Putin je imanentním bohem svých nepřátel

K napsání kratičké eseje na dané téma mě inspirovala jedna krátká poznámka pana Jaroslava Štefce, kterého tímto zdravím, pokud se k tomuto textu někdy dostane. Jaroslav napsal na facebook v souvislosti s určitým výrokem jednoho obskurního pseudozpěváka o výsledku prezidentských voleb, přičemž tohoto prokavárenského pišišvora na začátku ocitoval, tento svůj názor, s nímž samozřejmě souhlasím:

„Sprostý, arogantní opilec likviduje vše, co jsme od roku 1989 vybudovali. Je v tom Rusko. Z lidí se stávají hyeny, zoufá si zpěvák Banga.“ Vyjádření chápu jako adresnou sebekritiku „páně umělcova“. Jeho „písně“ i chování na veřejnosti hovoří samy za sebe. Co má společného s Ruskem, to ale fakt netuším. Putin je prostě všudypřítomný.

Tolik citace.

Poslední věta ve mě vyvolala jistou asociaci a následně i pisatelskou inspiraci, takže jsem do příslušné diskuze na facebooku napsal, co mě obratem napadlo, totiž, že pro mě je Putin prostě schopný člověk s dobrým týmem a vlivným mocenským zázemím za zády, a to je vše. Pro tyhle „bangy“ i „kavárnu“ jako celek je Putin – ano – všudypřítomný, čili spinozovsky imanentní jako Bůh ve všem, oni ho vlastně uctívají, byť zcela negativně, daleko víc než jeho stoupenci, a to mi přijde celkem komické.

Tahle idiotní rusofobní sorta nejen u nás, ale na celém dnešním Západu a jeho podmaněných periferiích opravdu věnuje Rusku a jmenovitě Putinovi naprosto enormní pozornost, podle mě daleko větší, než jakou vykazují sympatizanti Ruska a jeho nynějšího prezidenta, nebo dokonce lidé neutrálního postoje. Přičemž vlastnosti, schopnosti a vykonané skutky tohoto  všudypřítomného Putina naprosto přesahují – to je zřejmé – úroveň obyčejného i neobyčejného člověka-smrtelníka.

Z vyjadřování „kavárníků“ (a vojenských jestřábů)  Západu o Putinovi jasně plyne, že ruský prezident vykazuje, pokud jde o jeho všudypřítomnost ve všech záležitostech nadlidské (nikoliv ovšem ve významu starého německého terminu technicu „übermensch,“ ale ve významu teologickém) rysy.  Když se nad tím zamyslíme, jedná se o svého druhu podivnou negativní adoraci či fascinaci, protože jinak se hlásání všudypřítomnosti Putinovy specifické stopy úplně ve všem na světě, co se těmto lidem nelíbí, dá těžko vysvětlit. Chudáci se chytili do pasti vlastní paranoie, která se jim stala svatou vírou. A tak se Vladimír Vladimirovič v důsledku tohoto opravdu zvláštního (přímo fenomenálního!) sektářského druhu „panteismu“ stal  z (pseudo)teologického hlediska pro své zavilé nepřátele Spinozovým ve všech věcech imanentním „Bohem“.

(Pozn. edit.: Imanentní – vnitřní, bytostně vlastní, nepřekračující hranice možné zkušenosti či empirického poznání, vycházející z věci samé, opak transcedentního)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
6. 2. 2018 10:08

Už se zřejmě schyluje k rozhodujícímu střetnutí v USA.
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/zbynek-fiala-kam-vede-ruska-stopa
Bude se lámat chleba, a jestli to dopadne, jak má, bude to pěkný mazec.
To nebudou moct zamést pod stůl ani naše demokratická, nezávislá, objektivní, profesionální média a ani média veřejné služby.

Jsem zvědav, co bude dělat česká honicí smečka na ruské stopě. Asi dostane z toho všeho rýmu.

zedd
zedd
6. 2. 2018 11:40

Českou honící smečku trefí šlak, zajde na psotník, případně jí explodují mozky, resp. to, co z nich zbylo. Co se děje v USA je dechberoucí a bude to mít vskutku výrazný globální dopad.

V kokotlině se to projeví, až začne vysychat Sorosův cecík. Do té doby čekejte masivní masírku na všech frontách. Třeba zkrz Trumpa, kterýho kavárníci čert ví proč nesnášej stejně jak Putina.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
6. 2. 2018 12:22

Měl bych velkou radost, kdyby se Vaše popisy situace vyplnily.
Vámi popisovaná „honící smečka“ si nic jiného nezaslouží.
Krásnou Zimu všem normálním lidem,
a Arkticko-Sibiřské mrazy „Pražské kavárenské kafilérii“!!

Admirál
Admirál
6. 2. 2018 13:51

zedd napsal Českou honící smečku trefí šlak, zajde na psotník, případně jí explodují mozky, resp. to, co z nich zbylo. Co se děje v USA je dechberoucí a bude to mít vskutku výrazný globální dopad. V kokotlině se to projeví, až začne vysychat Sorosův cecík. Do té doby čekejte masivní masírku na všech frontách. Třeba zkrz Trumpa, kterýho kavárníci čert ví proč nesnášej stejně jak Putina. Ano, penězovod. Na tom jsou závislí. Jestli jim na domácí penězovody šlápne Babiš a Tramp zažene Soroše do kouta, příjdou krušné časy. Smečka to ví a vyje. V US jde už teď o to,… Číst vice »