Ron Paul: „Protiruská rezoluce“ Kongresu – 16 stran propagandy

Americký kongres přijal jeden z nejhorších zákonodárných aktů ve své historii. Tak komentoval na své stránce ve Facebooku výsledky hlasování o protiruské rezoluci 758 ředitel Institutu pro mír, kongresman Ron Paul. Překlad publikace uvádí RIA NOVOSTI.

Podle mínění Rona Paula podobné dokumenty vedou k válkám. Politik poznamenal, že dokument obsahuje 16 stran válečné propagandy. Podrobně posuzuje jednotlivé paragrafy dokumentu a nazývá obvinění Ruska, která jsou v nich uvedená, za neprokázaná a neodpovídající skutečnosti.

Tak například paragraf 3 podle Paula obviňuje Rusko z vpádu na Ukrajinu a odsuzuje porušení suverenity tohoto státu.

„S našimi složitými družicemi, které dokáží přečíst poznávací značku z kosmu, bychom měli mít videa a fotografie takového ruského vpádu“, ironicky poznamenává Ron Paul.

„Co se týče porušení suverenity, tak copak nebyla účast USA při svržení zvolené ukrajinské vlády právě takovýmto porušením?“, táže se kongresman.

„Všichni jsme slyšeli samochválu náměstkyně ministra zahraničí Viktorie Nulandové, že USA utratily 5 miliard USD na změnu režimu na Ukrajině!“, píše Ron Paul.

Podle jeho mínění, tím, že Kongres obviňuje obyvatelstvo východní Ukrajiny z porušení paragrafu 11 – provedení zfalšovaných a nezákonných voleb, odmítá přiznat tomuto obyvatelstvu právo na sebeurčení.

„Proč jsou vždy volby nevedoucí k výsledkům, které by si přály Spojené státy, nazývány nezákonnými a zfalšovanými?“, diví se politik.

„V paragrafu 14 se s jistotou tvrdí, že malajsijský Boeing, který havaroval na Ukrajině, byl sestřelen raketou vystřelenou domobranou, přičemž oficiální zpráva z vyšetřování této tragédie bude předložena až v příštím roce a v předběžná neobsahuje závěry o tom, že by letadlo bylo sestřeleno raketou a není obviňována žádná ze stran“, poznamenává Ron Paul.

„Rezoluce takovéhoto druhu často vedou k válkám a sankcím“, uzavírá politik.

Americká sněmovna reprezentantů přijala ve čtvrtek rezoluci, ve které odsuzuje politiku Ruska ve vztahu k řadě sovětských republik, a také požaduje od Obamovy administrativy, aby pokračovala v sankcích proti Rusku. Dokument obsahuje řadu obvinění, které Moskva již nejednou vyvrátila. Rezoluce byla přijata 411 hlasy proti 10.

Zdroj: http://ria56.ru/posts/65959365946945694659456.htm

Překlad: Irena

Přejít do diskuze k článku 43 komentářů