Otevřený dopis prezidentu Zemanovi

Vážený pane prezidente,

chtěl bych Vás poprosit, pokud to bude jen trošku možné, nenechte se ani zastrašit ani zkorumpovat, a do té Moskvy na oslavy vítězství nad nacismem jeďte. Je to důležité zejména dnes, kdy vidíme snahy o revizi příčin a výsledků 2. světové války a tón veřejné debaty udávají lidé, kteří by se při snaze o dosažení svých cílů – nebo lépe řečeno cílů, které za své považují – neštítili ani války v jakékoliv její podobně. Jeďte do Moskvy jako vyslanec těch, kteří ještě znají stud a lidskost a nechtějí pro své vlastní pohodlí a bezpečí lhát.

Pokud by se snad vláda České republiky pokusila Vaši cestu nějakým administrativním úskokem překazit, například odmítnutím jejího financování, jsem připraven – a jistě teď nemluvím jen za sebe – Vám na ni přispět. Nikoliv proto, že bych Vás považoval za potřebného, ale jako čin občanské neposlušnosti.

V úctě váš volič

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
84 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 4. 2015 8:38

Prezident by se měl stavit taky v Kyjevě a pronést projev o porážce nacismu a Banderovcích.

Béda
9. 4. 2015 8:43

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/ziadost-o-prijatie-do-zamestnania-na-poziciu-internetovy-troll-na-useku-proruskej-propagandy.html

Zajímalo by mně jak jsou jako zaměstnanci vedeni trollové, kteří mají za peníze šířit lži a provádět podle předepsaného mustru propagandu (zdejší státní a taky ti bruselští). Taky by mně zajímalo jak byl veden troll Klvaňa v období radarové vyplachovačky.

zajoch
9. 4. 2015 8:58

Chtělo by to velkou podporu Tribunovu dopisu. Autore, jsou nějaké konkrétní možnosti?

aram
aram
9. 4. 2015 9:04

Poslanci Zemanovu cestu neodmítli jak požadoval Kalousek. Včera o tom měla jednat vláda. Předešlé informace byly, že členové za ČSSD, slovy Sobotky, cestu podpoří. Proti jsou KDU a vymezuje se i Babiš. Dnes je čtvrtek a zatím není asi znám výsledek. Nebo ano?

Béda
9. 4. 2015 9:08

Jenom krátký výňatek (závěr) z velice výživné (všem doporučuji) Kellerovi přednášky: „…Zchudlé střední vrstvy dnes ve Francii volí Národní frontu“ Ohrožené střední vrstvy, které cítí, že jejich potomci dopadnou velmi špatně, nevolí podle Kellera socialisty, protože je považují za součást systému, který je ožebračuje. Socialisté se totiž nedistancují od globalizace, nedělají nic proti daňovým rájům, nemají vůli zdanit nejbohatší. „Jsou lidmi vnímáni jako součást systému, a ne jako protikladná strana pravice, ale jako komplementární strana, která se s nimi střídá u moci, dodržuje parametry, které dodržuje i pravice,“ vysvětloval Keller. Na základě studie pak konstatoval, že posledních 15 let francouzští… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 9:09

Keller na jiném místě: „…Co probíhá, je ale podle europoslance jasné. „V západní Evropě komunistické strany dojely na to, že došlo k zániku průmyslového proletariátu. Když nastoupila dezindustrializace a společnost služeb, terciéru, nezměnil se podíl lidí, kteří pracují v mizerných podmínkách,“ uvedl Keller. „Tito lidé žijí hůře než průmysloví dělníci, protože nemají vyjednávací sílu. Jsou rozptýlení, každý má jinou pracovní smlouvu, pracovní dobu atd,“ dodal. Vysvětlil také důvod, proč nemají větší úspěch socialisté. „Umírněné levicové strany dnes končí na tom, že jsou ohroženy střední vrstvy. Střední vrstvy jsou ohrožený druh a potomci středních vrstev budou z velké části chudáci,“ zhodnotil…“

Kamil Mudra
Kamil Mudra
9. 4. 2015 9:17

zajoch napsal

Chtělo by to velkou podporu Tribunovu dopisu. Autore, jsou nějaké konkrétnímožnosti?

V té souvislosti mne napadá, že by letos i položení kytičky k památníkům padlých ruských vojáků, bylo současně také vyjádření podpory svého prezidenta.
Jen si nejsem jistý jestli v okolí ještě nějaký pomníček s hvězdou zůstal. :-(

Béda
9. 4. 2015 9:28

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tajtrlici-debilove-vsichni-politici-na-prd-General-Randak-otevrene-k-Rusku-smrti-Kovarcika-k-Zemanovi-i-jednomu-pivnimu-ozralovi-369920 Několik zajímavostí z rozhovoru: „…Ale když byli vyhoštěni z České republiky nedávno tři ruští špioni, vyjádřil jste se, že někdy je lepší, když o nich víme, protože je mohou naše tajné služby sledovat, než je vyhostit, protože sem Rusko pošle jiné, o nichž nebudeme vědět… To je obecná pravda, které se drží všechny služby na světě. To není nic, co by se mělo vztahovat k České republice, takhle pracují všechny služby na celém světě. To nebylo myšleno jako kritika nebo pochvala práce BIS. To bylo prostě myšleno jako popis práce kontrarozvědky. Nic jiného. Takže podle Vás nedělají ruské tajné… Číst vice »

aram
aram
9. 4. 2015 9:28

Kamil Mudra napsal
Jen si nejsem jistý jestli v okolí ještě nějaký pomníček s hvězdou zůstal

U nás ano. Každý rok v předvečer 9.května k němu chodí vycházkou (nijak demonstrativně) a s kytkou těch pár zbývajících místních komunistů. Třeba by stálo za to udělat tomu PR a kdoví možná by se letos ledaskdo přidal. Jenže my jsme oblast, kde se lidem ještě daří a komunisté jsou fuj a Zeman, obávám se, též.

Béda
9. 4. 2015 9:31

Randák na jiném místě: „…Jako jsou politici a politici, tak jsou novináři a novináři. Někteří profesionálové, jiní diletanti… To není pravda. Nejsou politici a politici. Všichni politici stojí za prd. Opravdu. Myslíte, že někdo nejde do politiky s ideály a chutí něco změnit nebo dobrého udělat? Možná jo, ale ten, kdo tam jde s ideály, tam dlouho nevydrží. Napadá mne paní režisérka Třeštíková, která – jestli se nepletu – vydržela na Ministerstvu kultury asi týden. Takže kdo tam zůstane, už je s ním něco špatně. Když jste mluvil o názorech některých lidí na návrat unesených dívek, nevyprovokoval tu negativní diskusi… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 9:34

Jinak nevím, co Randákovi vadí na zemanově postupu stran těch nešťastnic. STÁT JIM POMOHL a vyhodil kvůli tomu zbůhdarma hromadu peněz, které mohly být použity jinde. Stát svoji povinnost splnil byť se do té situace dostaly zcela vlastní blbostí. PROČ BY SE S NIMA MĚL PREZIDENT JEŠTĚ SETKÁVAT? Měl jim snad jeětě poděkovat, anebo je nějak odměnit za jejich blbost?

Tribun
Admin
9. 4. 2015 10:13

zajoch napsal

Chtělo by to velkou podporu Tribunovu dopisu. Autore, jsou nějaké konkrétnímožnosti?

Je to na vás, já žádné další akce nechystám. Ale třeba ten Kamilův nápad není vůbec špatný.

Tribun
Admin
9. 4. 2015 10:15

Kamil Mudra napsal
V té souvislosti mne napadá, že by letos i položení kytičky k památníkům padlých ruských vojáků, bylo současně také vyjádření podpory svého prezidenta.
Jen si nejsem jistý jestli v okolí ještě nějaký pomníček s hvězdou zůstal.

Dobrý nápad, asi ho zrealizuji. A jednom malém hrobečku u nás na hřbitově vím, tak se tam možná stavím (když nezapomenu). Jen to mi poraďte, mám se jít za velezrádu udat před, nebo až po?

Béda
9. 4. 2015 10:18

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Bude-to-mela-vitaci-kolony-USA-budou-zaskoceni-Tereza-Spencerova-obraci-vasi-pozornost-do-mist-kde-se-ted-rozhoduje-Neni-to-Ukrajina-ackoliv-369925 Spencerová k aféře se Šapitó: „… Je to z globálního pohledu spíše komunální věc, ale… co soudíte o přestřelce Miloše Zemana s velvyslancem USA? Má to několik samostatných vrstev: Samotná návštěva Zemana v Moskvě – Schapirův výrok, že je to ,,prekérní“ – Zemanovu reakci – přijetí Zemanovy reakce českou politikou a médii. Slova pana velvyslance ve mně vyvolala dojem, že si nás plete se středoamerickou banánovou republikou, v nichž američtí ambasadoři statut místodržícího mívali. Ale ani to už dneska neplatí, a tak je mi trochu trapně, že si to pan Schapiro pořád ještě myslí. On má ale… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 10:29

Béda napsal http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/den-kdy-se-zhroutil-americky-sen-cely-clanek.html Závěr pozoruhodného článku: „…Kvantitativní uvolňování – skončí v USA, začne v Evropě. A dluhy narůstají. Pak zase bude to samé v USA. Zbrojí se, válčí se a třetina lidí už v USA neumí číst, ani psát. Učitelé se ve školách bojí. To je ten nový svět? Bankovnictví, výroba, systémy a výzkum: vše se stěhuje do Asie. A pak přijede pár vojáčků a dělá se divadlo. Vážně ještě někdo bude tvrdit, že je to trollování, jak stupidně vyvrací USA vše, co se jim nehodí? Zde se lámou ekonomické dějiny, rozbíhá se de-dolarizace, USA se přes dluhy (nikoliv přes… Číst vice »

orinoko
9. 4. 2015 11:54

Prosim vas, Zeman do Moskvy odleti, nebo odjede. To je proste hotovka, na ktere se externaliste muzou jen a jen ztratit. My minorite vime svoje. Do te doby dojde jeste ke vetsi koncentraci pruseru zapadniho upadku. V irackem Tikritu byly objeveny hromadne hroby irackych vojaku, ktere cikanuv Daes popravoval ve velkem. Nasranost iracanu a oficialni vlady dostoupila maximalnich hodnot. Brzy bude spusten utok na Mosul. Iracka vlada hlasa : uz ani galon ropy pro emericky dobytek zvany Daes. Behem mesice bude Mosul svedkem uteku proemerickeho dobytka v zenskych satech. U Jemenskych brehu proti sobe stoji dve iranske lode a emericky… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 12:01

Řekl bych to asi takhle. Tak dlouho drze lhali veřejnosti až jim veřejnost přestává věřit. Tak se čertí, obviňují kde koho, že je ruským agentem (ostatně to mají společného s ukrajinskými nacistickými „demokraty“ viz http://www.novarepublika.cz/2015/04/na-ukrajine-zacal-hon-na-mistni.html) a nejradši by své oponenty a kritiky cenzurovali a zavírali. Jestlipak se nezačínají podobat komunistům, které kritizovali za upírání názoru?

fajt
9. 4. 2015 12:02
orinoko
9. 4. 2015 12:05

U socanu to zase zacina bourit. Pri chapani potreby vyhulovat poruznu emerickeho cikana a jeho zidovskeho podruciho , to jeste neznamena delat ze vsech naproste pitomce. V dobe , kdy fenomen paskikar zacina podlehat nezadrzitelne korozi, je to tim spise nabiledni.
Zeman do Moskvy poleti /nebo pojede/!!
Takove je dneska mineni u socanu /a nejen u nich/ anebo bude rajt.
Ale presne ten, ktery si ten emericky kaspar nepreje ani nahodou.
Miluju osobne situace, kdy Zid posluhuje islamskemu cikanovi.

Béda
9. 4. 2015 12:11

Situaci na Ukrajině vyřeší jedině místopředseda vlády Luboš Zadolárek.

orinoko
9. 4. 2015 12:12

Bedo, je to horsi. Dneska lze dohledat, ze s fenomenem „zavirani“ si sami komunisti prestavali rozumet a verit mu. Ale ….. tehdy opravdu probihal nejen opravdovy tridni boj stejne jako dneska, ale jeste k tomu nikoli studena , ale opravdu bublajici valka.
At to emericky cikan zkusi. Jeho Safrove a podobna svoloc dostanou tak po rypaku, ze se z toho v teto zemi uz nevzpamatuji. Ani Zadolarek.

orinoko
9. 4. 2015 12:33

Asi jsem prece jen dost v zivote zazil. Krome jineho take toho kripla Safra osobne. Tehdy zvane Demokraticke iniciative jsem na jednom fleku sehnal tolik clenu, ze jsme hybali zasadnim prerodem teto protopartaje na klasickou stranu. Byli jsme da se rici mladi naivni demokrate, kteri opravdu v Moravske Trebove vzali vazne hlasane principy. Pres vecerni mejdan, kam jsme sice nebyli pozvani, ale ja jsem vycenichal , ze se tam budou lamat krajice a funkce,jsme se dostali primo do Rittigova emerickeho Shapiro. Nekolikrat jsme byli atakovani, jak ze jako vidime situaci. Nasledne jsem situaci kontroloval v nedeli v prvni rade, a… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 12:49

Já věřím, že pan Zadolárek je skutečným vlastencem. Stejně jako pánové Pehe a Klvaňa z NY University, z cizích politiků pan Saakašvili, pánové Jaceňuk a Kličko… Na každého z těchto pánů platí něco jiného. Na někoho prachy, podíl na privatizaci (rozkradení státu), slib funkce anebo vázací akt v neziskové organizaci CIA. Kdoví jestli ten Zadolárkův není vedle vázacího aktu „svazačky“ Merkelové. Jinak velice se mi líbili kandidáti ČSSD na prezidenta, Čechoameričané Švejnar a Dienstbier (který ale o tom, že je Čechoameričan vůbec nevěděl).

Magnus Maximus
Magnus Maximus
9. 4. 2015 13:16

Za sebe mohu najisto říci, že nemám problém Zemanovi na cestu přispět, a to hezky transparentně. V tomto případě se není zač stydět a skrývat se.

Béda
9. 4. 2015 13:20

Ještě by mě zajímalo, jak se dívá Zaorálek na svá vystoupení na Majdanu jako ministra zahraničních věcí ČR v cizí zemi. Uvítal by, kdyby se podobně choval v Praze nějaký ministr cizí země a veřejně by podporoval násilné svržení politické kliky která je v Praze u moci?

Suchec
Suchec
9. 4. 2015 13:31

„Tento zákon nezakazuje ideologie, protože to by bylo v demokratické zemi nepřijatelné, ale zakazuje totalitní režimy jakéhokoliv zabarvení – fašistické, komunistické či jiné. Totalita je na Ukrajině zakázána,“ prohlásil jeden ze spoluautorů předlohy Jurij Lucenko ze strany prezidenta Petra Porošenka.

Nový zákon také ukládá státu povinnost zkoumat a objasňovat zločiny totalitních režimů, aby se nemohly opakovat. (kyjevaktualne.cz)

Už je tam cenzorováno i slovo věšet. :-)

fajt
9. 4. 2015 13:35

to globalizované hovado musí zemřít s námi, to je fakt, který ani Zeman v Moskvě nezmění. ..)

Béda
9. 4. 2015 13:36

Béda napsal Já věřím, že pan Zadolárek je skutečným vlastencem. Stejně jako pánové Pehe a Klvaňa z NY University, z cizích politiků pan Saakašvili, pánové Jaceňuk a Kličko… Na každého z těchto pánů platí něco jiného. Na někoho prachy, podíl na privatizaci (rozkradení státu), slib funkce anebo vázací akt v neziskové organizaci CIA. Kdoví jestli ten Zadolárkův není vedle vázacího aktu „svazačky“ Merkelové. Jinak velice se mi líbili kandidáti ČSSD na prezidenta, Čechoameričané Švejnar a Dienstbier (který ale o tom, že je Čechoameričan vůbec nevěděl). Zajímalo by mně, co mohlo způsobit že se protiradarový aktivista začal od jisté doby chovat… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 13:39

Suchec napsal

„Tento zákon nezakazuje ideologie, protože to by bylo v demokratické zemi nepřijatelné, ale zakazuje totalitní režimy jakéhokoliv zabarvení – fašistické, komunistické či jiné. Totalita je na Ukrajině zakázána,“ prohlásil jeden ze spoluautorů předlohy Jurij Lucenko ze strany prezidenta Petra Porošenka.

Nový zákon také ukládá státu povinnost zkoumat a objasňovat zločiny totalitních režimů, aby se nemohly opakovat. (kyjevaktualne.cz)

Už je tam cenzorováno i slovo věšet.

Žeby kyjevští nacisté zákonem zakázali svůj vlastní režim? To se mi nechce věřit.

Béda
9. 4. 2015 13:42

Pepíček tatínkovi: „Tatínku, pani učitelka říkala, že USA jsou mírumilovná země.“ Tatínek Pepíčkovi: „Ano, synáčku. USA stále někde bojují za mír. Jejich pan prezident dokonce kvůli tomu dostal Nobelovu cenu míru. Na tuto cenu byl kdysi navržen taky pan Hitler, který taky bojoval po celém světě za mír až to skončilo Druhou světovou válkou.“

nikdo
nikdo
9. 4. 2015 13:43

Kamil Mudra napsal
V té souvislosti mne napadá, že by letos i položení kytičky k památníkům padlých ruských vojáků, bylo současně také vyjádření podpory svého prezidenta.
Jen si nejsem jistý jestli v okolí ještě nějaký pomníček s hvězdou zůstal.

Existuje akce Georgijevskaja lentočka, občas se odehrává i v Praze, ale možná i jinde v ČR i SR
http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2014_04_24/Georgijevska-stuzka-je-tradice-9586/
http://9may.slovnik.org/sk/
http://www.czechtoday.eu/den-pobedi/georgievskaya-lentochka-v-prage-aktsiya-na-olshanskom-kladbische.html
Netuším jestli se letos chystá nějaká akce.

Suchec
Suchec
9. 4. 2015 13:50

Béda napsal
Žeby kyjevští nacisté zákonem zakázali svůj vlastní režim? To se mi nechce věřit.

Zajímavé, že?
Ale odkdy si jakákoliv totalita byla schopna přiznat, že je totalitou?

Béda
9. 4. 2015 13:51

http://cz.sputniknews.com/svet/20150409/232068.html

V předběžné zprávě vyšetřování se praví, že letadlo se rozpadlo za letu kvůli „strukturnímu poškození způsobenému četnými vysoceenergetickými objekty zvenčí“, zdroj těchto objektů se ale zjistit nepodařilo…

paskal
paskal
9. 4. 2015 14:18

Také se k prosbě připojuji a dávám k tomu hlas většiny válečných veteránů II. SVV , které mám tu čest mít na starost. P.Skácel

paskal
paskal
9. 4. 2015 14:21

24. 4. odkrýváme v Hradci nad Moravicí památník obětem pochodů smrti na opavsku. Každý , kdo má v srdci čest a pár korun na karafiát je v 17. hodin vítán. Bude to náš příspěvek proti obecné propagandě a památce těch co obětovali životy a netušili ani za koho (v našem případě).

orinoko
9. 4. 2015 14:23

Pokud jde o Zadolarka , tak vezte, ze vsechno je daleko slozitejsi a beh na delsi trat , nez byste radi videli.
Nejvyssi skin se ho nemuze ostentativne zbavit , protoze jednak ondon ma funci statni i stranickou. A take koalicni konsekvenci.
Zadolarek je dnes u socanu mrtva persona. Ni zadna perspektiva. Podobne se vyautoval Dienstbier. Ale tu partaj tvori hromada lidi podobne jako diskusi na OM. Ustecky ondon … hergot uplne mi vypadlo jmeno … ohlasil nejvyssimu skinovi diskusni klub o smerovani socanu. Verte neverte , skin to uvital , a vubec ne falsovane.

Starý doktor
9. 4. 2015 14:26

Váš kolega a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že by se Miloš Zeman ozval v případě, kdyby něco podobného řekl jakýkoli velvyslanec. Čím to ale je, že jiní velvyslanci nikdy takto nevystupují? Nemyslím třeba, že bychom někde dohledali jakoukoli „radu“ či komentář ruského ambasadora… Máme vnímat USA jako světového učitele a rádce? Nicméně bychom dohledali pár nevyžádaných rad od některých velvyslanců. Prezident má jasnou obecnou představu o práci velvyslance, kterou vystihuje volný citát jiného prezidenta, srbského prezidenta Nikoliće. Ten se vyjádřil zhruba tak, že nevyžádané rady nepovažuje přinejmenším za slušné. Pokud tedy rady přicházejí mediálně namísto použití cest diplomatických. A… Číst vice »

Béda
9. 4. 2015 14:26

orinoko,

úlisnému věčně usměvavému skinovi by ústecký ondoň neměl věřit ani pozdrav. Ten je schopen s úsměvem kvůli své kariéře zaříznout jakoukoliv opozici ani nemrkne.

Béda
9. 4. 2015 14:32

Starý doktor,

to bude možná nějak souviset se zbytnělým egem Američanů, kteří se drží zásady svého prezidenta „We can!“, my jsme vyvolení, předurčení a ostatní musejí poslouchat. Proto se nelze divit tomu, že američtí ambasadoři se na rozdíl od jiných diplomatů, kteří svou roli chápou spíš jako roli zákulisních žehličů konfliktů svou roli v cizích zemích chápou jako roli místních protektorů, kteří mohou cokoliv a domorodci musejí poslechnout každý jejich příkaz anebo projevené přání. V tom je rozdíl mezi „podlidmi“ a „nadlidmi“.

Béda
9. 4. 2015 14:35

Někde jsem četl citaci z Puzova románu kmotr, kde Corleonův emisar domlouvá jistému potenciálnímu klientovi „Rodiny“ v tom smyslu, že mu radí uposlechnout Donovo přání. Don umí ocenit vstřícnost a ochrání členy své „rodiny“. Uposlechnutí nic nestojí ale neuposlechnutí by se dotyčnému nemuselo vyplatit.

orinoko
9. 4. 2015 14:36

Muzeme si myslet co chceme, ale ten dobytek nahore nas potrebuje. Kdyz nejen tusi, ale vi, ze s lidmi muze pocitat, tak mu narustaji kridla. Kde myslite, ze Zeman vzal kuraz? Kdesi na svem hradnim pocatku temer opovrhoval internetem, nez zjistil , ze web je prevazne vox populi.Zeman neni populista ani nahodou. Ale populi mu dava kridla , jde o proudeni krve. Vsimli jste si neceho? Oni nas leckdy cituji ve svem vlastnim politickem zargonu. A cikanovo zazracne dite Babis uz tak nemiluje besedy s obcany. Ptaji se ho, jak je to s Ruskem? A on rika – musite Zadolarkem.… Číst vice »

orinoko
9. 4. 2015 15:29

Doporucuji Eurozpravy, nez nekoho zacnete soudit.
Kdyz ale soudit druhe je tak lehke , jak nesnesitelna chut je to neudelat … ma to drogovou souvislost.
Premyslim,co udelam 9.5. Ze musim do prace … koho to tu zajima, ze. Ale uz vim, pujdu a seznamim se s Ruskou. Pry maji jednu obrovskou vyhodu. Nemaji vystrilenou a vyprdenou lebku.
No rikal to Homer Simpson. Ma s tim snad danuska problem?

idiotronic
9. 4. 2015 15:31

Kamil Mudra napsal
Jen si nejsem jistý jestli v okolí ještě nějaký pomníček s hvězdou zůstal.

Ale zůstal, jenom hvězda s nápisem skončila ve šrotu. Základ je položit květiny, do příštího roku třeba zhotovit náhradní desku z mramoru, ten se v Polsku zpeněžit nedá. Kdejaký křížek v okolí dostal nový nátěr, proč bychom měli zapomínat na důležitější věci.

orinoko
9. 4. 2015 15:52

No, to jste mi docela zadelali na problem. Tady u nas je nekolik mist, kde lze bez problemu aspon ty kytky polozit. U nas ale byli i Vlasovci. Nejakemu nemeckemu oficirovi, ktery odmitl odzbrojit jemu podrizene oddily pry roztriskali gesicht tak, ze to neprezil. Tady u nas pry projizdeli a pred sebou hnali prchajici Nemce. A vsichni smerovali na zapad. A potom prijela Ruda armada. My snad mame i nejake mrtve na posledni chvili. Kousek odsud bezela dokonce partyzanska linie,ackoli si vubec neumim predstavit, jak mohla v tomto terenu existovat. Njn no. Ale koho se NATO dneska zeptat, ze.