Prohlášení webu E-republika.cz

Na náš server hostující v USA byl proveden dne 29.3. specializovaný hackerský útok, který vyřadil z činnosti některé důležité funkce redakční části webu. Po první kontrole jsou zatím známy tyto viditelné důsledky.

  • Redaktoři se nemohou dostat do registrované části, takže na web nelze přidávat nové články.
  • Z baneru jen částečně zmizela indikace otevřeného účtu konta Fio banky (2200748047/2010), kam lze posílat finanční dary na podporu webu. Konto zatím funguje, ale příspěvky nejsou vidět.

Útok je velmi mazaně vedený tak, aby u běžných čtenářů vzbudil dojem, že redakce webu svou práci vzdala. Buď pro nezájem, nebo proto, že byla zastrašena předešlými DDoS útoky. Čtenáři mají na web několikrát kliknout a být zklamáni, že tam nic nového není. Přispívatelé mají poslat další dary a pak nadávat redakci, že za jejich peníze nic nedělá. Nemyslící čtenáři neví, že jsme v ostré mediální válce. Tato celkem velká skupina mediálních konzumentů si pak náš web jednoduše vymaže ze seznamu živých stránek. Podobnou salámovou taktiku typu „korporátní anakonda“ (postupné zardoušení činnosti nezávislých médií) používá Youtube při likvidaci nepohodlných kanálů, pokud je nechce zavřít přímo.

Prosím, přihlaste se na webovou službu Telegram a zde si klikněte na kanál E-republika pod adresou https://t.me/erepublika. Najdete zde jednak skupinu zvanou „E-republika“ a jednak streamingový kanál „E-republika“. Pokud bude Telegram jako služba dostupný v naší části cenzurované Evropy, pak zde najdete novinky webu, které zatím nejsme schopni publikovat na našich oficiálních stránkách.

Děkujeme za pochopení a ujišťujeme vás, že budeme pokračovat v naší činnosti

Redakce webu e-republika.cz

5 18 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
29. 3. 2022 16:53

No, já nevím, kdo už to zkusil, ale já těch současných instalačních omalovánek mám tak akorát. A je úplně jedno, jestli je to emerický, ruský nebo čínský sajrat. Teď jsem docela pracně nakopal vedle do díry čínský Ali express. Otřesná šmíra na hraně haličské progrese. Telegram jsem naistaloval, ale chce to telefon, heslo, a já nevím, co všechno. Takže … smůla.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
29. 3. 2022 17:01

A taky čárkový kód to chce. Celý Telegram si může tak akorát…

Silentpysk
Silentpysk
29. 3. 2022 18:00

E-Republika normálně funguje (alespoň stránky).

idiotronic
Reply to  Silentpysk
30. 3. 2022 3:19

Mně taky. Akorát jsem si povšiml, že v seznamu tématických čísel je jedno futuristické z roku 2027 (Spojené státy idiotické).

orinoko
orinoko
31. 3. 2022 9:05

https://e-republika.cz/article4521-Info-webu-e-republika-30-3 Chválím! Já osobně Zálohuji už dob První české… A to nemusí jít o fialovou válku ani o emero peace. Může se stát všelicos. Tak například světový Šváb může chytnout covida a nebude stačit ani ventilátor pro mrakodrap. Prostě nebude elektrováloš. Virtuální 0 a 1 zmizí v Black Hole, což bude very entertaining. A propos … Trubka mě teď zásobuje gladiátory jedna radost, když radiátory pomalu vychládají. Zase nějaký ruský borec a emík. Bitva začala už na tiskovce. Rus seděl a klidně poslouchal samovytáčecího emero rubber braina. Ten se chtěl na Rusa dokonce vrhnout pěkně po kravaťácku, ale nakonec se… Číst vice »

Last edited 1 rok před by orinoko
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
31. 3. 2022 10:48

Níže uvedený, ale většinou zkrácený, snímek je na záchudě vydáván za doklad toho, jak banderovci ZAPÁLILI ruský tank. To je běžná praxe, že ruské zásahy do fialových dršek banderovců jsou vydávány za opačný děj. Dokonce i zásah Kalibrem, kontrolovaný ruským dronem, byl vydáván za kapustový úspěch banderovců. Stačí si prohlédnout koleje v poli a je zřejmé, jak se věci staly a kdo materiál publikoval nejdříve. Ale dále: Na Krymu byl definitivně zabaven majetek ukronacistů včetně šapitó kyjevského augusta. Ten pohrozil svým velvyslancům na celém světě – buďto seženete zbraně nebo si hledejte jinou práci. A tak se klidně stane, že… Číst vice »