Prohlášení Spojenectví práce a solidarity k současné nebezpečné situaci

Publikujeme prohlášení iniciativy Spojenectví práce a solidarity k současné situaci ve světě, která volá po odpovědnosti české vlády a politiků za mír a stabilitu ve světě.

V poslední době jsme svědky další vlny prudkého zhoršování mezinárodní situace, prohlubování napětí a militaristické psychózy v Evropě a v jejím nejbližším okolí. Již delší dobu jsou k vyvolávání konfrontačních nálad zneužívány také zkreslené, neprověřené a často i otevřeně nepravdivé informace a spekulace. Tyto propagandistické kroky jsou často namířené zejména proti Rusku a nejnověji jsme svědky vyhrožování otevřenou agresí proti Sýrii, opět na základě podobně neprověřených dohadů. Je krajně znepokojivé, že se k této hazardní politice nechávají zneužívat i některé vlády a nejvyšší struktury Evropské unie. Uvědomují si politici, že se takto může všechno posouvat dokonce až směrem k otevřené konfrontaci mezi jadernými mocnostmi? Věříme, že k tomu nedojde, ale varování je tak závažné, že už jen z tohoto důvodu je nutné okamžitě zabránit další eskalaci napětí a zahájit návrat ke zdravému rozumu a k řešení konfliktů pouze mírovými a politickými prostředky.

Na této kampani a některých krocích se, bohužel, nezodpovědně a zcela v rozporu se zájmy České republiky a jejích obyvatel podílí také česká vláda, případně někteří její představitelé.

Nezbývá, než se těchto našich představitelů otevřeně dotázat: Jste si vůbec vědomi možných důsledků takové politiky a možné účasti na této cizí hře s ohněm? Jste přesvědčeni, že Česká republika dokáže v oblasti armády, civilní obrany a ochrany obyvatelstva čelit případným důsledkům takové politiky?

Vyzýváme proto vládu České republiky, která je stále v demisi a tedy bez mandátu Poslanecké sněmovny, aby si uvědomila svou odpovědnost a aktivně přispěla takovými kroky v rámci EU, které by vedly ke zklidnění situace a obnovení diplomatického dialogu. Je nutné odmítnout současnou hysterii a citlivě se vyvarovat všech rozhodnutí a neuvážených prohlášení, která by zvyšovaly nebezpečné napětí a vytvářely atmosféru nedůvěry či dokonce obavy z vojenské konfrontace.

Mluvčí SPaS:

Jan Kavan
Milan Neubert
Eva Novotná
Miroslav Prokeš

Zdroj: !argument

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Svoboda
Svoboda
13. 4. 2018 11:35

Obecné prohlášení SPaS je jistě počinem, který lze, navzdory jeho bezzubosti a opožděnosti, kvitovat s povděkem.

Rád bych se dožil stavu, kdy bude SPaS bojovat i za statisíce nezaměstnaných Čechů, kteří, navzdory vzdělání a praxi, nemohou v této zemi najít vůbec žádnou možnost výdělku. Ani v těch pověstných kotelnách.

Co skutečně dělají dnešní personalistky s došlými CV, ponechám na fantazii laskavého čtenáře…

Rozpor mezi mediálním obrazem nezaměstnanosti a realitou dosahuje měřítek o kterých se socialistickým „učesávačům“ informací ani nesnilo…

Gatta
Gatta
13. 4. 2018 11:53

Tak jsem hledal, až jsem našel – jediný odkaz přímo na něco z SPaS.
https://cs-cz.facebook.com/spojenectvi.prace.a.solidarity/

Odkazů na tuto výzvu bylo všem na Googlu nepočítaně.
Takže se dá říci, že výzva splnila svůj účel už nyní dokonale – pan Kavan se po letech zase politicky zviditelnil.