Proč je potřebné zničit EU?

Mám takový dojem, skutečně pouze dojem zprostředkovaný médii, že EU spěje nezadržitelně k zániku. Nechápu ovšem, proč a z jakých důvodů je potřebné zničit Evropu. Kdo na tom vydělá? Kdo z toho bude mít prospěch? Začalo to Jugoslávií, to bych ještě chápal, tam bylo potřeba zničit „socialismus“, aby bylo možné nastoupit cestu do feudalismu, což se zdařilo. Rozbití Iráku, Libye a Sýrie lze také zdůvodnit potřebou amerického vojensko-průmyslového komplexu, ten měl zisky ohromné. Naskýtá se ovšem otázka, zdali to ale nebyla pouhá příprava na zničení Evropy. Vždyť počet obyvatel těch tří zlikvidovaných států nedosahuje ani 60 miliónů, vždyť to je drobnůstka, no ne? (Irák – 32 847 000, Libye- 6 244 174, Sýrie- 22 500 000. Ostatně v počtu skoro dvou miliard muslimů je to naprosto zanedbatelné.)

Zdemokratizování Ukrajiny mělo za cíl vyprovokovat Putina k obsazení Novoruska, což ale nějak nevyšlo. Bohatě mu stačil Krym. Tedy k válečnému střetu nedošlo a US jestřábové jsou hrubě zklamáni, už chtěli uzavírat všelijaké výhodné válečné půjčky zemím EU. Takže trošku pozměnili plány. Oželeli finanční injekce Ukrajině, vždyť ji přece podporovali jenom tak z lidumilství, lásky a pravdy, že? Imigranti z Ukrajiny by stejně nepoložili EU na lopatky, to by Angela lehce zvládla levou zadní, takže z Ukrajiny se stáhli. Ale imigranty z Levanty Angela nezvládne, to je na d slunce jasné, a z EU se stane Ukrajina ve velkém. Ostatně, copak je nějaký rozdíl mezi Junckerem, generálem Pavlem a dalšími rozhodujícími představiteli EU a ukrajinskými politiky? Nemluví stejně, jak mluvil šašek Jaceňuk a podobní kyjevští klauni? Nevidím rozdíl. A to skutečně povede k rozbití EU, a každou chvíli může onen papiňák vybouchnout.

Komu bude vyhovovat zhroucená EU jako Ukrajina? Půl miliardy obyvatel! Kdo se napakuje na obnově zničené EU? Co když to budou Číňané? Co když z toho „poválečného obnovování“ odsunou USA úplně bokem? Nestaneme se tedy kolonií Číny?

***

P.S.: A že by Putin do občanské války v EU nějak zasahoval, tož to ani náhodou, to ani kdyby ho o to požádala samotná Angela. Jemu bude stačit počkat, naftu a plyn bude unie (tedy spíše už pouze jednotlivé bývalé členské státy) i po skončení bouří potřebovat. Proč by se do záležitostí EU pletl, no ne?

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů