Proč to ta Angela dělá?

Reakce na dotaz poslankyně Bundestagu Wagenknechtové německé kancléřce Merkelové:

Jaké motivy mohou stát v pozadí antiruské politiky Německa?

  1. Personální motiv – velice diskutovaný je možný motiv historické kaňky v životě p. Merkelové, kterou v rámci špiclování, odposlechů a spolupráce s německou Bundesnachrichten získali američtí zpravodajci a používají ji jako prostředek pro politické vydírání. Když si do této „konspirace“ promítneme odhalení amerického exzpravodajce Snowdena a elitního německého žurnalisty Ulfkotteho, který popisuje metody americké manipulace, nezdá se být  motivace biče (odposlechy – nálezy, hrozba „Majdanem“) a medu (politická kariéra, moc, možná korupce) vůbec nepravděpodobnou.
  2. Ideologické zázemí Angely Merkelové, která se politicky opírá o podobné politické proudy jako byla katolická strana Zentrum, která v minulosti v krizové situaci podpořila nástup nacistů k moci v Německu. Nepřímým důkazem v tomto může být podpora Německa při násilném, neústavním a nedemokratickém převratu a uchopení politické  moci na Ukrajině nacisty, podpora antiruských konspirací, sankcí, nacistickému režimu…. (v pozadí také může částečně stát  odvěký spor dvou částí křesťanské církve – ŘKC versus pravoslaví, kterého reprezentantem je především Rusko.)
  3. Zpravodajský motiv – národně bezpečnostní tajemství Německa jsou součástí americké zpravodajské dálnice (opačně to neplatí), USA ve spolupráci s BND kontrolují a monitorují veškeré informační toky a databáze německého státu a německých občanů.
  4. Politický motiv – je obecně známo, že USA se dlouhodobě v praxi řídí programem PNAC a jejich ekonomické elity, které z pozadí řídí politiku kapitalistického hegemona programem NWO. Německo jako země zůstalo od 2. světové války vůči USA  v pozici okupované kolonie. Je dodnes vojensky podřízenou zemí pod cizí správní kuratelou. Je protkáno sítí amerických vojenských základen, s volným pohybem amerických zpravodajců a volnou působností amerických „neziskových“ pátých kolon, v bezpečnostních otázkách je plně integrováno v NATO a podřízeno jejímu velení s americkou dominancí. Dá se říct, že ani nemá vlastní bezpečnostní politiku a podobně jako ostatní americké kolonie je v bezpečnostních otázkách plně závislé na zámořském protektorovi.
  5. Ekonomický motiv – nejvýznamnější část německých kapitálových elit je mnohočetnými ekonomickými vazbami úzce propojena s klíčovými americkými ekonomickými elitami (bankovnictví, složení FEDu, německý zlatý poklad nedobytně uložený v USA… na americkém dolaru jako světovém platidlu stojí německá ekonomika a spolu s USA padá, abych citoval klasika) a tyto klíčové německé hospodářské elementy mají identické zájmy při zavádění NWO jako klíčové americké kapitálové struktury a mají určující vliv v oblasti formulování německé politiky a veřejného mínění. i když je německá hospodářská sféra v otázce politiky vůči Rusku prakticky rozdvojena, jak je vidět část usilující o diplomacii a ekonomickou kooperaci je oproti klíčové konfrontační proamerické ekonomické struktuře, (zejména z oblasti finančnictví, která usiluje o zachování dolaru jako světového platidla) která všemožně usiluje o konfrontační kurs, „majdanizaci“ ruského politického prostoru a ekonomickou kolonizaci Ruska,  v menšině a v defenzivě. Toto je pravděpodobně hlavní motiv určující německou politiku vůči Rusku. Mohou zde být v pozadí taky  širší ambice Německa jako významné ekonomické velmoci opírající se o americkou vojenskou sílu při ovládnutí ruského trhu, surovinové báze a rozšíření vlivu německého kapitálu, zrovna jako totální závislost Německa na USA, kdy si politická reprezentace Německa ani nedokáže představit alternativu nahrazení americké dominance a dolaru jako určujícího světového platidla a tak dává přednost zavedeným a ozkoušeným kolejím postupně kolabujícího systému s perspektivou zástupných válečných konfliktů, než riziku destrukce zavedeného systému a pracně bolestnému nalézání a zavádění alternativy.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom1622
Tom1622
6. 12. 2014 4:49

Německo je okupováno USA a tak nemůže mít vlastní politiku . Nic víc za tím není .

peter.
7. 12. 2014 8:45

Tá baba musí byť pod strašným tlakom-Druhou možnosťou je,že z ničoho nič,osprostela.
http://www.hlavnespravy.sk/nemecka-kancelarka-merkelova-obhajuje-kurz-voci-rusku/465079

Béda
7. 12. 2014 9:32

Peter, všimněte si Merkelové argumentaci: „To, že Rusko porušilo územnú celistvosť a zvrchovanosť Ukrajiny, ktorú prisľúbilo v Budapeštianskom memorande z roku 1994, nemôže ostať bez následkov,“ .. V logice této argumentace, sliby (které předcházely budapešťskému memorandu), které byly dány představiteli USA sovětskému vedení o nerozšiřování aliance NATO na východ a byly hrubě porušeny nemohou ze strany Ruska zůstat bez odpovědi. Nikdo soudný se přece nenechá jen tak vojensky obkličovat cizími státy, vůči sobě politicky cizinou konspirovat s cílem provedení politického převratu. „Merkelová v interview kritizovala nielen politiku ruského prezidenta Vladimira Putina voči Ukrajine, ale aj ďalším štátom. „Tri krajiny z… Číst vice »

Béda
7. 12. 2014 9:59

Ještě dovětek: Angela při své argumentaci zapomněla na kosovský precedent v Srbsku, na Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii i Ukrajinu.

Rusko podle ní porušilo územní celistvost ukrajinského státu (podotýkám po násilném politickém protidemokratickém, neústavním převratu v Kyjevě zinscenovaném západem). Co podle ní provedly před Ruskem v uvedených zemích západní země a jejich neřízená střela (USA) v čele?

fajt
fajt
7. 12. 2014 10:29

http://www.nwoo.org/2014/12/07/znechucene-rusko-se-uz-oficialne-vzdava-predstirani-dialogu-s-anglosionistickym-imperiem/ – von Merkel je pouze hlásnou troubou emerických neoconů – jako otrok slouží na krev, ale samostatnost při rozhodování o dalším osudu Německa by ji asi zabyla….a možná ji už ruská strana přetáhla na svou stranu ( určitě o ní má více matriálu než obamovic vyděrači) a má nařízeno hrát svou nedůstojnou roli až do konce EU. ..)

Béda
7. 12. 2014 10:59

Z článku: „…Německo dostalo z Marshallova plánu asi 1,3 miliardy dolarů. Britanie dostala více než trojnásobek. V Německu byly zrušeny cenové a mzdové kontroly v roce 1948. V Anglii byly za války zavedené cenové a mzdové kontroly až do roku 1955! V roce 1948 Německo provedlo měnovou reformu, ve které nahradilo starou říšskou marku za novou Deutche Mark – DM . Hospodářský zázrak nastartoval ministr (později kancléř) Erhard zavedením nových a nikde nevídaných hospodářských opatření. Jejich podstatou bylo : 100% zdanění zisků a dividend, pokud nešly na nové investice. 95% zdanění příjmů větších než 6000 DM ročně (později se to… Číst vice »

Aleš
Aleš
7. 12. 2014 11:21

Tom1622 napsal

Německo je okupováno USA a tak nemůže mít vlastní politiku . Nic víc za tím není .

https://www.youtube.com/watch?v=NteVmdoo1yI
A co víc za tím ještě může být? Osobní vydírání, jak už se zmiňoval hudryper.