Putin k Washingtonu: Máte kaši namísto mozku

Tato slova adresoval prezident Putin Washingtonu za jeho neochotu podělit se s Ruskem o zpravodajské informace, týkající se Sýrie, a obvinil jej ze zmatkovitého myšlení.

„Mám za to, že někteří z našich partnerů mají prostě kaši namísto mozku,“ řekl Putin, a byla to nejkritičtější výtka, kterou k počínání Washingtonu v syrské krizi zatím vyřkl.

V minulém měsíci zahájila Moskva bombardování Sýrie s tím, že potřebuje zjistit pozice džihádistů islamského státu ještě předtím, než tito překročí hranice Ruska, které má na svém území početnou muslimskou populaci. Ale Washington před tímto požadavkem zabouchl dveře s tím, že Moskva cílí své útoky i na Západem podporované tzv. umírněné rebely a snaží se udržet u moci režim Bašára Asáda.

„Často nyní slyšíme, že naši piloti zasahují nesprávné cíle,“ řekl Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě a dodal, že Rusko tedy požádalo Washington o seznam cílů, ale bylo Washingtonem odmítnuto těmito slovy: „Ne, k tomuhle nejsme připraveni.“

„Takže jsme se zamysleli a obrátili jsme se na Washington s další prosbou: Tak nám tedy aspoň řekněte, kam bychom útočit neměli. A na tohle nám už žádná odpověď nepřišla. Já tomu nerozumím. Jak je pak možno spolupracovat?“ zeptal se Putin. „Myslím si, že někteří naši partneři mají prostě kaši namísto mozku, nemají pojem o tom, co se v Sýrii skutečně děje a čeho tam vlastně oni sami chtějí dosáhnout.“

Putin se zmínil i o rozhodnutí Spojenými státy vedené koalice, že bude syrským rebelům shazovat střelivo na padácích, a dodal k tomu, že by tak mohlo skončit v rukou nesprávných adresátů.

V televizních novinkách o víkendu Putin oznámil, že chce syrský režim podpořit, a že úkolem Moskvy je „stabilizovat úřady a vytvořit podmínky pro hledání politického kompromisu.“ „Nechceme stůj co stůj dosáhnout jednoho určitého druhu vedení v Sýrii,“ řekl pak Putin na úterním Investičním fóru v Moskvě.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
16. 10. 2015 8:13

Ukazuje se, že mluvit přímo, snažit se o komunikaci a říkat pravdu je v dané situaci velmi účinným info-útokem. Ti, kteří se snaží mlžit, tajit své počiny mají velký problém takové argumenty odrážet, nezbývá jim než se zamotávat do dalších lží. Protivníci Putina tak chtě-nechtě vypadají jako idioti.

zajoch
16. 10. 2015 8:23

http://www.fondsk.ru/news/2015/10/16/na-sammite-es-vnov-povtorili-kritiku-v-adres-rf-po-dejstvijam-v-sirii-36131.html

Rusové na přihlouplou reakci EU a W. odpověděli zvýšením množství vzletů špionážních bezpilotniků. Obstarají si informace vlastní. Navíc mají informace z Iráku a Íránu. Myslela bych si, že americké údaje nepotřebují, že jim žádost o ně slouží spíše jako prostředek k upozornění na hegemonovu omezenost.

abx
abx
16. 10. 2015 8:33

velmi jednoduchym sposobom ich nachytali na hruskach…

Admirál
Admirál
16. 10. 2015 8:56

Sio napsal Ukazuje se, že mluvit přímo, snažit se o komunikaci a říkat pravdu je v dané situaci velmi účinným info-útokem. Ti, kteří se snaží mlžit, tajit své počiny mají velký problém takové argumenty odrážet, nezbývá jim než se zamotávat do dalších lží. Protivníci Putina tak chtě-nechtě vypadají jako idioti. Jako idioti vypadají. Tak to končí, když se odmaskují pokrytci. Včera jsem nechtěně zhlédl kus zpráv ČT – týkalo se bruselského sjezdu Hlav. Měl jsem být opatrnější, přece jen mi doktor asi nepíše dost silné prášky na tlak. To, co z nich padalo, to snad ani není pravda, ti žijí… Číst vice »

cnemo
16. 10. 2015 11:19

SSA jednají logicky: Sdělit cíle sdělit nemohou, protože by upevnily Asada. A sdělit, koho nebombardovat také ne, to by se totiž zjistilo, koho vlastně podporují:) Někdy Vás život donutí, vypadat jako blb:)

koloděj
koloděj
16. 10. 2015 12:36

fajt napsal

http://www.rbc.ru/news/5620d2ef9a79477e79b083c5

tam jsou i jiné zajímavé perly :
15:20 Экс-глава СБУ рассказал о доказательствах «российского следа» на Майдане

nestudoval jsem kdo to vlastní, ale to bude něco na způsob Blesku, ne ?

fajt
fajt
16. 10. 2015 13:33

koloděj napsal
tam jsou i jiné zajímavé perly :15:20 Экс-глава СБУ рассказал о доказательствах «российского следа» на Майдане

nestudoval jsem kdo to vlastní, ale to bude něco na způsob Blesku, ne ?

asi, někdo z páté kolony. ..)

orinoko
orinoko
16. 10. 2015 16:33

Putin je porad jeste moc velky diplomat. Ty obludy maji v lebecni dutine strevni vyvod. A ten jejich otresny sdelovaci prostor, tzv. digitalni klinove pismo a jazykovy komunikacni operacni system … to je neco otresneho. Porad dokola zapadni impotentni dobytek vzyva slovo SILNY … strong apod. … Rusku jsme vyslali silny signal … nas silny signal je vniman v celem svete … karty jsme na stul vylozili v silnem durazu … mame vse silne pod kontrolou … atd., atp. Bohuzel … nebo bohudik ? … to cele pripomina situaci, kdy naprosty svetovy buran sdeluje: Mame to SenILNE uplne mimo misu.… Číst vice »

Alena
Alena
16. 10. 2015 17:04

orinoko napsal Putin je porad jeste moc velky diplomat. Ty obludy maji v lebecni dutine strevni vyvod. A ten jejich otresny sdelovaci prostor, tzv. digitalni klinove pismoa jazykovy komunikacni operacni system … to je neco otresneho. Porad dokola zapadni impotentni dobytek vzyva slovo SILNY … strong apod. … Rusku jsme vyslali silny signal … nas silny signal je vniman v celem svete … karty jsme na stul vylozili v silnem durazu … mame vse silne pod kontrolou … atd., atp. Bohuzel … nebo bohudik ? … to cele pripomina situaci, kdy naprosty svetovy buran sdeluje: Mame to SenILNE uplne mimo… Číst vice »

Alena
Alena
16. 10. 2015 18:03
zajoch
18. 10. 2015 9:04

Patřilo by to spíš pod článek QQ o čínském systému satelitní navigace, ale to by už zapadlo. Proto to dávám sem.
British Petroleum uzavírá spojenectví s čínskou CNPC. Dohodu podepíše čínský prezident při své návštěvě Londýna. Budou těžit ropu v Iráku, kde se nachází druhé největší těžební pole na světě. Budou budovat další společné podniky ve světě. Zároveň bude Čína odbírat od BP zkapalněný zemní plyn.
http://www.fondsk.ru/news/2015/10/18/bp-i-cnpc-sozdadut-strategicheskij-aljans-36168.html

fajt
fajt
18. 10. 2015 19:45

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2676730# – tohle je taky dnešní Rusko. ..

fajt
fajt
18. 10. 2015 20:14

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201510181112-rs8p.htm – kde je ta široká a laskává ruská duše. ..

koloděj
koloděj
19. 10. 2015 5:45

@fajt : (pro neruštináře jste to mohl trochu okomentovat… článek a video je o mladém muži, vnukovi miliardáře, který natáčel na ulicich „scénky“, kdy za peníze nechával lidi na ulici se svlékat a/nebo pít jeho moč. V posledním videu se převlékna za bezdomovce a obtěžuje lidi prosbou o peníze.) no, tohle není ukázka (ne)široké a (ne)laskavé ruské duše. 1) je mladej, a moc zuboženě nevypadá – spíše jako povaleč a rváč 2) žebrá dost agresivně 3) jsou to jen střihy na situace, kdy se ho ostatní štítili. On sám se v těch situacích chová jako pán situace, zastupuje lidem cestu,… Číst vice »