Retro: Lže, až se jí od huby práší

Tak zhodnotil březnové vystoupení náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nulandové v zahraničním výboru americké sněmovny reprezentatntů publicista Stephen Lendman. Učinil tak na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu a svoji studii zkoncipoval tak, že jednotlivé lži, které náměstkyně na výboru pronesla, konfrontoval se skutečným stavem pojednávané věci:

NULANDOVÁ: Zavražděný Boris Němcov byl bojovník za svobodu, ruský patriot a přítel…Ukrajina je středobodem 25letého transatlantického úsilí o Evropu jednotnou, svobodnou a mírovou.

FAKTA: Němcov byl americkými dolary placený americký agent. Washington chce využít Ukrajinu jako dýku, namířenou na samotné srdce Ruska. A americké vojenské základny podél jeho hranic ohrožují ruskou suverenitu a nezávislost.

NULANDOVÁ: Protestující na Majdanu vzdorovali mrazivému počasí, brutálnímu bití i kulkám odstřelovačů…Ukrajina začala kout nový národ, vyzdvihující svobodné a férové volby a provádějící hluboké politické a ekonomické reformy.

FAKTA: Násilí na Majdanu vyprovokovali dobře vycvičení a Washingtonem podporovaní a zorganizovaní hrdlořezové, kteří jediní nesou plnou zodpovědnost za rvačky, střelbu odstřelovačů a další násilnosti, ke kterým v Kyjevě došlo. Policie prezidenta Janukovyče prokazovala zcela neuvěřitelnou zdrženlivost. Ukrajinské parlamentní a prezidentské volby byly fraškou bez jakékoli myslitelné legitimity. Tzv. ekonomické reformy mají za následek další utrpení už tak dost zubožených ukrajinských občanů a de facto o žádné reformy nejde. Jde o stahování kůže z těl obyčejných Ukrajinců, kteří mají splácet astronomické ukrajinské vládní půjčky od Mezinárodního měnového fomdu. A je třeba neustále opakovat: Ukrajina je dnes Washingtonem ustavenou fašistickou diktaturou.

NULANDOVÁ: Nová Ukrajina zvýšila transparentnost veřejných opatření a snížila vládní nevýkonnost a korupci… Nové zákony učinily bankovní systém průhlednější…Nová vláda podnikla kroky ke zlepšení podnikatelského prostředí i „zahraničnímu investování.“

FAKTA: Ukrajinské bankovnictví je černá díra pro páchání grandiozních loupeží. Státní zemědělská půda a státní průmyslové podniky se západním predátorům prodávají za směšné ceny. Korupce je horší, než kdy byla. Vládní a armádní činitelé kradou vše, nač svýma špinavýma rukama dosáhnou – což se samozřejmě děje na účet stále se horšících sociálních podmínek pro miliony ukrajinských občanů. Hyperinflace svírá zemi v neúprosných kleštích. Někdejší obilnice Evropy není s to uživit své vlastní obyvatele. Bylo zavedeno přídělové hospodářství a ceny energií vystoupaly k neuvěřitelným číslům. Ukrajina symbolizuje humanitární katastrofu.

NULANDOVÁ: Ukrajina vytváří mírový, demokratický a nezávislý národ…Na východě Ukrajiny dalo Rusko společně se svými separatistickými loutkami průchod nepředstavitelnému násilí a plenění…Bylo sestřeleno malasijské letadlo letu MH17… Stovky ruských těžkých zbraní a hordy ruských vojáků proudí přes hranice na území Ukrajiny a dodávají tak konfliktu stále obnovující se hořlavou sílu…16 ruských nikým kontrolovaných konvojů vstoupilo na ukrajinské území a porušilo tak dohody jak s ukrajinskou vládou, tak s Mezinárodním výborem Červeného kříže…Letiště v Doněcku je vyřazeno z provozu…Děbalcevo, klíčová železniční kžižovatka, padla za oběť separatistickým a ruským silám šest dní po podepsání minských dohod…Toto je uměle vyvořený konflikt, řízený Kremlem, napájený ruskými těžkými zbraněmi a tanky, financovaný ruskými plátci daní a placený životy mladých Rusů.

FAKTA: Žádné ruské hordy neproudily a neproudí přes rusko-ukrajinskou hranici. Přiznal to sám hlavní kyjevský armádní šéf. Neexistuje jediný důkaz o ruském vměšování s výjimkou jedné sady fotografií, které se vzápětí po svém objevení prokázaly jako padělky. Washington a Kyjev jsou plně odpovědny za to, že se násilí proti obyvatelům Donbasu utrhlo ze řetězu. Buď jedno nebo více ukrajinských stihaček stojí za sestřelením malasijského letadla MH17. Rusko a separatisté nemají s touto věcí nic společného. Rusko je jediným státem, který poslal ukrajinskému lidu humanitární pomoc – a to právě pod dohledem Mezinárodního výboru Červeného kříže. Dohoda o příměří z Minska neobsahovala žádnou zmínku o Děbalcevu. Konflikt v Donbasu vyrobil Washington a Kyjev – nikoliv Moskva či separatisté.

Na závěr: ŽÁDNÝ Z ČLENŮ ZAHRANIČNÍHO VÝBORU AMERICKÉ SNĚMOVNY REPREZENTATNTŮ NEVYSLOVIL SLOVO POCHYBNOSTÍ K LŽIVÝM VÝVODŮM NÁMĚSTKYNĚ VICTORIE NULANDOVÉ. NAOPAK. PŘIJALI JE JAKO PÍSMO SVATÉ.

K čemuž P. C. Roberts, coby správce internetových stránek, na kterých se Lendmanova stať objevila, pocítil potřebu přičinit tuto poznámku: Politika Washingtonu klesla až na samé dno žumpy. Náměstkyně ministra zahraničí si dovolí vystoupit před americkým Kongresem a nekonečně před ním lhát, aniž by za svůj čin byla nucena vystavit účet. Tak se Kongres přísežně zřekl své odpovědnosti. Lži Nulandové jsou cesty vedoucí k válce. Jestliže na Washington nespadne meteorit, je válka nevyhnutelná.

Stephen Lendman žije v Chicagu. Je dostupný na: Lendmanstephen@sbcglobal.net

Převzato z webových stránek P. C. Robertse

Překlad: Lubomír Man

4.7 26 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
27. 3. 2022 21:08

Kubek – jsou zde Putinovi žoldáci…Jsou zde užiteční idioti… Projevili se během epidemie, odkopali se na antivaxerských demonstracích…
Prostě spojené nádoby. Nechceš do těla experimentální šmejd který nepomáhá, spíš tě ohrožuje, a jsi Putinův žoldák. To je logika z nějaké jiné dimenze, a odkopávájí se s její pomocí všichni ti, kteří by potřebovali nakopat.

valouch
valouch
Reply to  Bety
27. 3. 2022 22:30

To je to samé, jako svého času v 30 případech mjr. Zemana spojení oslím můstkem mezi hloupým hudebním undergroundem a únosci letadla Slovairu s vraždou na krku… metody osvědčené za první normalizace se zatraceně hodí i za té druhé, současné.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Bety
27. 3. 2022 23:39

Napadá mě otázka, zda by se jmenovaný český aktivista neměl nechat vyšetřit od pořádného doktora …

Bety
Bety
Reply to  Bety
28. 3. 2022 10:05

Vlastně logiku to má, takovou tu mocenskou. V obou případech – covid i Rusko –
jde o lidi, kteří přemýšlejí, než na něco této bandě kývnou. A to se nesmí tolerovat !!!

Točmistr
Točmistr
Reply to  Bety
28. 3. 2022 12:25

Vypadá to tak. Ale podle toho běží tedy v Rusku stejný proces k odhalení zlobivých ?
Bez komentáře:
https://www.sisyfos.cz/clanek/1541-ockovani-proti-covid-a-ukrajina

Alva
Alva
Reply to  Točmistr
28. 3. 2022 14:37

„Neočkovaní jsou často silně nedůvěřiví k vládě, vědcům a zdravotnickým profesionálům.“ :-))))))))

Taky vědí proč!

Bety
Bety
Reply to  Alva
28. 3. 2022 14:56

Jsou to lidé, kterým na otázku PROČ ? nestačí odpověď PROTOŽE !!!

Alva
Alva
Reply to  Bety
28. 3. 2022 14:34

Já už ty žvásty našich angažovaných nemůžu ani číst. Pfoč se proboha tak blamují? To si opravdu, ale opravdu myslí, že KAŽDÝ jim bude věřit jakoukoliv nehoráznou lež? Na webu Pokec24 teď pár dní uveřejňují případy sadistických hrátek ukrajinské armáedy (v přepisu mainstreamu by to byla samozřejmě práce ruských vojáků). Jedno jsou-li to vojáci či civilisté, Rusové nebo Ukrajinci a z toho se jednomu opravdu už dělá šoufl. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-reportaz-z-prvni-linie-pohled-do-hlavni-domobrany-a-s-pistoli-proti-tanku-195688#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Tb0OsMYsir8-202203280846&dop_id=195688&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz A dnes na Seznamu oslavný článek na pluk Ajdar. Já nevím – opravdu to Fiala a spol. myslí vážně, nebo je/jsou strachy bez sebe, aby ho/je náhodou západní „spojenci“ a preceptoři… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
28. 3. 2022 14:53

Je to dernier. Plastelina. Bez chuti, zato se smradem. Hodil by se do slovenského politchloru. Zásadně nic nebude řešit. Osobně mám takový pocit, že je v očekávání nějaké rány z milosti.

idiotronic
Reply to  Alva
28. 3. 2022 20:30

Ivan David hovoří podobně, říká, že přecházíme od demokracie k demokratuře.
http://www.vasevec.cz

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 3. 2022 14:46

Ten web je už zablokován.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
28. 3. 2022 14:54

Občas bývá, musí se to zkoušet.

Alva
Alva
28. 3. 2022 15:17

A bude hůř. Už na to premiér dopředu upozorňuje. Zlobíme, nevěříme pracně vymyšlenýcm lžím a to se nám trpět nebude. https://www.pokec24.cz/nezarazene/zapomenme-zapomenme-zapomenme/ „„My budeme dbát o to, aby se sem nedostávala ruská propaganda“ řekl premiér Fiala v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce, a „zhruba do roka bude tato otázka vyřešena“, dodal a zatvářil se povzbudivě. …… Propánakrále vyřešena čím? To jako tím slibovaným vězením? Nebo Zmocňovacím zákonem a zřízením koncentračních táborů, jak to v třicátých letech minulého století po požáru Říšského sněmu zařídila Hitlerova banda. Nebo čímsi modernějším? Třeba waterboardingem? Nebo zablokováním, či spíš zrušením i té posledmí hrstky alternativních webů,… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
28. 3. 2022 15:53

Proč házet kulicha do pračky? Do roka už bude mít Fiala problémy i s cestou v kanalizaci.

Bety
Bety
Reply to  Alva
28. 3. 2022 16:00

Jestli se budou starat jen o „ruskou propagandu“ místo toho, aby se postarali o nezvyšování cen a zásobování českého obyvatelstva potravinami a energiemi, tak
to zhruba do roka vyřešeno zřejmě bude tím, že přijdou o své tak dobře placené fleky.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
28. 3. 2022 16:19

My jsme hrozní skeptici. Proč myslíte, že levandule připomíná bobříka mlčení? Už se rvou mezi sebou o kořist, tak není času nazbyt obzvlášť, když ruský kozák už se sedí ve vinném sklípku na Šóbesu. Někdejší vládní angažmá potopilo Zelené debily i s biomasou, nejmenší současné zlo české molodjoží, takto Piráty, už nikdy neuvidíme, soudruzi lidovci skončí také definitivně, a levandule ubere kyslík modroptáčníkům tak, že se budou moci sejít v Lidové chýši s oposmluvním Platfusem. Venku je krásně. Sice se ochladí, ale hned poté už přijde jen svěží vítr od Buchlova. Jak to vypadá, ze svých trablů se zády se… Číst vice »

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Bety
28. 3. 2022 17:49

A to budou mít velkou kliku …

orinoko
orinoko
28. 3. 2022 16:48

Máte někdo zkušenost s W 11? Otřesným způsobem se mi cpou do druhého NTB.

Alva
Alva
29. 3. 2022 8:29

Vysvětlení významu tajemného Z:

Co se tedy skrývá za tajemným „Z“, který se stal symbolem ruské speciální operace na Ukrajině? Ukázalo se, že za tímto písmenem se skrývá starověký ruský symbol.

Ꙁа Ꙁемлю Русскую! Ꙁa Ꙁemi ruskou!
To, že je písmeno „Z“ ochranným symbolem Slovanů, napovídá již to jak se píše. 
Horní čára zpodobňuje Nebe, spodní – Zemi. Diagonální čára protíná prostor mezi Nebem a Zemí a uzavírá průchod pro temnou sílu. Není divu, že to byla „Země“, kterou síly temnoty vyhodily z azbuky.

Podrobněji v odkaze
https://www.pokec24.cz/nezarazene/co-znamena-pismeno-jehoz-nazev-se-nesmi-vyslovit/

Bety
Bety
Reply to  Alva
29. 3. 2022 12:19

Co Zorro mstitel? Ty filmy už asi ČT vysílat nebude, co myslíte?

Bety
Bety
29. 3. 2022 16:22

Na PL zajímavý rozhovor s majitelem sklárny v Harrachově. Kvůli cenám energií ztrácí měsíčně přes dva miliony a Stanjura jim prý napsal, ať se obrátí na banky s žádostí o půjčku – protože on prý je bankéř a tak podporuje bankovní sektor !!
Celé je to dobré, doporučuji přečíst.