Proč byla Sametová revoluce studentům ukradena?

Na tuto otázku někdejších studentů z konce roku 1989 je dnes snadná a velmi jednoduchá odpověď. Protože sám systém, který ta jedna z prvních východoevropských barevných revolucí od samého začátku vygenerovala, vůbec nebylo vyrovnání s minulostí, ale jen úplně obyčejný kapitalismus.

Kapitalismus, který má sám v sobě geneticky zakódovanou sociální nespravedlnost. Kapitalismus, jehož funkce a tak zvaná „prosperita“ není založena na skutečně spravedlivém právu, ale pouze na korupci a lidské chamtivosti, na soustavných a opakovaných ideologických lžích a na majetkových krádežích všeho druhu.

Jak? Inu – jednoduše: Kradlo a krade se a lhalo a lže se skutky a ideologickými řečmi o lidských právech a o svobodě. Válčilo a válčí se jen proto, aby se mohlo krást pro obohacení zločinců na úkor všeho, co je v jejich okolí. Kradlo a krade se to, co kdysi bylo majetkem národním a tedy právně vlastnictvím všech a krade se to do ručiček korupčníků, kriminálníků, mafiánů a podvodníků.

Také se lhalo a lže se dodnes kouzelným ideologickým slovíčkem „privatizace“. Ideologové totiž vymysleli lež, že údajně jen soukromý vlastník se umí postarat o majetek nejlépe a důvěřiví hlupáci tomu věří i po sedmadvaceti letech jen proto, že se stydí přiznat, jak tehdy v tom chladném Listopadu všem těm Zifčákům na Národní třídě parádně naletěli, když dnes českému a moravskému lidu v jeho zemi už téměř nic vlastně nepatří.

Je možné se proto dnes jen divit, že nakonec ti, kteří tehdy sami sobě odpírali vlastní pohodlí pro ušlechtilé myšlenky představ o lepší budoucnosti a chtěli ideály demokracie, spravedlnosti a především větší lidské svobody, že nakonec právě oni přišli nejen o tyto své představy, ale zároveň i hořce pochopili, že se jim to podařit vlastně vůbec ani nemohlo? A ač je to k nevíře, tak ta odpověď – proč se to nepodařilo – je pro některé z nich nepochopitelná až dodnes.

V Bibli se praví, že víra uzdravuje. Nuže, není to pravda. Člověka může z vadně vyfantazírovaných ideálů uzdravit jedině poznání reality. Pochopení, že sama podstata toho Zla, která ideály demokracie Listopadu 89 už v zárodku zlikvidovala, že právě ta podstata nebyla jen v některých lidech – ve zlodějích a v necharakterních převlékačích partajních politických kabátů. Ta porážka tehdejších naivních studentů spráskaných policajty na Národní třídě nastala už v okamžiku, kdy tam mírumilovně přišli – a dostali pendrekem.

A proč? Protože právě tou svou politickou nevědomostí se už tehdy nechali vodit za nos mazanými provokatéry a pomáhali tak zavádět staronový mocenský společenský „pořádek“ zvaný kapitalismus. Řád, jehož základní systémovou podstatou vždy byly a vždy budou jen bezohledná chamtivost, vzájemné podrazy, lichva, vykořisťování a zejména – beztrestné krádeže všeho, co ukrást je možné. Krádeže nejen majetku, ale i představ, tužeb, osobních předsevzetí a mravních ideálů.

Jak že to říkávali naši předkové na venkově? Je přece tak snadné v pátek vykládat volovi o chutné travičce horských pastvin, když ten vůl neví, že v sobotu půjde na porážku. Ale tak už to ve světě kapitálu chodí, protože každý vznešený čin pro nějaký vznešený ideál musí být základním přírodním zákonem kapitalismu – Zákonem Osudu Hloupých Důvěřivců – po zásluze potrestán.

Leč vy, důvěřivci z roku 89 a vy, jejich děti, ještě nezoufejte! Ideologové kapitálu už mají pro vás nachystaný nový hit! Co? Inu, bude to pravý a nefalšovaný zednářský Nový Světový Řád se všemi jeho dalšími iluzemi! Jakými? Například s nápady na politicky super-korektní a řádně konzumně inkluzivní profi-vzdělanost, na multikulti-eko-warm-homo-genderový a feministický-harrashment-sexismus, na LGBT choutky a HIV následky, na dětský barnevernet a na hodný a veskrze džihádisticky „mírumilovný“, wahhábisticko salafistický islám uřezávaných hlav bezvěrců a jinověrců!

Nu a aby to bylo ještě zajímavější a vy jste měli ve volných chvílích nezaměstnanosti na koho tiše i hlasitě nadávat, tak si k tomu všemu ti hodní ideologové kapitálu navíc i „vypůjčili“ jméno starého Marxe a obdařili svůj aktuálně nejnovější mozkový výplod přívlastkem jeho jména, coby NEO-marxismus. Takže, vážení a milí dědicové důvěřivců roku 89, radujte se a veselte se, protože kapitalismus jednadvacátého století na vás a na vaše děti ještě nezapomněl. A možná přijde i nový legislativní kouzelník jménem pan Šaría!

Přejít do diskuze k článku 16 komentářů