Protentokrát navždy

Je milé, že i za oceánem se najde pár lidí, kteří dokážou myslet nejen na sebe, ale i na druhé a pošlou nám tak důležité varování. Ale když se nad tím hlouběji zamýšlím, tak změny, které patrně přijdou, budou mít ráz spíš kvantitativní než kvalitativní. Prezidenta i předsedu vlády plísní jak malé kluky i za jemné odlišnosti v zahraniční politice. Předseda vlády s ministrem zahraničí dlouhodobě sice razí proamerickou linii, ale i sebemenší možný odklon je patrně pro ně osobně větší hrozbou, než byla návštěva Moskvy v 68. pro pány Dubčeka a Smrkovského.

Jsou jistě tací, kteří tu kolaboraci dnes páchají mile a rádi. Možná i mezi výše jmenovanými. Ale v potaz musíme brát i možnost technických problémů jistého letadla, kalamita je holt kalamita, touhle mantrou lze ospravedlnit cokoliv, u nás v oboru s tím máme letité neblahé zkušenosti. O politiku se zajímat ani vůbec nemusím, ale když Kalouskovi či Machovi politruci řídí naši firmu a jednoho z nich máme nasazeného na nás přímo v kanceláři, tak destabilizace už dávno zasáhla naše životy. Když se zamyslíme nad tím, kdo řídí naše obchodní řetězce nebo strojírenské montovny, tak musí být všem jasno, jak se lidem žije, že to bude ještě horší než u nás.

Na alternativních serverech i ze života nás či našich bližních můžeme sledovat pohnuté osudy zaměstnanců, nemluvě o zaměstnancích bývalých, kteří jsou odkázáni na almužny. A změna se neurodí ani psaním takových článků, ani sebelepšími přednáškami na seminářích. Změna se musí skutečně chtít a změna se musí především skutečně žít. Jsou členové některé z politických stran odhodláni žít změnu? A „prostý“ lid? Dožil do schizofrenní situace, mnoho lidí vidí, kam se řítíme, ale nehodlá s tím nic dělat (přestože jsou nešťastni), a mnoho lidí ani nechce vidět, kam směřujeme, přestože jsou nešťastni, a to, co je dělá nešťastnými, je to směřování. Paradoxem situace je, že za viníky svého neštěstí pak ti nešťastníci (obzvláště ti druzí) viní ty, kteří se svým životem o změnu snaží.

My v protentokrátu už žijeme. Nebo myslíte že ne? A protektoři? S Heydrichem a spol. zatím srovnávat nemůžeme, jak vidno, ještě se plně neprojevili. (Gary Kasparov a jeho oblíbená hra s barvičkami, že černá je bílá a bílá je černá, všem dává návod. Rozpohybovat figurky, to on přece umí i proti superpočítači, když je první na tahu. Proti všem šachovým pravidlům vyhodí bílého krále prvním tahem, pro publikum toho bílého krále nazve „Hitler“ a šílenci jako McCain dodělají dílo zkázy a obětují všechny figury všech barev včetně šachovnic a zeměkoule – ta ze mne nebude, jelikož ze mne i z Vás bude shluk atomů.) Co se týče úrovně lidskosti, však výrazně nehumánně překonávají Vasila Biľaka rozdílem dvou tříd, a co se týče aplikace základní poučky neoliberalismu, že „silnější pes m**á“, překonávají Gustava Husáka tak o deset tříd. Šéf předlistopadových konfidentů vyrukoval konečně s tímto. Co tím sleduje, sledovat nehodlám, ale destabilizaci už dávno hluboko lidé zažívají ve svých životech. Když pohnutým osudům vystavení lidé musejí čas od času vyhledat pomoc od lékařů, přes manželské poradny, psychology, učitele, po známé, přátele či jen rodinu (o institucích jako úřady práce, obecní úřady, krajské úřady, soudy a pojišťovny  či tzv. občanské iniciativy ani nemluvě), naráží jen na neoliberální hráz sobeckosti a podlosti a dochází jen k eskalaci k problémů. Všechno pak směřuje ke společnosti putujících tuláků. Ale i to je jen mezistupeň. I s dělníky dojíždějícími do Šternberských, Uničovských či Olomouckých továren se shodujeme, že cílem je genocida (nejen) našeho národa. A pár vyvolených, kteří budou „asi milovat“ velkého bratra, budou asimilovat.

Tento protektorát už je však plánován na věčné časy a nikdy jinak. Nevadí, že strategie a plány mocnosti za oceánem mají mnoho trhlin, nebo dokonce i další chybějící plán by výrazný vliv neměl. Stačí, když jsou tam u moci všehoschopní šílenci a disponují největším zničujícím válečným arzenálem na světě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
22. 11. 2014 19:24
Béda
23. 11. 2014 6:52

http://www.novarepublika.cz/2014/11/sobotka-prasi-jak-kolovratek-laik-zasne.html

Oslavy 25 let obnovení činnosti sociální demokracie nabraly až neuvěřitelné „grády“. Životní a existenční minimum bude zamraženo, aby byli lidé motivováni k práci, ale platy ústavních činitelů půjdou svévolně vzhůru. Hledat logiku u předsedy strany a vlády Sobotky je marné!

Autorita „Slávka“ v ČSSD a u poslanců asi nebude veliká, neboť vládní návrh zákona o zvýšení platů ústavních činitelů o procento „leží týdny u ledu“, ale poslanecká iniciativa napříč zkorumpovaným spektrem jede jako „nůž máslem“ a – světe div se!, nepůjde o drobné…

fajt
fajt
23. 11. 2014 7:25

Béda napsal http://www.novarepublika.cz/2014/11/sobotka-prasi-jak-kolovratek-laik-zasne.html Oslavy 25 let obnovení činnosti sociální demokracie nabraly až neuvěřitelné „grády“. Životní a existenční minimum bude zamraženo, aby byli lidé motivováni k práci, ale platy ústavních činitelů půjdou svévolně vzhůru. Hledat logiku u předsedy strany a vlády Sobotky je marné! Autorita „Slávka“ v ČSSD a u poslanců asi nebude veliká, neboť vládní návrh zákona o zvýšení platů ústavních činitelů o procento „leží týdny u ledu“, ale poslanecká iniciativa napříč zkorumpovaným spektrem jede jako „nůž máslem“ a – světe div se!, nepůjde o drobné… že je Hurvajz větší asociál a darebák než Nečas s Topolánkem dohromady věděl už… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 8:37

fajt napsal
že je Hurvajz větší asociál a darebák než Nečas s Topolánkem dohromady věděl uži Paroubek, církevní restituce považuje za správné a Jebavého v úklonu vychvaluje a vynáší do nebes, jeho bezmezná servilnost k emerické vrchnosti při nedávné návštěvě svých řidících za mořem byla otřesná, oranžové gorily nevratně přemaloval do hněda, partaj Horákové zákeřně rozložil a v podstatě zničil a pro česko je větší neštěstí než Porošenko s Kličko banderovci pro Ukrajinu. ..

Sobotka i s celou ČSSD (Marksová Tominová na MPSV je minystryní za ČSSD) jsou tak sociální až jsou antisociální a proelitářští. Jaké to překvapení.

fajt
fajt
23. 11. 2014 8:44

Béda napsal
Sobotka i s celou ČSSD (Marksová Tominová na MPSV je minystryní za ČSSD) jsou tak sociální až jsou antisociální a proelitářští. Jaké to překvapení.

je to nejhorší socanský premier všech dob, nemohli si emeričané vybrat lepšího – ono bude pro čezko opravdu lepší, když to na Ukrajině vypukne, snad to Biden Porošenkovi vysvětlil jasně a ten to pobral – více se holohlavým pičusem nemíním zabývat . ..

auc
auc
23. 11. 2014 8:56

Nevím, zda platí hodnocení fajta tak úplně na Sobotku( pan Špidla byl taky všelijaký), nicméně i já se kloním k tomu, že to co provádějí chlapci z vedení ČSSD, myslím to obezličkování a skoro podlézání EU a potažmo USA, vede tuto partaj k nevolitelnosti, Kdosi někde někdo označil pana Sobotku jako Spejbla. Podle mne naprosto přesné. Z okolí mé rodiny ztratila ČSSD 5 hlasů.

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 9:23

Njn, soudruzi chtějí revoluci. Tak musíte, soudruzi, hnout tou svojí línou prdelí a vlítnout na barikády. Jinak jste úplně k hovnu. Už teď ve volbách měli mít socani 7% jako ptakopartaj. Nějak vám ty vaše prognózy zůstávají jen na OM. Neřešení socanů tu také prognózujete už asi 100 let. A skutek utek. Co byste tak asi dělali? Na kom byste si vybíjeli svoje frustrace. Putina milujete přesto, že představuje ruský kapík. Žádný socík ani socdemo varianty. S ohledem na jeho ohledy na křesťanské prvky v ruské politice bych ho já osobně řadil někam ke křesťanským demokratům. Oproti kavárenským povalečům na… Číst vice »

fajt
fajt
23. 11. 2014 10:57

to uspokojení se s menším zlem je fakt úchvatné, národní prvek, který je snad delší než samotný čech, samozřejmě, že události v Rusku nejsou nějakým křišťálově čistým bojem dobra proti zlu ( i když se to zase tak tváří), ale pouze vymezování jedněch proti druhým, tady krátce ( rádoby nezávisle) bohatých proti nechutně bohatým nabobům , je to hlavně boj o vliv, ne o lepšího člověka, i když ten je tady na tapetě taky, vedlejší efekty tohoto přetlačování jsou nejvíce vidět na každém rohu Ukrajiny, nakonec možná že vyhřeznou i na každám rohu Evropy, zatím je putinův new w. order… Číst vice »

Honza999
Honza999
23. 11. 2014 12:33

Naši „zákonodárci“ chystají opravdovou genocidu plebsu…. Chtějí vytvořit takový řetězec zákonů, které jednotlivě samy o sobě se tváří jako správné a žádoucí, ale ve svém důsledku tento řetězec zákonů zaviní smrt mnoha lidí ze dna společnosti, Oč jde? O střechu nad hlavou… Majitelé nemovitostí mají být spoluzodpovědni za případné škody, které KOMUKOLI způsobí „nepřizpůsobiví“ kterým poskytli střechu nad hlavou (to je přece správné, ne? Když někdo ubytuje bezdomovce, ať zodpovídá za to, že mi bezďák cestou z hospody pochčije omítku a o desetitisíce sníži hodnotu mé nemovitosti). Aby se tomuto riziku majitelé nemovitostí mohli vyhnout, jsou oprávněni od žadatelů o… Číst vice »

Honza999
Honza999
23. 11. 2014 12:35

PS: Když nechali zmrznout bezdomovce, mlčel jsem… Nejsem přece bezdomovec……

Neználek
Neználek
23. 11. 2014 13:39

orinoko napsal
Bolševický mozeček má katastrofální problémy s jiným míněním. Podobně jako Halič se Zemanem.

Se Zemanem jste měl problém hlavně Vy. Tak už to konečně přiznat. A ne všem nadávat jako tehdy.

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 13:57

Až zase začne haškovatět , tak s ním budu mít opět problém. Ale vykládej něco volovi o sobotě, když jde v pátek na porážku.
Dodnes má na krku blbé kecy v Izraeli a s Iránem si věci nijak nevyjasnil.
Takže všechno je jenom podmíněná záležitost. Nemám nic co bych měnil, ale nepostavím se kvůli tomu do zástupu modrých a sametových dementů, které docela nevybíravě honí bejčák Džudy ze šapitó a ukazuje jim škodnou.

Béda
23. 11. 2014 14:56

Já mám vůči ČSSD jenom pár výhrad. Žeje tato strana úzce propojená s oligarchy, ráda vysílá své zmocněnce do Toskánska, že do ČR zavlekla nadnárodní korporace, veškerý finanční systém propojila s megabankami západu, že jsou kolem ní imrvére koupční aféry, že podporuje imperiální války a fašismus a že nikterak obzvlášť nehájí pracovní práva zaměstnanců ani sociální standardy ekonomicky slabých. Jinak vůči ní ale nic nemám.

Béda
23. 11. 2014 14:58

. vlastně ještě drobnost. Že úslužně poklonkuje Bílému domu.

Honza999
Honza999
23. 11. 2014 15:23

Opravdu Bédo… Jen pár maličkostí.

Neználek
Neználek
23. 11. 2014 15:27

Ale o tom nemluvím. Měl jsem na mysli tu nenávistnou agitaci proti Zemanovi před prezidentskou volbou.

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 15:31

Tu bych klidně zopakoval. Byla podmíněná jako třídní boj. Že zrovna soudruzi tomu nerozumí, je docela na pováženou.
Ztráta času.

Neználek
Neználek
23. 11. 2014 15:56

A čím byla podmíněná?

Béda
23. 11. 2014 15:58

orinoko, o tom, že je v Rusku kapík, že Putin není žádný socialista, že je spíš blízký národní oligarchii … nás nemusíte přesvědčovat. To zde každý ví. Možná jsem o tomto „převratném objevu“ psal dřív než vy. Na každý pád mně osobně je Putin – obranář, který se neroztahuje po celém světě a zpupně nediktuje celému světu, neprovokuje převraty a války po celém světě, nevyhrožuje a nevydírá, v nynější době bližší nežli Obama, Mc Cain, Bush, Palinová a další diktátoři, kteří jiné země používají jenom jako prostředek k dosažení svých cílů bez ohledu na osudy lidí v těch zemích. Jinak… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 16:52

Akademická a psychologická KATAstrofa.

A co jináč? Zavináč?
Po webu dneska obíhá naprosto zdomestikovaný termín „pravicující“ . Je z mojí hlavy, na OM měl premiéru. Lze jednoDUŠE doložit. Jde o přechýlení bolševického výtvoru – pracující inteligence. Dneska za Sametu se jí říká „kavárna“ .
A nedělám z toho sedmý div světa. Také výraz „emerika“ má tENDEnci zahnízdit v jazykovém zákampí pod Řípem.

Venku je už dávno tma. Ale na OM se co chvíli rozsvítí lucernička, která začíná být naprostým světovým unikátem. Ani nevím, kde je komunistická strana ještě něčím, co lidem dává něco smysluplného. Tedy ovšem kromě Číny, že.

Čen
Čen
23. 11. 2014 17:08

Zvláštní, Orinoko. Já ten výraz poprvé četla v příspěvcích na Zvědavci od diskutéra pod jménem Moudrostrak, používal i další podobné, jako například Lídlující, vy jste Modrostrak? Nějak mi to nesedí

Alice
Alice
23. 11. 2014 17:32

Orinoko – „… No jo, soudruzi chtějí kapík….. Naprostý souhlas s celým příspěvkem. A vám pánové Bédo a fajte: Jsem tu nová a vlastně neznám nikoho z vás, ani vaše názory, takže někdy zřejmě dělám špatné závěry . Jenže to asi není dnešní případ. Vám ani jednomu nevadí, že jste sem zatáhli článek ze stránek TOPky, kde tato kope do socdem a do Sobotky. Fakt vám nepřijde sprosté, že právě tito neumětelové si dovolí drze kritizovat Sobotku za to, co sami pos…li? No, netrvalo to moc dlouho, rychle jste zapomněli, co tady tihle asociální grázlové prováděli. Ale když vám to… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 17:35

Alice,

TOPku – stranu oligarchů pro oligarchy hodnotím ještě mnohem příkřeji. Mimochodem, co z toho co jsem napsal je nepravda? Ale věcně prosím.

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 17:43

Na Zvědavce mě umisťoval už nějaký kleprbajn z Emeriky , který měl dnu na Floridě. Také takový austRalOpythekuS jako mnoho jiných modrých dužin. Abychom si věci dále ujasnili, tak by hlavně lidi nesměli být líný jako prasata, ale museli by si především leccos zjistit sami. Tak například také docela úspěšně domestikují „sametoví ordneři“. „Znáš Sametovou šifru?“ ??? “ Lež a nenávi-ST/B.” Českému politickému systému se nějak nevede. Že by komunistická diverze? Nikoli. Jsou to stále ještě záchvěvy sametové distorze. Tloušťka mu nehrozila. Měl pořád plnou hubu svobody. Poslední dobou byl velmi podrážděný. Stále nemohl najít bod G svého humoru. Poslední… Číst vice »

ducatista
ducatista
23. 11. 2014 17:48

orinoko napsal Njn, soudruzi chtějí revoluci. Tak musíte, soudruzi, hnout tou svojí línou prdelí a vlítnout na barikády. Jinak jste úplně k hovnu. Už teď ve volbách měli mít socani 7% jako ptakopartaj. Nějak vám ty vaše prognózyzůstávají jen na OM. Neřešení socanů tu také prognózujete už asi 100 let. A skutek utek. Co byste tak asi dělali? Na kom byste si vybíjeli svoje frustrace. Putina milujete přesto, že představuje ruský kapík. Žádný socík ani socdemo varianty. S ohledem na jeho ohledy na křesťanské prvky v ruské politice bych ho já osobně řadil někam ke křesťanským demokratům. Oproti kavárenským povalečům… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 18:04

Bédo, celé je to kravina . Ovšem zabalená do vznešeného objevu bolševických pravd 20 let po útěku od koryta. Ale pokračuj. Nic tě nedělí od bolševismu modrého, který do socanů kope v dresu Wall Streetu a Černého Zikmunda. Jen tak pro ilustraci: Tady u nás jednu velmi známou firmu koupili Rusové. No představ si, co po těch lidech chtějí. Dělají 12ky. Ale jenom ranní. Není to nepřetržitý provoz. Maká se od 6,00 do 18,00. Ta hrůza prvobytně pospolného kapitalismu!! Neobcházejí tě ruské mrákoty? A nejsou zaměstnanci ani na oficiálním průměru české mzdy. To je hrůza, co? Sekneš s Putinem? Dlužno… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 18:13

Ježíši Kriste, levičák zvíci komunisty ve věku nadcházejícího Metuzaléma je opravdový exot.
No tak socani prohrajou. A co bude dělat rudý bolšán? Bude socanům nadávat, že nevyhráli. Je to prašť jako uhoď. Bolševik za nic nikdy nemohl. Vždycky ti druzí.
A až noví Drábové staré komunisty sejmou na důchodech, tak se pak klidně poserte a laskavě se obracejte na svoje kmenové buňky v politice. Ovšem budou-li v ní vůbec jaké.

Béda
23. 11. 2014 18:18

orinoko, prosil bych bez ideologické omáčky – tu používají obvykle „pravicující“ (převzatý terminus technicus) kritici svých oponentů. Uvedený příklad nijak nevyvrací můj poměrně věcný příspěvek na margo tzv. české sociální (blairovské) demokracie. Pokud jde o věcnou rovinu. 4 – dvanáctky týdně ještě nemusejí znamenat prvobytně pospolný kapitalismus. Tady záleží taky na pracovních právech a podmínkách, mzdě atd.. A nejsem rusofob. Pro mně kapík obecně (je jedno jestli jde o ruskou, americkou anebo jinou formu) je špatně – protože je to v jádru vadný systém, který vždycky končí hlubokou a všeobsáhlou systémovou krizí (právě nyní již nějako udobu probíhá) a velkou… Číst vice »

Alice
Alice
23. 11. 2014 18:20

Bédo, jak tady krátce čtu, tak vidím, že jste hodně sečtělý a máte přehled o tom, co se děje. Na což třeba já moc času nemám. Tím víc mne překvapuje, že informace vyhodnocujete tak, jak jste dnes ukázal (možná už dávno). Takže: 1. Béda napsal Sobotka i s celou ČSSD (Marksová Tominová na MPSV je minystryní za ČSSD) jsou tak sociální až jsou antisociální a proelitářští. Jaké to překvapení. ————————————— 2. Já mám vůči ČSSD jenom pár výhrad. Žeje tato strana úzce propojená s oligarchy, ráda vysílá své zmocněnce do Toskánska, že do ČR zavlekla nadnárodní korporace, veškerý finanční systém… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 18:28

Alice,

možná máte v tomto dílčím aspektu věci pravdu. Akorát mi chybí srovnání, kolik činí inflace, zdražování (potravin krom jiného) a o kolik ve srovnání s tím průměru to přilepšení pomůže těm příjmovým skupinám. A samosebou srovnání tohoto přilepšení slabým s přilepšením politikům v průměru o 7.500 Kč měsíčně. (o nějaké fotovoltaice a církevních restitucích, které naopak vyhánějí povinně peníze z kapes všem pomlčím)

Béda
23. 11. 2014 18:32

Taky by mně zajímalo kdy ČSSD začne něco dělat se zákonem o exekuční lichvě.

Alena
Alena
23. 11. 2014 18:34

nechápu, o co se tady hádáte. Obávám se , že fandovství vůči levici a pravici je zastaralé a už nepravdivé. Ta česká socdem, stejně jako TOP 09 jsou poslušní svým americkým protějškům. Pokud by se příliš jejich názory vychýlili, dostanou za uši jako Zeman. Amerika chce mít své evropské kolonie poslušné.
Paní Alice, ty kosmetické změny vůči rodinám s dětmi způsobí na druhé straně větší zadlužení rozpočtu. Neřeší to zásadní- vymanění se z kolonie a konec odtoku cca 250 mld. Kč z této země pryč.

Alice
Alice
23. 11. 2014 18:35

Pokračování k druhé citaci: zřejmě opět zafungovala vaše špatná paměť, když jste zapomněl, co to bylo – týden co týden nějaká korupční aféra za Topola i Nečase. A to byli nějací bojovníci proti korupci. Neexistuje žádná strana, která by měla jen čisté lidi, špinavce má i socdem a to ať se kritizuje, ovšem napsat to o nich obecně, to je opravdu nechutné. To těch oligarších a korporacích, propojení s bankami, podpoře imperiálních válek a fašismu, snad ani za reakci nestojí. třetí citace je fajtova, ale vy jste si s ním náramně notoval. To jsou opravdu pusté lži a na to… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 18:36

Soudruhu, socani jsou ve vládní kopalici. Možná ti to ještě nedošlo.
Stejně jako to, že s oligarchou druhde na komunální úrovni jedou i čeští komunisté. Co udělají s lichvou?

Béda
23. 11. 2014 18:38

Alice,

„…To těch oligarších a korporacích, propojení s bankami, podpoře imperiálních válek a fašismu, snad ani za reakci nestojí…“ Když myslíte? Jinak taky děkuji za diskusi.

Béda
23. 11. 2014 18:41

orinoko,

To já velice dobře vím. Proto bych očekával jasné signály kupř. ze strany ministerstva zahraničních věcí, návrhy stran exekuční lichvy … Komunisty samozřejmě jako každou jinou stranu taky kritizuji za propojení s „lobbisty a sponzory“ (oligarchy) a podobné věci, ne že ne.

Neználek
Neználek
23. 11. 2014 18:46

a) orinoko mi neodpověděl, co myslel tím, že jeho protizemanovská agitace byla podmíněná
b) výraz „pravicující“ jsem rovněž viděl poprvé na Zvědavci, kde ho zpopularizoval nick moudrostrak

Pokud si orinoko činí nárok na autorství, prosím o důkazy, jinak to budu považovat za obvyklé chvástání.

Alice
Alice
23. 11. 2014 18:49

Aleno, já nevím, ale my diskutujeme (tedy doufám,snažíme se). Výměna názorů nemusí být nutně hádka. Nejsem fanda levice, ani pravice, nikdy jsem v žádné straně nebyla. Jsem jen fanda zdravého rozumu. Předpokládám, že se všichni jako já snaží o poctivý názor, podložený svými znalostmi a zkušenostmi a nevidím důvod, proč nenapsat, že si myslím něco jiného. Od toho snad diskuze jsou, ne? Nezlobte se, ale jak můžete napsat, že změny jsou jen kosmetické? Snad teprve budou platit od 2015, ne? Stejně tak samozřejmě neřeší „vymanění se z kolonie“ a odtok peněz ze státu. Řeší naše vnitřní problémy, podle vás tedy… Číst vice »

Alena
Alena
23. 11. 2014 18:56

Diskuse je hádání se bez emocí. Kalousek s Drábkem byl uragán, poškodili velmi. Ale socdem nemají velký prostor, něco napravit. Nezapomeňte, že jsou v koalici, a za nitky podle mne tahá ten, kdo má nejsilnější resort, a to je pan Babiš. Pokud by socdem chtěli výrazněji pomoci obyčejným lidem, museli by jít cestou Orbána, a na to nemají.

Béda
23. 11. 2014 18:57

Alice napsal Aleno, já nevím, ale my diskutujeme (tedy doufám,snažíme se). Výměna názorů nemusí být nutně hádka. Nejsem fanda levice, ani pravice, nikdy jsem v žádné straně nebyla. Jsem jen fanda zdravého rozumu. Předpokládám, že se všichni jako já snaží o poctivý názor, podložený svými znalostmi a zkušenostmi a nevidím důvod, proč nenapsat, že si myslím něco jiného.Od toho snad diskuze jsou, ne? Nezlobte se, ale jak můžete napsat, že změny jsou jen kosmetické? Snad teprve budou platit od 2015, ne? Stejně tak samozřejmě neřeší „vymanění se z kolonie“ a odtok peněz ze státu. Řeší naše vnitřní problémy, podle vás… Číst vice »

Alena
Alena
23. 11. 2014 18:58

osobně mne socdem zklamali hlavně postojem k restitucím. Nejprve pospávání ve sněmovně a silná slova, aby posléze od svých deklarovaných pozic ustoupili. Komedie pro lidi , to je podraz, a to nemám ráda

Alice
Alice
23. 11. 2014 19:07

„…To těch oligarších a korporacích, propojení s bankami, podpoře imperiálních válek a fašismu, snad ani za reakci nestojí…“ Když myslíte? Jinak taky děkuji za diskusi. Bédo co byste chtěl, abych vám jednotlivě vyjmenovávala příklady, kdy to není pravda? To byste ale napřed vy musel napsat konkrétní příklady. Přece když někoho haním a mám pocit, že oprávněně, tak uvedu příklad. A ne čekat, že vám ta slova oponent vyvrátí. Je to stejně jen o vyhodnocování informací. A já se nerada trumfuji, kdo má relevantnější a váhově těžší znalosti. Víte, mně by vůbec nevadilo, kdyby volby vyhráli komunisti. Nevěřím, že by nebyli… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 19:16

Alice, já si od jisté doby nedělám žádné iluze ani o ČSSD ani o komunistech. Nevím odkud se bere, že jsem jejich soudruh anebo že je nějak „do krvi“ a nekriticky zastávám. Vůbec ne. Nejednou jsme se zde vyjádřil k jejich podivné pasivitě (aktivitě omezené pouze na parlament), opatrnictví a pravděpodobné spokojenosti s dosaženým stavem (pro jejich politiky). Podle mne ale v současné době stejně představují z etablovaných stran pro běžné lidi (kterých je většina – nikoliv zbohatlíky) to nejlepší z možného výběru (krom jiného nekonfliktní zahraniční politiku, odmítají diktát z vnějšku ať již jde o NATO anebo EU). Za… Číst vice »

Alice
Alice
23. 11. 2014 19:18

Béda – Možná byste se měl zeptat těch lidí, kterých se to týká, jestli pár stovek nic neřeší a jsou jen kosmetickou změnou. Mně se to tak moc netýká, ale vnímala jsem tu aroganci, kdy přidali důchodcům 45 Kč a teď Uaudát vykřikoval, že kdyby poslancům měli přidat jen tisícovku, tak prý je to ponižující. Ale já se o TOP nerada bavím, nadávat moc neumím a jiná než sprostá slova mne nanapadají. Aleno, každého z nás někdo někdy zklame. Silná slova by byla na místě, kdyby bývali socani dostali přes 50%, pak je kamenujme. Bohužel tohle je výsledek práce voličů.… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 19:18

Pravda a Láska – večerní kydání: Sametový býk navštívil optika, aby si vyzkoušel módní novinky. Ale volské oko ho vůbec nenadchlo. Sametová doba je skvělá. I pro názor vyžaduje důkazy. 20. výročí Sametové revoluce: „Biafra ducha“. Hypertenze hmoty. „V Česku je prý Sametově“ , meditoval jeden hovnivál. „Také jsem slyšel,“ odpovídá mu druhý,„monokl na pravé oko tam prý pořídíš za 30 Sametových.“ Byl to tvrdý diskutér. Nejraději měl direkt z Googlu. Sametový býk obvinil prasata: „Šíříte paniku.“ Prasata se však nedala: „Šíříš poplašnou zprávu.“ „Ta není nakažlivá,“ rozohnil se Sametový býk. „Myslíš?“ řičela nadšením prasata. A celé družstvo nakazila svým… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 19:24

Alice,

trvám na tom, že to nic neřeší, pouze je to na určitou dobu nepatrně oddálí (téměř neznatelně jim to příjmovou laťku – díky i za ty mizivé „dary“ pro ně) od pádu do sociální pasti a do dluhů. Ve srovnání s přidáním politikům je to ovšem velice směšné. Navíc, když o svém přidání rozhodují sami a jejich příjem není nijak odvoslý ani od hospodářských výsledků země ani od jejich pracovního nasazení (mohou být ve sněmovně ožralý „jak Kalousek“ , nerozhoduje docházka ani to co vypouští jako koncový produkt – jeho kvalita…)

Alice
Alice
23. 11. 2014 19:30

Já snad neskončím:-) Bédo, to je rozdíl mezi námi. Já si uvědomuji, že do EU jsme jednou vstoupili, tudíž asi nejde jít úplně proti proudu. Stejné je to s tím patolízalstvím USA. Ještě ani neznáme výstupy SObotky z USA a už víte, že to bylo patolízalství. To přece nejde, to je mezinárodní politika a pokud chceme působit jako kultivovaná země, nemůžeme s každou změnou vlády měnit postoje. To se dá dělat postupně, hlavní je držet vlastní názor. Zaorálek je na zabití a vadí mi taky, hodně. Abych pravdu řekla, tak z celé vlády mne zklamal nejvíc. Na toho platí vaše… Číst vice »

Béda
23. 11. 2014 19:38

Alice,

jenže to není zdaleka jediná válka, kterou podporuje ČSSD. Podporuje VŠECHNY války západu. Jestliže nasmítnete, že jde o povinnost, pak skutečně není o čem diskutovat. Takto můžeme podporovat cokoliv – nejenom fašisty na Ukrajině ale i teroristy v Sýrii, totalitní diktatury středověku, doslova cokoliv.

orinoko
orinoko
23. 11. 2014 19:53

… se divím, že v ní ještě cvokař David je. Neměl by zběhnout? Anebo má hroší potah? Kdo vyje se socanskými vlky? Cvokař David. Právě ten, který si dal na Novou republiku odkazy na pravici. Tu, která stála u té otřesné Cecilovy amnestie. A žádný problém. Jsou lidé, kteří jsou tak čistoskvoucí v představě politické praxe, že socík byl samé zlato, které nemělo ani černou ani bílou, natož pak další odstíny. Poslední dobou mám takový pocit, že do české duše se vkládá prvek nepřehlédnutelného buranství. Každý si valí tu svojí hňupařskou kuličku jak hovnivál, a je přesvědčen , že právě… Číst vice »


Nejnovější příspěvky