Prosincové poselství prezidenta Putina

Ani Vladimír Putin nemá všech pět P, protože bych před poselství, poslanije, musel vřadit slovo polnoje. Plné a hutné  bylo i textově.

ČR se týkalo jen srovnání natality s RF, která je na teritoriu Ruska vyšší. Novátorské bylo konstatování o telemedicíně. Při několika časových pásmech Ruska, tuším že osmi, prakticky nenajdeme místo, které by nebylo medicínsky v provozu. Lékař kdesi v Jakutsku se může spojit s kolegou na východě či západě, podle toho, kde „jede“ plný pracovní den, a může konzultovat stav svého pacienta s kapacitou, či s kolegou,  přičemž odpovědi dostává v reálném čase.

Rusko postavilo pro své občany 85 milionů metrů čtverečních obytné plochy za rok a v trezorech má zlata za 400 miliard amerických dolarů. Zlato neubývá nákupem cenných papírů EU, protože díky bojkotu by nikdo ony supercenné papíry EU za ryzí, kdesi v potoce narýžované zlato, nevyměnil. Dolarů v aktivech na viděnou má Rusko také tolik, nicméně přiznává,  ústy  prezidenta, že velmoc světa číslo jedna je Čína. Filolog a kapelník skupiny Žlutý pes Ondřej Hejma to věděl už před třiceti lety, a proto svůj ansambl nazval Žlutý, rozuměj čínský, pes.

V centru zájmu Putina, proti jeho byrokratickým orgánům, je samozanimajuščij čelověk, neboli analogon našeho  OSVČ, který čelí různým příkořím. Putin řekl, že iniciativa, nikoli uravnilovka, je motorem ekonomiky. Ovšem vykládejte to v zemi, kde EET řídí jakýsi E.T., byť jen z blízkého zahraničí. Podnětů v projevu je mnoho. Každý by si měl mít možnost srovnat projevy pánů Junckera a Putina.

Politika ostatně má dvojí tvář – obyčejnou Putinskou, ale i dorian-grayovskou od pana Junckera.

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře