Přiživit se na společném

Důchodci v exekuci: od ledna poslal stát jejich věřitelům téměř miliardu korun. Co víc si můžete jako podnikatel přát, než že máte jistotu, že vám stát váš zisky vždycky zaplatí ze společného? Státní podpora (sociální dávky) by měly sloužit k zajištění důstojného živobytí občanů, ne k sanaci podnikatelského rizika. Jenže to by musely být chráněny před exekutory a to nejsou. Šmejdi a predátoři se tak mohou bez zábran vrhat na ty nejslabší a nejzranitelnější, u nichž je největší pravděpodobnost fiskální delikvence, protože mohou spoléhat na to, že se přinejhorším zahojí na státním rozpočtu; popravdě je dost pravděpodobné, že u mnohých je to jejich primární byznys plán – půjčit někomu, o němž vědí, že nebude moci splácet (a tudíž nedosáhne ani na oddlužení) a pak jen čekat, až začnou chodit jisté peníze ze státního. Nebo jsem snad sám, kdo si myslí, že je něco špatně?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
3. 9. 2016 18:11

Je z toho zřejmé, komu tento stát slouží.

Béda
4. 9. 2016 5:49

Čeští důchodci (v naprosté většině případů) si své dávky ve stáří předplatili a odpracovali. Zajímalo by mě jak to bude s dávkami pro vnucené „hosty“ migranty, kteří si v českém sociálním a zdravotním systému nic nepředplatili a jako „hosté“ (kteří – viz západní praxe – kteří netáhnou za prací) pravděpodobně ani nikdy neodpracují. Prý jejich „hostovské“ dávky se mají rovnat sociálním dávkám v Německu. A taky by mě zajímalo, jestli bude na odebírání jejich dávek stejný metr jako na exekuce českých důchodců.

iri
iri
4. 9. 2016 9:39

Toto je jedna z „fuj realit“ tohoto našeho „státu“ podporovaná , neřešená poslanci senátory, vládou. Důchodci často podpořili další generaci v boji o místo ve společnosti, což se mladým nezdařilo, nepochopili, a ti důchodci nyní platí vlastně 3x. Proč jich je tolik, co spadli až k parazitům?