Prosincové poselství prezidenta Putina

Ani Vladimír Putin nemá všech pět P, protože bych před poselství, poslanije, musel vřadit slovo polnoje. Plné a hutné  bylo i textově.

ČR se týkalo jen srovnání natality s RF, která je na teritoriu Ruska vyšší. Novátorské bylo konstatování o telemedicíně. Při několika časových pásmech Ruska, tuším že osmi, prakticky nenajdeme místo, které by nebylo medicínsky v provozu. Lékař kdesi v Jakutsku se může spojit s kolegou na východě či západě, podle toho, kde „jede“ plný pracovní den, a může konzultovat stav svého pacienta s kapacitou, či s kolegou,  přičemž odpovědi dostává v reálném čase.

Rusko postavilo pro své občany 85 milionů metrů čtverečních obytné plochy za rok a v trezorech má zlata za 400 miliard amerických dolarů. Zlato neubývá nákupem cenných papírů EU, protože díky bojkotu by nikdo ony supercenné papíry EU za ryzí, kdesi v potoce narýžované zlato, nevyměnil. Dolarů v aktivech na viděnou má Rusko také tolik, nicméně přiznává,  ústy  prezidenta, že velmoc světa číslo jedna je Čína. Filolog a kapelník skupiny Žlutý pes Ondřej Hejma to věděl už před třiceti lety, a proto svůj ansambl nazval Žlutý, rozuměj čínský, pes.

V centru zájmu Putina, proti jeho byrokratickým orgánům, je samozanimajuščij čelověk, neboli analogon našeho  OSVČ, který čelí různým příkořím. Putin řekl, že iniciativa, nikoli uravnilovka, je motorem ekonomiky. Ovšem vykládejte to v zemi, kde EET řídí jakýsi E.T., byť jen z blízkého zahraničí. Podnětů v projevu je mnoho. Každý by si měl mít možnost srovnat projevy pánů Junckera a Putina.

Politika ostatně má dvojí tvář – obyčejnou Putinskou, ale i dorian-grayovskou od pana Junckera.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
2. 12. 2016 6:28

Pro ty, co nevládnou ruštinou nýbrž angličtinou. https://www.youtube.com/watch?v=NZ-GoPvkuMU A česky na Sputniku je tohle. https://cz.sputniknews.com/svet/201612014234722-nejlepsi-poselstvi-putin/ „…Jsme naladěni na srdečný, rovnoprávný dialog, na prosazování zásad spravedlnosti a vzájemného respektování v mezinárodních záležitostech, jsme připraveni k serióznímu rozhovoru o vybudování stabilního systému mezinárodních vztahů jednadvacátého století. V tomto smyslu ale bohužel přišla desetiletí, která uplynula od skončení studené války, vniveč,“ řekl Putin ve svém každoročním poselství Federálnímu shromáždění. Zdůraznil rovněž, že Rusko hájí bezpečnost a možnost rozvoje nikoli jen pro vyvolené, ale pro všechny země a národy, hájí respektování mezinárodního práva a mnohotvárnosti světa“. Číst dál: https://cz.sputniknews.com/politika/201612014233283-putin-lekce-studena-valka-vnivec/ Co je na tom všem… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 12. 2016 8:04

Naprostá většina projevu byla směřována na vnitřní problémy, ekonomiku, odpovědné jednání úřadů, rozvoj a posílení země. Vysoce akcentován vlastenecký a občanský sjednocující princip, zmíněna potřeba posílení přímé demokracie.
Výzvy k rozvoji člověka, lidí, národů.
Upozornění, že je mnoho problémů k řešení.
„Jsme jeden národ, a máme jen jedno jediné Rusko“…
Rok 2017 je v RF vyhlášen rokem ekologie.
Odmítl jednopolární svět, vyzdvihl strategické partnerství s Čínou, a ochotu spolupracovat na rovnoprávných principech se všemi národy.
Odmítnutí diktátu jedné velmoci ostatním…
VVP školí západní žvanily ze skutečné demokracie a zodpovědného vedení svěřené země.
Rozbor Poselství i zde:
https://www.youtube.com/watch?v=1Nuk7bvFnH0