Proč by měla jít do EU parlamentu paní Horáčková – a ne já?

V rozhovorech redaktorů ČT se známým osobnostmi volebních štábů obou uchazečů na prezidentství v sobotu odpoledne došlo i k interview Michala Horáčka, tuším, s redaktorem Houžvou. To už byl výsledek souboje znám a redaktor ČT se zajímal, zda teď – po Drahošově porážce – hodlá Horáček v politice dál pokračovat. Ten odpověděl, že nejspíš ani moc ne, a to ani ve spolupráci s poraženým kandidátem Drahošem (pár hodin poté dokonce prohlásil, že Drahoš byl pro boj se Zemanem vůbec špatnou volbou, protože vyžaduje stále jen klid). Ale má prý pro republiku skvělý tip. Jeho manželka je naprosto jedinečným kandidátem na funkci poslankyně evropského parlament. Je prý hezká, cizí jazyky ovládá, takže proč ne…

Poslední slova tohoto rozhovoru jsem už vnímal vleže jak široký tak dlouhý na zádech, hned pod stoličkou, na které jsem prve seděl. Zřítil jsem se tam z šoku z toho, co jsem si právě vyslechl. Jo tak takhle se lidi dostávají do Bruselu! Prokristaživého, ten Horáček je ale hlava. Vystihne moment, kdy se na povolební vysílání ČT dívá dobře přes tři miliony lidí, pak si tohle o manželčině vrcholné kvalifikaci pro úřad evropské poslankyně jen tak jakoby od boku plácne, a ví velmi dobře, že z těch tři milionů lidí se toho někdo zodpovědný chytne, bude o té paní Horáčkové uvažovat a uvažovat, až si jí jednoho krásného dne k sobě pozve a do toho Bruselu ji prostě vyšle…

Herdekslávek – a co já? I já přece umím cizí jazyky, hezký jsem taky a mám za sebou dokonce tři knížečky politických fejetonů, takže ve sběhlosti vyslovovat se k politickým problémům i ve schopnosti jazykově se vyjadřovat mám před paní Horáčkovou možná i náskok. Takže proč ona ano a já ne? To jenom proto, že nejsem Horáčkovou manželkou? Že prostě nemám nikoho ani z přízně a ani ze známých, kdo by o mně v televizi utrousil pár uznalých slov?

Ale počkat! Paní Kozelková z Chocně, se kterou si dopisuji na internetu, už v televizi coby úspěšná chovatelka cizokrajného ptactva několikrát byla. A neřekl bych, že by byla tak nešikovná, že by do svých projevů o papoušcích nedokázala vpašovat i pár slov i o mně, coby vhodné posile české reprezentace v EU.

A tak jsem do Chocně poslal e-mail. Odpověď? Ani si to nepřejte slyšet. Tím jsem s celou slavnou paní Kozelkovou definitivně skončil.

A tak teď už jen sedím doma, čumím do zdi a dumám nad tím, proč paní Horáčková ano – a já ne. Jedině, počkejte, herdekslávek, ono by to přece jenom šlo! A to přímo prostřednictvím té sítě, která nás právě teď spojuje. Internet, chápete? Napíšete tam o mně, že bych byl pro funkci poslance EU posilou, a ne sice miliony, ale pár tisíc lidí si to přečte, to semínko se možná v někom důležitém zachytí, bude růst – a nakonec, možná, co můžete vědět, do Bruselu vůbec nepojede paní Horáčková, ale já.

Tak se, prosím vás, snažte! Z Bruselu vám potom pošlu fotku čurajícího chlapečka.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
30. 1. 2018 7:57

EU parlament je zlo. Naši poslanci nás tam zrazují vetšina nedávno volila za přijímání klimatických uprchlíků. Děs.

http://www.epshark.cz/clanek/396/jak-hlasovali-nasi-poslanci-ep-o-usneseni-o-klimatickych-uprchlicich

Aleš
Aleš
30. 1. 2018 9:34

To je jednoduché. Nejdůležitější kompetencí europoslance je euroatlanticismus a jeho naplňování. Dobré je být eurooptimistou. Ale být euroskeptik, je vlastně ještě přijatelný přístup, podívejte se na Velkou Británii. Ale co je absolutně vyloučeno? Kritizovat NATO, jeho nedodržování mezinárodního práva a členství v něm. Proč? Protože Evropská unie (Evropské hospodářské společenství) byla založena především kvůli materiální, ekonomické, lidskozdrojové a globálně-politické úloze Evropy pro Nadnárodní americkou teroristickou organizaci a její doktrínu. A proto pan Man je vyloučen jako kandidát na europoslance a někdo jiný s podobnými názory zase nedostudoval kvůli stejnému přístupu na katedře Geografie přes velký zájem právě o geografii vysokou… Číst vice »

peter.
30. 1. 2018 12:38

Proč by měla jít do Europarlamentu p.Horáčková – a ne já !?
p.Man !
Pokojne môžete aj vy alebo vaša pani!Ale len vtedy,keď ste si vlastnou prácou v pote tváre a vlastnými rukami zodratými až po lakte – zarobil toľko peňazí ako pán Horáček.Hazard bol vždy doménou mafiánov.Mafiáni dosadzujú do funkcií politikov a politici zase generujú zákony,ktoré umožňujú paničkám mafiánov zabaviť sa napr.v Europarlamente.Musíte dopriať p.Horáčkovej trochu toho rozptýlenia.Veď „ona na to má“tak prečo by si do riti nemohla trochu zašantiť vo veľkej politike?

Aleš
Aleš
30. 1. 2018 13:37

Peter: Jen prachy nestačí. Ty si ti, v jejichž zájmu existuje EU, vytisknou, když je budou potřebovat. Kádrový profil gaunera a euroatlantské názory zásadní podmínkou. Jen málo slušných projde přes stranická síta a síta kampaní.

peter.
30. 1. 2018 14:37

Aleš napsal
Jen prachy nestačí.

Ale stačí!Keď ich máte,môžete si zafinancovať prezidentskú kampaň aj keď viete,že sa prezidentom nikdy nestanete,môžete svoju o 27 rokov mladšiu ženu zasypávať darmi a keď zatúži stať sa europoslankyňou,tak jej to môžete zariadiť.Lebo na to máte peniaze!Keď máte toľko peňazí ako p.Horáček,tak vám prd záleží na tom,či ich niekto tlačí alebo nie.Hlavne,že ich máte.

Petrpavel
Petrpavel
30. 1. 2018 19:54

Taky jsem to na ČT slyšel. Nehoráznost která vyjde. Prachy stačí. Do EP, do Senátu, co já vím.
Víte kolik bylo potřeba hlasů v 2017 pro zvolení do Senátu v prvním kole na Mostecku? Hlasy 5.933 voličů získala kandidátka 54,9 % (to nepíši proto že bych to právě této senátorce nepřál, že bych ji vinil z uplácení voličů, ale pro ilustraci jak málo stačí).