Putin k Washingtonu: Máte kaši namísto mozku

Tato slova adresoval prezident Putin Washingtonu za jeho neochotu podělit se s Ruskem o zpravodajské informace, týkající se Sýrie, a obvinil jej ze zmatkovitého myšlení.

„Mám za to, že někteří z našich partnerů mají prostě kaši namísto mozku,“ řekl Putin, a byla to nejkritičtější výtka, kterou k počínání Washingtonu v syrské krizi zatím vyřkl.

V minulém měsíci zahájila Moskva bombardování Sýrie s tím, že potřebuje zjistit pozice džihádistů islamského státu ještě předtím, než tito překročí hranice Ruska, které má na svém území početnou muslimskou populaci. Ale Washington před tímto požadavkem zabouchl dveře s tím, že Moskva cílí své útoky i na Západem podporované tzv. umírněné rebely a snaží se udržet u moci režim Bašára Asáda.

„Často nyní slyšíme, že naši piloti zasahují nesprávné cíle,“ řekl Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě a dodal, že Rusko tedy požádalo Washington o seznam cílů, ale bylo Washingtonem odmítnuto těmito slovy: „Ne, k tomuhle nejsme připraveni.“

„Takže jsme se zamysleli a obrátili jsme se na Washington s další prosbou: Tak nám tedy aspoň řekněte, kam bychom útočit neměli. A na tohle nám už žádná odpověď nepřišla. Já tomu nerozumím. Jak je pak možno spolupracovat?“ zeptal se Putin. „Myslím si, že někteří naši partneři mají prostě kaši namísto mozku, nemají pojem o tom, co se v Sýrii skutečně děje a čeho tam vlastně oni sami chtějí dosáhnout.“

Putin se zmínil i o rozhodnutí Spojenými státy vedené koalice, že bude syrským rebelům shazovat střelivo na padácích, a dodal k tomu, že by tak mohlo skončit v rukou nesprávných adresátů.

V televizních novinkách o víkendu Putin oznámil, že chce syrský režim podpořit, a že úkolem Moskvy je „stabilizovat úřady a vytvořit podmínky pro hledání politického kompromisu.“ „Nechceme stůj co stůj dosáhnout jednoho určitého druhu vedení v Sýrii,“ řekl pak Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
16. 10. 2015 8:13

Ukazuje se, že mluvit přímo, snažit se o komunikaci a říkat pravdu je v dané situaci velmi účinným info-útokem. Ti, kteří se snaží mlžit, tajit své počiny mají velký problém takové argumenty odrážet, nezbývá jim než se zamotávat do dalších lží. Protivníci Putina tak chtě-nechtě vypadají jako idioti.

zajoch
16. 10. 2015 8:23

http://www.fondsk.ru/news/2015/10/16/na-sammite-es-vnov-povtorili-kritiku-v-adres-rf-po-dejstvijam-v-sirii-36131.html

Rusové na přihlouplou reakci EU a W. odpověděli zvýšením množství vzletů špionážních bezpilotniků. Obstarají si informace vlastní. Navíc mají informace z Iráku a Íránu. Myslela bych si, že americké údaje nepotřebují, že jim žádost o ně slouží spíše jako prostředek k upozornění na hegemonovu omezenost.

abx
abx
16. 10. 2015 8:33

velmi jednoduchym sposobom ich nachytali na hruskach…

Admirál
Admirál
16. 10. 2015 8:56

Sio napsal Ukazuje se, že mluvit přímo, snažit se o komunikaci a říkat pravdu je v dané situaci velmi účinným info-útokem. Ti, kteří se snaží mlžit, tajit své počiny mají velký problém takové argumenty odrážet, nezbývá jim než se zamotávat do dalších lží. Protivníci Putina tak chtě-nechtě vypadají jako idioti. Jako idioti vypadají. Tak to končí, když se odmaskují pokrytci. Včera jsem nechtěně zhlédl kus zpráv ČT – týkalo se bruselského sjezdu Hlav. Měl jsem být opatrnější, přece jen mi doktor asi nepíše dost silné prášky na tlak. To, co z nich padalo, to snad ani není pravda, ti žijí… Číst vice »

cnemo
16. 10. 2015 11:19

SSA jednají logicky: Sdělit cíle sdělit nemohou, protože by upevnily Asada. A sdělit, koho nebombardovat také ne, to by se totiž zjistilo, koho vlastně podporují:) Někdy Vás život donutí, vypadat jako blb:)

koloděj
koloděj
16. 10. 2015 12:36

fajt napsal

http://www.rbc.ru/news/5620d2ef9a79477e79b083c5

tam jsou i jiné zajímavé perly :
15:20 Экс-глава СБУ рассказал о доказательствах «российского следа» на Майдане

nestudoval jsem kdo to vlastní, ale to bude něco na způsob Blesku, ne ?

fajt
fajt
16. 10. 2015 13:33

koloděj napsal
tam jsou i jiné zajímavé perly :15:20 Экс-глава СБУ рассказал о доказательствах «российского следа» на Майдане

nestudoval jsem kdo to vlastní, ale to bude něco na způsob Blesku, ne ?

asi, někdo z páté kolony. ..)

orinoko
orinoko
16. 10. 2015 16:33

Putin je porad jeste moc velky diplomat. Ty obludy maji v lebecni dutine strevni vyvod. A ten jejich otresny sdelovaci prostor, tzv. digitalni klinove pismo a jazykovy komunikacni operacni system … to je neco otresneho. Porad dokola zapadni impotentni dobytek vzyva slovo SILNY … strong apod. … Rusku jsme vyslali silny signal … nas silny signal je vniman v celem svete … karty jsme na stul vylozili v silnem durazu … mame vse silne pod kontrolou … atd., atp. Bohuzel … nebo bohudik ? … to cele pripomina situaci, kdy naprosty svetovy buran sdeluje: Mame to SenILNE uplne mimo misu.… Číst vice »

Alena
Alena
16. 10. 2015 17:04

orinoko napsal Putin je porad jeste moc velky diplomat. Ty obludy maji v lebecni dutine strevni vyvod. A ten jejich otresny sdelovaci prostor, tzv. digitalni klinove pismoa jazykovy komunikacni operacni system … to je neco otresneho. Porad dokola zapadni impotentni dobytek vzyva slovo SILNY … strong apod. … Rusku jsme vyslali silny signal … nas silny signal je vniman v celem svete … karty jsme na stul vylozili v silnem durazu … mame vse silne pod kontrolou … atd., atp. Bohuzel … nebo bohudik ? … to cele pripomina situaci, kdy naprosty svetovy buran sdeluje: Mame to SenILNE uplne mimo… Číst vice »

Alena
Alena
16. 10. 2015 18:03
zajoch
18. 10. 2015 9:04

Patřilo by to spíš pod článek QQ o čínském systému satelitní navigace, ale to by už zapadlo. Proto to dávám sem.
British Petroleum uzavírá spojenectví s čínskou CNPC. Dohodu podepíše čínský prezident při své návštěvě Londýna. Budou těžit ropu v Iráku, kde se nachází druhé největší těžební pole na světě. Budou budovat další společné podniky ve světě. Zároveň bude Čína odbírat od BP zkapalněný zemní plyn.
http://www.fondsk.ru/news/2015/10/18/bp-i-cnpc-sozdadut-strategicheskij-aljans-36168.html

fajt
fajt
18. 10. 2015 19:45

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2676730# – tohle je taky dnešní Rusko. ..

fajt
fajt
18. 10. 2015 20:14

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201510181112-rs8p.htm – kde je ta široká a laskává ruská duše. ..

koloděj
koloděj
19. 10. 2015 5:45

@fajt : (pro neruštináře jste to mohl trochu okomentovat… článek a video je o mladém muži, vnukovi miliardáře, který natáčel na ulicich „scénky“, kdy za peníze nechával lidi na ulici se svlékat a/nebo pít jeho moč. V posledním videu se převlékna za bezdomovce a obtěžuje lidi prosbou o peníze.) no, tohle není ukázka (ne)široké a (ne)laskavé ruské duše. 1) je mladej, a moc zuboženě nevypadá – spíše jako povaleč a rváč 2) žebrá dost agresivně 3) jsou to jen střihy na situace, kdy se ho ostatní štítili. On sám se v těch situacích chová jako pán situace, zastupuje lidem cestu,… Číst vice »