Putin stanovil termín vytvoření nové vakcíny proti koronaviru

V žádné jiné zemi analog není, ale důležitá je nejen kvůli tomu…

Prezident RF Vladimír Putin na setkání se šéfkou Federální medicínsko-biologické agentury (FMBA) Veronikou Skvorcovovou stanovil lhůty, v nichž Rusko obdrží novou vakcínu proti koronaviru. Ta bude fungovat více než 10 let a analogy nikdo ve světě zatím nemá – tvrdí virologové. Na rozdíl od předchozích ruských preparátů nejenže zajistí ochranu obyvatelstva, ale přidá zemi světový statut vítěze nad infekcí.

Během besedy v Kremlu Skvorcovová sdělila prezidentovi, že v Rusku byl zahájen výzkum vakcíny nové generace. Princip fungování preparátu, podle jejího vyjádření, se bude zásadně lišit od existujících vakcín. To může být zvlášť důležité v případě, že koronavirus zmutuje tak, že nynější způsoby boje proti infekci budou neúčinné.

„Vyvíjíme vakcínu, lišící se tím, že nepůsobí na S-bílkovinu, ale na jiné bílkovinné komponenty viru a především nevyvolává rozvoj nehumorální imunity, tedy přes aktivaci protilátek, ale rozvoj buněčné cytotoxické imunity, jejíž předností je dlouhodobost,“ řekla Skvorcová.

Jestliže se protilátková imunita zpravidla drží po měsíce, pak buněčná imunita – roky. V jistých experimentálních pracích je prokázáno zachování této imunity až od 13 do 17 let.

Ruští vědci získali „první recepturu tohoto preparátu“, a nezbytnost vývoje vakcíny nové generace byla potvrzena WHO, dodala Skvorcovová.

„Dobrá. Takže, pokud vše bude probíhat normálně, je to druhá polovina roku, ano?“ zeptal se Putin, a měl na mysli zahájení klinických výzkumů. Šéfka FMBA vyslovila dokonce přesnější termín, tedy červenec, a dodala, že zkoušky potrvají několik měsíců.

Koncem besedy Putin přece jen uklidnil, že i existující ruské vakcíny proti koronaviru jsou nadále užitečné. „Jak mě informovali, naše současné vakcíny efektivně fungují proti kmenům, které dnes straší všechny v Evropě, a nejen v Evropě,“ poznamenal prezident. Podle slov Skvorcovové zjistili zdravotníci u Rusů už 3,5 tisíc mutací viru, ale „Sputnik-V“ a „EpiVacCorona“ jsou proti nim zatím efektivní.

Známý ruský virolog anonymně (od 28.února mají ruští zdravotníci zákaz veřejně komentovat pandemii) v rozhovoru pro Ura.ru*) sdělil, že „výzkumem vakcín nové generace se dnes zabývají všechny vedoucí země a farmaceutické společnosti. Státy dnes v podstatě bojují o právo nazvat se vítězem nad infekcí, a Rusko se do těchto závodů zapojilo“.

„Hlavní otázkou teď je, kdo na světové scéně vyvine jako první vakcínu, která umožní koronavirus úplně porazit.“

„Množství protilátek vyvolaných pomocí nynějších očkování se postupně snižuje. Proto bude úplné vítězství nad infekcí možné jen při dlouhodobé imunitě – virus se prostě nemůže množit a mutovat. V tomto smyslu vakcína, schopná zajistit imunitu na 10 a více let zajistí plný úspěch v boji s infekcí, umožní zvítězit nad nemocí,“ vysvětlil tento zdroj a poznamenal, že své výzkumy všechny země drží v tajnosti.

Bývalý hlavní epidemiolog Moskvy Nikolaj Malyšev souhlasil s tím, že nová vakcína může být užitečná v případě výskytu mutace koronaviru, s níž si stávající vakcíny neporadí. To je zvlášť důležité v podmínkách nízké úrovně vakcinace obyvatelstva (v Rusku je proočkováno kolem 2,2 % obyvatelstva). „Čím víc lidí onemocní, tím více mutací, a kvůli tomu, že virus mutuje, se objevují nové kmeny. Proto je nutné hledět do budoucna,“ vysvětlil expert.

Politolog a sociolog Alexej Roščin řekl, že v případě úspěšné účasti v nových „vakcinačních závodech“  splní vedení země i své úkoly ve věci snížení napětí ve společnosti. Roščin vysvětlil, že jednou z hlavních výhrad Rusů ke státní moci je, že tato nevytváří nic nového, a všechny dosavadní průlomy jsou spojeny se Sovětským Svazem. „Takový vývoj bude odpovědí všem skeptikům, kteří říkali, že Rusko degraduje a že vlastní vědu nemáme. Je to prestižní a je to jakýmsi pokračováním tradic SSSR. Tam byly příznakem vzestupu rakety, u nás jsou to vakcíny,“ uzavřel Roščin.

*) Ura.ru – informační agentura se sídlem v Jekatěrinburgu, největší internetové masmédium Uralského regionu а Permského kraje. Pro názornost jde o území rovné úhrnné rozloze Německa a Francie, včetně jejích zámořských kolonií.

Zdroj: Ura.ru

Překlad: st.hroch 20210303

5 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 3. 2021 10:31

My máme jiné starosti. Vláda stojí před vážnějším neřešitelným problémem: jak od nás dostat daně, které nemůžeme platit, aby je mohla utratit za to, co nepotřebujeme.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 3. 2021 14:26

Čína stanovila pro cizince povinné anální testy na COVID-19. Anální výtěry na koronaviry se v Číně staly povinnými pro ty, kteří přicházejí z jiných zemí. Řada států se postavila proti takovému postupu a označila jej za ponižující.
Zejména japonská vláda vyjádřila znepokojení nad novými pravidly. Hlavní japonská sekretářka vlády Katsunobu Kato uvedla, že požádá Peking o změnu testovacího režimu poté, co někteří japonští cestovatelé oznámili kvůli postupu „psychologickou traumu“, uvedl The Times.
Čína jede :-))))

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
4. 3. 2021 15:00

To mě velmi zaujalo. Doba vyžaduje kreativitu. Obzvlášť po japonských zvěrstvech v Číně dříve to považuji za velmi příhodné. Japonsko je jen okupovaným hulibrkem po druhé světové stejně jako západní Německo. Suverenita zero. Takže Čína dává najevo, jak na tom bude Bidet, až pojede do Říše středu žebrat o nějaké doláče za papíry. které jsou tak jako tak určeny ke corona testu. Rusko jede: Konec covidu – jaro 2021. Nevím, čím to je , ale zastavují mě obludé /totožnost přes plynovou masku/ a svěřují se , že by se hned nechali opíchat. Ale jedině Sputnikem. A to mají někteří z… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 15:20

Tak-tak, japonská suverenita – Mitsubishi ZERO.
Pokud „se ti někdo svěří, že by se hned nechal opíchat“ … já ti nevím, jen si dej bacha na případnou Conchittu Wurstů, šíleně se rozmnožili a pak je pozdě …
Covid macht frei! :-)

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
4. 3. 2021 19:14

COVID MACHT FREI! Tak tohle si dám na zeď v kanceláři mezi výroky Putina, Svobody, Čapka.

orinoko
orinoko
4. 3. 2021 15:41

Tak jsem dnes postoupil další anabázi přesokresního formátu. Abych zbytečně neprudil policajty, rozhodl jsem se pro okresní řešení. Jsme v hentem eurosojuzu, chtěl jsem si jen vyzvednout svoje eura v bance, kterou mezitím pozřela jiná. Musíme je objednat! , bylo mi sděleno. Vejral jsem jak vůl, kam až kobliha režim dotáhl svůj krizový management. Ale kdybyste přejel na naší pobočku ve vedlejším okresu, tam vám je vydají ještě dneska, pokud NATO spěcháte. Tak jsem jel. Na předělu mezi neoznačenými okresy stáli na obou stranách, byť jeden okres zjevně ve snaze nezdržovat provoz, tak tam měl připraveny i army odstřelovače. S… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 17:51

Navštívil jsem i toto:
S plechovkou od piva jsem tam působil exoticky. Nikde nikdo, jen nějaké obludárium na konci.

OM na web.jpg
fajt
fajt
4. 3. 2021 18:04

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz-v-metru-surove-zbil-seniora-ktery-mu-pripomnel-rousku-40352795 – hrdina dne – není nad to, když se s nařízeným mocných reálně konfrontují dva poplantaní chudáci – příště se senior vyhne provokačce, i kdyby se mu zdála sebevíce společensky patřičná a přijatelná – juvelínovi přeju totální nasazení v jistém ústavu, kde svou zadnicí určitě potěší veterány v boji se systémem za každého režimu. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 3. 2021 18:12

Ty ještě žiješ? Říkali mi, že jsi natáhnul brkana na covida. Prý to fungovalo jako prak. Mířil jsi na přivýdělek a trefil jsi stejného blba coronu.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 18:45

a tak se dělají drby – coronu neřeš, ta si už jede vlastní parádní vlnu, no a kdo má trochu filipa s fištronem a je zaradný, ten si može píchnout новую вакцину i před carským termínem. ..)

PS : do práglu mi to netáhne, je to přes moc protektorátních bezirke, všude číhá von hamaczek freikorps a jenom verbietet, si to pepici musí auffressen sami. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 3. 2021 19:08

Tebe by tam nechtěli ani kdybys šermoval šrajtoflí zvíci kufru. Jak jsme tu na Pražáky nasazovali včetně mě, tak dneska ti otevření žijí především díky podpoře venkova. Běží o naprosto bizarní úkazy. Když dojedu, tak jsou samozřejmě také zvědaví, co tam s tím note búúúúúúkem furt kutím. Koukají na OM, to neznáme, na ostrov Jééé , to taky neznáme, jen Nová republika jim něco říká. Ty jsi tam odsud? A chodíš se dívat na krematorium? Někdo pravil – neblbni, ale já nebyl k utišení. Bylo to dechberoucí. Málem na covida. Naposledy, kdy bylo za mě opravdu málo lidí, tam nějaká… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 19:43

tlačíš to pate přes devate, nemáš nějakou krizi senior věku, neskřípnul sis notebučkem vajca ?? v práglu jsem kdysi vegetil a musím říci, že větší jelita jsem od té doby nevidět, většina z nich měla lachtaní nemoc, každý chtěl být vexlákem a viděl se v nějaké pípšou knajpě pro dojče ovary jak tam saje žabinec, sice havlovo ramena, ale když se na ně huklo, tak odevzdali i svou babu s hadrama, však henten městec von kadla nejvíce dojí náplavy. .. nevím jak ti to více napsat, že su hlavně chachar ( a podle zákona o čistotě české rasy dle tunel dědka su na tom… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 3. 2021 20:00

V Práglu jsem kdysi vegetil – co k tomu dodat? Autobiografický popis následuje, jen poněkud opomíjí množinu chuchvalečných nickitů, pod nimiž se tu zjevuješ , Tož, co přidat?
Já v Práglu také vegetil, ale teď musím dělat velký výběr mezi opravdovými mejdany, kdy jsou vidět i mnohé necudné věci, ale například i moje fota s režisérem Drhou.
Co jsme dělali například s Vlastou Ž. někde kdesi raději vynechám.
Nikdy bych tvůj chůj poliš veget nevyměnil za náš čížkovský.
Už jsi našel svého bájného covida?

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 20:16

doufám, že v nějakém worku nejsi tabulkově za (psycho)analytika a nenechají tě ani kupecky rachovat jejich profit – tvůj chmelový pohled za životní jistoty v coronové pasti nechám ležet na pražských mejdanových bahnech, tam patři nejlíp. ..)

a kdybys přeci jenom měl potřebu se dát do kupy, tak víš, kde máš dorazit – tady se nemarkýruje, tady se fest jebe, blaníku. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
4. 3. 2021 20:22

Pravil nickita mnohoobročník. Pozdravuje tě covid amrdol. Prý se potřebuje něčeho chytit.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
4. 3. 2021 20:37

koukám, že máš hlavu zase tam, kde já podrážku – asi jde u tebe o přirozený vývoj a covidový proces. ..)

takže znova ( a naposled, nechci Stanovi demontovat diskuzi vibrujícím blaníkem), doraž a neplácej si jenom nalitou ledvinu. ..)

PPK
PPK
4. 3. 2021 19:12

Když se člověk zamyslí přímo hlavou, uvědomí si stupeň vědy a existujících technologií roku 2021, tak musí dojít k logickému závěru, že při současné úrovni mediciny by jakákoliv nákaza nemohla vzniknout ve větším měřítku než jedné části nějaké vesnice či jednoho pracovního kolektivu. Mělo by to však podmínku: Aby to nebyla politicky žádoucí „pandemie“. Tip na opatření? 1/ Zákaz přeshraničního a leteckého provozu na 14 dnů, 2/ Povinné testy šťouráním v řitích cizinců na hranicích. Zkrátka, čínský režim.

orinoko
orinoko
4. 3. 2021 21:17

Ad el fajt Reply to  orinoko  4. 3. 2021 20:37 koukám, že máš hlavu zase tam, kde já podrážku – asi jde u tebe o přirozený… alkohol. Tady už mě několik expertů obvinilo ze závislostí. Například marjána. Raději nebudu jmenovat. – Podle sebe soudím tebe. Fajtuje to naprosto bezpečně, což .. TOŽ? Kolik máš vlastně střízlivých nickitů? No konečně z tEBE vyjeblo něco jiného, než nadutá polše blbost o blahodárnosti covida královského. Jak to tam vlastně máš? Tam u vás? Můžou ženské na kyretáž? A hodně připomínáš vittu dementa, známého i odsud. Nějakou dobu jste tu statovali v nekonečných pitomostech… Číst vice »

Aleš
Aleš
4. 3. 2021 21:27

http://www.novarepublika.cz/2021/03/blatny-je-prd-platny.html S hamáčkem si mohou dělat do nekonečna iq testy pomocí těch testů na covid, Petříček jim to může soudcovat, rychetský vyhodnocovat a schillerová jim to financovat. Volný dostane doživotí, když na to decentně bez náhubku upozorní při interpelacích. Bojkovi nasadí obojek. Foldyna si s Ondráčkem dají boxerskou vložku o titul největšího vlastence. Peková bude cenzurovaná na věčné časy a nikdy jinak. Prymula dostane nejvyšší vyznamenání a mi ostatní miliardu záporných sociálních kreditů za názor na západní vakcíny. A v místní večerce ve frontě na chleba, rohlíky, respirátory a desinfekci, i covid 21, s trochou štěstí i 22. Jen rýmovník… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 3. 2021 22:07

Až sem jsme došli: “  A rozhádáte se kvůli blbině jako covid, jako by bylo to zásadní v životě čím to léčit, jestli očkovat, nebo neočkovat, jestli je zločin nosit roušky, nebo je nenosit. Nějak se v tom ztrácím. “ Raději vynechám, kdo to napsal , a proč. Takto vypadá dneska dříve běžně použitelný mozek. Proč existuje OM? Zvědavec apod. Když se tam lidi jen hádají? Zlatá diktatura proletariátu. Tohle je velmi přelomová doba. Divím se, kde jsou soudruzi jako zmetek Minář a svazák tROLL? Teď by Milion kunďab mělo útočit na hradbu režimu. A kde nic , tu nic.… Číst vice »

fajt
fajt
5. 3. 2021 6:31

https://zpravy.aktualne.cz/finance/kriminalita-zamestnancu-roste-podvodnikem-je-casto-okouzluji/r~2b506dd07a6611eba4560cc47ab5f122/ – tak korporátní majetek nelze ani nazvat morálním, mravným, tedy ke chránění obecnými předpisy – tak mi to kdysi bylo řečeno a tak to v protektorátu stojí od C/K mocnářství – ale když nějaké společnosti ročně nechybí miliony eur ročně a ještě z toho kouzelník dokáže udělat maskovací žurek, že za to dostane i firemní plaketu, pak je něco shnilého v korporátní říší ( pak je takový křeček u našinců vždycky za hrdinu). ..)