Při volbách vzpomeňme, jak kdo hlasoval o našem tažení proti Rusku

Svůj nejostudnější den zažila česká poslanecká sněmovna 12. července t. r., když hlasy svých 119 poslanců ze 165  přítomných odhlasovala nástup našich vojáků k ruským hranicím na území Litvy, Estonska, Lotyšska a Polska, kde mají od začátku příštího roku (pokud tažení posvětí i senát ČR, s čímž se najisto počítá), setrvat (pokud ovšem mezitím nezačne válečná mela), v rámci tzv. posíleného předsunutí sil NATO v Evropě, dva a půl roku. O návrhu se debatovalo hodinu a půl, pár minut trvalo hlasování, takže naší poslanecké sněmovně, kterou jsme v roce 2013 volili v domnění, že volíme sbor rozvážných, slušných a uvážlivých lidí, zabraly necelé dvě hodiny na to, aby nejen ze sebe, ale z celé České republiky a všech jejích občanů učinilo komplice a spolupachatele připravované útočné války germánskoanglosaského světa proti nejmocnější slovanské zemi, Ruské federaci. Zemi, která musí být zničena, protože jí kromě jejího hříchu slovanského ještě nedošlo (jak už dávno došlo jak nám, tak téměř celé Evropě – s výjimkou nepokořitelného Srbska), že jediným vůdcem světa dnes už může být jen vyvolený a nepostradatelný národ americký, který, jak se vyjádřil někdejší prezident USA Obama, je oprávněn zkroutit ruce těch zemí, které by nedělaly to, co USA potřebují, aby dělaly.

My, náš národ, naše sněmovna – a tudíž my všichni, které tato sněmovna reprezentuje – jsme de facto jejím hlasováním stvrdili, že se s tímto Obamou vyjádřeným názorem ztotožňujeme a jsme ochotni jej podpořit i vojensky, jmenovitě pak vysláním našich vojáků na ruskou hranici, kde budou připraveni k akci. Formálně a propagačně k obraně baltských zemí, ale fakticky k útoku na Rusko.

Z přítomných 165 poslanců se pro naši misi u ruských hranic kladně vyjádřilo 119 poslanců, proti bylo 34.)

Pokud jde o poslance jednotlivých stran, pak ti pro naši misi u ruských hranic volili takto:

ČSSD: Ano: 36 (80 % z přítomných); Ne: 1; Nepřihlášen: 3; Zdržel se: 5; Omluven: 5

ANO: Ano: 35 (81 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 3; Zdržel se: 5; Omluven: 5

KSČM: Ano: 0 (0 %); Ne: 28; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 1

TOP09: Ano: 21 (95 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 4

ODS: Ano: 13 (93 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 2

KDU-ČSL: Ano: 13 (100 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 0; Zdržel se: 0; Omluven: 1

Úsvit: Ano: 1 (20 %); Ne: 1; Nepřihlášen: 0; Zdržel se: 3; Omluven: 1

Nezařazení: Ano: 0 (0 %); Ne: 4; Nepřihlášen: 2; Zdržel se: 2; Omluven: 0

Stanův komentář: Nevzpomínám si, že by některá z parlamentních stran měla ve svém volebním programu vyslání českého expedičního sboru do Pobaltí. Návrh byl přijat bez předchozí veřejné diskuse během necelých dvou hodin (rozpravu v PSP najdete zde). Až příště někde uvidíte a uslyšíte, jak zástupy expertů řeší, proč lidé v ČR a EU přestali důvěřovat systémovým politickým stranám a masmédiím, pošlete jim, prosím, odkaz na tento článek.

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře