Proč nepůjdu k volbám

K volbám nepůjdu, protože jsem pro diktaturu. Sice už ne pro diktaturu dělnicko-rolnické vlády, ani pro diktaturu proletariátu či diktaturu šlechty s buržoasií, nýbrž jsem pro diktaturu prekariátu. No a diktatura prekariátu bude zanedlouho stejně nastolena i bez voleb. Současná demokratická volební šaškárna je totiž málem absolutně bezchybný způsob, kterým se fakticky vždycky pouze stvrzuje diktatura finanční oligarchie. Volby tudíž s demokracií nemají vůbec nic společného, je naprosto lhostejné, zdali ve volbách získá nějakou funkci Petr nebo Pavel nebo dokonce i Petr Pavel.

K volbám nepůjdu i proto, že ani jedna strana nemá ve svém volebním programu zrušení perverzního neoliberalismu a jeho prohlášení za zločinnou a zavrženíhodnou ideologii. Ostatně taková strana by byla prohlášena za nedemokratickou a zákonem zakázána. Opratě řízení společnosti drží pevně ve svých rukách neviditelná ruka trhu, tedy plutokracie. Nač potom jít volit? Plutokrati budou tak jako tak vše určovat i bez mého hlasu. Budu mít aspoň čisté svědomí, že jsem je nepodpořil!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
perun
perun
14. 10. 2017 18:55

Pane Kadubče,

měl jsem o vás lepší mínění, ale teď jste mě úplně dorazil ( pokud jste to nemyslel jen jako nějakou cílenou provokaci, aby se lidi probudili – to by možná někteří pochopili, ale někteří ne).

Vaše rezignace není dobrým znamením.
Nejít k volbám, znamená podle mne nechat se totálně zotročit. To chcete ?

„Nic, co bylo na této cestě započato, není ztraceno a dokonce i velmi malý pokrok nás vysvobozuje od velkého strachu“ ( Bhagavadgíta).

Zkuste o tom trochu přemýšlet, není to z mé hlavy.

fajt
14. 10. 2017 19:21

ano, proč systému elitářských psychopatů, servisních sebevrahů a armádě bezmozků dělat legitimitu rituálem, který je jeden z nejhanebnějších v dějinách lidstva. ..)

idiotronic
14. 10. 2017 20:00

Tento pokrokový trend se již v minulých volbách prosadil. K volbám se nedostavil nikdo a nevolila ani volební komise (zatím jen v jednom volebním obvodu). Chce to větší publicitu a přidá se nakonec i celý národ, možná i EU. Na činnosti parlamentu, porodnosti ani na pronikání
českých firem na otevřené zahraniční trhy se to nijak negativně neprojevilo.

CROIX
14. 10. 2017 21:25

Vzhledem k tomu, že z určité úrovně chápání Kosmu je všechno hra – „život je jako dítě, které si hraje, které si hraje s kostkami, Království náleží Dítěti“ – můžeme úplně stejně uvažovat o volbách jako pan Kadubec a zároveň k ním chodit.

Amenre
Amenre
14. 10. 2017 21:30

Máte recht, jít k volbám vidím jako ztrátu času.

Martin (už bez taky m)
14. 10. 2017 23:19

Tentokrát s panem Kadubcem nesouhlasím. A k volbám půjdu – právě proto aby se změnilo to co on pokládá za „podporu“ režimu. Režimy jsem řečeno skromně a prostě nikdy nepodporoval. Naopak nevoliči podpoří voliče zavedených stran a zavedených „demogratyckych“ „pořádků“- neb ti „tradiční odpovědní prostituti“ rozhodně projeví svou disciplínu zlodějů hlídajících svá korýtka a zlaté padáky. I když teda nevím- jeden „Mirek“ už mnoho voličů ze země nezvedne, a jeho služebnice ani „od plotny“ neodvedou. Naopak přeji mu upřímně a srdečně, aby se po volbách ona a podobní (např. M. Benda a spol. a řada dalších i již „uložených finančně… Číst vice »

idiotronic
14. 10. 2017 23:28

Před třemi týdny jsem se vracel z Prahy a v Hranicích na Moravě (před místními musíte říkat pouze ,,v Hranicích“) čekal čtyři a půl hodiny na přípoj . V hale nádraží se mnou čekal ještě jeden člověk (mezi jednou a čtvrtou ranní jsme museli postávat před budovou, na noc se zavírá) a prohlašoval , že proti současné společnosti bude protestovat tím, že k volbám vůbec nepůjde. Asi byste nevěnovali jeho rozčileným výrokům hodinu po půlnoci zvláštní pozornost, ale jednak byl nadbytek času, jednak ten pán nevybočoval svým zjevem z normy a byl střízliv, ačkoliv se během dalšího rozhovoru ukázalo, že… Číst vice »

jan123
jan123
15. 10. 2017 1:48

Svými předchozímí články jsi pro výsledek voleb vykonal své a teď si možná myslíš,že ten jeden svůj hlas si dokážeš někam přidat.Tvé mnohé články byly však právě tím,že já jsem názor změnil a k volbám půjdu.I ta stokoruna za hlas má cenu.To,že ji dostane strana,která nebude a ani nebude moci konat dle mých názorů beru jako nutné negativum – šaškárny jak říkáš.

peter.
15. 10. 2017 5:53

K voľbám treba ísť!Prečo?No preto,aby nevyhralo väčšie zlo!Vyberať medzi väčším a menším zlom,je ako vyberať medzi kvapavkou a syfilisom.Načo chodiť k voľbám,keď mám voliť zlo? Dnes sa už na základe predvolebných prieskumov dá špekulovať o tom ako by mohla v ČR vyzerať budúca vláda.Nevychádza z toho nič povzbudivého.Nech by vyhral ktokoľvek,musí ísť do koalície s inými stranami a programy s ktorými išli strany do volieb sa potom stanú len zdrapom papiera.Vytratí sa aj to málo,čím sa tie programy od seba líšili.Všetky totiž chcú dobro pre občanov,slobodu,prosperitu… bla,bla,bla. Ak sa má dosiahnuť výrazná zmena v smerovaní politiky,tak to možno dosiahnuť jedine… Číst vice »

dodo50
15. 10. 2017 6:03

nojo, pánové… ale odpovězte na kardinální otázku – koho sakra volit? mám to hodit okamurovi, který mi vyšel ve volební kalkulačce? mám to hodit KSČM kteří jsou stejně odsouzeni do lavic opozice? Volit půjdu protože můj hrdina je Martin Kabát! A proto jde jsi Anděli Teofile! Belial: Padni, červe, na kolena, a klaň se velebnosti Jeho Veličenstva! Martin Kabát: Jen ne tak zhurta, milej pane, já jsem na to padání trochu moc tuhej v kolenou! Belzebub: To jsou dnes lidi…! Martin Kabát: V tomhle je celej váš kumšt: zpitomět lidi; udělat z nich ustrašený, zbabělý zvířata; mučit je tak dlouho,… Číst vice »

peter.
15. 10. 2017 6:20

p.Kadubec má pravdu.Lebo pri voľbách môžete voliť ktorú stranu chcete a vždy vyhrá systém.Ja som mal pocit,že väčšina diskutérov na OM chce zmeniť práve systém.Systém,pre ktorý je životne dôležité práve to, aby ľudia chodili k voľbám a ešte sa tešili z toho,že svojou účasťou si zabezpečujú nejaký podiel na moci.Nezabezpečujú.Je márne vyzývať k zvrhnutiu systému,zvolávať demonštrácie a hrýzť sa medzi sebou,keď potom raz za 4 roky všetci ten systém prídu podporiť tým,že prídu voliť.

fajt
15. 10. 2017 6:42

https://www.csfd.cz/film/457724-skryte-rezervy/prehled/ – to se polovičním skopčákům povedlo, tak nějak to tady bude vypadat za pár let. ..)

Dolmen
Dolmen
15. 10. 2017 6:47

Pan Kadubec má v zásadě pravdu, volby jsou jen neškodným rituálem, který má legitimizovat a posvětit účinkování zlodějů a darebáků všech odstínů u kormidla českého titanicu. Avšak mám zato, že jde ze strany autora o provokaci, jejímž cílem je vyburcovat všechny spáče. Občas se podívám, či si poslechnu naše „veřejnoprávní“ média a všiml jsem si, že jak se blíží volby, jejich programy jsou čím dál více zahušťovány děsuplnými historkami o estébácích a zlých komunistech. Tenhle jev indikuje, že je tady pořád ještě uskupení, ze kterého mají darebáci opravdu strach a to bez ohledu na to, že vedení tohoto uskupení se… Číst vice »

Alena
Alena
15. 10. 2017 7:11

nejděte k volbám a Váš hlas připadne nejsilnější straně.
Takže vlastně i svou pasivitou volíte.
Že nelze nic změnit? Tak se podívejte na Viktora Orbána.

Béda
15. 10. 2017 7:17

Volby v kapitalizmu samosebou postrádají deklarovaný smysl. Lid v kapitalizmu není nositelem moci, tvůrcem hodnot ano. Dosáhnout zásadní politické změny pomocí voleb nelze. Volbou lze pouze zmírnit a dočasně zpomalit některé globální okrajové procesy probíhající v kapitalistickém systému. V tomto má smysl k volbám chodit. Anebo si snad někdo myslí, že nebyl žádný rozdíl mezi volbou Zemana a Schwarzenberga?

fajt
15. 10. 2017 7:41

strach oveček před vzteklými vlky je naprosto obludný, není tady ani náznak pasívní obrany. ..)

peter.
15. 10. 2017 7:44

Béda napsal Volby v kapitalizmu samosebou postrádají deklarovaný smysl. Lid v kapitalizmu není nositelem moci, tvůrcem hodnot ano. Dosáhnout zásadnípolitické změny pomocí voleb nelze. Volbou lze pouze zmírnit a dočasně zpomalit některé globální okrajové procesy probíhající v kapitalistickém systému. V tomto má smysl k volbám chodit. Anebo si snad někdo myslí, že nebyl žádný rozdíl mezi volbou Zemana a Schwarzenberga? Priama voľba prezidenta a parlamentné voľby sú dve rozdielne veci. Keď ANO získa povedzme 27%,ČSSD 17% a komunisti sa na vláde nebudú podieľať vôbec,tak akú zmenu potom v smerovaní politiky po voľbách očakávate? Koľko % voličských hlasov by musel získať… Číst vice »

peter.
15. 10. 2017 7:45

peter. napsal
Priama voľba prezidenta a parlamentné voľby sú dve rozdielne veci.

Príspevok patrí pod Alenu.ospravedlňujem sa!

Béda
15. 10. 2017 7:56

peter. napsal Príspevok patrí pod Alenu.ospravedlňujem sa! No, já si myslím, že je rozdíl když zvítězí ve volbách třeba TOP-ka anebo ANO, potažmo ODS anebo třeba ČSSD. Některé pravicové strany jdou tvrdě na věc – odstraní mzdové limity, všechno hned zprivatizují, včetně důchodových a zdravotních systémů, školství, jiné jsou v tomto umírněnější a při těch tunelech občas hodí alespoň ubrousek ze štědrého stolu spolu s kostmi pod stůl. Druzí neudělají ani to. Na toto téma jsem napsal několik článků, nechce se mi to opakovat. Při tom ani jedna parta neznamená žádnou podstatnou změnu – to chraňbůh. Všechny systémové strany v… Číst vice »

dixi
15. 10. 2017 8:05

Pan Kadubec to napsal, alespoň já to tak pochopila, ironicky a aby rozpoutal diskuzi, neboť čím dál víc lidí na volby rezignuje. Přesto, volby jsou pořád lepší , než občanská válka, revoluce atd. Mne samotnou překvapuje, že lidé stále ještě volí provařené strany, které již tolikrát zklamaly. Tím, že k volbám nepůjdeme, dáváme hlas jim a neuvědomujeme si, že je zde stále ještě jedna strana, která neměla možnost zklamat. teprve pak je možno házet flintu do žita. Potřebovala by výrazně vyhrát, měli by ji podpořit právě ti, kteří k volbám nechodili. Ty zatracované komunisty. Doufejme, že nás pak nebudou bombardovat… Číst vice »

Alena
Alena
15. 10. 2017 8:09

peter. napsal Priama voľba prezidenta a parlamentné voľby sú dve rozdielne veci. Keď ANO získa povedzme 27%,ČSSD 17% a komunisti sa na vláde nebudú podieľať vôbec,tak akú zmenu potom v smerovaní politiky po voľbách očakávate? Koľko % voličských hlasov by musel získať Okamura aby mohol presadiť svoj program?Nutne vznikne nejaká koalícia ktorá bude ďalej ťahať svoju káru vopred stanoveným smerom.Pohoničov nevolíte.Volíte len ťažné kone. záleží na tom, jaká koalice bude utvořena. Lithium způsobí, že voliči ČSSD pravděpodobně vůbec nepůjdou volit, takže tato strana může být co se týče hlasů na úrovni TOP nebo ODS. Vzniklá pravicová koalice( s lidovci samozřejmě,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
15. 10. 2017 8:11

Právě proto že i nevolbou v tomto zparchantělém „systému“ bych vlastně volil – a rozhodně ty, toho koho ani náhodou nepodporuji k volbám půjdu. Ano, celý život „dospělého“ mi v podstatě jde o systémovou změnu. I kdyby volby měly sloužit k tomu, aby si lidi domysleli že společně dokážou víc než jakkoliv disponovaný jedinec – který právě má šanci jen pokud má opravdu „naděleno“ i od přírody či „shůry“, zůstává „střízliv“ a „ukousne si v pravou chvíli jen to co opravdu dokáže i „sežvýkat“ – a potká ty pravé spolupracovníky. Marná snaha vážení, jedinec méně, ale týmy už více. Opakuji:… Číst vice »

Béda
15. 10. 2017 8:14

Já asi půjdu volit letos ČSNS. I kdyby můj hlas měl propadnout. Ti mají na rozdíl od komunistů kromě vystoupení z NATO v programu i vystoupení z neoliberální EU a jsou proti migraci islamistů. A je to levicová strana. Komunisté jsou na můj vkus příliš systémoví a v podstatě oportunističtí (i když i mezi nimi se najdou „bílé vrány“). Liberálního Dolejše rozhodně volit nebudu.

Alena
Alena
15. 10. 2017 8:19

Béda napsal Já asi půjdu volit letos ČSNS. I kdyby můj hlas měl propadnout. Ti mají na rozdíl od komunistů kromě vystoupení z NATO v programu i vystoupení z neoliberální EU a jsou proti migraci islamistů. A je to levicová strana. Komunisté jsou na můj vkus příliš systémoví a v podstatě oportunističtí (i když i mezi nimi se najdou „bílé vrány“). Liberálního Dolejše rozhodně volit nebudu. má to jeden háček. I kdyby se tato strana dostala do parlamentu, jejich poslancům bude trvat min,2 roky, než se rozkoukají, pochopí a nastudují si tu spleť zákonů .Až uběhnou 2 roky, budou uplaceni… Číst vice »

Béda
15. 10. 2017 8:21

Pak jsem se alespoň pokusil. Komunisté dnes jsou oproti komunistům minulosti stranou mírného pokroku v mezích neoliberálního zákona.

Amenre
Amenre
15. 10. 2017 8:23

Alena napsal
nejděte k volbám a Váš hlas připadne nejsilnější straně.

To je teda změna, vždy se tvrdilo, že to je hlas pro komunisty :D

Martin (už bez taky m)
15. 10. 2017 8:29

Tzv. „nelegitimizace zla“ nevolbou je dle mého skromného osobního soudu naprostý nesmysl. Jde o přesný opak, kdy SVÝM ČINEM, SVOU ČINNOSTÍ, tím jak své životy žijeme a před problémy se vždy „neschováváme“ jedině může cosi pozměnit- a když se přidá aj „priaznivá konštelácia hviezd…“ Vážení, naším narozením nám vylo souzeno UŽ JEN VOLIT… KAŽDÝ DEN – a je jen na nás jak. Za sebe skromně myslím, že dle hesla: „Chceš změnit svět? Stačí jen 24 hodin nečinně přihlížet…“ se tady s/chovala řada lidí nejen po listopadu 89 -zcela v dimenzich „všeřešící“ „společnosti firemní objednávky“ – kdy dle hlavní „ideje“ se… Číst vice »

PPK
PPK
15. 10. 2017 8:30

Na první pohled MÍT PRÁVO volit či nevolit vypadá jako ohromná svoboda. Na druhý pohled – logicko matematický – však ta úvaha už nevychází. Čím vyšší je počet odevzdaných hlasů aktivních voličů, tím objektivnější a spravedlivější je výsledek voleb. Platí, že i kdyby bylo volební právo nahrazeno volební „povinností“ s možností vhazovat bílé lístky (= nevolím nikoho), pak právo volit či nevolit by zůstalo zachováno, ale volby zůstanou objektivním důkazem názoru i zájmu voličů o budoucí vládu a o zákony. Jenže nejde jen o odpovědnost voličů vůči sobě a vůči svým dětem. Jde i o situaci voličů. Buď si volbami… Číst vice »

Alena
Alena
15. 10. 2017 8:35

Amenre napsal
To je teda změna, vždy se tvrdilo, že to je hlas pro komunisty

vycházím z výpočtového modelu, lze dohledat na internetu. To není o ideologii,ale o matematice

senil
senil
15. 10. 2017 8:35

Není koho volit. Podle mě jediné 2 přijatelné strany jsou Svobodní a Realisté a ti nemají šance na sněmovnu. Bohužel. Okamura je sice proti migraci a EU, co je dobře, ale jinak to je socialista.

http://www.epshark.cz/volby

Alena
Alena
15. 10. 2017 8:42

Alena napsal
vycházím z výpočtového modelu, lze dohledat na internetu. To není o ideologii,ale o matematice

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%27Hondtova_metoda

Amenre
Amenre
15. 10. 2017 9:01

Alena napsal
vycházím z výpočtového modelu, lze dohledat na internetu. To není o ideologii,ale o matematice

Každý volič, co jde k volbám a zároveň nevolí nejsilnější stranu, jí matematicky oslabuje.
Jenže kdybych volil nejsilnější stranu a nešel k volbám, tak jí vážně pomůžu ?
Nějak mi to nevychází :)

PPK
PPK
15. 10. 2017 9:34

Alena napsal https://cs.wikipedia.org/wiki/D%27Hondtova_metoda Měřeno matematickou spravedlností, pak je nutno prohlásit, že všechny výmysly poslanců typu – senát, D’Hondtova metoda, pětiprocentní kvórum nebo „gumový“ jednací řád PS systému různých přednostních práv na dobu času a počet a možností proslovů řečnění v parlamentu – to všechno jsou manipulativní zásahy do spravedlnosti politiky a spravedlnosti uplatnění vůle voličů ve volbách. Je na nás voličích, k jak spravedlivým dalším zákonům své politiky přinutíme. A nejen to, teď tu chybí ta věc nejdůležitější – sociální spravedlnost. A poučení z praxe? To např. znamená, jak umí voliči své politiky přinutit ke spravedlivějšímu systému financování politických stran,… Číst vice »

Béda
15. 10. 2017 9:42

senil napsal

Není koho volit. Podle mě jediné 2 přijatelné strany jsou Svobodní a Realisté a ti nemají šance na sněmovnu. Bohužel. Okamura je sice proti migraci a EU, co je dobře, ale jinak to je socialista.

http://www.epshark.cz/volby

Pro vás pravičáka je Okamura, který chce snížit podnikatelům daně (jak by ne, když je podnikatel – nevím z čeho pak chce platit sociální stát) levičák. Podle mně je to pravičák se sociálním programem.

Alena
Alena
15. 10. 2017 10:11

Amenre napsal
Každý volič, co jde k volbám a zároveň nevolí nejsilnější stranu, jí matematicky oslabuje.
Jenže kdybych volil nejsilnější stranu a nešel k volbám, tak jí vážně pomůžu ?
Nějak mi to nevychází

jasně,protože propadlé hlasy ji enormně posílí
mrkněte se na wiki

Amenre
Amenre
15. 10. 2017 10:46

Alena napsal
jasně,protože propadlé hlasy ji enormně posílí
mrkněte se na wiki

To jsem koukal a vážně nevím, kde jste to tam vyčetla.
Zkuste si to přečíst ještě jednou – propadlý hlas je hlas voliče, co volil stranu, která se nedostala nad 5% kvótu. Není to hlas nevoliče.

Alena
Alena
15. 10. 2017 10:58

Amenre napsal
To jsem koukal a vážně nevím, kde jste to tam vyčetla.
Zkuste si to přečíst ještě jednou – propadlý hlas je hlas voliče, co volil stranu, která se nedostala nad 5% kvótu. Není to hlas nevoliče.

takže nejsilnější strana bude posílena.
Mandáty se snad snižují, když je malá volební účast?
Určitě ne
A tím přepočtem získá nejsilnější strana.

Bety
Bety
15. 10. 2017 14:13

Pokud lidé nejdou volit, tak rezignovali.
Rezignace = 1. odevzdanost, vzdání se, zřeknutí se 2. trpný postoj k životu (Sl. cizích slov)
Tak jim udělejte radost, čím více bude těch, co zaujmou trpný postoj, tím více bude také těch, kterých se nemusí bát. Tím více si také budou dovolovat a kam budete jako nezaměstnaní, nebo v lepším případě občané tak třetí kategorie ze zhoršujících se podmínek emigrovat???
Mohou volby zmanipulovat, ale přinejmenším budou vědět, že pod sebou nemají pokorné ovčí stádo.

Admirál
Admirál
15. 10. 2017 14:17

Volit půjdu. Tentokrát je to těžká volba. Jak na levici, tak na pravici. Hlavním kritériem je, aby volená strana byla co nejdál od NWO. Já budu vybírat na levici, přičemž pokud bych na pravici našel dobře odpovídající objekt mému hlavnímu kritériu, klidně mu to hodím.

Dobré vodítko je, sledovat, koho fedruje mainstrém. Je jasně označen jako nevolitelný. Jednoduché a spolehlivé. K výčtu zavedených stran se při použití tohoto hlediska jasně řadí Piráti – pokrčování Kalouska jinými prostředky.

Bety
Bety
15. 10. 2017 14:24

Já bych doporučovala KSČM – už jen kvůli tomu, že jejich úspěch by stávající garnituru nas.al nejvíc. A tomu kdo to nepřekousne – ať zkusí ANO, pokud by se drželi svého volebního programu…

Admirál
Admirál
15. 10. 2017 16:14

Bety napsal

Já bych doporučovala KSČM – už jen kvůli tomu, že jejich úspěch by stávající garnituru nas.al nejvíc. A tomu kdo to nepřekousne – ať zkusí ANO, pokud by se drželi svého volebního programu…

KSČM to lidem, co uvažuji jim to hodit docela ztěžuje. Takový Dolejš by mohl docela klidně kandidovat za TOP.
Když se Duka ve Staré Boleslavi odvázal a vyrazil proti proudu pravdyalásky, tak Dolejš doporučuje řídit se spíš podle svatého otce.

peter.
15. 10. 2017 16:29

Bety napsal Pokud lidé nejdou volit, tak rezignovali. Rezignace = 1. odevzdanost, vzdání se, zřeknutí se 2. trpný postoj k životu (Sl. cizích slov) Tak jim udělejte radost, čím více bude těch, co zaujmou trpný postoj, tím více bude také těch, kterých se nemusí bát. Tím více si také budou dovolovat a kambudete jako nezaměstnaní, nebo v lepším případě občané tak třetí kategorieze zhoršujících se podmínek emigrovat??? Mohou volby zmanipulovat, ale přinejmenším budou vědět, že pod sebou nemají pokorné ovčí stádo. No čo už! Dobre to napísal Mark Twain cit. „Je ľahšie ľudí ohlupovať,ako ich presvedčiť o tom,že sú ohlupovaní“kon.cit.… Číst vice »

Bety
Bety
15. 10. 2017 20:45

Peter, já přece ten systém nehájím. Nevěřím mu stejně jako vy. Jenže na revoluci to nevypadá, nebo snad ano? Takže pokud z výsledků voleb vyplyne, že velká část voličů už jich má plné zuby nemyslíte, že začnou našlapovat přece jen poněkud opatrněji?

peter.
15. 10. 2017 21:54

Bety napsal Peter, já přece ten systém nehájím. Nevěřím mu stejně jako vy. Jenže na revoluci to nevypadá, nebo snad ano? Takže pokud z výsledků voleb vyplyne, že velká část voličů už jich má plné zuby nemyslíte, že začnou našlapovat přece jen poněkud opatrněji? Veď už predsa musíte vedieť,že z tých volieb nič prevratné nevyplynie. Revolúciu som vylúčil.Ale predstavte si,ako by to so systémom zamávalo,keby sa volieb zúčastnilo povedzme 70% voličov,ktorí by do urien vhodili takých 60% zneplatnených volebných lístkov.Alebo keby k voľbám prišlo len 11% voličov,ako u nás pri voľbách do europarlamentu.To už by systémom muselo riadne zatriasť a… Číst vice »

fajt
16. 10. 2017 6:35

peter. napsal Ale predstavte si,ako by to so systémom zamávalo,keby sa volieb zúčastnilo povedzme 70% voličov,ktorí by do urien vhodili takých 60% zneplatnených volebných lístkov.Alebo keby k voľbám prišlo len 11% voličov,ako u nás pri voľbách do europarlamentu. se systémem by to v projevu mocenské zvůle vůbec nezamávalo, ale opětovně by se prohloubil příkop ( na pořádnou a nezasypatelnou propast) mezi prostým lidem a už i servisními šašky a kvalitativnějc (a nevratněji ) by zdegenerovala civilizace …a vo to přeci hlavně jde, ne, že nakonec ani psychopati nahoře nepřežijí, nebudou mít k tomu patřičně vybavené lidské prostředky, tedy lidské zdroje… Číst vice »

Amenre
Amenre
16. 10. 2017 8:03

Betty, proč by nehlasování u voleb mělo být symbolem rezignace ? To mi přijde jako stereotypní představa. Děláte něco pro zlepšení politiky kromě chození k volbám, např. jste činná alespoň v komunální politice ? Pokud ne, tak jste na tom stejně jak já. Čtení a psaní na OM a podobné weby nejsou politika. V podstatě se ztotožňuji s návrhem pana Petera. Čím víc nás bude, tím dřív třeba někomu docvakne, že je něco špatně. Otázka je, co s tím udělá, co se reálně změní. Tím, že nevolím, dávám najevo, že žádná ze stran není pro mě tak dobrá abych jí… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 10. 2017 8:03

Článek jsem nečetl a číst ani nebudu. Je to každý rok stejné. Volit půjdu vždy – volím nejraději pozitivně – tedy v očekávání alespoň minimálního přínosu takového hlasování. V nouzi volím protestně – v krajním případě půjdu do urny vhodit obálku s nějakým neuctivým textem či obrázkem – abych si odreagoval frustraci. Veškeré výzvy k neúčasti, nebo k prázdné obálce nemají žádný smysl. Aby se takový přístup dal považovat za jakési neoficiální referendum, musela by být zde už předem vyprofilovaná a připravena politická síla a také vyhrocená polečenská situace, kterou by takový přístup většiny legitimizoval a ta jej pak mohla… Číst vice »

M.C.
16. 10. 2017 9:27

dodo50 napsal nojo, pánové… ale odpovězte na kardinální otázku – koho sakra volit? mám to hodit okamurovi, který mi vyšel ve volební kalkulačce? mám to hodit KSČM kteří jsou stejně odsouzeni do lavic opozice? Volit půjdu protože můj hrdina je Martin Kabát! A proto jde jsi Anděli Teofile! Belial: Padni, červe, na kolena, a klaň se velebnosti Jeho Veličenstva! Martin Kabát: Jen ne tak zhurta, milej pane, já jsem na to padání trochu moc tuhej v kolenou! Belzebub: To jsou dnes lidi…! Martin Kabát: V tomhle je celej váš kumšt: zpitomět lidi; udělat z nich ustrašený, zbabělý zvířata; mučit je… Číst vice »