské problémy dostat rekruty. Z pohraničního Žorkovského rajónu narukovalo z 1500 povolaných jen 50.
http://aeronet.cz/news/pata-neuspesna-vlna-mobilizace-na-ukrajine-armada-bude-ze-zoufalstvi-rozdavat-povolavaci-rozkazy-dokonce-i-ucastnikum-gay-pride/

Starý doktor
18. 6. 2015 14:09

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/skloni-se-eu-pred-putinem-jako-svym-panem-a-ochrancem_346395.html#.VYLEAEa27KR
„Podle hodnocení švýcarského vojenského experta Alberta Stahela stojí Evropa v konfrontaci s Ruskem před problémem. Spojené státy už nejsou dost silné na to, aby nás ochránily. Stahel proto považuje za možné, že se Němci obrátí k Vladimiru Putinovi jako ke svému ochránci.“
Neni to zajimave ani tak v obsahu (i kdyz take ano), ale predevsim v souvislostech: Focus stoji blizko Nemecke zpravodajske sluzby a Stahel je strategicko- geopolitologicka svycarska jednicka, profesor na prestizni ETH.
převzato: http://leva-net.webnode.cz/kniha-navstev/

Starý doktor
18. 6. 2015 14:22
abx
abx
18. 6. 2015 15:05

Starý doktor napsal Velmi zajímavé k sestřelení letadla nad Ukrajinou od vlka! https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/06/18/dalsi-svedek-utoku-na-mh17-bojovym-letadlem/#more-940905 Poznámka, trochu nepresny preklad: Lev používá pro letadlo Su pojem „šturmovik“ (překládám ho pro srozumitelnost jako stíhačka či letadlo), čímž se označují pancéřovaná bitevní letadla pro podporu armády. Při dnešní univerzálnosti použití letadel ale není jisté, jestli opravdu myslel Su-25, což je šturmovik v pravém slova smyslu. Škoda, že se Max nezeptal na přesný typ nebo podrobnější popis „šturmovika“. sturmovik je po nasom bitevnik. SU24 nie je stihacka, je to bitevnik urceny k niceniu pozemnych cielov. do vysky 10000m normalne nevyleti, jedine ak ma posadka kyslikove masky… Číst vice »

Starý doktor
18. 6. 2015 19:28

Na Petrohradském ekonomickém fóru společnosti Gazprom, E.ON, Shell a OMV podepsaly memorandum o stavbě plynovodu z Ruska do Německa přes Baltské moře. Plynovod bude mít kapacitu 55 miliard kubickým metrů plynu za rok. V nejbližší době tyto společnosti přistoupí k založení společné firmy, ve které Gazprom bude vlastnit 51% akcí. Nová větev plynovodu půjde souběžně s Nord Streamem. http://ria.ru/economy/20150618/1076800046.html#ixzz3dQG1jHxQ Saudský král přijede do Ruska, Putin přijal pozvání do Saúdské Arábie. Slova saudského prince: „Je mi ctí předat vám pozvání do Království Saúdská Arábie, protože my vidíme Rusko, jako jeden z důležitých států v moderním světě a naše vztahy jdou do… Číst vice »