Protektorát volí prezidenta

Flag Of The President Of The Czech Republic.svg

…a podle toho to taky vypadá. Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích. Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran…


13. ledna 2023 začne první kolo českých prezidentských voleb. Je to významná věc, protože budeme svobodně rozhodovat o tom, který z kandidátů bude nejlépe vyjadřovat a plnit vůli našich protektorů. Pojďme se tedy podívat na panoptikum prezidentských kandidátů a pokusme se zjistit, zda tvrdým sítem předběžného výběru protektorátního ministerstva vnitra neprošel někdo nežádoucí, přičemž si nemohu neodpustit drobnou poznámku ke způsobu, jakým byli kandidáti vyřazovánipoté jeden z vyřazených vrácen a nakonec jeden z ministerstvem uznaných vyřazen ze soutěže o prezidentský post, přičemž dva týdny před konáním voleb ještě existuje možnost, že do soutěže zasáhne Ústavní soud: Je to skandál a v opravdu demokratické a svobodné zemi by musel pro naprosté manažerské a politické selhání okamžitě odstoupit ministr vnitra.

Kandidáti Mordoru na steroidech

Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích. Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran, takže se o nich zmíním podrobněji.

Danuše Nerudová je bývalá rektorka Mendelovy univerzity, podle vlastních slov „mladá a krásná“ žena, jejíž kandidatura má být zřejmě pokusem úspěšně zopakovat slovenský model s „advokátkou ze skládky“ Zuzanou Čaputovou. Za Nerudovou na rozdíl od slovenské prezidentky však není žádný viditelný počin ve veřejném prostoru, naopak bude velmi těžko čelit palbě svých konkurentů, kteří si jistě nenechají ujít pikantní historku o tom, jak za jejího rektorování získávaly každý rok desítky cizinců zjednodušenou cestou doktorský titul na provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity poté, co uhradili 25 tisíc eur agentuře, v níž figuroval advokát Neruda, jistě jen náhodnou shodou okolností manžel rektorky. Univerzita poté obdržela pouze pětinu aspiranty zaplacené částky…

Pavel Oko

Petr Pavel je bývalý důstojník Československé lidové armády a armádní generál České armády ve výslužbě. Za své bohaté kariéry působil také jako předseda vojenského výboru NATO. Protože jsem byl za minulého režimu na vojně a mám bohaté zkušenosti s předlistopadovými armádními důstojníky, musím říci, že se mi představa, že by příštím prezidentem měl být bývalý „lampasák“, překabátěný komunista a člověk, který se pilně připravoval na práci rozvědčíka Varšavské smlouvy, vůbec nezamlouvá. Vysoká funkce v NATO ve spojení s jeho předvolební rétorikou je pak pro mě znamením, že tento člověk by nás zavedl do třetí světové bez mrknutí oka.

Za podobné kandidáty „mordorského tvrdého jádra“ považuji také Marka Hilšera a Pavla Fischera.

Kandidáti Mordoru, soft verze

Existují i kandidáti, kteří říkají „EU a NATO ano, ale…“. Cesta do pekel by s nimi byla sice delší a možná i kostrbatější, přesto bychom se jí nevyhnuli. Hlavním z nich je…

Andrej Babiš. Bývalý pracovník zahraničního obchodu, kde byla spolupráce s tajnými službami podmínkou k vycestování. Bývalý komunista, později velmi úspěšný podnikatel, ještě později politik, ministr financí a předseda vlády. Pragmatik, nepochybně schopný manažer, člověk, který se jako jediný z kandidátů dlouhodobě pohyboval v těch nejvyšších patrech české a eurounijní politiky. Andrej Babiš je nevolitelný nikoliv kvůli své pestré minulosti a skutečným či mediálně vyfutrovaným aférám, ale kvůli svému chování v posledních třech letech, kdy byl jednak podepsán pod všemi diskriminačními a apartheidními „protikovidovými“ zákony, jednak proto, že pod rouškou nouzového stavu a v rozporu se všemi předvolebními sliby nastartoval proces těžkého plundrování české státní kasy.

Stejnou soft-verzi pro mě představují i Josef Středula, odborový boss, který při kovidové hysterii pro své diskriminované členy nehnul prstem, bývalý rektor Univerzity Karlovy a další bývalý komunista Tomáš Zima i bývalý sportovní redaktor a podnikatel v IT Karel Diviš.

Kandidát „dezolátů“

Takto jsme vylučovací metodou dospěli k podle mého názoru jedinému volitelnému kandidátovi na prezidenta. K dokonalosti má daleko a jmenuje se Jaroslav Bašta.

Jaroslav Basta2 1

Není chybou bývalého velvyslance v Rusku a na Ukrajině, že se ocitl v pozici jednookého mezi slepými. Jedná se o ostudné selhání levicových stran, které nebyly schopné vyprodukovat a přes nepřízeň osudu a státních orgánů prosadit autentického nepřekabátěného levicového kandidáta s protiválečným a sociálně demokraticky orientovaným programem, a občanské veřejnosti, že se o totéž nepokusila sama. Takto Jaroslava Baštu, bývalého disidenta a člověka bez výrazných šrámů z minulosti, čeká nerovný boj proti smečce výše zmiňovaných kandidátů Mordoru, nepřízni masmédií i ustálenému narativu o „nedemokratické a populistické SPD“, která ho do prezidentských voleb nominovala. Za naši redakci mu v něm přejeme hodně štěstí.

Kdo bude příštím prezidentem

Naše čtenáře jistě bude i zajímat, koho autor článku tipuje jako příštího prezidenta. Pokusím se tedy podívat do skleněné koule a nabízím tento optimisticko-pesimistický odhad: Do 2. kola postoupí Andrej Babiš a někdo nečekaný. Prezidentem bude zvolen Andrej Babiš. Čeká nás cesta do pekel s krátkou objížďkou.

Nevěříte mi? Tak se podívejte na to, co jsem psal před minulými prezidentskými volbami.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.3 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
1. 1. 2023 16:26

Opravdu pěkně popsané. Včetně závěru !!!

Chvíli jsem váhal nad panem Baštou (kde se vzal, tu se vzal, a říká, co se chce slyšet), a tak jsem si jej připomněl na Wiki …. K tomu přidal míru jeho přirozené dlouhodobé autority známosti a oblíbenosti mezi prostým lidem … a bylo.

Ano teď je potřeba volit menší zlo, ktere PROJDE DO 2. KOLA – tedy Babiše.
Pak se uvidí.

Moje volba jasná … i když všichni přece víme, že vše okolo voleb je tajné.

kolokol
kolokol
Reply to  Gatta
2. 1. 2023 9:53

Ano, teď je potřeba nevolit zlo! Proto samozřejmě volím pana Baštu.
A v čem je vlastně podle vás Babiš menší zlo oproti ostatním kandidátům Aspenu? Vždyť své pokrytectví a zbabělost předvedl v plné kráse během své vlády. Ostatně i celé jeho ANO.

Last edited 1 rok před by kolokol
orinoko
Reply to  Gatta
2. 1. 2023 13:02

Vidím to také tak. Protentokrát protektorát. I kdyby vyhrál Bašta, tak toho sám moc nezmůže. Byť ho podporuje SPD. Občan Babák není ani výhra ani menší zlo. Ale má svoje zájmy, které nejsou totožné s jinými oliga-chlivaky, kteří vysloveně smrdí emero oderem. Občan Babák má punc určité nevyzpytatelnosti. A proto zpytuji svoje svědomí a kalet hodlám na větší hromadu. S Baštou bych svůj hlas vyhodil. Musel by se stát opravdový zázrak, aby druhé kolo mělo podobu B versus B. To by byla opravdu bašta. Tam by šel můj hlas jemu. A teď se ukaž, jurska vepřová tlamo, jestli ti ještě… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
2. 1. 2023 17:38

Zdarec – vidíme to stejně.
Zajímavý je také příspěvek Hudrypera o p. Baštovi – zde níže.

zart
zart
2. 1. 2023 9:29

Pěkně napsané. Výborné resumé: „Jedná se o ostudné selhání levicových stran, které nebyly schopné vyprodukovat a přes nepřízeň osudu a státních orgánů prosadit autentického nepřekabátěného levicového kandidáta s protiválečným a sociálně demokraticky orientovaným programem, a občanské veřejnosti, že se o totéž nepokusila sama.“ Tato bitva bez příparavy je opět prohraná, a připravovat se na příští občanská veřejnost určitě nehodlá. Nejde o žádnou volbu mezi andělem a čertem, ale jako vždy o naservírovanou volbu mezi čertem a ďáblem. Problém u kandidáta dezolátů je ten, že není humánní mu takovou funkci přát – tj. být odkrytým a nechráněným cílem na střelnici.A zřejmě… Číst vice »

Last edited 1 rok před by zart
kolokol
kolokol
Reply to  zart
2. 1. 2023 10:44

Jen nebuďte tak nepřejícný. Možná právě toto je úkol, pro který se tady v kotlince narodil.

kolokol
kolokol
Reply to  kolokol
2. 1. 2023 15:20

Jak vidím, opět tu řádí trol – já tu nejsem. Ani nedutá, ale když se objeví něco na podporu kandidatury pana Bašty, hned mínusuje. To už se opravdu nezmůžeš, ubožáčku, na nic jiného?

orinoko
Reply to  kolokol
3. 1. 2023 7:28

Vyjádřil svůj nádor.

kolokol
kolokol
Reply to  orinoko
3. 1. 2023 10:59

Nejdříve jsem chtěl polemizovat, protože jsem automaticky četl – vyjádřil svůj názor :-)

orinoko
Reply to  zart
2. 1. 2023 13:23

Levice – pravice, stará vesta. Nyní jsou ve hře: Petice – zdravice!
Sami delnasove si svět posr@li touhou po materiální konzumaci. Po žrádle. Takhle se přece cepuji zvířata v cirkuse. Medo, na motorku! … Dobře!!!! … Tady máš cukrik od hospodyňky.
Já osobně jedu furt po svém: Od hospody k hospodě. Bez cukriku. Kapik přinesl větší kvalitu, ale zároveň i větší prázdnotu. Prázdná hospoda je znakem vybrakovane lebky v Kakanii. Ale můžu se zabavit webem čili pabucinou.
Za sociku jsme si museli vystačit s vlastním fistronem. To bylo takové svojske bukakke.

idiotronic
Reply to  orinoko
3. 1. 2023 19:43

Na Silvestra u nás hospody neotevřely. To bylo nařízeno z Vatikánu?

fajt
2. 1. 2023 9:47

Enjoykin — Дорогие Юные Друзья – YouTube

jak lehce šlo v kokotlině vyvolat fatální masívní závislost na korporátním ( tady více na odpadním ) fašismu, to je taky takový quazi evoluční zázrak – a pak že lichvářská eugenika globál kryptofašistů nemá budoucnost . ..)

Hudryperman
Hudryperman
2. 1. 2023 11:57

Jedinným kandidátem účastníků české nezávislé komunikace na síti propuštěným do voleb americkou firmou Howlet Packard je samozřejmě Jaroslav Bašta.Znám toho pána osobně z diskuzí spolku lidí,kteří byli profesionály v oblasti zahraniční politiky. A proto vím,proč ho nechali kandidovat.Jeho charisma ouředního suchara se stalo pro výběrčí připuštěných rozhodující.Navíc jeho zajíkavý ústní projev oproti hladce plynoucím slibům ostatních kandidátů rovněž nepůsobí na povrchně hodnotící voliče nejlepším dojmem. Když jsem se dověděl o jeho rozhodnutí kandidovat na prezidenta,nebyl jsem překvapen vzhledem k jeho dost úporné snaze vrátit se do politiky. Nemůže si při své inteligenci nebýt vědom toho,že pro roli pokladače věnců mu… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Hudryperman
2. 1. 2023 18:32

Jenom se ještě hloupě dotáži, proč se, probůh, volba zdejšího státního prezidenta deklaruje jako dvoukolová. Vždyť první kolo, to nejdůležitější, již proběhlo v režii Rakušanovy party. Ta následná dvě jsou již naprosto nepodstatná. Nebylo by spravedlivější, kdyby se ze všech kandidátů splnivších podmínky, vybíralo losováním?

Bety
Bety
Reply to  Dolmen
3. 1. 2023 18:10

Tohle sedí.

Nerevar
Nerevar
2. 1. 2023 12:56

Ano, SPD je pravicově populistická. Stačí si připomenout její předvolební témata jako „Referendum o vystoupení z EU“ nebo „Zneužívání dávek“. Také díky tomu je pro mne Jaroslav Bašta nevolitelný.

kolokol
kolokol
Reply to  Nerevar
2. 1. 2023 15:23

A teď B, když jste řekl A, Nerevare. Ódu na vašeho favorita. Těším se.

kolokol
kolokol
Reply to  kolokol
3. 1. 2023 7:25

Odpovím si sám: Jako obvykle u „solidních“ diskutujících… ticho po pěšině!

orinoko
Reply to  kolokol
3. 1. 2023 7:30

Vyjádřil svůj nádor.

orinoko
Reply to  kolokol
3. 1. 2023 7:47

To je entita tzv. správných hochů, co mají diskusi v krvi. Jejich debata vždy začíná kadrovanim a končí historií švábů. Vzorek světa negativů. Oni ani diskutovat nemůžou, neb oni nepochybují. Stejně jako Dzo Bajadera. Jim tak leda uteče prd do kamery nebo spojovací text scénáře mezi přímou řečí.
Zachytil jsem zajímavé vypouzdreni českého bezpečnostního soudruha o válce na Haliči. Prý: Doufám, že válka TAM už je za půlkou! … Co dodat? Já také doufám. Dokonce, že už je za oběma…. půlkami. A rochni se tam do fialova ve známých chemických vzorcích.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
3. 1. 2023 11:02

Ono každé přirovnání pokulhává, nebo může být i mylné, ale … Někdy loni v březnu jsem psal, že to začíná jako IWW, a ono se to nakonec do této nepohyblivé poziční opotřebávací války taky dostalo. Stejně tak počtem do války de facto přímo zapojených států. Tedy dnes ještě jedna analogie s IWW – její konec nebyl dosažen jednoznačným vítězstvím na bojišti, ale opravdu opotřebením armád, ekonomik, nedostatku surovin, lidského potenciálu a všeobecné ochoty umírat. Situaci dnes vidím jako začátek roku 1918 – patová situace – a konec „válečného optřebovávání“ v nedohlednu. Zatímco ruský medvěd se tváří že to krvácení vydrží… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
4. 1. 2023 20:23

PS Pochopitelně nevíme, jak to na Ukrajině nakonec dopadne, ale … Zrovna jsem kdesi četl, jak se Ukrajincům podařilo digitalizovat armádu (propojeni satelitů, elektronického boje, letadel a pozemních sil …) a to vše mnohem levněji dovedl udělat s civilními komerčními firmani, než to vyvinul a provozuje zbrojařský moloch USA. Co je na tom zajímavé? Že odhalení a nasazeni proti Rusku moderních západních zbraní je pro Rusko sice bolestne, ale potřebné vývojové poučení ve válce ktera (zatím) neni fatální. A že pokud to dvedli za rok Ukrajinci, tak dnes už na odpovídajících zbraních a systémech řízeni boje pracuje několik USA ne… Číst vice »

orinoko
2. 1. 2023 13:11

OM mají přetěžkou blokaci na některých místech. Někde se tím ani netají. Ale zase jsem jinde, ty vole ostrizi. Článek jsem nejdříve četl na E-republice. Ať žije Svobodné slovo!!!!!! Zachudni magore.

PPK
PPK
2. 1. 2023 19:58

Jak to vypadá, tak u všech kandidátů na prezidenta byly sice ustanoveny neuromarketingové scénáře imitací jejich vzájemných soubojů již v době covidové, ale pokud se už tehdy některý z nich projevil byť i jen nesmělým očkovacím nesouhlasem, nic se sice zdánlivě nestalo, ale později mu to spočítali. A protože internet nezapomíná, tak se na ledacos přijde. Např. proč asi takový K.Janeček byl po půl roce na MV vyřazen neuznáním třetiny podpisů příznivců? A kdo si dnes vzpomene např. na firmu, která si za rok 2020 přišla na více než sto milionů korun a na jistého p.Konvalinku?

https://www.skrytapravda.cz/z-domova/272-dalsi-bomba-ze-seznamu-od-karla-janecka-se-pry-distancuje-cely-fond-cozeee

PPK
PPK
2. 1. 2023 23:19

Zajímavý rozhovor
K věci – Martin Koller – Prezidentský jarmark
Národní rada obnovy  2,32 tis. odběratelů
https://www.youtube.com/watch?v=EE96gAw0EYQ

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
3. 1. 2023 11:47

Pan Koller rozhodně stojí za poslech !

Má jen jeden ZÁSADNÍ NESOUHLAS !!! – nevolit.

Mohu chápat nějaký jeho osobní problém, ale …
Je úplně jedno s jak silným mandátem bude prezident zvolen. Jednou bude prezident a bude hotovo.
Není ale jedno jak se bude ve své funkci chovat.

A řeči o zbytečnosti voleb jsme si snad už odbyli při volbách do Senátu – tam už nevoliči svojí leností nebo přechytralostí pomohli vládě a tedy pomohli i dnešnímu stavu věcí. Mohou si tedy poděkovat jen sami sobě.

fajt
Reply to  Gatta
3. 1. 2023 12:24

s tím nesouhlasím – žádný z těch vybraných a schválených korporátem kandidátů mi nestojí za to, abych mu hodil hlas i v plné ožralosti – tenhle odporný rituál, úlitba korporátní svoloči podhradím mi přijde naprosto chucpe. ..)

už dávno by se mělo volit pouze klackem, a to každý den – jenže znormalizovaní a prostitučně povolní ovčané z lehkostí prdu vyměnili svou důstojnost a jedinečný dar přírody za lichvářský bezedný konzum a od toho taky odvozují svou jateční odvahu a potřebu ne-být člověkem. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
3. 1. 2023 15:11

Jasně, zrpovna tpohle jsme už spolu probírali u Senátu … a pomohlo to k něčemu?
Pomohlo – Fialova vláda má větší oporu i v Senátu.
A přitom všichni tihle nevoliči ty volby mohli celé lehce vyhrát.

No ale pokud se Ti dělá z kandidátů fyzicky zle, tak napiš něco ve smyslu svého příspěvku, hoď to do tisku a za plentou vlož do obálky.

Hlas bude zařazen jako neplatný – ale i to je názor – není to jakási odevzdanost. A třeba i pobavíš volební komisi.

Last edited 1 rok před by Gatta
fajt
Reply to  Gatta
4. 1. 2023 10:02

tak mi, prosím Tě řekni, který že to kandidát na místního korporátního satrapu nás má tedy zachránit – a argumentaci volby menšího zla bych raději vynechal, to se tady za posledních třicet let ukázalo jako naprosto nesmyslná a nebezpečná věc. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
4. 1. 2023 11:58

To je pořád dokola – končím na toto téma.

Jen soukr otázka. Jen mě napadlo …
Není problém s tím nevolením třeba v kilimetrech asfaltu mezi víkendovým pobytem a příslušnou volební místností?

fajt
Reply to  Gatta
5. 1. 2023 9:52

poslal jsem odpověď s nabídkou, není tam jediné sprosté slovo a nikoho taky nechci dokaličit, či jinak umravnit – ale i přesto je text v očistci – takže pro jistotu doporučuju poslat kontaktní e-mail, tedy jestli je nějaký zájem na mou reakci a nabídku. ..)

orinoko
Reply to  fajt
5. 1. 2023 10:51

Jinam jsem napsal cosi o proslulych ceských holých prd@lich. Nesmíme zapomínat, že mnohé dneska rozhodují svíčkové báby: Ten Pavel je fešák! A jdou dříve k volebním urnám než k těm vlastním. Česká hola prd@l je hotová katastrofa.

fajt
Reply to  orinoko
5. 1. 2023 11:16

jj, kvazi volba vyvolených a schválených slouhů je něco jako vylepšení kravské mrvy slepiczincem – hřejivé teplo stáda, i když produkuje pouze fekalie, je prostě neodolatelné a magicky přitahuje stejně jako ještě jedna jitrnice – mám za to, že na téma české holé prd@lle ( kdekoli na těle) se geniálně vypsal už Jaroslav Hašek. ..)

https://www.youtube.com/watch?v=81Bwp9dQtBQ

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
5. 1. 2023 17:53

Jj – občas překvapení …

Ještě jednu věc, bysme si rozuměli. Každý může mít 100 důvodů nejít volit – a v podstatě je to jeho věc a je mi to docela jedno.

Jen ať nikoho nepřesvědčuje, že je to rozumné chování.

Pokud nepustí Babiše k volbám (a to opravdu není žádný můj favorit) tak nezůstanu doma, ale půjdu hodit neplatný hlas s patřičným komentářem.

Mohlo by to být neoficiální „referendum“.
„NEPLATNÝ HLAS= NEPLATNÉ VOLBY“

Neúčast u voleb nic neřeší.

orinoko
Reply to  Gatta
6. 1. 2023 7:28

To není blbý nápad. U nás ovšem budou vědět, od koho to je. Ale to je jedno.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
6. 1. 2023 7:54

Myslíš nápad nebo neplatný hlas ?
Dokud je „plenta“ tak jsou volby tajné.

A že zapomeneš vložit lístek do obáky? – to se stává i v lepších rodinách :-)

orinoko
Reply to  Gatta
6. 1. 2023 8:06

Já bych asi připsal jedovatosti o Sametu, který se bez kriminalizace neobejde viz Sládek. Režim mocenských mrzaku, kteří pořád znají jen MY a ONI. A kdo nejde s námi, jde proti nám. Rozvinutý havlismus peceteny leteckými bombami.

fajt
Reply to  Gatta
6. 1. 2023 9:16

jj, každý máme svou zábavu a pak své mantinely, i v blbosti – tomu rozumím. ..) bude zajímavý až se k absolutní moci a rozhodnému kapitálu dostanou fakani bizarních devadesátek, už teď je s nima sranda nějak komunikovat, něco tak nelidsky oplzlého a padlého se fakt jen tak nevidí – i když příroda si cestu vždycky najde, takže pak bude čas na adekvátní evoluci i v podhradí ( užitečné parametry takových monster jsem už popsal na jiných místech) – ale to už bude jiný svět ( a doufám, že beze mne). ..) ještě se navrátím k Tvé poznámce o mé… Číst vice »

orinoko
Reply to  fajt
6. 1. 2023 9:24

Jo, zvláštní doba. Já se teď zcistajasna seznámil se dvěma manželskými páry. Jeden případ – eura na dovolenou, druhý – koukání na klip v čekárně. A vlastně i třetí – prodavačka v občerstvení a já objednal skvělý chleba za 100, Kč. Všechno Morava. Připomínal vykrmenou husu a vůbec neplesnivěl. Byl ale k nesnedeni. Jednou za čas je to příjemné zpestření.

Dolmen
Dolmen
3. 1. 2023 16:24

Vypadá, že za blahovolného přihlížení budoucího státního prezidenta naše ukrajinská vláda národní zkázy svůj úkol úspěšně splní. Národ přijde nejen o svojí státnost, ale nakonec i o sebe sama.

fajt
5. 1. 2023 12:27

Таки СУГС › ПОЛИТИКУС (politikus.info) jak asi okomentuje tenhle přirozený naturel kovaných jewrejců giussepe peskov, asi se mu u toho pořádně stáhnou půlky – ale spíše se bude taky jenom dobře bavit ( synka má za vodou a beztak už dostal i nějakou spešl funkci na bander komandu). ..)