Ptám se sám sebe: Proč ty útoky na prezidenta?

Zdá se to být nepochopitelné. Nikdy se na naše prezidenty, volené 281 členy parlamentu, neútočilo tak systematicky a nevybíravě, jak se dnes útočí na prezidenta Zemana, zvoleného v přímé volbě 2 717 405 občanů, to je 54,80 % všech voličů. Jako by dnešní hlas milionů občanů platil méně, než dřívější hlas hrstky jejich zástupců. Nebo co za těmi útoky stojí?

Vlastně jste si na tu otázku už sám odpověděl. Ty útoky na prezidenta nejsou jen útoky na jeho osobu, i když jde nejspíš o důvod hlavní, ale vyjadřují i odpor a nechuť jeho odpůrců ke způsobu, jakým byl zvolen. Čili jde o jejich nechuť k tomu, aby hlavu státu volil tzv. kdekdo, či jak se kdysi říkalo, kdejaký zednický podavač či kočí, a potažmo pak i nechuť k oné osobě, kterou takto plebejsky vedená volba do prezidentského úřadu vynesla. Zemanovi odpůrci jsou totiž přesvědčeni o tom, že kdyby se volilo postaru, to je parlamentem, vyšel by z volby vítězně jejich favorit Schwarzenberg. A o tenhle moment je jejich nenávist vůči vítězi přímé volby zatvrzelejší.

Nemyslíte si, že kdyby volbu vyhrál Schwarzenberg, opakovalo by se totéž, ale jen v obráceném gardu? Tzn. že by se útočilo proti Schwarzenbergovi stejně ostře, jak se dnes útočí proti Zemanovi?

Neútočilo by se na něj buď vůbec, či minimálně. Ona totiž ona větší půlka národa, která volila Zemana, je v čemsi veledůležitém – ve své většinové podstatě samozřejmě – odlišná od oné půlky, jež volila Schwarzenberga. A to v tom, že uznává demokratickou volbu. Většina národa zvolila v poctivé volbě prezidentem Schwarzenberga, dobrá, podřídíme se tomu. Tohotoho smíření s demokratickým výsledkem volby druhá strana, všeobecně dnes nazývaná pražskou kavárnou – jak se bohužel denně ukazuje – schopna není.

Naznačujete tedy, že druhá strana, čili tzv. pražská kavárna, není schopna uznat výsledek demokratické volby. Jestliže ovšem není schopna uznat výsledek demokratické volby, pak není demokratická. Čím tedy je?

Řekl bych, že je něčím, co ji od demokracie – aniž by si toho její vůdci či přívrženci byli možná plně vědomi – den po dni vzdaluje, a přibližuje ji k názoru, jakým na svět hleděli fašisté. Protože i pro ně byl nejpříznačnější právě onen podceňující pohled na prosté lidi a na možnost jejich rozumného racionálního úsudku a rozhodování, jaký dnes sdílí i ona. Ale jsou zde i i další paralely.

Podle nejznámějších charakteristik fašismu, jak je stanovil americký historik Roberts Paxan, je např. povinnost vůči skupině, k níž člověk patří, nadřazena všemu ostatnímu. (dá se tedy dopovědět, že je nadřazena i morálním aspektům, včetně oné demokratické zásady bez reptání a odvetných akcí uznat vítězství většiny).

Tato skupina se dle Paxtana dále cítí být obětí, což ji ospravedlňuje k jakýmkoli postupům proti svým nepřátelům. (např. k házení vajíček na prezidenta a jeho prezidentského hosta, k sejmutí prezidentské standarty ze střechy Hradu a k jejímu nahrazení obrovitými trenýrkami atd.)

Dle další Paxtanovy charakteristiky fašismu je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli i násílí. (ani zde pražská kavárna – jak vidno z jejích energických akcí – silami nešetří).

Vyvolená skupina má dle Paxtanovy charaktistiky fašismu dále právo vládnout bez omezení ostatním lidem, a má též právo rozhodovat na základě kritérií zdatnosti skupiny v darwinistickém boji o přežití zdatnějších. (K vládě nad lidmi bez omezení ještě cosi chybí, ale pracuje se na tom).

Takže, jak vidno, pozvolný posun k fašistickému řešení u jisté části veřejnosti u nás existuje. Co v této věci považujete za nejnebezpečnější?

To, že tomu řešení jdou na ruku všechná naše mainstreamová média, a vymývání mozků od demokratického a masarykovského ideálu u mladé generace (ale zdaleka nejen u ní), tak může dál úspěšně pokračovat.

Ptal se i odpovídal Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
2. 11. 2015 8:40

jaký národ, taková media. ..

Aleš
Aleš
2. 11. 2015 8:55

Proč? Protože je to útok na obyčejné lidi a pravdu. Příprava nástupu fašismu a války. A proč si to národ nechává líbit? Od tohoto okamžiku za mne odpověděl fajt.
Národ nechává v běžných životech útoky na svoje bližní bez povšimnutí a výsledek je taký jaký je. V takovém kontextu klidně můžeme pozvednout dlažební kostky proti hlavám Kalousků a z odůvodněním hájení svého demokratického názoru, jako u té ukradené prezidentské vlajky. Ale my nejsme jako oni, tak to krom sebeobrany či obrany bližních neuděláme… Co ovšem dělat, když dojde k ohrožení bližních?

asym
asym
2. 11. 2015 9:45

fajt napsal

jaký národ, taková media. ..

…s tím souvisí i vlastnictví oněch debilizátorů společnosti a tak se oklikou vracíme k huhlovi …

Sio
Sio
2. 11. 2015 9:45

Nesouhlasím s tezí, že „jaký národ, taková média“. Kouzlo celé situace spočívá v tom, že média (kromě internetu) jsou v drtivé většině pod vlivem poražené strany. Strana vítězná nemá tolik možností k mediální masáži jako ona kavárna. Z toho vyplývá přesný opak té teze. 54% zúčastněných voličů nepodlehlo zběsilé volební kampani kavárny, což je velký neuspěch. Ta se samozřejmě nevzdává a od prvního okamžiku zahájila volební boj na příští období a proces oslabování prezidentovy pozice. Podle mého názoru se jim ani to nedaří, respektive daří se jim pravý opak, soudě podle debaklu akce „trenýrky“, uskutečněné hloupými hujery ze strany kavárny,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 11. 2015 10:15

fajt napsal

jaký národ, taková media. ..

Zlé jazyky tvrdí, že se Čech vždycky ohne…. Vždycky.

abx
abx
2. 11. 2015 11:57

fajt napsal jaký národ, taková media. .. pravda je taka, ze po roku 1989, 1990 sa narody strednej Europy dostali do kontaktu s celkom novymi sofistikovanymi oblbovacimi metodami. bolo mozne zabranit ich ucinnemu posobeniu ? bolo, ale jedine za predpokladu, ze by existovala strana alebo hnutie, ktore by vedelo co robi a malo by urcite moznosti co sa tyka protiposobenia. KSCM to sice splnovala, ale mali maslo na hlave (na prevrate 1989 sa podielali vrcholove struktury KSC) a tiez boli tu prezivajuce a mediami husto podporovane stereotypy v hlavickach jednoduchych ludi. no a potom vonkajsie faktory – ktore budu conevidiet… Číst vice »

fajt
fajt
2. 11. 2015 14:47

v zemi, kde si lidé dobrovolně kupují Blesk a ten patří mezi nejmasovější tištěné a internetové medium , v zemi, kde miliony otroků dobrovolně sledují Novu a propaganda spol. a všemu jim tam věří, je národ ( většinově) takový, jaká jsou media. ..)

fajt
fajt
2. 11. 2015 14:48

fajt napsal

v zemi, kde si lidé dobrovolně kupují Blesk a ten patří mezi nejmasovější tištěné a internetové medium , v zemi, kde miliony otroků dobrovolně sledují Novu a propaganda spol. a všemu jim tam věří, je národ ( většinově)takový,jaká jsou media. ..)

…a naopak. ..)

Sio
Sio
2. 11. 2015 16:05

fajt napsal
…a naopak. ..)

Ono je to někde jinak? Tedy kromě zemí, kde čtou Korán nebo vůbec nic. Přesto byl ale zvolen Zeman a t navzdory všem médiím.

fajt
fajt
2. 11. 2015 18:57

Sio napsal
Ono je to někde jinak? Tedy kromě zemí, kde čtou Korán nebo vůbec nic. Přesto byl ale zvolen Zeman a t navzdory všem médiím.

asi není. Sio, já vás nepřesvědčuji, jenom konstatuji. ..)

Sio
Sio
2. 11. 2015 20:36

fajt napsal
asi není. Sio, já vás nepřesvědčuji, jenom konstatuji. ..)

No, zdá se mi, že z toho cítím smutek. Ale znáte to, žádná kaše není tak horká … Obecně je možná dobře, že tu kavárnu drtivá většina lidí vůbec nečte.

fajt
fajt
3. 11. 2015 7:23

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/ivanku-kamarade-je-tu-podruhe-v-pralesni-lize-se-prodavaly-z/r~e93754667f1311e5b605002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-0

Sio, ani ne, smutek, ale spíše ( zaslouženou ) lhostejnost – s dnešním zkaženým ( někdo by řekl přespříliš evolučně pragmatickým ) světem si musí poradit další generace ( ve vínku maj co maj ), my jsme to opět jenom přežili ( no a já si ten konec chci užít a ne protrpět byť i nějakou zjevnou obavou, proto jsou mé komentáře pouhé glosy bez přesahu ) já už svět jenom pozoruji a bavím se ( i lidská tragedie může mít fest komický prvek, a příroda si jede, naštěstí, svojí lajnu ). ..)

Sio
Sio
3. 11. 2015 7:49

fajt napsal http://zpravy.aktualne.cz/domaci/ivanku-kamarade-je-tu-podruhe-v-pralesni-lize-se-prodavaly-z/r~e93754667f1311e5b605002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-0 Sio, ani ne, smutek, ale spíše( zaslouženou ) lhostejnost – s dnešním zkaženým ( někdo by řekl přespříliš evolučně pragmatickým ) světemsi musí poradit další generace ( ve vínku maj co maj ), my jsme to opět jenom přežili ( no a já si ten konec chci užít a ne protrpět byť i nějakou zjevnou obavou, proto jsou mé komentáře pouhé glosy bez přesahu )já už svět jenom pozoruji a bavím se ( i lidská tragedie může mít fest komický prvek, a příroda si jede, naštěstí,svojí lajnu). ..) Včera ve Studénce zase na stejném místě mezi závorama… Číst vice »

fajt
fajt
3. 11. 2015 8:13

Sio napsal Včera ve Studénce zase na stejném místě mezi závorama kamión. Tentokrát řidič závory prorazila a ujel. Cizinec neuvedené národnosti jedoucí ve směru na Polsko. Fantaziea lidská blbost nemají hranice. Každá generace se zatím musela s něčím poprat, tak proč ne ty následující? Selaví. doba nás tlačí do konfliktních situací ( aby ne, takže norma a pravidelná dávka denního povinného adrenalinu – tady jako častý pasažér pendolina to určitě víte a znáte), krom toho pravidla jsou tady jenom proto, aby se porušovaly, ne ( to je přeci i dřevní pilíř darwinistů ), proto já mladý nemoralizuju ( svoje jsem… Číst vice »

fajt
fajt
3. 11. 2015 8:48

a jenom takový dodatek : mám za to, že lidé na morálku, lidství a skutečnou civilizovanost nemají mozkovou kapacitu ( čest výjimkám ) a dob kromaňonců jsou i ideální lidojedi, tak proč se vlastně bránit přirozenosti, že ( jenom glosuji :-) ). ..)

hudryper
hudryper
3. 11. 2015 9:14

Sio napsal Obecně je možná dobře, že tu kavárnu drtivá většina lidí vůbec nečte. SioCitovat Možná si jen neuvědomujeme,že masy otrávených lidí čtou v tramvajích a vlacích Blesk hlavně proto,že se tam dočtou o potížích jiných,dávaných za vzor a celebrity prezentovaných českých lidí. Není nad to zapomenout na chvíli na to,co člověka štve,a popást se na neštěstí nedotknutelných nebo aspoň jejich poskoků pro zábavu oněch čtenářů.Jde podle mne o jakýsi psychokanál,který odvádí pozornost od skrytých hrozeb na tak dlouho,než se stanou zjevnými. Pak zase naopak manipulátoři zaroštují pod kotlem a zjevné nebezpečí ve vědomí lidí znásobí a vlastně paralyzují jejich… Číst vice »

fajt
fajt
3. 11. 2015 9:53

člověk nemá prostředky ani chuť hledat vodu na zemi v místech, kde je to pro něj naprosto životně důležité – ale má skoro neomezené peníze a techniku, aby vodu hledal na Marsu, kde v podstatě nemůže ani existovat – pak na mysl přichází otázka, jestli je na zemi vůbec inteligentní život. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 11. 2015 10:25

hudryper napsal Možná si jen neuvědomujeme,že masy otrávených lidí čtou v tramvajích a vlacích Blesk hlavně proto,že se tam dočtou o potížích jiných,dávaných za vzor a celebrity prezentovaných českých lidí. Není nad to zapomenout na chvíli na to,co člověka štve,a popást se na neštěstí nedotknutelných nebo aspoň jejich poskoků pro zábavu oněch čtenářů.Jde podle mne o jakýsi psychokanál,kterýodvádí pozornost od skrytých hrozeb na tak dlouho,než se stanou zjevnými. Pak zase naopak manipulátoři zaroštují pod kotlem a zjevné nebezpečí ve vědomí lidí znásobí a vlastně paralyzují jejich schopnost něco opravdu pro ně potřebného učinit. Opravdu spousta lidí i vzdělaných a velmi… Číst vice »

fajt
fajt
3. 11. 2015 10:34

comment image?oh=9f00a0c0cd509cdf63a227a74bb1c7f6&oe=56B2E9C9

Sio
Sio
3. 11. 2015 10:39

fajt napsal

comment image?oh=9f00a0c0cd509cdf63a227a74bb1c7f6&oe=56B2E9C9

Kukačka? :-)

fajt
fajt
3. 11. 2015 11:06

Sio napsal
Kukačka?

matka musela mít koule. :-)

fajt
fajt
3. 11. 2015 14:14
Nerevar
Nerevar
3. 11. 2015 21:24

Aleš napsal
Ale my nejsme jako oni

To je také ta největší chyba. I když – k metání vajíček na Paroubka (i na další „nevhodné“ kandidáty) mnozí nejen mlčeli, ale škodolibě přikyvovali. Jsme jako oni, ale nechceme to připustit. Proto zatím vyhrávají.

idiotronic
idiotronic
4. 11. 2015 1:58

Sio napsal
Včera ve Studénce zase na stejném místě mezi závorama kamión.

Ten záběr je o pár dnů starší. Pokud nešla přečíst firma a SPZ, je to dodatečná úprava , v originálu tyto informace byly. S nezodovědnými lidmi nelze provozovat ani železnici , ani demokracii. Mezi nezodpovědné patří i exministr dopravy, který peníze na mimoúrovňové přejezdy použil na stadion v Kladně, což mu zajistilo setrvání v politice. Na trati 270 jede přes 200 vlaků denně , po spuštění závor zbývají jen vteřiny do příjezdu vlaku.
Podělte si to, den má 1440 minut.