Proč strany nezvou Zemana na sjezdy

aneb Nesmrtelná teta

Odpověď je jednoduchá. Samořejmě, oficiálně se to vysvětluje tak, že jde o protest proti současné Zemanově proruské politice, ale jde – a to mi můžete věřit – jen o průhlednou i vítanou záminku. Skutečný důvod je jinde a vy sami už asi tušíte kde. Ano, máte pravdu, vedoucí činitelé našich stran se rozhodli nezvat prezidenta na své sjezdy proto, protože se jim protiví, když prezident Zeman na sjezd přijede a tajemným úradkem neznámých sil je náhle jen on středem zájmu, jen na něj jsou upřeny zraky sálu a jen k tomu, co teď prezident sněmu sdělí, se špičatí uši všech, co jsou v sále přítomní. Včetně číšníků, obslužného personálu, zdravotních sester, presstitutů i novinářů, kteří mlčky či s křikem nyní prchají od svých praktikáblů ve vedlejších místnostech, a teď se s dychtivými tvářemi tlačí u vchodů do hlavního sálu, aby si vyslechli – a to všichni dopředu už najisto předpokládají – něco, co bude skutečně stát za poslouchání.

V ten okamžik, když si tohle vedoucí činitelé našich stran prožívají, když vidí vzrušené obličeje kolem sebe a vnímají atmosféru napjatého, netrpělivého a přitom jaksi i radostného očekávání pulzujícího teď ne pouze sjezdovým sálem, ale jako by i celým domem, a kdy cítí, že i oni sami jsou tou atmosférou zasaženi, že i jim stoupá až do krku cosi, o čem zde v uplynulých hodinách sjezdového jednání nebylo ani vidu ani slechu, ba ani té nejmenší památečky, a dokonce to nikdo – včetně jich samotných – nezaznamenal ani při jejích vlastních projevech – pak se jim vkrádá do srdcí a myslí myšlenka, že by jim na sjezdu bylo možná líp bez Zemana.

A tak ho příště už raději nepozvou. Záminka se vždycky najde a našla se i tentokrát. A já jsem vám tohle všechno napsal proto, že jsem se předposledního sjezdu ČSSD v Ostravě jako host zúčastnil, dva dny jsem v sálu proseděl, a okamžiky Zemanova příjezdu na sjezd, hluk a pozdvižení, které jeho příjezd přivítaly, i jeho projev tam a ovace, které jej za ten projev odměnily, mi zvučí v hlavě dodneška.

Ubohá, přeubohá lidská závisti, jež se krčíš za faktem, že to muselo být pro všechny naposledy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 4. 2015 4:54

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Chmurne-vize-profesora-Zeleneho-Muze-prijit-opravdu-brutalni-pad-369846

Umělé, nesmyslně nízké úrokové míry paní Yellenové (šéfky FED) nedělají podle profesora ekonomie Milana Zeleného nic pro reálnou ekonomiku. Spíše prý okrádají důchodce o celoživotní úspory. Jen na ztracených úrocích přišli totiž střadatelé o 470 miliard amerických dolarů. Ty zůstaly bankám pro další spekulativní investice, poněvadž banky určitě neinvestují do podnikání. Přitom tento transfer bohatství od střadatelů na banky nebyl zatím nikdy nikým schválen ani mediálně odsouzen…

Béda
9. 4. 2015 5:00

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-jeste-ke-konvoji-Martin-Koller-kvetnate-zuctoval-s-armadou-Americany-i-Jirim-Vyvadilem-369851 …Vzhledem ke zkušenostem s českou mediální statistikou a „nezávislými“ výzkumy veřejného mínění, můžeme oficiálně prezentovaný odhad 30 000 uvědomělých a pozitivně mávajících snížit zhruba na polovinu, tedy nanejvýš něco více než 15 000. Z deseti milionů občanů! Většina kritiků konvoje se nedostavila. Důvodem bylo víc, především nechuť k vítání bojových „soudruhů“ jak před listopadem 1989. Už chyběly jen žhavé politické „francouzáky“ ve stylu Husáka vítajícího Brežněva. Dále účinkoval názor prezidenta, který promluvil o antiamerických bláznech. Mlčící většina se každopádně nedostavila. Vždyť se jednalo o jeden z řady přesunů vojenské techniky. Tak proč dělat někomu opičky v propagandistické show… Zajímavě… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 5:04

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americka-novinarka-Applebaumova-Zapad-musi-ukazat-Rusku-ze-ma-taky-jaderne-zbrane-369820

Americká novinářka a zároveň manželka polského ministra zahraničí Radosława Sikorského…

Béda
9. 4. 2015 5:33

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americka-novinarka-Applebaumova-Zapad-musi-ukazat-Rusku-ze-ma-taky-jaderne-zbrane-369820 Americká novinářka a zároveň manželka polského ministra zahraničí Radosława Sikorského… „…Applebaumová si ve svém článku povzdechla nad tím, jak je možné, že „největší a nejsilnější vojenská aliance na světě“, nemůže vojensky pomoci Ukrajině, která se nachází na „zadním dvorku NATO“. Dle ní je Ukrajina jen zemí, která se brání nepříteli, „která se snaží vykročit směrem k demokracii a brání se útoku kleptokratického autoritářského státu“. Podle Applebaumové nemůže Severoatlantická aliance pomoci vojensky Ukrajině, jelikož Rusko je jadernou velmocí, která „tento fakt neopomene připomínat“. Dle ní zde existují obavy z Putinova blufování, a proto nemůže NATO Ukrajině pomoci. Applebaumová… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 5:37

pokračování: C je na Ukrajině nyní jiného než kleptokratický autoritářský stát? Západ prý zapomíná na své jaderné zbraně. Má západ své jaderné zbraně kolem Ruska anebo naopak Rusko kolem západu, zejména USA? Co má znamenat realizace systému PRO? Rusko prý s jadernými zbraněmi blafuje. Ta ženská je zjevný magor. Jak by byl bez Íránu vyřešen problém v Sýrii? Jako v Iráku a Libyi? Proč je Írán nebezpečím pro okolí a proč USA nejsou označeny za globální bezpečnostní hrozbu?

Béda
9. 4. 2015 5:47

Applebaumová a Brzeziňsky – tito krvaví mírozvěstové si mohou podat ruce.

Béda
9. 4. 2015 5:52

Generál Pavel považuje za největší hrozbu Rusko a na druhém místě Islámský stát http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/63393/general-pavel-cesko-budou-ohrozovat-migrace-rusko-islamismus-i-zmeny-klimatu.html

Já považuji za největší hrozbu USA a lidi jako je generál Pavel, kteří ženou stát zbůhdarma z války do války a vytvářejí tím pro ČR bezpečnostní hrozby.

fajt
9. 4. 2015 6:00

http://www.novinky.cz/domaci/366481-do-armady-muzi-i-zeny-vlada-podporila-obnoveni-odvodu.html – vypadá to jako fraška, ale jak jsme viděli na Ukrajině, stačí zopár jeblých fašistů pod emerickým vedením a máme tady nefalšovaný jatka ( nepřítelem na život a na smrt se stane vlastní obyvatelstvo ), takže pokud se mezi sprostý lid dostane tenhle vojnový nápad, tak jedině modrou knížku a pak být hodně blízko u hranic, aby opuštění kokotliny bylo v rámci minut. ..

fajt
9. 4. 2015 6:01

Béda napsal

Generál Pavel považuje za největší hrozbu Rusko a na druhém místě Islámský stát http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/63393/general-pavel-cesko-budou-ohrozovat-migrace-rusko-islamismus-i-zmeny-klimatu.html

Já považuji za největší hrozbu USA a lidi jako je generál Pavel, kteří ženou stát zbůhdarma z války do války a vytvářejí tím pro ČR bezpečnostní hrozby.

další válečný štváč, co dnes lidi neudělají pro peníze, aby mohli být pravými demokraty. ..

fajt
9. 4. 2015 6:21

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/velka-zmena-majetek-34-tisic-funkcionaru-v-jedne-databazi/r~dbb96d8edd2d11e4ad630025900fea04/ – další emerický agent v akci, už je jasné, čím ho přiteplenej ambasádor vytěžil. ..)

aram
aram
9. 4. 2015 6:40

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americka-novinarka-Applebaumova-Zapad-musi-ukazat-Rusku-ze-ma-taky-jaderne-zbrane-369820 Americká novinářka a zároveň manželka polského ministra zahraničí Radosława Sikorského… Jen pro pořádek. Bývalého. Ale to nemění nic na tom, že tento tandem byl u zrodu ukrajinského průšvihu. Sikorsky jako min.zahraničí skončil v září 2014 (současný Schetyna, to je ten, který se tuším vyjádřil o osvobozovacích bojích RA jako o napadení Polska a Německa), zřejmě nesplnil očekávání v něho vkládaná, pravdpodobně díky svému neopatrnému odposlechnutému vyjádření o lezení Polska Americe kamsi (on to řekl jinak, ale mně se to citovat nějak nechce) a k čemu jim to nakonec bude. Ovšem mohl by se ještě hodit, protože byl… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
9. 4. 2015 8:09

Vždycky bylo zvykem pozvat si blbce k večeři, aby vynikla brilantní inteligence a postavení hostitele. Pozvat si Zemana na sjezd? O kolik lesklé bídy by ony nezvoucí strany přišly?

hudryper
hudryper
9. 4. 2015 8:49

Vlastimil napsal Vlastimil • 9. Duben 2015 Vždycky bylo zvykem pozvat si blbce k večeři, aby vynikla brilantní inteligence a postavení hostitele. Stává se Vám to často ? V tom případě doporučuji pozvání nepřijímat a vymluvit se na nemoc. A aby byl od hostitelů pokoj,tak nedbalý překec . “ duševní“. Pamatuji už pěknou řádku prezidentů,ale počínaje Benešem nebyl na hradě člověk s tak brilantní inteligencí,jako má Zeman.Na vnitropolitickém hnojišti nemá ani zdaleka protivníka schopného s ním soutěžit.Jeho přijetí pozvání do Moskvy byl po prosionistické tirádě v us, kongresu jasný kalkul vypočtený do poslední mrtě. I kdyby se stalo,že mu „objektívní… Číst vice »

aram
aram
9. 4. 2015 8:55

I Pjakin jej zařadil do posledních nejdůležitějších událostí v souvislosti s tím jak USA ztrácí na autoritě – 12 minuta.
https://www.youtube.com/watch?v=XunE_Yi_tTE

mirror
mirror
9. 4. 2015 9:48

Podle mne, lídři politických stran na Zemana žárlí. Pikantní je to, že jsou to většinou chlapi a z demokratických stran, fuj!

ducatista
ducatista
9. 4. 2015 10:37

Jakožto Zemanův volič jsem jedině rád, že nenavštěvuje stranické sjezdy a podobné zvrácenosti. Takže politikům patří za nepozvání dík!

Vlastimil
Vlastimil
9. 4. 2015 19:55

Milý kolego hudrypere. Citujte i poslední větu. Ta je nejdůležitější. Jinak podsouváte ostatním čtenářům něco, co jste nepochopil. O kolik lesklé bídy by ony nezvoucí strany přišly? V případě, že by Zeman, nedej bože, na nějaký ten sjezd dorazil, museli by si připadat, budu slušný, přinejmenším jako hlupáci. Tak to bylo myšleno, kolego. Přeji vám dobrý večer, Vlastimil.

hudryper
hudryper
9. 4. 2015 20:20

Vlastimil : Lesklou bídu nezvoucích stran,její kvantifikaci řešíte Vy, nikoliv já. Já spíše reagoval na:
„Vždycky bylo zvykem pozvat si blbce k večeři, aby vynikla brilantní inteligence a postavení hostitele.“ Jsem zvědav,co jsem na této větě nepochopil. Též dobrý večer. Hudryper .

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 20:25

Vlastimile, budete si muset zvyknout. Tady se Vám nikdo neumluví i když jej upozorníte na zkreslování Vašeho názoru.

Sio
Sio
9. 4. 2015 22:14

No, vlastně se vlastíkovi není moc za co omlouvat. Jeho příspěvek je jen obyčejný chrchel od ubožáka, který nic lepšího nevymyslel. hudryper se zdánlivě snížil k diskusi s blbcem. Ale, znám to, nejednalo se o diskusi s tím blbcem, ale o vzkaz pro ty ostatní. Já to pochopil.

Sio
Sio
9. 4. 2015 22:19

Myslím, že autor má pravdu. Každá strana by mohla najít charismatické politiky a postavit si je do čela. Jenže co pak s těmi blby, kterých májí plná grémia? Cítili by se hóódně blbější, než se cítí. Měl by Bohuš nebo takový Bělobrádek, či Zaorálek šanci, kdyby o vyšších sfér mezi sebe pustili někoho, kdo má charisma? Zeman, Paroubek a také Klaus byli černými můrami svých neschopných spolustraníků. Měli charisma a schopnosti.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
9. 4. 2015 23:13

Sio napsal Myslím, že autor má pravdu. Každá strana by mohla najít charismatické politiky a postavit si je do čela. Jenže co pak s těmi blby, kterých májí plná grémia? Cítili by se hóódně blbější, než se cítí. Měl by Bohuš nebo takový Bělobrádek, či Zaorálek šanci, kdyby o vyšších sfér mezi sebe pustili někoho, kdo má charisma? Zeman, Paroubek a také Klaus byli černými můrami svých neschopných spolustraníků. Měli charisma a schopnosti. Sio, přesně toto si myslí Vlastimil o Zemanovi – i když končí svůj příspěvek řečnickou otázkou, kterou ani Vy nechápete. Ovšem neopomenete jej urazit za svoji nechápavost.… Číst vice »

peter.
10. 4. 2015 15:40

Tak p.prezident Zeman tlak nevydržal.Ak je to pravda,tak sa zhodil neuveriteľným spôsobom
http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150410/238573.html