Prohlášení Světové rady míru k raketovému útoku USA na cíle v Sýrii

Světová rada míru odsuzuje současné raketové útoky USA na cíle v Sýrii jako akt další eskalace imperialistické intervence v Sýrii a celém regionu. Jedná se o zločin, jehož záminkou je údajné použití chemických zbraní syrskou armádou ve městě Chán Šejchń blízko Idlíbu.

Bombardování Sýrie ze strany USA nepředstavuje pouze porušení principů Charty OSN, ale také pokračování politiky předchozích vlád USA, nyní sledované vládou prezidenta Donalda Trumpa. Poté, co vytvořili, vycvičili a financovali žoldácké ozbrojené skupiny tzv. Islámského státu a dalších, poskytují nyní USA, NATO a Evropská unie, společně se svými spojenci v regionu, podobně jako opakovaně v minulosti, svou podporu ozbrojeným teroristickým silám skrze útoky na syrskou armádu. Za těmito útoku jsou plány na vytvoření „Velkého Středního východu“, ve kterém by imperialismus ovládal energetické zdroje a ve kterém by existovaly jím dosazené režimy v nových hranicích.

Světová rada míru vyjadřuje svou solidaritu s národy Středního východu a podporuje jejich právo na to, aby mohly svobodně rozhodnout o své budoucnosti bez jakéhokoliv zahraničního vměšování. Světová rada míru odsuzuje pokrytectví a dvojí morálku imperialistů, kteří podporují a páchají útoky proti celým národům, nutíce statisíce lidí, aby se staly uprchlíky, zatímco „roní slzy“ nad osudy lidí, kteří jimi byli přinuceni utéct ze svých domovů, aby si zachránili své životy. Světová rada míru vyzývá své členy a přátele, aby odsoudili imperialistickou intervenci na Středním východě a vyjádřili svou solidaritu s národy, které jsou jejími oběťmi.

Sekretariát Světové rady míru, 7. dubna 2017

Překlad: České mírové hnutí

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
10. 4. 2017 5:38

Jakov Kedmi je však presvedčený, že operácia Američanov v Sýrii je jednorazovou operáciou, ktorá sa navyše neskončila veľkým úspechom a nemá reálny význam. USA menia svoju politiku v Sýrii, čo z toho však vydedukuje Rusko – to je ďalšia otázka. Čo sa týka Američanov, ktorí tvrdia, že Rusi rozumejú len sile – netreba byť psychoanalytikom, aby človek pochopil že sú to práve USA, ktoré rozumejú len sile. To však neznamená podľa Kedmiho, že Rusko bude reagovať silovo. “Rusi to zorganizujú tak, aby Američania už ďalšiu podobnú akciu neurobili. Rusi sú dostatočne silní a rozumní, aby vedeli ako treba reagovať. Žiaden… Číst vice »

Béda
10. 4. 2017 5:58

Trump zvažuje možnost zavedení sankcí proti Rusku za podporu Sýrie Americký prezident Donald Trump posuzuje se členy své administrativy možnost zavedení dalších sankcí proti Rusku a Íránu za podporu Sýrie, oznámila stálá zástupkyně USA při OSN Nikky Haleyová. „Budeme (administrativa USA — red.) o tom jednat a už jsme jednání zahájili,“ řekla Haleyová v interview pro televizní stanici CNN, když odpovídala na otázku, „jestli chce prezident zavedení tvrdších sankcí proti Rusku a Íránu“. https://cz.sputniknews.com/politika/201704095079787-trump-moznost-zavedeni-sankce-rusko-podpora-syrie/ Nic stupidnějšího jsem doposud nečetl. Mezinárodní zločinec který napadl bez jakéhokoliv mandátu cizí zemi bránicí se islamistickým „umírněným“ teroristům, chce zavést sankce vůči zemi, která v… Číst vice »

Béda
10. 4. 2017 9:13

https://cz.sputniknews.com/svet/201704095079985-Haleyova-Asadova-ucast-chemicke-utoky-tajne-materialy/
Nic nového pod sluncem. Důkazy USA o Asadově účasti na útoku chemickými zbraněmi jsou tajné (tedy nejspíš žádné neexistují) – tak tajné, že je nikdo nesmí vidět. Jak překvapivé
https://cz.sputniknews.com/svet/201704095079985-Haleyova-Asadova-ucast-chemicke-utoky-tajne-materialy/

Ta slepice snad ani netuší, že ty lži jsou zcela průhledné. Protože KDO MÁ V TAKTO CITLIVÉ VĚCI DŮKAZY, VŮBEC SE NEOSTÝCHÁ PŘEDLOŽIT SVÉ POLITICKÉ TRUMFY PROTI OPONENTOVI. Logika nikdy nebyla silnou stránkou amerických soudruhů.

Béda
10. 4. 2017 16:34

Válka v Sýrii nezačala 15. března 2011, když vláda Bašára Asada násilím potlačila sunitskou demonstraci. To je makový cumel. Casus belli nastal už o tři roky dřív, když Asad odmítl plán na vybudování plynovodu z Kataru přes Sýrii, jak vysvětluje Robert F. Kennedy Jr. (na snímku nahoře) ve vynikající analýze nazvané Syria: Another Pipeline War. Plán předpokládal výstavbu 1 500 kilometrové trasy vedoucí přes Saúdskou Arábii, Jordánsko, a Turecko. Měla umožnit dodávku katarského podzemního plynu až do Evropy. Plynovod za deset milionů dolarů by dal sunitským královstvím v Perském zálivu možnost ovládnout světový trh přírodního plynu a posílil by hospodářsky… Číst vice »

Béda
10. 4. 2017 19:12

https://cz.sputniknews.com/svet/201704105084763-cina-pouzivani-vojenske-sily-syrie/ Peking je proti používání vojenské síly v Sýrii, oznámila oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Huá Chun-Ying, když komentovala slova ministra zahraničí USA Rexe Tillersona o tom, že čínský prezident Si Ťin-pching řekl americkému prezidentovi, že má pro raketový útok v Sýrii Donald Trump osobně informoval Si Ťin-pchinga, který je na návštěvě ve Spojených státech, o raketovém útoku amerických vojáků na vládní leteckou základnu v Sýrii. Oficiální zprávy o tom, kdy k útoku došlo, dosvědčují, že operace se uskutečnila v době společného oběda Trumpa a Si Ťin-pchinga v Mar-a-Lago. Podle Tillersonových slov Si Ťin-pching prohlásil, že má pro akci… Číst vice »

Béda
10. 4. 2017 19:33

http://www.zvedavec.org/vezkratce/14176/ Putin se nesetká s Tillersonem Tillerson prohlásil, že Spojeným státům se bude zodpovídat každý, kdo spáchá zločin proti lidskosti. (To pravil ten pravý – kvůli EXXON Mobilu a zájmům Riothschildů se vraždí v celém regionu již sedmnáct let) tálie, Německo, Francie a Británie pozvaly na dnešní schůzku G7 Turecko, Saúdskou Arábii, Katar, Spojené arabské emiráty a Jordánsko, aby s nimi projednaly situaci v Sýrii. Všechny tyto země jsou nepřátelské Asadovi. Chtějí projednat také Libyi, kde má OSN schválená vláda v Tripolisu problém udržet si autoritu i jen v samotném tomto městě. Itálie se obává, aby USA nezačaly podporovat Haftarovu… Číst vice »

racek
racek
10. 4. 2017 22:59

Světová rada míru? Copak její agenda ještě někoho zajímá? Měla by, já vím. Bohužel, je to už pryč.