Při volbách vzpomeňme, jak kdo hlasoval o našem tažení proti Rusku

Svůj nejostudnější den zažila česká poslanecká sněmovna 12. července t. r., když hlasy svých 119 poslanců ze 165  přítomných odhlasovala nástup našich vojáků k ruským hranicím na území Litvy, Estonska, Lotyšska a Polska, kde mají od začátku příštího roku (pokud tažení posvětí i senát ČR, s čímž se najisto počítá), setrvat (pokud ovšem mezitím nezačne válečná mela), v rámci tzv. posíleného předsunutí sil NATO v Evropě, dva a půl roku. O návrhu se debatovalo hodinu a půl, pár minut trvalo hlasování, takže naší poslanecké sněmovně, kterou jsme v roce 2013 volili v domnění, že volíme sbor rozvážných, slušných a uvážlivých lidí, zabraly necelé dvě hodiny na to, aby nejen ze sebe, ale z celé České republiky a všech jejích občanů učinilo komplice a spolupachatele připravované útočné války germánskoanglosaského světa proti nejmocnější slovanské zemi, Ruské federaci. Zemi, která musí být zničena, protože jí kromě jejího hříchu slovanského ještě nedošlo (jak už dávno došlo jak nám, tak téměř celé Evropě – s výjimkou nepokořitelného Srbska), že jediným vůdcem světa dnes už může být jen vyvolený a nepostradatelný národ americký, který, jak se vyjádřil někdejší prezident USA Obama, je oprávněn zkroutit ruce těch zemí, které by nedělaly to, co USA potřebují, aby dělaly.

My, náš národ, naše sněmovna – a tudíž my všichni, které tato sněmovna reprezentuje – jsme de facto jejím hlasováním stvrdili, že se s tímto Obamou vyjádřeným názorem ztotožňujeme a jsme ochotni jej podpořit i vojensky, jmenovitě pak vysláním našich vojáků na ruskou hranici, kde budou připraveni k akci. Formálně a propagačně k obraně baltských zemí, ale fakticky k útoku na Rusko.

Z přítomných 165 poslanců se pro naši misi u ruských hranic kladně vyjádřilo 119 poslanců, proti bylo 34.)

Pokud jde o poslance jednotlivých stran, pak ti pro naši misi u ruských hranic volili takto:

ČSSD: Ano: 36 (80 % z přítomných); Ne: 1; Nepřihlášen: 3; Zdržel se: 5; Omluven: 5

ANO: Ano: 35 (81 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 3; Zdržel se: 5; Omluven: 5

KSČM: Ano: 0 (0 %); Ne: 28; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 1

TOP09: Ano: 21 (95 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 4

ODS: Ano: 13 (93 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 1; Zdržel se: 0; Omluven: 2

KDU-ČSL: Ano: 13 (100 %); Ne: 0; Nepřihlášen: 0; Zdržel se: 0; Omluven: 1

Úsvit: Ano: 1 (20 %); Ne: 1; Nepřihlášen: 0; Zdržel se: 3; Omluven: 1

Nezařazení: Ano: 0 (0 %); Ne: 4; Nepřihlášen: 2; Zdržel se: 2; Omluven: 0

Stanův komentář: Nevzpomínám si, že by některá z parlamentních stran měla ve svém volebním programu vyslání českého expedičního sboru do Pobaltí. Návrh byl přijat bez předchozí veřejné diskuse během necelých dvou hodin (rozpravu v PSP najdete zde). Až příště někde uvidíte a uslyšíte, jak zástupy expertů řeší, proč lidé v ČR a EU přestali důvěřovat systémovým politickým stranám a masmédiím, pošlete jim, prosím, odkaz na tento článek.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 7. 2017 10:52

Pokud vím proti byl jediný hlas z ČSSD (naprostá zrada a ostuda), ÚSVIT, KSČM, „Odpadlíci“ vč. Okamury. Osobně mne hluboce zklamal snad poslední slušnější lidovec Ludvík Hovorka. Kupodivu ještě za bezpáteřnější mám v tomto konkrétním případě „zdržení se hlasování“. Za takové pokrytectví by tito měli přednostně narukovat do první linie vč. svých rodin. Akorát ne do Pobaltí – protože to jednou přijde Rusy prosit o společný rozvoj pracovních příležitostí, a bude se hanbit pár generací za „neobčany“. Pro NATO to je klasický Trojský kůň směrem dovnitř… Nadpis je přesný, a pan Lubomír Man nám tak všem dokazuje, že ještě i… Číst vice »