Příprava chemického útoku v Sýrii: Raketový křižník USA vyplul na moře a z márnice v Idlibu zmizela těla 23 dětí

Zdroj

Jak oznámila agentura „Ruské jaro“, v syrské provincii Idlib se připravuje další provokace s chemickými zbraněmi.

Přinášíme podrobnější zprávu o tom, co se nám podařilo zjistit.

Zdá se, že setkání zplnomocněné zástupkyně USA Nikky Haley s hlavou „Syrské  občanské obrany“ (alias Bílé přilby) Raedem Salehem nevyšlo naprázdno. Dnes se v sociálních sítích „Tvitter“ a „Facebook“ objevily desítky oznámení o tom, že teroristé (nejpravděpodobněji ze skupiny „Tahrir aš-Šám“) společně s „Bílými přilbami“ a profesionální skupinou natáčení z televizního kanálu Al Džazíra, připravují další provokaci s použitím jedovatých látek proto, aby mohli znovu obvinit Bašára Asada ze zločinu proti lidskosti.

Krádež dětských těl z márnice a íránské zdroje

První zprávy s tímto námětem se objevily už 30. dubna v íránské informační agentuře „Farsnews“. V článku, publikovaném na internetu, se hovořilo o tom, že „Bílé přilby“ přivezly do města Ariha v provincii Idlib skupinu dětí, s cílem použít ji jako další „obřadní oběť“ v podvrženém videu s následky chemického útoku. 1. května se už objevily v sociálních sítích sdělení, že se zločinná akce bude odehrávat v městě Sarakíb, což je 18 km na severovýchod od Ariha.

Prakticky hned na to se objevila informace, že „Bílé přilby“ ukradly 23 mrtvých dětských těl z márnice města Idlib, aby neopakovaly předchozí chybičku, kdy na videu z Chan-Šejchunu jakoby mrtvá dívenka najednou otevírá oči.

„Bílé přilby“ zákonitě předpokládají, že u mrtvých dětí by se takový průšvih stát neměl.

Snímky chemického útoku a raketový křižník USA

Konečně, docela nedávno podalo několik místních občanů města Sarakíb, kteří nepodporují teroristické skupiny tzv. „opozice“ zprávu, že do jedné části města nahnali bojovníci lidi, a „Bílé přilby“ přivezly do tohoto místa děti. Poté do místa dorazila natáčecí skupina s profesionální aparaturou, místo natáčení bylo obklíčeno teroristy.

Očití svědkové hlásili, že se z natáčecího místa vyvalil hustý černý dým, pravděpodobně z hořících pneumatik, a za několik minut nato se začaly do daného místa sjíždět auta první pomoci a požárnická auta, které teroristé bez překážek pouštěli.

Svědkové potvrzují, že se natáčelo z různých úhlů pohledu, včetně kamer na dronech. Podle všeho se jednalo o natáčecí skupinu televize Al Džazíra.

Podobné provokace se plánují ve městě Ariha, kde v pondělí rovněž zaznamenali pohyb „Bílých přileb“.

Jak dokládá zdroj ze syrské rozvědky, video je připraveno, ale teroristé jej plánují publikovat teprve v průběhu příštích 10-15 dnů. Jistě se čeká na vhodnou příležitost pro maximální ohlas ve světě.

Za pozornost také stojí, že v současnosti v Rudém moři probíhá vojenské námořní cvičení „Eagle Salute“, kterého se účastní raketový křižník USA „Truxtun“, připravený při první příležitosti vyplnit rozkaz vedení USA a „potrestat Asada za použití chemických zbraní“.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
4. 5. 2017 8:19

Převzato ze zvedavce : http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7254-proc-bylo-hlasovani-pro-trumpa-spravnou-veci-7-duvodu.htm
Podle mne jde o dosud nejlepší zdůvodnění kladů vyplývajících ze zvolení Trumpa. Chybí tam ale
její souvislost se silou,o kterou se tento obchodník opírá a které slouží. S touto výhradou se Sakerem vcelku souhlasím.

peter.
4. 5. 2017 8:21

grasyk: Všetko čo ste napísal,je pravda.Problém je,že dnes sa pravda povaľuje na smetisku a nikoho z tých,ktorí môžu veci naprávať už nezaujíma.V celom svete panuje všemocná….Hlava XXII. Amerika má vždy pravdu atď. Slovensko malo v 19.storočí básnika,predstaviteľa slovenského romantizmu Sama Chalupku.Je autorom slávnej básne Mor ho!Okrem nej napísal aj báseň „Branko“z ktorej si dovolím odcitovať dve slohy: Cudzí zbojom na nás padol. o vlasť našu nás okradol. došliapal nám naše práva, zašla rodu nášho sláva. Idú roky zo sta do sta, zem cudzinou nám zarostá, kto slovenskej pravde žije, pekelná ho krivda bije. Takto vyzerá dnešná realita nie len u… Číst vice »

orinoko
4. 5. 2017 9:21

Saker TRUMPolinu de facto odepsal. Konstatoval, ze fakt zvoleni neprotezovane persony je plus. A dal už nebude nic. Jen klasická emericka prasečí politika kolorovana nevídaným klaunem v Bílé jedové chýši.
Navíc v podobě nevídaných ultimát.

Admirál
Admirál
4. 5. 2017 9:51

orinoko napsal

Saker TRUMPolinu de facto odepsal. Konstatoval, ze fakt zvoleni neprotezovane persony je plus. A dal už nebude nic. Jen klasická emericka prasečí politika kolorovananevídaným klaunem v Bílé jedové chýši.
Navíc v podobě nevídaných ultimát.

The Saker bývá svými analýzami velmi blízko černého, i tuto jeho analýzu považuji za hodně dobrou.

Osobně bych Trumpa ještě neodepisoval. Je zřejmě ne zcela vypočitatelný, mohli by se ještě vysmeknout z ohlávky. Mohlo by to být v případě optimistického scénáře „dva kroky do předu a jeden zpátky“.

Admirál
Admirál
4. 5. 2017 10:45

Ještě k Trumpovi:

Jestliže někdo počítal, jedny volby byť sebedůležitější volby a jejich vítěz jen tak šmahem zlikviduje léta po celém světě budovaný do všech administrativ a organizací nalezlý neocon systém, je naivní. V žádném případě se nejedná o totální porážku neocon. Je to jen další rána palicí do zdi, která se již viditelně drolí. To že nasadili Trumpovi ohlávku, je jen Pyrrhovo vítězství, za které zaplatili pořádnou librou masa. Přesně tak, jak píše The Saker. Stejně tak zaplatí ve Francii, stejně tak zaplatili u nás za všechny ty špinavé kampaně, za nepodařenou Karlovolbu.

Martin (už bez taky m)
4. 5. 2017 15:44

pro „grasyk“ – už na Janice mají menší chybu. Ракетный эсминец = raketový torpédoborec – ne křižník. Jde o menší plavidlo než křižníky nejen výtlakem, ale i počtem „Tomahawků“ a dalších střel na palubě. Píši přes to, že v případě tříd Ticonderoga a Arleig Burke není rozdíl ve velikosti až tak patrný. https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Arleigh_Burke https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Ticonderoga k AEGIS který de facto má sloužit jako „hlídací pes“ na střely jak protilodní, tak středního doletu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Aegis_(zbra%C5%88ov%C3%BD_syst%C3%A9m) K největším „torpédoborcům“ které patří k vůbec nejsilněji vyzbrojeným lodím této kategorie (tady jde ve skutečnosti již opravdu o křižníky) patří Jihokorejské a Japonské. I s protiraketovým AEGIS,… Číst vice »

orinoko
4. 5. 2017 21:04

Zvláštní , česká bramboracka dostává nové progresivní ingredience, a tady místní aktiv mlčí jako zarezany. V práci jsem byl seznámen s jakýmsi mediálním echem v Hradních prostorách, abych ted zjistil, ze meeeedialni scéna vnímá cely dej poněkud jinak. Hlavně, ze v práci nás pomalu rozhanel mistr. Ještě si tu někdy nechám kecat do toho, odkud mám čerpat informace. Ukazuje se, ze takový Aeronet ma k jádru problémů hodně co říci. A cteny Zeman se zase proměnil na starého klasickeho ovara. Po pruseru s pozváním od TRUMPoliny už možná nemá moc co ztratit. Vsadil na babioligarchu. To ho s největší pravděpodobnosti… Číst vice »

orinoko
4. 5. 2017 23:13

Je zřejmě, ze prchlivost cloumala Ovarovym majestátem. Chvílemi mel ve ksichte výraz jako onehda, kdy konkrétní záležitost dr. Moryarty Kalousek komentoval, ze čekal, ze mezi korunovačními klenoty se objeví i šavle. Vedle odepsaneho nejvyššího skina se zcela sam a dobrovolně rozhodl odepsat i Ovar. Takhle nabit kavarne munici dokáže jen vůl. Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Ještě ze sametový skrhola už to ma za sebou. Jinak by v Kakanii nebylo k dýchání.

Béda
5. 5. 2017 5:38

orinoko napsal Je zřejmě, ze prchlivost cloumala Ovarovym majestátem. Chvílemi mel ve ksichte výraz jako onehda, kdy konkrétní záležitost dr. Moryarty Kalousek komentoval, ze čekal, ze mezi korunovačními klenoty se objeví i šavle. Vedle odepsaneho nejvyššího skina se zcela sam a dobrovolně rozhodl odepsat i Ovar. Takhle nabit kavarne munici dokáže jen vůl. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Ještě ze sametový skrhola už to ma za sebou. Jinak by v Kakanii nebylo k dýchání. Zeman se chce okopávačům svých kotníků pomstít – čekal dlouho a nyní si Sobotku vychutnal. Taktizující Sobotka se veřejně „střelil do nohy“. Slibuji co jsem… Číst vice »

Béda
5. 5. 2017 5:41

ve svém impériu vyplácí za těžkou práci svým zaměstnancům (i cizím gastarbeitrům) mzdu na hranici minimální mzdy. Bude se dál chlubit tím, že získal dodatečné prostředky do státního rozpočtu, že je odpovědným hospodářem. Pokud se nenajde soudce, který by mu prokázal trestnou činnost, bude dál politicky růst, bytnět z dotací a státních zakázek.

Pravice je politicky rozdrobená a tzv. levice se postupně propracovává významově na její úroveň. Sobotka je hrobařem ČSSD.

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 6:14

Re orinoko a Béda – jo, je to divné … to ticho tady. Včera jsem to sledoval (a okomentoval) v přímém přenosu. Myslel jsem, že už nic, ale stále ještě umí naše politická scéna překvapit, stále ještě nenašla dno a nedošla ji radost ze hry. Je to velmni tristní podívaná. Premiér s ministrem financí ne obviňijí, kdo je větší gauner a mafián – a přitom mají pravdu oba. Prezident, který sotva stojí a sotva dýchá a má způsoby vesnického štamgasta – ten je vlastně nejrozumější člověk ve vedení státu. … … To jsou elity, které mají jít společnosti vzorem. Elity… Číst vice »

Béda
5. 5. 2017 6:27

Gatta, ukázaly se 2 skutečnosti: 1/ ve vládě je již „nedýchatelno“ – jak asi nyní budou spolupracovat koaliční partneři ČSSD – ANO, po tom všem? 2/ mezi prezidentem a premiérem létají blesky – jak můžou nyní po tom všem mezi nimi být konstruktivní vztahy? Zeman prakticky již přijal Sobotkovu demisi, ač ji ten ještě formálně nepodal, pouze slíbil podat. Nenávist Zemana a Sobotky se dala na Hradě přímo „krájet“. (perličkou bylo interview jakési redaktorky ČT s Babišem, kde se Babiš setrvale odmítal podívat na uniklý záznam ze svého jednání s redaktorem Mafry o zveřejňování různých kompro materiálů na politiky, kde… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 6:41

Re Béda – něco s Babišem a Drtinovou jsem včera zahlédl na netu – no, moc toho holka proti němu neuhrála.
Známá komunikační taktika – oponenta v podstatě neposloucht, otázky odmítat, věcně nereagovat a stále stát na svém. Tak vás nemůže nikdo níikam dotlačit. A Babiš, to je ostřílený tvrďák – komu čest, tomu čest. I od takových je třeba se učit.

orinoko
5. 5. 2017 7:08

Tak předně: Ovar si tak zkomplikoval svoje vyhlídky na znovuzvolení, ze to možná ani netuší. Pozoruhodné na věci je, ze protikandidati nemusí vůbec nic dělat. Stačí Ovaruv trojdup jen sledovat a uskladnovat perly. Obzvlášť mávání holi mne osobně vyvolalo dětské vzpomínky na souseda holajznicka.
Česko ceka politicky dvouhrbý wellBLOUD … Zeman, Babis. Který ovšem při prvním koliznim momentu začne bouchat. Hole hore, EE.

Martin (už bez taky m)
5. 5. 2017 7:37

odpověď: Nemyslím že bych sám zcela mlčel, ale momentálně se rýpu v užitečnějším kompostu a přepravuji jej s námahou na živící mne skutečné záhonky vytvářené velmi pracně holýma bolavýma rukama v kamenité, přemokřené půdě… Pak – udržím li nůžky a mne chatrná troska žebříku přijde na řadu řez švestek. Fenofáze určuje příroda a prostředí, ne člověk… A pak bude hodně trávy, jedna tupá nalomená kosa, absentující koza/y a plot, na vše jedny nemocné vyčerpané ruce a bolavá záda… Hnojem české poblitiky může pohnout mlčící občan lépe a užitečněji nežli stohy nás lidových, či těch mainstreamem v zájmu zákulisáků placených „komentátorů“.… Číst vice »

orinoko
5. 5. 2017 8:03

Skutečným skvostem ústavního kutila O byly plky, ze „slusni“ lide v sedm ráno ještě spí. Tím musel potěšit plebs ve fabrikach. Aby se soudruh neprepocital. Právě vytváří svoje tematické Sudety, a navíc v partajich se rozezněly varovné sireny, protože nejvyšším skinem se může kdykoli stát kdokoli od leva do prava a zpět. Monarcha s prchlivou holi, podlomenym zdravím a ruksakem vzteku není prilisnym lákadlem pro preference a ohledy. Současná situace vyžaduje odstup. Toho se ústavnímu kutilovi zjevně nedostává, naopak se rozhodl zveřejnit svoje zdravotní dispozice. Aby se nakonec nestalo skutečnosti , za hradnímu stolci bude vevodit hůl. Koneckonců mohla by… Číst vice »

fajt
5. 5. 2017 8:09

a mi se Miloš včera líbil, hůlkou ukázal bakalovic poskoku kde je jeho místo a hláška – to si sprav už sám – byla boží – kdo je v české kolonii větší lůzr už opravdu neřeším, tento umělý útvar, pokrácený klausobáčim na něco obludného je na tom se svou státností a budoucností ještě hůře než banderovská Ukrajina . ..)

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 8:19
orinoko
5. 5. 2017 8:20

Polsky sovinista nám tu bude kázat o dejinach. To tu ještě scházelo. Takový historicky bolek a lolek.
Zajímavé dění v kyberbedne. Kutiluv fanzin se dostává do těžké defenzívy. Hradního holajznika by měli co nevidět dat zklidnit do Daliborky. Nebo posere v Senbrunu kariéru všem kolem.
Ano , výstup s holi byl skvělý. Mohl by nahradit klasické výstupy s Hitlerem na you tube. K tomu nejspíš dojde.
Smira s holi byla vynikajici etudou na téma Kecala v jisté árií.
Ted hlavně udržet moč. … Pardon chtěl jsem napsat moc.
Trapné jsem se spletl při pohledu na kouzelnickou hůl.

orinoko
5. 5. 2017 8:34

Ano, česko bude mít ve znaku slovo Camel. Z jedné strany dromedár, ze druhé drabar.
Je zvláštní jak osobní preference ohýbají realitu do kýženého tvaru. Selektivní výběr dat za ucelem zprávy typu FEMA.
WellBLOUDI oligarchat patrně konvenuje mnohému konspiratorovi. Njn, není nad to , když vládní blb hodil do bahna hůl.
Hůl se stává symbolem slušných lidi. Hlavně je hůl zapotřebí na chudý lid.
Ovšem aby se nestalo to, ze chudý lid zlame hůl nad wellBLOUDY.

Béda
5. 5. 2017 8:37

Gatta napsal

Jiný názor na věc …
http://e-republika.cz/article3877-Co-lze-dodat-k-Sobotkovu-harakiri

Pan Letko píše: „… Před našimi přáteli je tedy na stole znovu rozhodnutí. Chovanec, nebo Zaorálek. Buď se sociální demokracie stane levým křídlem současné koalice, nebo bude nadále prodlouženou rukou šibalů všeho druhu…“ Vskutku šalamounský výběr. Jen by mě zajímalo, který z těchto dvou šíbrů představuje levici…

Admirál
Admirál
5. 5. 2017 8:45

Orinoko – „Monarcha s prchlivou holi, podlomenym zdravím a ruksakem vzteku není prilisnym lákadlem pro preference a ohledy.“ Nezapomínejte, že minule jsme volili ze dvou kandidátů a každý podle svého gusta volil toho, kdo mu připadal vhodnější/méně vadil. Osobně jsem volil Muže s holí s tím, že když nic jiného, budu se dobře bavit. Muž s holí mé očekávání překonal, i když v jeho konání a výstupech jsou momenty, kdy se tak dobře nebavím. Ale stačí, abych si uvědomil, jakým směrem by to v některých vypjatějších momentech směroval protivník Muže s holí v minulých volbách Karel a mávnu rukou. To… Číst vice »

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 8:46

Re Béda – za c) je správně – „ani jeden“.

Re orinoko – můžeme se na to dívat jak chceme, fandit tomu nebo onomu – problém je, že to není ozdravný proces u kterého by se dalo ledacos přehlídnout a odpustit, ale že je to jen zabředávání do čím dál hlušího bahna.
Prostě zůstává nade vším viset ten zásadní problém: „Koho tam místo nich dát ?“
Nějaký nápad … ???

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 8:50

Re Admirál – dobrá metoda. Taky když se mi něco nelíbí, nebo nevím co vybrat, tak si říkám : „A jaké by to bylo, kdyby to bylo naopak ?“.

orinoko
5. 5. 2017 8:51

To jsou ty plky. To autor neřeší. Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici. To by se ale mel obrátit na komunisty.
A přituhuje. Jen aby nám to holajznik ve zdraví přežil. Kdyby ted natáhl … další hole k akci … připomínalo by to buly.
Tak kdopak se nám chystá na power play? Ve hře není nic menšího než hůl. O moc už vůbec nejde.

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 8:53
hudryper
hudryper
5. 5. 2017 8:59

orinoko napsal Vzpomínám, jak totálně vyhrezl v TV kraksne Cecil Peroless v duelu s nebožtíkem Luxem. To obdivovali az v Emerice. Máš na mysli Seatle ? Tam poté docela hanebně umřel v bezdesinfekčně vybaveném hotelu,pár dní po operaci. Tenkrát v tom památném duelu,který se už nikdy na ekranu neobjevil, Klaus svým plačtivým hláskem přiznal,že národnímu hospodářství nerozumí přesto,že se stal profesorem ! To tenkrát zřejmě leckoho dost vystrašilo … Pokud se týče včerejší divadelní šmíry na hradě,na Tvém místě bych si o Zemanovu popularitu mezi českými slušňáky,co v 07 :00 už zařezávají,nedělal starosti.Přestože ,jak pravíš je ústavním kutilem, dokázal tento… Číst vice »

orinoko
5. 5. 2017 9:02

OM da dohromady kandidatku.
Politicky program? – Hůl.
Název strany – V plotě cool.
Předseda strany? – Vůl. Když můžou byt wellbloudi…
A naše návrhy? Právě letí na stůl.
Právě ted je to jak u nás v práci. Z nové haly jsme se prestehovali do další nové a zvýšenou produktivitou jsme vytvořili necekane potíže. Situace se mění každou chvíli, co nás čeká a nemine. Některé možná další stěhování do dalších prostor.

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 9:08

orinoko napsal

OM da dohromady kandidatku.
Politicky program? –Hůl.
Název strany – V plotě cool.
Předseda strany? – Vůl. Když můžou byt wellbloudi…
A naše návrhy? Právě letí na stůl.
Právě ted je to jak u nás v práci. Z nové haly jsme se prestehovali do další nové a zvýšenou produktivitou jsme vytvořili necekane potíže. Situace se mění každou chvíli, co nás čeká a nemine. Některé možná další stěhování do dalších prostor.

… ponor ?

Béda
5. 5. 2017 9:14

orinoko napsal

To jsou ty plky. To autor neřeší. Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici. To by se ale mel obrátit na komunisty.
A přituhuje. Jen aby nám to holajznik ve zdraví přežil. Kdyby ted natáhl … další hole k akci … připomínalo by to buly.
Tak kdopak se nám chystá na power play? Ve hře není nic menšího než hůl. O moc už vůbec nejde.

„Fanousek oligarchy pleduje za AUtentickou levici…“ Který fanoušek oligarchy pléduje za autentickou levici? Rád bych jej znal.

orinoko
5. 5. 2017 9:25

Jako batyskaf.
Bude to primo politicky DUL.

orinoko
5. 5. 2017 9:30

Otevřel jsem si Podzim patriARCHY.
A co jsem našel?
Úsvit oligarchy.

orinoko
5. 5. 2017 9:41

Pro tuto chvíli koncim.
My slusnaci totiž chodime do prace az ve dve.

Béda
5. 5. 2017 10:06

Chááá! https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sachmat-sobotka-svolal-mimoradny-brifink-30998?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp Premiér místo demise celého kabinetu pošle prezidentovi jen návrh na odvolání Andreje Babiše. Hrad prý bude vyčkávat, zda si to Sobotka znovu nerozmyslí. Článek Po ostudném setkání na Pražském hradě, kde Miloš Zeman přijímal demisi premiéra, jenž mu ji vůbec nepřinesl (přišel jen na konzultace), se Bohuslav Sobotka rozhodl pro naprostou změnu taktiky. Na páteční dopoledne svolal tiskovou konferenci, na které řekl, že je všechno jinak. Demisi své vlády nepodá. Nemělo by to podle něj žádnou cenu vzhledem k tomu, že se „prezident Miloš Zeman rozhodl porušit veškeré ústavní zvyklosti.“ Místo demise svého týmu doručil na Hrad pouze… Číst vice »

fajt
5. 5. 2017 10:29

hurvajz se stal politickou mrtvolou a z české kolonie udělal ještě větší banánovku – takže dovládne v polo legálním režimu, kdy mu každý týden bude z Hradu chodit upozornění na to, aby konečně poslal i písemnou demisi sebe a své vlády, Zeman ho už z vlastních kleští nepustí a v podstatě zničí i celou vypráskanou oranžovou partaj, která v tuto chvíli smrdí více než kalouskovo lejno … nepamatuji, že by bývalí komunisti měli takový podobný deficit moci a byli při svém vládnutí až tak odporně nechutní . ..)

orinoko
5. 5. 2017 10:43

Čím to jenom je, ze ted často vzpominam na Východní Prusko.
Jsem cely nervózní. Do prace jsem vyrazil bez hole… Jak praví básník, hůl na cokla je třeba připravit dopředu.
Jakepak hole ted používá nás severní soused? Katolické , nebo NWO? Nebo jsou tam obě ve dvojholi?

Béda
5. 5. 2017 10:48

fajt napsal hurvajz se stal politickou mrtvolou a z české kolonie udělal ještě větší banánovku – takže dovládne v polo legálním režimu, kdy mu každý týden bude z Hradu chodit upozornění na to, aby konečně poslal i písemnou demisi sebe a své vlády, Zeman ho už z vlastních kleští nepustí a v podstatě zničí i celou vypráskanou oranžovou partaj, která v tuto chvíli smrdí více než kalouskovo lejno … nepamatuji, že by bývalí komunisti měli takový podobný deficit moci a byli při svém vládnutí až tak odporně nechutní . ..) Kdoví s čím přijde Sobotka zítra až zjistí že mu… Číst vice »

orinoko
5. 5. 2017 10:49

Tomu vcerejsimu vstupu něco chybělo. Nejspise francouzský majstrstyk.

Béda
5. 5. 2017 10:50

Béda napsal
Kdoví s čím přijde Sobotka zítra až zjistí že mu koaliční smlouva neumožňuje odvolat z vlády předsedu (ministra) koaliční strany? Třeba opět přehodnotí své stanovisko?!

Je dojemné sledovat umouněnce jak kope do svého umouněného úspěšnějšího konkurenta. Sobotka připomíná žížalu na špejli na kterou se sama napíchla.

Připomíná mi to ten vtip o tom jak jeden chtěl zlikvidovat hlavního konkurenta a nas*al si přitom na svou vlastní holou lebku.

Béda
5. 5. 2017 10:51

orinoko napsal

Tomu vcerejsimu vstupu něco chybělo. Nejspise francouzský majstrstyk.

S tím přišel Sobotka až dneska, když si dal svůj vlastní polibek smrti. Ani Vénu Lahváče k tomu nepotřeboval.

Béda
5. 5. 2017 10:59

To bude dělná atmosféra ve vládě! Umím si živě představit tu přátelskou a konstruktivní atmosféru kde by se i vzduch dal sekat sekáčkem na led.

Gatta
Gatta
5. 5. 2017 11:39

Podle mě, pokud ví na Babiše „něco“ opravdu závažného, tak nemá podávat demisi, ani ho vyhánět jako ministra z vlády, ale má povinnost na něj podat policii podnět k trestnímu vyšetřování.
Očekávám, že toto uslyší zanedlouho i od Zemana.

No, jo … on by ho třeba i podal, třeba už dávno, … ale ten Babiš má prý nějaké tlusté složky …

Admirál
Admirál
5. 5. 2017 12:30

Po dnešním veletoči demise – nedemise jsou motivy aktérů jasné.
– Sobotka konal, jak si myslel, aby zničení Babiše bylo co možná nejefektivnější a aby co možná nejvíc vymáchal Zemana – nebyl to nějaký nahodilý čin, odposlechy jsou za hranicí zákona.
– Zeman konal, jak konal, aby minimalizoval škody z konfliktu, kterému se nešlo vyhnout – a – přidal k tomu porci revanše.

Béda
5. 5. 2017 13:33

https://globe24.cz/domov/30866-vladu-by-mel-opustit-predevsim-sobotka-mini-zeman

Prezident Miloš Zeman dnes prohlásil, že současný koaliční kabinet by měl dovládnout do říjnových sněmovních voleb a jediný, kdo by z něj měl odejít, je premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka….

Béda
5. 5. 2017 13:42

M.Řezanka s nadhledem: http://literarky.cz/politika/domaci/24140-kdo-vechno-kisi-top Kdo by se najednou objevil v České republice a neznal by souvislosti, mohl by si myslet, že premiér Sobotka odstupuje kvůli neudržitelným poměrům v ČSSD. Krátce po jeho slovech totiž zasahovala policie a v jejím hledáčku jsou mimo jiné politici sociální demokracie: viz a zde. Někdo by dotyčnému musel vysvětlit, že policie sice zadržela pana Březinu z ČSSD, který pro své minulé nezdary slavil velkolepý comeback do vysoké politiky, ale pan premiér odstupuje kvůli panu Babišovi, po kterém zatím policie nejde a kterého zatím nezadržela. Dále by dotyčnému sdělil, že pan premiér podal demisi za celou… Číst vice »

Starý doktor
5. 5. 2017 16:23

Na téma Babiš Kocourkov: Jak chtěla vláda rozdělit neexistujících 62 miliard a jak Babiš zapomněl tvořit rezervy Dlouho se totiž myslelo, že loňské hospodaření státu skončilo díky penězům z Evropské unie přebytkem ve výši 62 miliard korun. Když však přišel účetnictví ministerstva financí vedeného Andrejem Babišem (ANO) prověřovat Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), objevil chyby ve výši minimálně 240 miliard, o čemž vás FORUM 24 jako jediné informovalo (některá další média zmiňovala chyby přes 100 miliard) http://forum24.cz/kocourkov-jak-chtela-vlada-rozdelit-neexistujicich-62-miliard-a-jak-babis-zapomnel-tvorit-rezervy/ Aktivuje se TOP 09 – https://www.novinky.cz/domaci/436890-top-09-chce-mimoradnou-schuzi-k-rozpusteni-snemovny.html Být u finančních zdrojů je důležité …… Sobotku podržel Kalousek i Bělobrádek, ANO připustilo možnost vlády bez Babiše… Číst vice »

Starý doktor
5. 5. 2017 16:25

A z Německa:
Skandál v Německu. Krajní pravice útočí

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová zrušila v úterý plánovanou dvoudenní návštěvu Spojených států, kterou měla zahájit ve středu. Důvodem je případ německého vojáka, který je podezřelý, že chystal teroristický útok vydávaje se za syrského uprchlíka a vypracoval si seznam možných obětí. O závažnosti případu svědčí to, že jeho vyšetřování převzalo německé nejvyšší státní zastupitelství.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/45453887

Starý doktor
5. 5. 2017 16:27

Americký Kongers nás šoupe blíže válce
Další pokus neoconů o vyvolání světové války ? Američani si osobují právo fyzicky kontrolovat ruské dálněvýchodné přístavy ?

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/rusko-kontrola-ruskych-pristavu-usa-kvuli-kldr-je-vyhlaseni-valky/
https://ria.ru/world/20170505/1493724286.html

Starý doktor
5. 5. 2017 16:34

Poslední povstání premiéra Sobotky.
V den, kdy si Česká republika připomíná Květnové povstání českého lidu, rozpoutal premiér Bohuslav Sobotka na české politické scéně konflikt, který ještě nezažila. „Bohuslav Sobotka se rozhodl, že půjde do tvrdého střetu vůči všem. Nejen vůči prezidentovi,“ vysvětluje pro Sputnik politické kotrmelce posledních hodin známý analytik Štěpán Kotrba.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201705055236679-posledni-povstani-premier-sobotka/