Krávy a volové se ozývají

Souhlasím, rozesílám a přeposílám níže otevřený dopis. Napsala jej, s odpuštěním, kráva. Ale dobře, že se ozývá. Je to skvělý výtvor, který běhá po internetu. Nutí k zamyšlení.
—————————————-
Oni – tmaví a ukřičení – dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat, že pro ně stát nic nedělá. Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková „normální romská rodina“? Nestydíte se, páni a dámy tam „nahoře“, kdo o nich rozhodujete?! Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a můj soused bude nucen shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna? Asi tedy jsem rasista. Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí, měli dobře. Čeho jsem já, a mně podobní, dosáhli? Ti, kdo poctivě pracují a žijí, živí líná, sprostá a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno, že je živí špatně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, jež by měla sama trestat a zavírat. Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby se Vaše ženy z nákupu vracely uličkou černé většiny po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Abyste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní – toto lidové umění naší utiskované menšiny – a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy. Opravdu si to neumíte představit, nebo máte pocit, že Praha je daleko?  Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově zasahovali? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově? Děkuji za JASNOU odpověď, jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi „bílých“ a „černých“?  Po přečtení změň a přidej o jeden stupeň vyšší číslo, ale musíš kliknout na přeposlat a pak přepsat číslo!!

Souhlasím 2 090 804.

Jestli Ti to VŠECHNO NEVADÍ…… NEPŘEPOSÍLEJ.
—————————————-
Souhlasím, vadí a přeposílám na OM. Ta kráva zapomněla na všechno možné. I například na bezdomovce, kterými také brzy budeme, nebo vlastně již dávno jsme, neboť protektorát, kde rozhodují jiní, není jistě domovem. Jednou budou bezdomovci stejně všichni. Smrt se o to postará.

No, nejsou ti utečenci sympatičtí, že se berou za svá lidská a občanská práva? Nikdo, než my sami, obyčejní občané (volové a krávy), jsme přece nebránili tomu, abychom si za těch 26 let nevynutili lepší podmínky. A také nepřipustili všemožná zvěrstva u nás, v Africe a potažmo i jinde. Nechtěli jsme o nich pro samé kraviny a voloviny ani slyšet. Nebyl o to zájem, nepálilo to, a tak se to nehasilo.

Nyní je pozdě hloupě bučet a rozčileně křičet. Chytří hoši, které milujeme a dáváme jim moc, a kteří tomu všemu dávají průchod, a vydělávají na tom moc a peníze, myslí daleko dopředu. Zatímco většinový občan myslí pěkně pozadu. A ještě si na tom ten hlupák tolik zakládá.

Nemocní by se měli léčit. Když je pacient nemocný, choroba, která jej vyléčí nebo dorazí, se vždycky najde. Ten pacient si myslel a stále myslí, že je zdravý, jinak by se tak neprojevoval. Budiž mu země lehkou.

Přejít do diskuze k článku 22 komentářů