Proč vypukla válka na Ukrajině?

Má něco společného s První světovou válkou? Znáte Američana Nassima Nicholase Taleba? Slyšeli jste, čemu Taleb říká „černá labuť“? Víte kdo je Ukrajinec Volodymyr Parasjuk? Více se dozvíte v následujícím textu:

Má válka na Ukrajině něco společného s První světovou válkou?

28. června 1914 Gavrilo Princip v Sarajevu zastřelil arcivévodu a následníka trůnu Františka Ferdinanda d’Este. Tento Sarajevský atentát se stal záminkou pro válku mezi Rakousko-Uherskem a Srbskem, která během měsíce přerostla v celosvětový konflikt. První světová válka by pravděpodobně vypukla i bez Sarajevského atentátu. Jenže kdyby Ferdinand d’Este nebyl zastřelen, mohl by ovlivňovat další vývoj věcí a všechno, možná, mohlo být jinak.

Sám Gavrilo Princip skončil relativně „dobře“. Jelikož mu nebylo ještě 20 let, nemohl být popraven, takže dostal maximální možný trest – dvacet let tuhého žaláře. Zemřel 28. dubna 1918 ve vězení Terezín. (Ty uvozovky u „dobře“ jsou opravdu na místě, byl vězněn na samotce, v absolutní tmě, o chlebu a o vodě – pozn. edit.) Srbové ho dodnes oslavují jako hrdinu. Gavrilo Princip se tak stal symbolem vzniku 1. světové války a Nassim Nicholas Taleb by ho nazval „černou labutí“.

Znáte Američana Nassima Nicholase Taleba?

Nassim Nicholas Taleb je americký ekonom, akademik, filozof, investiční poradce a obchodník libanonského původu. V mládí zažil libanonskou občanskou válku. Předpověděl finanční krizi v roce 2008, je odpůrcem velkých bankovních domů a podle New York Times je autorem jedné z dvanácti nejvlivnějších poválečných knih o investování.

Jeho bestseller z roku 2007 „Černá labuť: Následky vysoce nepravděpodobných událostí“, v originále „The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable“ (Paseka, 2011, 478 stran) analyzuje fenomén „černých labutí“, tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Mezi takové fenomény spadá např. teroristický útok z 11. září 2001, globální nástup internetu a facebooku a již zmiňovaná finanční krize 2008.

Za černou labuť Taleb považuje každou událost, která vykazuje tři charakteristické znaky. Zaprvé, leží mimo rámec toho, co se dosud dělo, a co je tedy představitelné. Zadruhé, černé labutě mají obrovský dopad. A zatřetí, jakmile se černá labuť přihodí a lidé si na ni a její následky zvyknou, jeví se zpětně jako absolutně samozřejmá a zcela předvídatelná. Což opět vede k nesprávnému pocitu, že rozumíme světu, a že nás už ničím nepřekvapí – než ale jednou…

Dle Taleba tvrzení že „všechny labutě jsou bílé“ neprokážeme tím, že budeme pozorovat milióntou bílou labuť, ale lehce je vyvrátíme tím, že uvidíme jednu černou. Černá labuť je v Talebově pojetí událost, která leží za hranicemi obvyklých očekávání a má mimořádný dopad. Lidská očekávání nutí pro ni nalézat dodatečná vysvětlení, což vytváří dojem, že ji bylo možné předvídat a objasnit.

Existují události, které nejdou předpovědět. Např. konec komunismu a přechod na tržní hospodářství před 25 lety byl ukázkovou černou labutí, díky níž desetitisíce lidí dosáhly na majetek, o kterém se jim nikdy ani nesnilo. Optimista bude tvrdit, že poctivě, pesimista všude uvidí tunely. Pravda bude jako vždy někde uprostřed. V každém případě to byl zásadní historický zlom, který se dotkl každého.

Proč Taleb pro tento fenomén použil výraz černá labuť, je zřejmé. Je to podobné jako „bílá vrána“ nebo „černá ovce“, ale mnohem razantnější. Před objevením Austrálie byli totiž Evropané absolutně přesvědčeni, že jsou všechny labutě bílé. Byla to taková víra a taková jistota, že se to po staletí používalo i v logice. Pak ale cestovatelé objevili černě opeřený druh, který staletými předsudky ornitologů i logiků otřásl…

Takovou „černou labutí“ je, řečeno s nadsázkou, i veverka z filmu DOBA LEDOVÁ, která způsobila svou chamtivostí při sběru oříšků rozdělení kontinentu Pangea na menší kontinenty, které jsou podobné těm dnešním.

Předchozí popis byl nutný pro pochopení jednoho zlomového okamžiku z února 2014 v historii Ukrajiny. Válka na Ukrajině by možná nevypukla, pokud by nebyla porušena jedna pracně vyjednaná dohoda… Stačil jeden fanatický člověk, jeden fanatický projev ve správnou dobu a na správném místě a dějiny jednoho státu se změnily. Ten muž se jmenoval  Volodymyr Parasjuk. Dle Talebovy klasifikace nese všechny rysy černé labutě.

Kdo je Volodymyr Parasjuk?

Je to Ukrajinec a ekonom ze Lvova, ale hlavně ozbrojený „hrdina“ z Majdanu, který nejspíš spustil lavinu negativních událostí. Jedná se o příběh z 21. 2. 2014. Lídr strany UDAR Vitalij Kličko vysvětloval tehdy demonstrantům dohodu, kterou opozice s režimem krátce předtím uzavřela. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a opoziční předáci za přispění tří evropských ministrů podepsali úmluvu, která měla na Ukrajině ukončit násilnosti a krizi. Obsahem dohody byl příslib prosincových mimořádných prezidentských voleb, návrat k ústavě z roku 2004 a vytvoření nové vlády národního porozumění.

V tom na podium vlezl Parasjuk, vzal Kličkovi mikrofon a vyhlásil ultimátum: „Jestli zítra do deseti ráno nevystoupíte s prohlášením, aby Janukovyč odstoupil, přísahám, že půjdeme ozbrojeni do útoku.“ Dav na Majdanu toto bouřlivě přivítal a dál to znáte. Dohoda padla. Druhý den v 10 hodin dopoledne už bylo jasné, že Janukovyčova kariéra skončila. Byl svržený, několik dní se skrýval a potom uprchl do Ruska.

Nakonec, udělejte si vlastní názor na hysterický projev Parasjuka (video je níže), který možná sehrál roli ukrajinského Gavrila Principa: od úst frkal páru jako Bivojův kanec až se z toho chlapec na konci úplně zadýchal. Alois Jirásek souboj Bivoje s kancem popisoval takto: „Kanec sebou škubal, černými kopyty kopal, zuby klektal a očka krví podlitá zuřivě obracel… Muži křičeli a zbraní mávali…“ To spíš vypadá na popis Parasjuka a lidí z Majdanu, než na Staré pověsti české. Možná Alois Jirásek sledoval ČT24 a nechal se jí inspirovat.

Parasjukův proslov připomínal něco mezi Hitlerem a Mussolinim… Ein Volk, ein Reich, ein Führer… V závěru klipu je vidět, že i boxerský šampion Kličko je z toho všeho jelen. Bez ironie. Ukrajinci chtějí do západní Evropy, ale to video, ta otevřená rakev, ty emoce, ten fanatismus, to ukazuje ani ne na vysmívaný „Balkán“, ale přímo do Saúdské Arábie, kde se chystají „mohamedáni“ kamenovat Satana… Takže všechny složitě uzavřené dohody padly a ke slovu se dostal militantní dav… Škoda, že tam zrovna v tu chvíli nebyl Schwarzenberg. Mohl zabránit válce a ještě se rétoricky od Parasjuka lecčemu přiučit. Ale on je spíš pro to humanitární bombardování, že ano…

Volodymyr Parasjuk je tak podle Taleba jasnou „černou labutí“. Má na triku ztrátu Krymu pro Ukrajinu, tisíce mrtvých a řadu sestřelených letadel, o dalších materiálních škodách ani nemluvě. Jednou přijde den a Ukrajinci budou tohoto „sympaťáka“ a tribuna „revoluce“ proklínat.

Jsou to všechno úvahy typu „co by kdyby“. Co by bylo, kdyby se Gavrilo Princip netrefil. Co by bylo, kdyby Hitler dobyl Moskvu. Co by bylo, kdyby se spojencům nepodařila invaze v Normandii. Co by bylo, kdyby fanatický Parasjuk neprskal na Majdanu

Možná, i kdyby zmiňovaná dohoda byla akceptována, by později vznikla další zlomová a krizová situace (černá labuť) a válka by stejně vypukla. Ten zájem velmocí o Ukrajinu byl totiž evidentní…


Čerpáno z těchto zdrojů:

1) Úvahy z e-mailu jednoho čtenáře. Jméno raději neuvádím, protože pravda a láska zatím nezvítězila. Je to vůbec možné? A nezvítězivší pravdoláskař je absurdně nebezpečný  

2) Když se černá labuť rozhodne ničit Stručné a zajímavé, doporučuji přečíst

3) Taleb: Další černá labuť? Státní schodky! Nejen státní schodky, ale i stručný návod jak naložit s úsporami

4) Jak se smířit s realitou nezměřitelné pravděpodobnosti  Deset zásad ke zvýšení odolnosti společnosti vůči „černým labutím“

5) Black swan theory (v angličtině)

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
6. 8. 2014 11:18

lehce retardovaný užitečný idiot vystrčený na podium ve správný čas, takových černých labutí jsou miliardy, jenom jim musí někdo udělat historickou chvilku, tedy zainteresovaní chamtivci, kteří nikdy nebudou mít dost – tady to matka tereza trefila přesně. ..

Slobo
Slobo
6. 8. 2014 11:26

Det amerikanske skipet USNS PFC Dewayne T. Williams
kommer 10. august til Namdalseid.
Všechna dovezená technika bude modernější než ta,
kterou

2014-08-06 11:34
a,
Co bude s tou US technikou, ktera byla v tech jeskynich / bunkrech

a) pujde na dno fjordu ?..
b) do „Kovošrot UkrAjina“
c) nevim

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4574-usa-vysilaji-do-norska-tanky-a-bojovou-techniku
__________________________________________
http://kommunisme.no/tmp_images/379-770.jpg
Nei til krig

J. Hruška
J. Hruška
6. 8. 2014 12:22

No… Při vší úctě… Nemohu se zbavit dojmu, že pokud přijmeme autorovu rétoriku, byl Parasjuk spíš bílou labutí. Tak zvaní „demonstranti“ na Majdanu dospěli za ten čas do stavu, kdy jakákoli mírová dohoda nebyla možná. Ať se to někomu líbí nebo nelíbí, ale něco podobného, když se to nechá tak rozrůst, se dá jedině potlačit násilím – a čím později násilí nastoupí, tím hůř. Často v poslední době vzpomínám, že podobné problémy měli v Číně na Náměstí nebeského klidu. Řešili to tehdy tak, že napřed počkali, až ti z demonstrantů, kteří mají splnitelné požadavky pochopí, že zrovna tahle demonstrace pro… Číst vice »

VK
VK
6. 8. 2014 12:36

A co takhle proč vypukla 2. světová válka?
http://www.protiprudu.org/ako-sa-hitler-vzoprel-bankarom/

Béda
6. 8. 2014 12:59

Ilona Švihlíková – Hra s ohněm http://www.blisty.cz/art/74225.html

merlin
merlin
6. 8. 2014 13:40

J. Hruška napsal No… Při vší úctě… Nemohu se zbavit dojmu, že pokud přijmeme autorovu rétoriku, byl Parasjuk spíš bílou labutí. Tak zvaní „demonstranti“ na Majdanu dospěli za ten čas do stavu, kdy jakákoli mírová dohoda nebyla možná. Ať se to někomu líbí nebo nelíbí, ale něco podobného, když se to nechá tak rozrůst, se dá jedině potlačit násilím – a čím později násilí nastoupí, tím hůř. Často v poslední době vzpomínám, že podobné problémy měli v Číně na Náměstí nebeského klidu. Řešili to tehdy tak, že napřed počkali, až ti z demonstrantů, kteří mají splnitelné požadavky pochopí, že zrovna… Číst vice »

peter.
6. 8. 2014 13:42

Dozvedel som sa,že náš nový z trucu zvolený prezident,podozrievaný z úžerníctva a stykov so scientológmi,pozval na oslavy Slovenského Národného Povstania samotného Porošenka.Tak toto už zdravý rozum neberie a prestávam sa diviť všetkému.Mohol by zavolať aj Jaroša a Tjahnyboka a na tribúne vyvesiť veľký obraz Tisa.Čierna je biela,Európu oslobodili Američania,Obama je dobrý a Putin zase zlý,skrátka všetko naopak.Čo do r.ti je toto za svet!

merlin
merlin
6. 8. 2014 13:43

P.S. dr. Halíka si považuju jako filosofa, jako teologa už méně a jako kandidát na prezidenta je zcela ztracenej případ

Béda
6. 8. 2014 13:54

peter. napsal Dozvedel som sa,že náš nový z trucu zvolený prezident,podozrievaný z úžerníctva a stykov so scientológmi,pozval na oslavy Slovenského Národného Povstania samotného Porošenka.Tak toto už zdravý rozum neberie a prestávam sa diviť všetkému.Mohol by zavolať aj Jaroša a Tjahnyboka a na tribúne vyvesiť veľký obraz Tisa.Čierna je biela,Európu oslobodili Američania,Obama je dobrý a Putin zase zlý,skrátka všetko naopak.Čo do r.ti je toto za svet! Oslavy SNP by se mohli konat za přítomnosti čestných hostí Porošenka, Tyahnyboka, Jaroše, Parubije a taky scientologa Jaceňuka pod obrazy S.Bandery a J.Tisa s čestnou stráží v uniformách Banderovců a SS. Zbylí povstalci, pokud ještě… Číst vice »

lomikel
lomikel
6. 8. 2014 14:06

merlin – smarja (zde to je oripadne :) jak se vam to stalo ze diferencujete svuj pristup pravda-mlaska NWO k otci? halikovi. Udivila jste me, fakt! :)

lomikel
lomikel
6. 8. 2014 14:10

jedine, snad nelibi se vam ? ma takovu zvlastni auru. ;)

merlin
merlin
6. 8. 2014 14:42

lomikel napsal

merlin – smarja (zde to je oripadne jak se vam to stalo ze diferencujete svuj pristup pravda-mlaska NWO k otci? halikovi. Udivila jste me, fakt!

chodila jsem na jeho přednášky z dějin filosofie, ty byly opravdu dobré. Jako teolog je už slabší, ale jako prezident to jsem určitě proti. Já nediferencuju, ať dál přednáší dějiny filosofie. Přednáší je dobře, určitě bych mu to nezakazovala. Myslíte, že neumí přednášet zajímavě o Aristotelovi nebo Tomášo Aquinském? Umí.
Nerozumím Vašemu podivu. Zkuste ho specifikovat

lomikel
lomikel
6. 8. 2014 14:58

halik je ideolog pravdolasky obecne a nabozenske NWO preintegrace zvlaste. je to jejich clovek ne muj, k cemukoli co rika pristupuji jako k NWO-aktivnimu materialu – POZOR – TOXICKE – VIRUS!. Neco jako Pehe, nebo katolicka buzna Putna ( tak si rika sam, jinak bych si nedovolil …;), diferencovac nazoru vytvarejici pseudotemata, pozlatkova strukturalizace reality pro ucely NWO oblbovnani skrze diskuse s pseudo nazorovymi oponenty z jinych vetvy soft rizeni NWO. Humus.

peter.
6. 8. 2014 15:26
merlin
merlin
6. 8. 2014 15:34

Nevím proč by měly být dějiny filosofie toxickými. Nebavím se přece o tom co hlásá v novinách. Nebo o jeho současném pohledu na svět. Právě kvůli němu si myslím, že by prezidentem být neměl. Protože je katolík a jezuita, mohl by být hodně nepříjemný a mohl by mít k nepřátelům svých názorů tentýž postoj jako katolická církev mívává a zacvičit s kacíři :-). ale to neznamená, že nic neumí a je blbej a že diferencovat nebudu.

lomikel
lomikel
6. 8. 2014 15:42

ja ale nerikam ze je blbej, naopak, tim ze je vybec neni blbec a ma prakticke psychologicke vzdelani z obiuy smeru (psychologie/teologie) je jako ideovy protivnik a PR pracovnik o to nebezpecnejsi.

nerijal bych od nej ani hostii ( z ruznych duvodu ;) ani dejiny fylozofie. NWO pusobi primarne prave skrze soft/humanitni fakulty na mlade tvarne lidi, viz ukrajina a dlouhodobe pusobeni U$A propagandy na vysokych skolach. V cechach to neni lepsi, jen mene z cim pracovat ve smyslu slolecenskych traumat.

merlin
merlin
6. 8. 2014 15:42

to patřilo lomikelovi.

hudryper
hudryper
6. 8. 2014 16:06

Stran tvrzení autora článku Dušana Navrátila,že Parasjukovo vystoupení
na Majdanu bylo případem nazývaným černou labut upozorňuji, že zřejmě
nečetl mou recenzi na tomto webu :
http://outsidermedia.cz/Nassim-Nicholas-Taleb-Cerna-labut/
a zřejmě ne ani autora knihy,protože nepochopil podstatu tohoto pojmu.
Souhlasím s příspěvky,v nichž je hysterický projev fašisty Parasjuka
hodnocen jako dopředu připravený pokus strhnout co nejvíce posluchačů
do davové psychózy a následnému násilí proti obětovaným věrkuťákům .
To nemá s kategorií „Černá labuť“ nic společného.Jde jen o významný
okamžik pro 20 let CIA připravovanou generaci Ukrajinců,aby naplnili
tento historický okamžik svou podporou,krví,svými zpackanými životy.

Béda
6. 8. 2014 16:17

„…Za černou labuť Taleb považuje každou událost, která vykazuje tři charakteristické znaky. Zaprvé, leží mimo rámec toho, co se dosud dělo, a co je tedy představitelné. Zadruhé, černé labutě mají obrovský dopad. A zatřetí, jakmile se černá labuť přihodí a lidé si na ni a její následky zvyknou, jeví se zpětně jako absolutně samozřejmá a zcela předvídatelná. Což opět vede k nesprávnému pocitu, že rozumíme světu, a že nás už ničím nepřekvapí – než ale jednou…“ Jenom bych se zeptal. Nemohla být na Ukrajině „černou labutí“ spíš předem připravená a v příhodnou chvíli provedená střelba (neznámých osob“ – qui bono… Číst vice »

Béda
6. 8. 2014 16:21

k tomu: Kdo byl 17.11. „černou labutí – spouštěčem procesu, střelou „za hranu“?“ Nebyla to „SMRT“ agenta „studenta“ Zifčáka, kterou někdo vypustil na veřejnost?

petr
petr
6. 8. 2014 16:29

Lidem, kterým padají na hlavy bomby, dělostřelecké granáty, fosforové bomby případně balistické střely, které jim bezplatně posílá jejich vlastní vláda určitě neřeší co je, nebo není „černá labuť“. Také tyto příspěvky za pár hodin či dní už nikdo nebude číst. Je to vše plané a mrtvé.
Spíše mne překvapilo, že se konečně našel interbrigadista, který místo planých keců šel pomoci. http://www.nwoo.org/2014/08/06/cech-oldrich-grund-dostal-v-novorossii-vyznamenani-od-strelkova/

Alena
Alena
6. 8. 2014 17:10

jestli chápu správně, černá labuť v případě Ukrajiny by byla situace, kdy by USA + EU nezískali odbytiště svých výrobků a nezískali surovinové zdroje. Anglosasové, proslulí svým racionálním myšlením, mohou mít vše rozplánováno pečlivě a krok po kroku. A když jim jejich mnohaleté snažení nevyjde, zjeví se teorie černé labutě. Vtip je v tom, že jejich konání není produchovněno, je založeno pouze na logických myšlenkových pochodech.

Béda
6. 8. 2014 17:39

Všimněte si lidskou pitomost v diskusi na Novinkách. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344336-putin-podepsal-dekret-omezujici-dovoz-potravin-jako-odvetu-za-sankce.html Zdá se, že se diskutujícím nelíbí že Putin podepsal RECIPROČNÍ sankce proti okopávačům ruských kotníků. Přece by nečekali, že si Rusko nechá líbit úplně všechno? Tak jednají pouze subjekty v podřízeném postavení. Podle mně, pokud chce Rusko zavádět sankce, (jenom blbec by si nechal štípat dříví na hřbetu a nic neprovedl) mělo by to být selektivně, nikoliv plošně. Primárně by mělo zavést sankce proti „hlavě“, t.j. proti korporacím USA a proti východoevropským potažmo pobaltským, resp. západoevropským firmám a jejich politikům podle míry „okopávání ruských kotníků“. Cíleny by měly být podobně jako… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 8. 2014 17:42

„Černá labuť?“
To je zase teoretická pitomost zvíci chemtrails.
Jde o teorii roubovanou na realitu. A podle staré socíkovské moudrosti – Teorie neodpovídá realitě? Tím hůře pro praxi.

Alena
Alena
6. 8. 2014 17:48

omezení dovozu potravin je podle mne nezbytné pro Rusko samotné- je to příprava na válku. Může teoreticky nastat situace, kdy bude Rusko zcela odříznuto, a jíst se musí.

Béda
6. 8. 2014 17:55

orinoko, ten americký investiční makléř a obchodník arabského původu Taleb snad není socialista? Jinak to roubování Gavrila Principa na „černou labuť“ je pěkná blbost. „Černá labuť i v tomto případě byla SMRT následníka trůnu – to byl ten neobvyklý jev, který dal věci do pohybu. V případě Gliwitz to byla opět „SMRT“ „německých“ radistů, v případě Vietnamu útok „Vietnamců“, v případě Iráku „hrozba napadení a agresivita“ Iráku, který prý chtěl napadnout západ jadernými zbraněmi, v případě Libye vražednost režimu vůči pokojným ozbrojeným militantům, v případě Sýrie „chemický útok Asadovců“, v případě Ukrajiny střelba na dvě strany a „ruský“ sestřel Boeingu…… Číst vice »

petr
petr
6. 8. 2014 18:04

Omezení dovozu zemědělské produkce Putinem je majstrštyk zvlášť v době, když všechno dozrává.
Proč? Zemědělci – po novu farmáři, si museli na podzim , nejpozději počátkem roku vzít v bankách úvěr na nákup osiva, hnojiv, nafty atd. včetně služeb jako je jednocení, postřiky , ošetřování rostlin včetně sklizení, převozu a skladování. Úvěry mohou splatit jen tehdy, když prodají svou úrodu ! No a co těď? Tak půjdou poděkovat svým rozumným politikům a uvidíme co se ještě semele.

Točmistr
Točmistr
6. 8. 2014 18:07

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/344262-odhalena-nejvetsi-kradez-hesel-v-historii-internetu-stopy-vedou-do-ruska.html
…možná PR příprava na kyber-útoky pod falešnou vlajkou, o nichž jsem psal ?
http://www.novinky.cz/ekonomika/344341-euro-se-vuci-dolaru-propada-stale-hloubeji.html
Tohle také nebude jen tak…teda pokud nevěříte na neviditelnou ruku trhu. Záchran dolaru ? Vydírání Evropy ?

orinoko
orinoko
6. 8. 2014 18:30

Oho, mám naprosto odlišný názor. Pobaltské republiky by měly … ale úplně totálně … být převedeny do režimu – klidně za cikána i chcípněte. S hákovým křížem

aram
aram
6. 8. 2014 18:51

Tu to máme – zítra 7.8.proběhne setkání se velvyslanci Ekvádoru, Brazílie, Chile a s úřadujícím velvyslancem Argentiny v RF ohledně rozšíření dodávek potravin do RF.
http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_06/Rosselchoznadzor-se-zememi-Latinske-Ameriky-projedna-zvyseni-importu-zemedelskych-produktu-1252/

merlin
merlin
6. 8. 2014 19:09

lomikel napsal ja ale nerikam ze je blbej, naopak, tim ze je vybec neni blbec a ma prakticke psychologicke vzdelani z obiuy smeru (psychologie/teologie) je jako ideovy protivnik a PR pracovnik o to nebezpecnejsi. nerijal bych od nej ani hostii ( z ruznych duvodu ani dejiny fylozofie. NWO pusobi primarne prave skrze soft/humanitni fakulty na mlade tvarne lidi, viz ukrajina a dlouhodobe pusobeni U$A propagandy na vysokych skolach. V cechach to neni lepsi, jen mene z cim pracovat ve smyslu slolecenskych traumat. Já myslím, že od každého, kdo něco umí, se dá něco naučit. Vy přejímáte všechno co slyšíte sakumprásk… Číst vice »

aram
aram
6. 8. 2014 19:39

Včera pozdě večer se nad Izvarinským kotlem objevily ukrajinské bombardéry Su-24 nesoucí na vnějším zavěšení ohromné letecké bomby. Povstalci, kteří to sledovali na Saul mohyle se už připravovali k odražení leteckého náletu, ale bombardéry proletěly mimo na teritorium pod kontrolou ukr. vojsk. Vzápětí vysypaly bomby a z postavení protivníka se začaly ozývat mohutné výbuchy díky kterým se třásla země až několik kilometrů od událostí. Ve vzduchu se začala objevovat oblaka ve tvaru hřibu nejcharakterističtější pro jaderné výbuchy. V ten samý moment se k příbuzným dovolal voják ze zbytku rozbité 79té brigády. Křičel, že jejich postavení „po chybě“ bombarduje vlastní letectvo.… Číst vice »

hudryper
hudryper
6. 8. 2014 22:55

aram : Zničení vlastních obklíčených vojsk předtím než se vzdají jako jejich 450 kolegů včera je zločin v logice Kyjevského us.řízenému režimu a totéž zřejmě čeká asi 1000 polských vojáků,kteří by jinak byli živým důkazem intervence vojsk NATO na Ukrajině.Myslím,že silový zásah Rusů vůči připraveným těžkým zbraním,které by podle Kyjeva měly celou operaci ukončit,je záležitostí hodin a ne dnů.Půjde o eskalaci konfliktu ze strany Ruska a bude hodně záležet na přesnosti jejich úderů.Letecká totální kontrola Ukrajiny a přilehlých oblastí bude samozřejmostí a současné utužení politického režimu v Rusku rovněž. To zřejmě zasáhne i celou Evropu a USA jako v dobách… Číst vice »

lomikel
lomikel
7. 8. 2014 9:20

merlin – no o sebe strach nemam ;), a poznani mysleni protistrany je jiste ucelne, ale obecne nelze Halika doporucit, zvlast pokud pujde o vice mene jednostranou formu komunikace jako jsou klasifikovane prednasky.

J. Hruška
J. Hruška
7. 8. 2014 10:47

merlin napsal P.S. dr. Halíka si považuju jako filosofa, jako teologa už méně a jako kandidát na prezidenta je zcela ztracenej případ 1) Milá paní, nedávno jste se zastávala – jestli jsem dobře pochopil, z Vašich poznámek se kromě nekontrolovaného vzteku dá těžko co poznat – knížky Jaroslava Velínského Hranice pomsty. Dovoluji si připomenout, že v té knížce je doktorka z psychiatrie vylíčena jako čarodějnice, která po pracovní době létá nahatá na koštěti. Nejen v prostoru, ale i v čase. Nemohu se s tím ani v nejmenším ztotožnit, ale začínám autora chápat. 2) Pater Halík patří k těm kněžským exotům,… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
7. 8. 2014 10:49

merlin napsal
Fascinuje Váš přístup k užívání násilí. Je vskutku ryze křesťanský. Zabte kacíře dřív než se jejich řady rozrostou. Halík má další černé tečky už předem a obávám se jakýkoliv další křesťanský kandidát na prezidenta. Nepleťte sem Tchien an men, není vůbec jasné co se tam stalo a jestli vůbec něco.

P. S. Tento citát patřil k příspěvku taky.