Jakub Janda: Nekončíme. Začínáme

Reklama


Poslouchám od mnohých kecy o emigraci. Reálné, nebo duševní.

Ani náhodou. Naše země v minulosti zvládla mnohem těžší zkoušky. Rusové vyhráli úřad prezidenta, nikoliv hlas skoro poloviny Čechů, kteří přišli volit.

Na co se musíme zaměřit:

1) nyní: pečlivě rozkrýt všechny Zemanovy (Nejedlého) sponzory. Zatím neznáme skoro žádné, část z těch deklarovaných jsou evidentně nastrčení prostředníci. Jasně to ukáže, kpmu bude v dalších letech zavázán.

2) krátkodobě: udržet energii tisíců lidí, kteří se naplno zapojili do prodemokratické kampaně. Nesmí to vyšumnět jako po prohře Karla Schwarzenberga. Naše síla je v tom, že budeme dál pokračovat společně. Debaty v regionech, zapojení mojí mladé generace do dlouhodobých smysluplných projektů. Rozkrývání vazeb a aktivit českých kolaborantů a extremistů, aby byly veřejně známy. Náš horizont je 3 – 5 let.

3) krátkodobě: zabránit tomu, aby Martin Nejedlý a jeho skupina protlačili odevzdání strategických zakázek na české jaderné elektrárny Rusům. Tím by si nás jako stát výrazně podvázali, jako to udělali třeba v Srbsku.

4) střednědobě: zabránit vystupovaní ČR z EU, pro které tu existuje výrazný potenciál a další migrační vlna nás k němu mohou rychle přiblížit.

5) střednědobě: ubránit nezávislost veřejnopravních médií jako hlídacího psa proti zneužívání moci.

6) střednědobě: spojit energetické politiky s budoucností v něčem, co do budoucna bude umírněná demokratická pravice.

7) dlouhodobě: udržet euroatlantické směřovaní Česka, nedovolit kolaborantům a extremistům obsadit silové složky nebo změnit jednání ČR vůči našim spojencům.

Nekončíme. Začínáme. Chci mít děti v týhle krásný zemi. Budoucnost patří nám, tak na ní pojďme pracovat. Čas hraje pro nás.

Zdroj: FB profil Jakuba Jandy

Přejít do diskuze k článku 25 komentářů