Proč byla Sametová revoluce studentům ukradena?

Na tuto otázku někdejších studentů z konce roku 1989 je dnes snadná a velmi jednoduchá odpověď. Protože sám systém, který ta jedna z prvních východoevropských barevných revolucí od samého začátku vygenerovala, vůbec nebylo vyrovnání s minulostí, ale jen úplně obyčejný kapitalismus.

Kapitalismus, který má sám v sobě geneticky zakódovanou sociální nespravedlnost. Kapitalismus, jehož funkce a tak zvaná „prosperita“ není založena na skutečně spravedlivém právu, ale pouze na korupci a lidské chamtivosti, na soustavných a opakovaných ideologických lžích a na majetkových krádežích všeho druhu.

Jak? Inu – jednoduše: Kradlo a krade se a lhalo a lže se skutky a ideologickými řečmi o lidských právech a o svobodě. Válčilo a válčí se jen proto, aby se mohlo krást pro obohacení zločinců na úkor všeho, co je v jejich okolí. Kradlo a krade se to, co kdysi bylo majetkem národním a tedy právně vlastnictvím všech a krade se to do ručiček korupčníků, kriminálníků, mafiánů a podvodníků.

Také se lhalo a lže se dodnes kouzelným ideologickým slovíčkem „privatizace“. Ideologové totiž vymysleli lež, že údajně jen soukromý vlastník se umí postarat o majetek nejlépe a důvěřiví hlupáci tomu věří i po sedmadvaceti letech jen proto, že se stydí přiznat, jak tehdy v tom chladném Listopadu všem těm Zifčákům na Národní třídě parádně naletěli, když dnes českému a moravskému lidu v jeho zemi už téměř nic vlastně nepatří.

Je možné se proto dnes jen divit, že nakonec ti, kteří tehdy sami sobě odpírali vlastní pohodlí pro ušlechtilé myšlenky představ o lepší budoucnosti a chtěli ideály demokracie, spravedlnosti a především větší lidské svobody, že nakonec právě oni přišli nejen o tyto své představy, ale zároveň i hořce pochopili, že se jim to podařit vlastně vůbec ani nemohlo? A ač je to k nevíře, tak ta odpověď – proč se to nepodařilo – je pro některé z nich nepochopitelná až dodnes.

V Bibli se praví, že víra uzdravuje. Nuže, není to pravda. Člověka může z vadně vyfantazírovaných ideálů uzdravit jedině poznání reality. Pochopení, že sama podstata toho Zla, která ideály demokracie Listopadu 89 už v zárodku zlikvidovala, že právě ta podstata nebyla jen v některých lidech – ve zlodějích a v necharakterních převlékačích partajních politických kabátů. Ta porážka tehdejších naivních studentů spráskaných policajty na Národní třídě nastala už v okamžiku, kdy tam mírumilovně přišli – a dostali pendrekem.

A proč? Protože právě tou svou politickou nevědomostí se už tehdy nechali vodit za nos mazanými provokatéry a pomáhali tak zavádět staronový mocenský společenský „pořádek“ zvaný kapitalismus. Řád, jehož základní systémovou podstatou vždy byly a vždy budou jen bezohledná chamtivost, vzájemné podrazy, lichva, vykořisťování a zejména – beztrestné krádeže všeho, co ukrást je možné. Krádeže nejen majetku, ale i představ, tužeb, osobních předsevzetí a mravních ideálů.

Jak že to říkávali naši předkové na venkově? Je přece tak snadné v pátek vykládat volovi o chutné travičce horských pastvin, když ten vůl neví, že v sobotu půjde na porážku. Ale tak už to ve světě kapitálu chodí, protože každý vznešený čin pro nějaký vznešený ideál musí být základním přírodním zákonem kapitalismu – Zákonem Osudu Hloupých Důvěřivců – po zásluze potrestán.

Leč vy, důvěřivci z roku 89 a vy, jejich děti, ještě nezoufejte! Ideologové kapitálu už mají pro vás nachystaný nový hit! Co? Inu, bude to pravý a nefalšovaný zednářský Nový Světový Řád se všemi jeho dalšími iluzemi! Jakými? Například s nápady na politicky super-korektní a řádně konzumně inkluzivní profi-vzdělanost, na multikulti-eko-warm-homo-genderový a feministický-harrashment-sexismus, na LGBT choutky a HIV následky, na dětský barnevernet a na hodný a veskrze džihádisticky „mírumilovný“, wahhábisticko salafistický islám uřezávaných hlav bezvěrců a jinověrců!

Nu a aby to bylo ještě zajímavější a vy jste měli ve volných chvílích nezaměstnanosti na koho tiše i hlasitě nadávat, tak si k tomu všemu ti hodní ideologové kapitálu navíc i „vypůjčili“ jméno starého Marxe a obdařili svůj aktuálně nejnovější mozkový výplod přívlastkem jeho jména, coby NEO-marxismus. Takže, vážení a milí dědicové důvěřivců roku 89, radujte se a veselte se, protože kapitalismus jednadvacátého století na vás a na vaše děti ještě nezapomněl. A možná přijde i nový legislativní kouzelník jménem pan Šaría!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
19. 11. 2016 18:37

Proč se manipulace s mladými vždycky tak daří? Protože jim chybí zkušenosti s manipulací na všech možných úrovních – stačí si získat jejich důvěru, zalichotit jejich chytrosti, případně odvaze a skočí na všechno. Není to jejich chyba, zkušenosti se získávají životem a toho mají za sebou ještě málo a navíc chráněného rodinou. Ještě k tomu se nemohou dočkat toho, až se vymaní z té rodičovské ustrašené kurately, toho, až budou dospělí a všem ukáží, jak se má správně žít, jak na to mají. Všichni jsme v tom věku víceméně stejní. Že jim něco ukradli? Jen s nimi pěkně zatočili, zamotali… Číst vice »

Irena
19. 11. 2016 18:45

No já bych se na studenty nevymlouvala. Ten zbytek na tom zapracoval víc než oni a u něj se to nezkušeností mládí omluvit nedá. V mým očích tedy ne.

peter.
19. 11. 2016 19:28

Bety napsal
Všichni jsme v tom věku víceméně stejní.

Tak len námatkou:
Šimon Pánek,Marek Benda,Klvaňa,V.Bartuška,Mejstřík……..Nezdá sa mi,že u nich rozhodovala mladícka naivita.Tí boli na svoju úlohu sakramentsky dobre pripravení.

Sio
Sio
19. 11. 2016 19:37

peter. napsal
Tak len námatkou:
Šimon Pánek,Marek Benda,Klvaňa,V.Bartuška,Mejstřík……..Nezdá sa mi,že u nich rozhodovala mladícka naivita.Tí boli na svoju úlohu sakramentsky dobre pripravení.

Určitě lídři připraveni byli, o tom není pochyb. Ale co z těch lidí dnes je? Nenávidění neumětelové.
Člověk by si měl uvědomit, že to, co po něm skutečně zůstane, nejsou pomníky, ani peníze, ale skutky. Všechno, co uděláme se nějakým způsobem obtiskne do lidí, který se t týká. A nejen to, i do jejich potomků. V tomto smyslu jsme nesmrtelní, zůstává po nás stopa. A jaká stopa zůstane po takových existencích jako je Marek Benda?

peter.
19. 11. 2016 19:52

Sio napsal
A jaká stopa zůstane po takových existencích jako je Marek Benda?

Náhodou o Markovi Bendovi raz niekto napíše román.Nikdy nepracoval,podvodne získal VŠ diplom,až do dnes sedí na svojej tučnej riti v Parlamente ČR a určite už premýšľa,ako by to v tom parlamente vydržal až do penzie.Je to Oblomov! – typ zbytočného človeka.

idiotronic
19. 11. 2016 23:00

Irena napsal No já bych se na studenty nevymlouvala. Ten zbytek na tom zapracoval víc než oni Samozřejmě. Zákon o státním podniku č.88/1988sb. už tu byl a v dalších létech novely jen pršely.. A na náměstích se důležitá rozhodnutí krom ,,zejtra zase tady“ nedělají. Některé pokusy zastavit vývoj jsem sice viděl zblízka (strhávání plakátů v noční Kutné Hoře, vyhazování balíků novin z vlaku Praha-Plzeń (zůstalo jen rudé právo), vyhrožování účastníkům generální stávky vyhazovem z práce – ale Praha měla časový náskok oproti venkovu – a dnes si myslím, že venkov měl prostě jiné zkušenosti, stačí se podívat do hospody v… Číst vice »

Supman
Supman
20. 11. 2016 11:11

„Sametová revoluce“ studentům nemohla být ukradena, neboť jim nikdy nepatřila!
Studenti a mládež díky svému přirozenému sklonu k revoltě a stupiditě plynoucí z nedostatku zkušeností jsou již od nepaměti využívaní jako užiteční idioti. Je to základní „kanónenfutr“ všech manipulátorů a profesionálních revolucionářů…

jaroslav tichy
jaroslav tichy
20. 11. 2016 11:56

Má-li dojít k nějaké nápravě, je nejprve třeba věci pojmenovat pravými jmény. Nemohlo tedy dojít k „ukradení revoluce studentům“, když šlo o převrat plánovaný jinými, v němž studenti byli pouze zneužiti. Jejich zneužití je vždy lákavé, je jich poměrně dost, jsou pohromadě, mají ještě idealistické představy o světě, jsou vždy dostatečně „revoluční“ a nemusí si přitom všem ještě sami vydělávat na chleba. Jsou tak dobře manipulovatelní. Nelze tedy ukrást někomu něco, co mu nikdy nepatřilo, byť byli v tom ještě dlouho utvrzován těmi, kteří pravdu přece říkat nebudou. Tím není nikterak snižován fakt, že se stali obětí plánované provokace. Je… Číst vice »

Bety
Bety
20. 11. 2016 13:34

Já myslela, že je jasné, že mluvím o naivní většině a ne o grázlech, kteří stáli v pozadí. Někdo je přece musel nastartovat, ne?
A pane Tichý – už tenkrát jsem si povšimla v líčení Olgy Havlové, že se od pochodu na Václavák odpojila, protože jí byla zima a šla si vzít něco teplejšího s tím, že než tam Národní třídou dojdou , tak je dožene zkratkou. Takže Národní třída byla od začátku v plánu, žádná spontánnost (u organizátorů) v tom nebyla.

Bety
Bety
20. 11. 2016 13:48

Špatně jsem se vyjádřila – sešli se tuším na Klárově, odkud O.H. odešla a po krátkém pochodu se podle „plánu“ měli pokojně rozejít. Jak to, že tedy měla namířeno na Václavák a jak to, že šla pro jistotu jinudy?

Sio
Sio
20. 11. 2016 14:04

peter. napsal
Náhodou o Markovi Bendovi raz niekto napíše román.Nikdy nepracoval,podvodne získal VŠ diplom,až do dnes sedí na svojej tučnej riti v Parlamente ČR a určite už premýšľa,ako by to v tom parlamente vydržal až do penzie.Je to Oblomov! – typ zbytočného človeka.

Odporná kreatura.

peter.
20. 11. 2016 14:21

Bety napsal
že je jasné, že mluvím o naivní většině a ne o grázlech, kteří stáli v pozadí. Někdo je přece musel nastartovat, ne?

http://www.lajkit.cz/zpravy/item/794-dopis-vysokoskolaci-statni-svatek

Admirál
Admirál
20. 11. 2016 15:17

„Sametová revoluce“ je mi už dlouho ukradená.

Slavit den, kdy u nás na základě policejní provokace začal z vnějšku připravovaný státní převrat, po kterém následovalo zdevastování státu srovnatelné snad jen s „Branibory v Čechách“, je úchylnost. A vyřvávat při tom něco o demokracii je příznak idiocie.

Né, že by tenkrát nebylo co měnit. Ale „tento způsob léta se mi zdá poněkud nešťastný“.

Sio
Sio
21. 11. 2016 23:14

Časopis Týden vede nyní těžkotonážní palbu na 2. prioritě – historické. Bere si na paškál, jak jinak – husity, ale také Masaryka, jak plyne z opakovaných reklam v bedně.

idiotronic
22. 11. 2016 17:05

Vážení, zmínka o ukradené revoluci je už podstrčená. Toho dne se tolik politického neodehrálo. Pozapomenut zůstává Mezinárodní den studentstva,jména jako Opletal, Sedláček a další oběti protičeskoslovenských akcí nové moci a ,,dočasné“ zavření vysokých škol. I dnešní vládnoucí mocní (někteří) jsou protičeskoslovensky orientovaní.