Přiznávám 2.0

Přiznávám, nejsem odborníkem na politiku. Takže jen popíšu, co nechápu. A třeba tu pro mě započne jakási platforma pochopení toho, co se v naší republice děje.

Startovní čarou budiž povolební situace. Nejsou-li všechna ta prohlášení typu „už mě nebabíš“, alias „s Babišem ne“ jen divadlo, pak si kladu otázku:

PROČ?

Čeho se tak mocně bojí bývalí mocní? Těch následujících 4 let vlády A. B.? Ale probůh, vždyť oni ve většině nějakou formou parazitují na systému už přes 24 let. A teď najednou, když nebudou u kormidla, je „ohrožena demokracie“.

Aha. Abychom to zkrátili – totální rozkradení všeho, co tu bylo před rokem 89, se nazývá „demokratické vládnutí“. Od rozkradení majetku ROH, Svazarmu, Pojišťovny, přes likvidaci průmyslu, likvidaci zemědělství, likvidaci učňovského školství – to vše bylo v pořádku a „demokratické“. Rozkradení důchodového fondu taktéž. Zprivatizování televize jako hlásné trouby jednoho politického směru taktéž. (Nemohu si pomoci, vybavuje se mi dobrotivý pan Svěrák, který chtěl mocí mermo dobrotivě prosadit dobrotivého demokratického rakouského knížete a vybavuje se mi všechna ta novodobá dobrotivá šlechta, která nejdříve vysaje do dna sociální systém svou neskutečnou nenažraností [včetně církví], a pak, když logicky nezbudou prostředky na podporu invalidů atp., hraje si na „charitu“ a velkomyslně pořádá představení na podporu potřebných.)

Nuž vraťme se k otázce ČEHO SE BOJÍ?

Čeho se bojí po 24 letech? To je (v průměru) šestinásobné volební období, po které ukazovali, co umí.
A ukázali.

A teď se bojí 4 let?

Bojí se, že někdo během následujících čtyř let ukáže, že zajistí spravedlivější důchody? Že zmenší státní dluh, který nadělali? Že najde peníze na platy učitelů? Že zprůhlední nákupy pro zdravotnictví? Že úředníci ministerstev budou brát platy za kvalifikovanou činnost a nebudou se sjednávat přeplacené externí firmy a jednotlivci? Že… že … že … ?

A že – pokud to dokáže, jej logicky budou lidi dále volit? No a pokud to nedokáže, stejně u dalších voleb propadne.

Vyslechl jsem rozhovor pana Veselovského s panem Topolánkem. Pan bývalý premiér nepřekvapil. Potvrdil, že žije v podobné bublině, jako paní Němcová z ODS:

„Nikdy nám nebylo líp než v současnosti.“

No – jestliže mluví ti dva jen za sebe, pak to chápu. Ale jestliže to vztahovali na celou společnost, pak ve své bublině netuší a nevědí, že velká spousta lidí nedosáhne ani na polovinu tzv. průměrné mzdy.

Netuší a nevědí, že hodně lidí je nespokojených s démonizováním Ruska a s tím, aby se navyšovaly výdaje na zbrojení (rozumějme – aby se cpaly peníze zbrojním firmám, a ještě k tomu cizím). Nevědí, že lidé jsou nuceni přeplácet vodu pro zisky cizí korporace, nevědí, že v obchodech nám za drahé peníze prodávají méně kvalitní potraviny, nevědí, že stát prosazuje zisky hnědouhelných baronů a zisky výrobců kotlů, roztočením kolotoče dotací na nové kotle. (lidé, co si koupili před pár lety „starý“ kotel, jsou NUCENI vyměnit jej za nový – dostanou dotaci – ta ovšem pokryje třeba 75% nákladů. Připojme k tomu ztrátu peněz za kotel, který koupili v minulosti s představou, že je to investice na dlouhá léta… Není to tak dávno, co se lidem doporučovalo pořídit si elektrické topení, protože elektřinu máme a budeme mít levnou…)

Němcová s Topolánkem nevědí, že stále narůstá nebezpečí teroristických útoků a lidi chtějí po politické reprezentaci, aby udělala preventivní opatření.

Nevědí .. nevědí … nevědí…?

Babiše a jeho ANO jsem nevolil, ale hysterie, co nastala, když získal většinu hlasů, mě „babí“.

A jaká hysterie musela zavládnout v samotné „České“ televizi! A v ČEZu! A u „České národní“ banky!?

Budou-li předčasné volby, přísámbůh – budu volit. Ano, budu volit!

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
2. 11. 2017 4:35

Ve skutečnosti si ani Babiš nepřeje menšinovou vládu. Veřejnost chce stabilní vládu. Nakonec bude vláda ANO, ODS, KDU-ČSL ale chce to nějaký čas. Tak to vidí Erik Best, uvidíme, jestli má pravdu.

http://www.epshark.cz/clanek/188/mensinovou-vladu-doopravdy-nechce-ani-andrej-babis

fajt
2. 11. 2017 6:29

ignorování stupidního volebního rituálu a sabotování kanibalského systému – to je jediná cesta, která může ( sice bolestně) navrátit drtivé většině důstojnost a reálný a opravdový smysl života – vše ostatní je prostě špatně. ..)

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2017 9:07

fajte- mám neodbytný pocit, že to co doporučujete je vlastně „život podle jednoho 1% v bleděmodrém“, nebo také „Islámský stát 2.0“. Píši Vám to jako FYZICKY i POZICÍ 25 let outsider… „radikální“ cesta ve Vašem provedení je cesta k totálnímu Armageddonu – po kterém zde ostatně stále „glosujíc“ voláte. Vaše nenávist k „opičákovi“ vyvolává dojem totální nenávisti ke všemu živému nad úroveň baktérií a virů… Grasyku – správně jste pochopil, že „oni“ vědět prostě NECHTĚJÍ… I proto jsem psával, že „první čistič Augiášova chlívku“ bude z řad podobných mafii – resp. člověk prolézající po léta zdejším marasmem moci – a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 11. 2017 9:20

LIDé ale také musí chtít. Proto i čistič chlívku bezbřehého směrem (nedělejme si iluze) k chlívku užitkově výnosnému- je ochoten „pustit korunu“ lidem „dole“, ostatně potřeboval a potřebuje je i k nastolení SVÉHO „systému“… My „systémově nezařaditelní“ (myšleno bez jakéhokoliv povyšování těch žijících „nejníže“) kteří si každý den musí sehnat dřevo do kamen a jídlo na stůl a pokusit se přežít do druhého dne bychom jistě rádi změnu „radikálněji“, rychleji. Ovšem už i „spolu“občané nám dávají najevo nezájem a vyděšenost okázaleji. LID lze koupit, a nejen Babiš to moc dobře vím. LID byl vždy ke koupi v tomto prostoru, to… Číst vice »

Alena
Alena
2. 11. 2017 12:19

Ano, bude líp
převzetí státní správy divizí Agrofertu je nástup čistého korporátního fašismu v Čechii

fajt
2. 11. 2017 13:39

Martin (už bez taky m) napsal
Martin

je neskutečně zarážející a v podstatě demoralizující jak moc toho špatného jsme od vládnoucích psychopatů schopni přijmout za své a jak moc obhajujeme neobhajitelné a jak moc jsme vzdali skutečnou obranu lidství – Martine, ještě jednou, volby nastrčených politiků nejsou žádnou alternativou ( každého politika bych nechal přejet parním válcem, pak by možná byl užitečný pro přírodu ), je to jenom špatný výběr zla, které se jeví, ze zoufalství, z pohodlnosti a odevzdanosti jako menší – ale není tomu tak. ..)

PPK
PPK
2. 11. 2017 13:47

autor mj. napsal: „A jaká hysterie musela zavládnout v samotné „České“ televizi! A v ČEZu! A u „České národní“ banky!?“ … ano, něco se děje – viz např. článek „Éra levných peněz končí. ČNB dál zvýšila úrokové sazby – Novinky.cz“ na https://www.novinky.cz/ekonomika/453624-era-levnych-penez-konci-cnb-dal-zvysila-urokove-sazby.html takže … k tomu povídání o ČNB mi nedávno toto přišlo mailem (autora neznám, ale jeho text je výživný): Andreji, proč tě hoši nechtějí? Tak se nám zase jednou soudruzi poslanci rozhýbali a odsouhlasili „vydání“ Andreje Babiše čackým elitním policejním vyšetřovatelům, aby promptně vyřešili kauzu, která vznikla před deseti lety, aniž by si jí za celou dobu do dneška… Číst vice »

PPK
PPK
2. 11. 2017 13:49

Stručně řečeno: Podvod bankéřů spočívá v tom, že vyvolení z vyvolených, tedy ti na vrcholu pyramidy, nechají vytisknout barevné papírky, kterým se říká peníze. Protože tyto papírky nejsou kryté žádným cenným kovem, tak jsou naprosto bezcenné (to už věděli i severoameričtí Indiáni, než byli vyhlazeni). Svoji hodnotu barevné papírky nabudou pouze tehdy, když se někomu půjčí a dotyčný dlužník pak jejich navrácení musí nějak odpracovat. Takže tu máme kolosální podvod ve stylu: já ti půjčuji papírky a ty mi je vracíš nějakou formou svého majetku. Aby tento podvod dobře fungoval, musí se každým rokem natisknout více a více papírků, protože… Číst vice »

PPK
PPK
2. 11. 2017 13:51

Vlastně už teď jsou vidět (pro nás) pozitivní „následky“ Babišova „řádění“: v loňském roce se téměř vůbec neemitovaly jednoroční státní dluhopisy !!! Za tři roky Kalouskova ministrování se jich vydalo a následně s úrokem odkoupilo za cca 460 miliard Kč, za Babiše necelých 100 miliard Kč. Takže se už během pouhých tří let ukázal blahodárný účinek žití bez rostoucího státního dluhu. A navíc, je tu levná ropa, Andrej Babiš také vychytal výběr daní, to jsou další faktory, které vylepšily příjmy kocourkovských domácností i státu. A ještě se najednou stalo, že lidičky, v domnění, že jsou bohatší, si začali pořizovat bydlení… Číst vice »

PPK
PPK
2. 11. 2017 13:52

Ten „nákup“ eur za dva biliony korun českých vlastně jen dokázal, že centrální bankovní systém v jeho současné podobě je kolosální podvod. ČNB tzv. intervencemi žádná eura za skutečné peníze nekupovala. Jak jsem zmínil výš, vyvolení hoši si natiskli svoje dluhopisy a ty vyměnili za stejně bezcenné papírové dluhopisy nějakých řeckých, italských, německých nebo vím já jakých bankovních institucí. Akorát je měnili v jakémsi domluveném kursu koruny k euru. Jejich snaha byla jasná: udržet zadlužení českého státu na úrovni, na jakou bylo nastaveno, aby vynášelo řádný úrokový vejvar. Jenže problém vznikl v tom, že ten dluh si vytvořili sami bankéři… Číst vice »

fajt
2. 11. 2017 13:59

PPK napsal
PPK

a Rusnok stále a neochvějně drží post hlavního mrvitele české kačky – tenhle systém je nereformovatelný, lidé v jeho čele nenapravitelní a budoucnost české kolonie neexistuje. ..)

fajt
2. 11. 2017 14:03

https://www.novinky.cz/domaci/453740-prvni-manzelka-necase-o-nagyove-jsem-nemela-ani-tuseni.html – na tyhle hovada česká ovečka dře a vzdala se důstojného života. ..)

PPK
PPK
2. 11. 2017 14:19

fajt napsal
tenhle systém je nereformovatelný, lidé v jeho čele nenapravitelní a budoucnost české kolonie neexistuje.

hmm, spinujete tady dobře a zdá se, že u vás je především vaše osobní přání otcem myšlenky, aby to právě tak bylo, jak si přejete, milý fajte … a co kdybyste ODBORNĚ analyzoval ten rozbor výše z hlediska ekonomiky ?

fajt
2. 11. 2017 14:34

PPK napsal hmm, spinujete tady dobře a zdá se, že u vás je především vaše osobní přání otcem myšlenky, aby to právě tak bylo, jak si přejete, milý fajte … a co kdybyste ODBORNĚ analyzoval ten rozbor výše z hlediska ekonomiky ? a co přesně Vám na řízené pauperizaci zdejší populace koloniální aplikací nadnárodní ekonomiky není jasný, nestačí Vám holé ukazatele, které jasně ukazují, že systém je nastavený na katabolismus a ne na rozvoj, nestačí Vám data, která varovně signalizují, že demograficky je tento nárudek je na pokraji své výkonnosti a existence – tedy pokud nedáváte přednost propagandě a pokřiku… Číst vice »

PPK
PPK
2. 11. 2017 15:25

fajt napsal a co přesně Vám na řízené pauperizaci zdejší populace koloniální aplikací nadnárodní ekonomiky není jasný, nestačí Vám holé ukazatele, které jasně ukazují, že systém je nastavený na katabolismus a ne na rozvoj, nestačí Vám data, která varovně signalizují, že demograficky je tento nárudek je na pokraji své výkonnosti a existence – tedy pokud nedáváte přednost propagandě a pokřiku zdejších zbohatlických jelit, které žijí v nejlepších časech, které je mohly potkat – oni mají pravdu, ale za cenu, že Vy budete jejich potravou – asi se Vám to ani neekluje ( krom toho důvodná extrémní upřímnost není spinování, i… Číst vice »

Alena
Alena
2. 11. 2017 17:57

pane PPK, netvrdila bych, že konec intervencí je zásluha Andreje. Dokonce ukončení intervencí přišlo později, než bylo naplánováno. Nemohu si vzpomenout na jediný projev pana Babiše, ve kterém by pranýřoval toto svinstvo. Jediný, kdo se postavil proti tomuto jevu, byl pan prezident. Ten také jmenoval Rusnoka. Co se týče adorace Andreje, ani se nedivím. V řízení tak velkého koncernu je zapotřebí pevná ruka a direktivní řízení, a starší generaci se po tomto stylu stýská. Otázkou je, na čem zmíněnému více záleží. Zda na Agrofertu či na české republice. Zda je vlastenec a má vlastenecké cítění. Zda nás proto nepožene do… Číst vice »

Alena
Alena
2. 11. 2017 18:02

a jak psal nahoře pan Fajt, jde o EXISTENCI tohoto národa.
Strčit hlavu do písku a říkat si, byli jsme před Rakouskem a budeme i po něm, je nedostatečné

Dolmen
Dolmen
3. 11. 2017 7:47

Alena napsal
pane PPK, netvrdila bych, že konec intervencí je zásluha Andreje. Dokonce ukončení intervencí přišlo později, než bylo naplánováno. Nemohu si vzpomenout na jediný projev pana Babiše, ve kterém by pranýřoval toto svinstvo.

Paní Aleno, záměry Andreje mi nejsou zcela jasné, ale z vlastní zkušenosti vím, že je kolikrát mnohem lepší tiše konat, než veřejně pranýřovat. Tím na sebe člověk jen upozorní i méně vnímavé a inteligentní hyeny a vlky a ti se pevně sešikují proti němu. Proti jejich síle a krvelačnému odhodlání už potom nedokáže nic.

idiotronic
3. 11. 2017 12:04

Lze-li nazvat AB+ANO bolševiky, pak hrůza menševiků (krom Pirátů) pramení z vědomí, že v případě rostoucí aktivity voličů by se propadali do pětiprocentní bažiny a v případě dalších – předčasných – voleb hrozí totéž. Jsou v situaci KSČ ´89, která odpovídala zákonitě za každou díru v chodníku, (kdežto oni navíc i v rozpočtu).
Pro PPK čestné uznání, možná z toho šel udělat článek (,,tak nějak bych to řešil, kdybych to uměl“).

Dolmen
Dolmen
3. 11. 2017 13:30

idiotronic napsal
Pro PPK čestné uznání, možná z toho šel udělat článek (,,tak nějak bych to řešil, kdybych to uměl“).

K tomu čestnému uznání pro PPK se připojuji a jenom poznamenám, že jsem z toho udělal jednoduše okopírováním souvislý článek a rozeslal na všechny možné adresy, ať si počtou čtenářové. Těm, co mají v hlavě ještě mozek, to rozšíří obzor o nové poznání, těm kteří mají v hlavě exkrement už nepomůže nic. Pokud článek ještě doplním odkazem z iHovinek https://www.novinky.cz/ekonomika/453733-cesko-patri-mezi-tri-zeme-sveta-ktere-nejrychleji-tisknou-penize.html, tak to vše do sebe krásně zapadá.

orinoko
3. 11. 2017 15:11

Prolétl jsem článek i diskusi. Z prvního mám pocit jakési slataniny , které dal obsah teprve PPK. I tam jsem mel zprvu pocit nějakých citaci. Ale začalo to dávat hlavu a patu. Osobně bych velmi krotil nadšení Choré Buresem. Totiž!!!! Do karet mu hraje MIMORADNE příznivý ekonomicky cyklus celosvětového rozsahu. V opačném případě by byl v hajzlu i se svým manaZERskym přístupem a pojetím. Za druhé. Není to žádný lidumil. Je to politicky Kajínek. Vsici kradnu, tak proč ne já? Česká volební homodejka miluje epiku tohoto druhu. Chose Bureš je jen ekvivalentem dalšího do trojky vyvolených, totiž sedmihlaveho Davídka v… Číst vice »

orinoko
3. 11. 2017 15:18

Babis není žádný zázračný finanční guru. Je to hochstapler, který se umí prodat.
Tady u nás chtěl nakupovat. Chtěl úspěšnou pekárnu. Když to vlastník zjistil, bylo po usmevech.
Vlastním lidem platí jen co musí.
Opravdu!!! Molodec.

Alena
Alena
3. 11. 2017 16:14

Babišův úspěch je kombinací dvojího druhu
1. Jednooký mezi slepými králem
2.víra Čechů v zázračného guru, který udělá pořádek. Proč konečně nedojdeme k závěru, že pořádek si musíme udělat sami a ten pořádek spočívá v důsledné kontrole politiků?
Průnik zájmů obyčejných lidiček není totožný se zájmy oligarchů. A do hnutí ANO se již dostalo před volbami hodně podnikatelů, kteří budou hájit své zájmy.

orinoko
3. 11. 2017 16:40

Tak, a ted dojde k diskusní klasické demencí: Aby orinoko a Alena dodali důkazy. Důkazy čeho? Ze Chose Bureš je český Mr. Crowley zdravých financí? Opravdu ANO? Děti se ptají logicky na téma Bůh. Nikoli … je nebo není. Ale… A proč je bůh? Protože Babis! Tak rychle jak právě vylétl, tak rychle bude soudruh Bureš padat. Kristepane, ochraňuj čížka od hujerismu a viry v buzka kapitalisty s lidskou tváří. Stačí jen prudká změna hospodářského cyklu. Věd, co to vravim … stačí, aby na wall streetu proběhlo vystoupení dajake VOLAtility a Burešovy zisky chytnou podobu použitého hajzlpapiru. Hejkal dneska hlásá… Číst vice »

orinoko
3. 11. 2017 16:48

Opravuji čtvrtou vetu …. ma byt , ze NENI Mr. Crowley…

Alena
Alena
3. 11. 2017 16:54

co je větším důkazem než zdvojnásobení majetku Agrofertu, za působení Andreje v politice na vysokém postu ministerstva financí?
Jak by mne potěšilo, kdyby se zdvojnásobil majetek státní-občanů ČR, aby bylo na důchody a na malé děti? Aby zde konečně bylo sociální bydlení pro mladé rodiny?

orinoko
3. 11. 2017 17:08

A tak můžeme pokračovat.
Babis je jen fenomén, o němž se hradní Hejkal domnívá, ze ho bude mít pod kontrolou. Tím, ze mu umožní 4 roky rozkradacky bez demo souhlasu starých volů a nových pracat v parlamentní boudě.
Duopol na jurské scéně byl už sice odskousen, ale nikoli tento. Ekrazitovy.
Já osobně bych se bal.
Na místě Hejkala i Chose Bureše.
Maji oder nového Veskrny Picuse.
Kapitalisticky pouceneho a ostříleného.
Jak se ukazuje už ted. Jeden za osmnáct a druhy bez dvou za dvacet.
Ale bacha … sametu odzvonilo.
Nové začne probíhat majdan.

fajt
4. 11. 2017 7:08

PPK napsal
PPK

nechci ( a nebudu) Vám brát víru v Projekt Andrej, prostě si naplno užijte svět podle Babiše v americké kolonii. ..)

Amenre
Amenre
5. 11. 2017 10:44

Petere, co říkáte na volby na Slovensku ?

peter.
5. 11. 2017 11:43

Amenre
Čo môžem povedať?
Hádam len toľko,že po socialistoch v ČR,dostali po hube aj tí slovenskí.Potvrdilo sa,že pád českej ľavice nebol náhodný, ale že sa jedná o celoeurópsky trend.Fico má ešte cca 2 roky na to,aby s tým niečo urobil, aby nedopadol tak ako dopadol u vás Sobotka,alebo v Nemecku Schulz.V prvom rade by mal prestať „kvákať“o „eurojadre“ a mal by sa otvorene postaviť za tie vyhlásenia Orbána a Szydlovej,ktoré dokážu osloviť ľud…národ.
Len ja mám obavy,že Fico ako politik už „vyhorel“a pre udržanie strany SMER-SD už nemá chuť urobiť nič.

Admirál
Admirál
5. 11. 2017 16:51

Peter – Co Kotleba? Co o něm můžete říct?

Naše média o něm píší špatně, to znamená, že to s ním tak špatné nebude. Nebo se mýlím?

peter.
5. 11. 2017 19:45

Admirál napsal Peter – Co Kotleba? Co o něm můžete říct? Naše média o něm píší špatně, to znamená, že to s ním tak špatné nebude. Nebo se mýlím? V týchto voľbách sa volili predsedovia VÚC(župani,hejtmani) a poslanci do krajských parlamentov.Čo sa Kotlebu týka,tak ten sa umiestnil v BB na 2.mieste,s veľkým rozdielom.Treba ale povedať,že sa proti nemu už rok viedla zúrivá štvanica a došlo to tak ďaleko,že mu bolo prosto znemožnené viesť akúkoľvek predvolebnú kampaň.Možno pod tlakom vyhrážok,mu majitelia priestorov a hál zrušili na poslednú chvíľu objednávky a tak nemal možnosť usporiadať žiadne predvolebné zhromaždenie. Najzúrivejšie sa tohoto pohonu… Číst vice »

abx
abx
5. 11. 2017 20:25

Peter, suhlas. Fico bol hlavnou postavou „antietremistickeho tazenia“, dobre dostal na frnak aj s hlavnym ideologom Madaricom. Kotlebovci maju v programe jednu dobru vec a sice orientaciu na dobre vztahy s Ruskom. Lenze narobili kopec politickych hluposti, napriklad tie provokacie s uniformami alebo cislami typu1488. Moj nazor je, ze nemaju na to byt nejakou politickou alternativou, ale mohli by zohrat pozitivnu ulohu.

Admirál
Admirál
5. 11. 2017 20:55

Peter – to jste mi neodpověděl.

Co konkrétně Koleba (Kotleba a spol.) chce, hlásá?

Fico hlásal poměrně tvrdou protimigrační politiku. Po volbách kývl na všechno, prý Slovensko jádro Evropy. Zhodnotili to voliči?

Aleš
Aleš
5. 11. 2017 23:27

Evropská levice se nechala tak vmanipulovat do štvanice proti protiunijním nacionalistickým uskupením, až sama úspěšně podpořila neoliberální pravici. S Kotlebou neměl SMER bojovat, ale vyslechnout je, poučit se a případně spolupracovat na možných programových průnicích svých voličů.

peter.
6. 11. 2017 8:28

Admirál napsal

Peter – to jste mi neodpověděl.

Co konkrétně Koleba (Kotleba a spol.) chce, hlásá?

Fico hlásal poměrně tvrdou protimigrační politiku. Po volbách kývl na všechno, prý Slovensko jádro Evropy. Zhodnotili to voliči?

Prikláňam sa k tomu,čo o Kotlebovi napísal abx.
A čo Kotleba?
https://www.youtube.com/watch?v=9ys0DzBq3G0
https://www.youtube.com/watch?v=PakXOBQX-Mk