Princip lokální netolerance

Globalizace, tento primárně ekonomický projekt, přináší zpětný ráz na úrovni společnosti. Opravdu dochází ke střetu civilizací, daleko víc než v minulosti. Protože multikulturalismu řešením není, jak po létech tragického vývoje zjistila i evropská elita, co jím je? Jak mohou vedle sebe existovat naprosto protichůdné ideologie, náboženství nebo společenské systémy? Návod nám dává sama příroda.

Pokud bychom měli posuzovat život očima společenských věd, zjistili bychom, že je založen výhradně na „špatných“ vlastnostech. Vývojové principy jsou analogií lidských vlastností jako je egoismus, netolerance, xenofobie apod. Začíná to již na úrovni makromolekul a přes organely, buňky atd. končí organizací společenského hmyzu, savčích skupin, tlup a stád. I naše imunita je vlastně xenofobní systém, likvidující každého živého vetřelce a náš byt či oplocený dům jistým projevem xenofobie.

Již existence buněk vyžaduje, aby obsahovala naprosto rozdílná prostředí a aby se chránila svou integritu. Ten geniální vynález, který to umožňuje, se jmenuje hranice, ať je to lipidická dvojvrstva, buněčná stěna či kůže.

Naprosto stejně fungují sociální živočichové, ať už je to  hmyzí úl nebo zvířecí tlupa. U lidské společnosti to funguje obdobně, tvoří tlupy, rody, kmeny či státy s kulturou a soudržností, zpravidla oddělené tu více tu méně respektovanou hranicí. Hranice, její respektování, regulované překračování a protežování vlastní kultury na vlastním území, to jsou základní předpoklady klidné koexistence různých kultur. Říkám tomu princip lokální netolerance.

Je zřejmé, že takovýto model je minimálně konfliktní. Je však nutné splní některé požadavky:

  • Ochrana (rozumná) vlastní kultury na teritoriu
  • Respekt k hranicím
  • Skutečný respekt k sousední kultuře, když se odehrává na svém území
  • Nešíření jednostranně stanovených tzv. globálních hodnot, ať (nám) připadají jakkoli přitažlivé.

Uvedu extrémní příklad – přírodní národ, kanibalové. Pro nás je to nepřijatelné a skandální, ale objektivně je to jinak. Naše civilizace zavraždila o několik řádu více lidí než všichni kanibalové světa dohromady. A co se děje s tělem po jeho smrti, je spíše otázka estetická a zdravotní. Nic, co by způsobovalo výrazně víc lidského neštěstí, než naše vlastní agresívní civilizace. Chci-li se nazývat člověkem tolerantním, musím respektovat jejich způsob života na jejich území. Pokud se ale pokusí o něco podobného u nás, musí být reakce nekompromisní.

Jsem si vědom toho, že život je daleko komplikovanější než tento model. Někdy kultury nemají teritorium, jindy jsou z nějakých historických důvodů na jednom místě dvě porovnatelné kultury. Nicméně pravidlo, že o vývoji kultury by měla rozhodovat většina a menšinám by měla být uznána jen práva akceptovaná většinou, je nejméně konfliktním modelem. Rozhodně nesmí být kvůli právům menšiny zásadně omezována práva většiny, to je cesta do pekel.

Současný stav všeobecného společenského napětí je způsoben ze značné části nerespektování principu lokální netolerance. Západ neomaleně, bezohledně a přes miliony mrtvých šíří své tzv. „globální“ hodnoty daleko za hranicemi vlastního světa. Současně je jeho obyvatelstvo frustrováno nadržováním importovaným „kulturám“ naprosto nepřijatelným, odporujícím místním civilizačním fundamentům a morálce. Často jsou dokonce pokrytecky zvýhodňovány kultury, jejichž příslušníky západní armády v jejich domovinách vyvražďují.

Navíc západní elita vytvořila vlastní globální „kulturu“, kterou svému obyvatelstvu vnucuje násilím. Teritorium této kultury je virtuální, jsou to média, prostředky masové zábavy, divné zákony  nebo elitou placené aktivistické skupiny. Ve spojení s diskreditací či dokonce kriminalizací dosavadních většinových lidských a morálních standardů, jsou již výsledky zcela nevirtuální. Ponížení středního stavu lidskou lůzou, rozvrat povědomí o rodině i národu, omezování rodičů při výchově dětí, nebo spíš sofistikovaný rozvrat výchovy dětí, vytváření genderové nenávisti nebo propagace některých sexuálních úchylek.

Za sebe mohu říct, že se princip lokální netolerance snažím dodržovat. Jako militantní ateista se chovám s respektem v kostelích všech církví, to není to místo, kde bych se měl vyjadřovat k náboženství. Když zabloudím do nějaké kultury, snažím se odkoukat, co se u ní sluší a patří a chovat se tak. Pravda, ne vždy se všechno povede. Na návštěvě se chovám zdvořile a slušně, i když mi nabídnou třeba rajskou polévku (fuj!). Ale pokud po mě přivandrovalec bude chtít, abych se ve své vlastní zemi klaněl jeho barbarskému bohovi či jeho pomatenému a pedofilnímu prorokovi, bude agresivně šířit své zvrácené náboženství, či snad dokonce vyhrožovat, tvrdě narazí. Narazí tak tvrdě, jak jen bude potřeba, bezohledně, nemilosrdně a bez skrupulí, v rozsahu, který mi mé skromné psychické a fyzické síly dovolují. Protože tady, tady jsem doma já! Tady jsme doma MY!

Je Suis Charlie

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan123
jan123
14. 1. 2015 2:31

PODEPISUJI……

Aleš
Aleš
14. 1. 2015 6:55

Mám hádanku. Stojíte u neskutečně dlouhého plotu a nevidíte na jeho konec. Jak poznáte, zda stojíte před plotem nebo za plotem?

děda
děda
14. 1. 2015 6:57

Proč nepřijel obama do Francie?
http://www.whatdoesitmean.com/index1831.htm

French Police Commissioner Suicided After Attempting To Issue Murder Warrant Against President Obama

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 7:23

Četl jsem – naprosto souhlasím. Jen navážu na ten úvod o přírodě. Jak píšete, všechny rozdílnosti mohou existovat na základě oddělenosti. I (třeba) teplá a studená voda – v jedné nádobě se vždy po čase smísí do vlažné. Stejně tak všechny ty úžasné a jedinečné formy života. Některé žicočišné (a jiné) druhy mohou soužít, využívajíce každý jinou životní niku, jiné si tvrdě konkurují – a po jisté době „v jedné ohradě“ pak zůstane jen několik těch nejživotaschopnějších. Ne lepších, či dokonalejších – ale životaschopnějších – tedy lépe adaptovaných na danné podmínky, lépe a rychleji se reprodukujících, agresivnějších. Stejně tak i… Číst vice »

lomikel
lomikel
14. 1. 2015 8:40

kdo neni schopen rozlisovat – diskriminovat, je uzitecny idiot NWO bez ohledu na to jaky zasadovy a ideove pruzracny postoj prave zastava. Pravy a levy spar NWO vytvari prostor pro podchyceni uzitecnych idiotu vsech denomominaci/deviaci.

děda
děda
14. 1. 2015 9:11

Aleš napsal

Mám hádanku. Stojíte u neskutečně dlouhého plotu a nevidíte na jeho konec. Jak poznáte, zda stojíte před plotem nebo za plotem?

Pokud o obou územích nic nevím, a jsem dostatečně arogantní, stojí před plotem. Jinak u plotu. A za plotem, pokud za ním vidím nějakou autoritu. (?)

děda
děda
14. 1. 2015 9:39

K samotnému článku:
Dříve jsem to nečetl, ale už dlouho přesně takhle uvažuji. (Dokonce včetně rajské polévky fuj.)
A zdaleka nejen v souvislosti s imigrací.
Lidé už příliš často ve své ješitnosti zapomínají, že jsou součástí přírody.
A protože „jsem ješitný“, tak považuji tu naši kulturu za „lepší“, a za žádnou cenu bych neriskoval pouštět k nám v nebezpečné koncentraci“živataschopnější“ islám, riskovat zánik.
Ona takováto ješitnost je jen respektováním „zákona zachování druhu“.
Výborný článek.
Neschopní politici.

Neználek
Neználek
14. 1. 2015 10:19

„Vysvětlení: Za článek jsem dopsal Je Suis Charlie. Omlouvám se, bylo to v době, kdy toto heslo ještě nebylo v českém tisku vůbec známo a nehoufovali se okolo něj největší gauneři Evropy. Nemohl jsem tušit, co s tím provedou.“

Což je přesně ten důvod, proč jste svůj článek neměl vůbec publikovat. Pouze jste ze sebe udělal užitečného idiota.

peter.
14. 1. 2015 13:10

Gatta napsal
Četl jsem – naprosto souhlasím.

http://vzdor.org/?p=915

cnemo
14. 1. 2015 13:24

Ještě bych zde rád uvedl elegantní a geniální zjednodušení celého mého článku, které na mého článku, které provedl gogo:

1. Domorodec je doma suverénem
2. Platí princip reciprocity

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 13:39

peter. napsal
http://vzdor.org/?p=915

To je život a život si vždy hledá cesty. Forma a množství toho života je prvotně určeno podmínkami k životu.
Druhou věcí je, že život sám svojí existencí ta stávající životní podmínky také mění .
Lidé (a třeba i bobři) dokonce umí, tedy i mohou, ty podmínky ke svému životu měnit i uvědoměle.

cnemo
14. 1. 2015 13:43

>Stejně tak i s kulturami „v jednom multikulturalismu“- časem vznikne buď společná „vlažná“ multikultura, kde už ani nevnímáte rozdílné původní zdroje jako konfliktní

Ze vzniku vlažné multikultury nemám obavy. Podle mne to funguje takto: jednotná skupina vzniká převážně vnějším tlakem (ohrožením), kdy se ve srovnání s ním stávají vzájemné rozdíly méně důležité. Naopak je-li ne zcela homogenní skupina ponechána v klidu, roste pravděpodobnost divergence skupin.

Neználek
Neználek
14. 1. 2015 13:52

Především platí princip, že mocným se netleská. Ani když náhodou řeknou pravdu – určitě tak nečiní z ušlechtilých důvodů.

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 14:17

Re cnemo – na tom něco je.
Otázka je, kde jsou hranice takové situace, kdy v chování lidí i skupin končí individualismus a začíná spolupráce.

Ostrost rozporů také silně tlumí plný žaludek. Líbil se mi postřeh v článku na Janice (i na OM) https://janica9.wordpress.com/2014/12/15/padesat-odstinu-cerne/

Cituji:

… „Protože jsme nepozorovaně zvítězili nad hladem. Zelená revoluce umožnila naplnit žaludky k bodu, za kterým už revoluce nemá smysl“. Má pravdu. Laciný tuk (cheap fat) to dokázal. V ghettu otékají ze syté chudoby. Představte si, chudoba může být sytá, krkající. Platí to pro New York i pro Paříž. …

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 15:29

Re lomikel – ono je to mimo téma, ale …
I u nás máme dost příkladů – nejen dnešní hypersuper plné šuntů, ale byla to ODS, kdo umožnila živelný stánkový prodej textilu a obuvi z asie – ten skkvělý „levný luxus“ a byla to ODS, která bojovala za ničím neomezený dovoz jakýchkoli ojetin. Prostě vše pro spokojenost lidu – laciný hadry a starý ojetiny – aby byl lid spokojený a taky byl klid na privatizaci.

Jde jen o pocity. I pocit svobody – i o pocit hmotného bohatství.

Aleš
Aleš
14. 1. 2015 15:44

Žádný střet civilizací, ale tohle je příčinou útoku.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358725-nemecko-pritvrdilo-islamskym-radikalum-sebere-i-obcanky.html
Tohle nás semele všechny, bez ohledu na nějaká simulákra multikulty. Ani Vaše postoje tu nejsou náhodou. S podobnými již počítali tvůrci doktrín např. jistý
A. D.

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 16:22

A ještě jeden Větva. Máme u nás chytre i moudré lidi, jen v té politice je to samy zkorumpovaný nebo debil. Nebo oboje …

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/428454/Tenkrat-v-Syrii-starejte-se-o-svoje-decka-sami.html

Neználek
Neználek
14. 1. 2015 16:42

fajt napsal

http://www.czechfreepress.cz/pavel-janecek/monsignor-tomas-halik-si-muze-vzit-uprchliky-k-sobe-domu.html

Co vy na to, cnemo? Už chápete? „Útok islamistů“ se použije jako záminka pro omezení občanských svobod, ale příliv uprchlíků ze Sýrie rozvrácené skutečnými islamisty to nezastaví.

fajt
fajt
14. 1. 2015 17:00

Gatta napsal Re fait – http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/439812/Co-fcil-budou-robit-Halik.html s tim Bakalou by Vetev nemel provokovat, voni chodi Halikem na kapucinko jako dva tepli bratri, co kdyz mu vnukne tento byznys plan a Bakala naveze do prazdnych RPG bytu celou Palestinu i se syrskou proemerickou svoloci a pak na ne bude dostavat statni prispevek na bydleni, pamatujte , ze Sobotkovi by to neva a Kalousek by taky radeji drzel hubu, se ma hovado taky moc rad a jeho tluchubova rozpoctova opozicni zodpovednost ma sve mantinely ( ten by klidne nosil i burku jenom aby zase zapadl ), tohle by nebyli ustraseni cesi, ale… Číst vice »

fajt
fajt
14. 1. 2015 17:05

Neználek napsal
Co vy na to, cnemo? Už chápete? „Útok islamistů“ se použije jako záminka pro omezení občanských svobod, ale příliv uprchlíků ze Sýrie rozvrácené skutečnými islamisty to nezastaví.

na muslimech je mi sympaticke, ze si ortodoxne drzi svoji kulturu, i kdyz musi z hladu pojidat kozi bobky a misto potrebneho deste na ne pravidelne pada americke ochuzene olovo. ..)

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 17:09

Re fajt – jo, jo pod tímhle vedením to prostě dobře dopadnout nemůže.

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 17:43

Podle zdroje se IS blíží uzemí SA. http://ukraina.ru/opinions/20150114/1011789273.html Na rozdíl od autora si nemyslím, že to je pro skutečné organizátory „arabského jara“ nějaké překvapení. Od samého počátku prorokuji, že SA je a SAE jsou tím velkým místním cílem (krom mnoha jiných cílů) tohoto „kalení vody“. A smyčka se už stahuje. Co se týká ropy – tak tu břidličnou by amíci museli ukončit do pár let tak jako tak sami a to s velkou ekologickou a politickou ostudou. Tohle je způsob jak to udělat elegantně. A těch pár zkrachovalých firem a spekulantů – to jsou drobné – riziko podnikání, to víte… Číst vice »

K. J.
K. J.
14. 1. 2015 20:30

Velmi hezky a výstižně napsané.

Aleš
Aleš
15. 1. 2015 6:43

fajte: Arcikolaboranta Halíka moc neprovokujte, ať to náhodou neudělá a nekoupí si tak věrné hlasy do budoucí prezidentské volby. To bychom došvejkovali tu mít dalšího dobrého anjela. A nedošlo by na námi vysněná řešení společných evropských armád, neutrality či členství v euroasijské unii. Jak říká neználek, jinými slovy útok ve Francii bylo 11.září pro Evropu. Nejrozumněji se asi zachovaly vlády Maďarska a Slovenska, tím, že žádná opatření „nechystají“. Naše vláda by měla aspoň podpořit prezidenta v tom, že chce, aby rada ČNB byla kontrolovanou institucí OBČANY. Ekonomika a svobody souvisí… I na om chodí pořád hodně lidí, kteří přes jednotlivé… Číst vice »

ducatista
ducatista
15. 1. 2015 9:45