Raději páchat zločiny a lhát s mocnými, než mít pravdu a trpět s bezmocnými

Pavel Letko

Kuňkání tzv. komunistů a lavírování SPD na tom nic nemůže změnit. Prý podpoří vznikající vládu, protože o rozšíření vojenských akcí už bylo rozhodnuto!


Poslanci dolní komory parlamentu schválili rozšíření vojenské expanze naší armády. Říká se tomu mise, ale je to jen hra slov, jde o cílenou provokaci, která nás má připravit na eventuální válku. Tu sice nikdo nechce, ale kdyby náhodou… Zachraňujeme tím prý naše spojence. Ve skutečnosti pomáháme stavět národ proti národu, člověka proti člověku. Ale tím prý plníme naše spojenecké závazky.

Odhlédněme od toho, že za legitimní označujeme přípravu k úmyslným vraždám, kterými válka oplývá.
Ale v žádném závazku se nepsalo, že se budeme vojensky angažovat v Africe či na ruských hranicích. A pokud vím, tak se Spojené státy zavázaly, že po rozpuštění Varšavské smlouvy se NATO nebude rozšiřovat k ruským hranicím. A ejhle, tak nějak se rozšířilo, ale jistěže za to mohou ti Rusové. Vzácná jednota našeho parlamentu i vlády dohromady s prezidentem ukazuje jen bídu naší politiky. Mnoho hašteření pro nic, ale v jedné zásadní otázce je naše politická reprezentace podivuhodně jednotná. Raději lhát a páchat zločiny s mocnými, než mít pravdu a trpět s bezmocnými. Kuňkání tzv. komunistů a lavírování SPD na tom nic nemůže změnit. Prý podpoří vznikající vládu, protože o rozšíření vojenských akcí už bylo rozhodnuto!

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. S takovou „neprůstřelnou“ argumentací předsedy pseudokomunistů Filipa by se dala zdůvodnit účast na jakémkoliv zločinu, od holokaustu po jakoukoliv válku. O válce již bylo rozhodnuto, proto, ač jsme proti válce, válečné úsilí rozhodně podpoříme, praví „komunisté“. Jsme rozhodně proti bombardování, ale když už o něm bylo rozhodnuto, naše velení se na naše bombometčíky může plně spolehnout. Císaři pánu, pardon demokracii, budeme sloužit do roztrhání těla.Těch druhých, samozřejmě. Budeme s tím sice mít menší problém, ale za ty životy a za naše dobré bydlo to stojí. My budeme kuňkat, jen tak můžeme sedět na prameni, totiž v parlamentu.

Kdo je proti válce a rozdmýchávání nenávisti mezi národy jaksi principiálně, je přece stalinista a chce nás připravit o banány a toaletní papír. Proto posilujeme naší armádu, tedy nákupy papundeklových nástrojů na zabíjení a míníme v tomto úsilí hodně přidat, nejméně na dvojnásobek, protože rádi spojencům ze Spojených států připlatíme. Co na tom, že nás takto naši spojenci stojí více než naši virtuální nepřátelé, které není vidět ani slyšet. Biliony korun jsme od tzv. revoluce vynaložili na výpalné za pseudo-ochranu – před našimi ochránci. V naší hrdinné armádě jsme utopili stovky kilometrů dálnic a luxusních nemocnic. A to se vyplatí. Nebo snad čekáme invazi Slováků? Proti komu vlastně cílíme naši armádu? Proti Rusku? Tak to nás ochraňuj pánbůh, brzy se s ním na soudu shledáme. Tam nám ovšem bude naše armáda houby platná.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
Vlad
7. 6. 2018 11:53

Souhlasím s autorem. Správně vyhodnotil dnešní KSČM jako „pseudokomunisty“, sice mi to trhá srdce, ale je to bohužel tak. Nedávný sjezd KSČM opět zvolil staré vedení (lépe řečeno hrobaře KS). Vyštvali z předsednictva rozumného a neprodejného p. Skálu, ba i mladé komunisty zavrhli! Nyní pod vedením „soudruha!“ Filipa, za prebendy (a místa ve správních radách), ničí vše za co bojovaly a umíraly generace jeho předchůdců. Ti, kteří byli popraveni nebo padli v 2 sv.v. se musí obracet v hrobě, když vidí jak dnešní pseudokomunisté napomáhají k další válce. Je to smutné.

Gatta
Gatta
7. 6. 2018 12:15

Re Vlad
Docházím k poznání, že pokud se vytvoří nějaké „centrum moci“, a je jedno, jestli je to centrum moci velké říše (třeba Byzanc) , nebo jedné naší politické strany (třeba KSČM) – tak toto centrum upadajícího systému, pokud se samo nerozpadne vnitřně, tak se vždy bude snažit se za jakoukoliv !!! cenu udržet. Tedy pro svoji záchranu obětuje naprosto cokoliv …

Vlad
Vlad
8. 6. 2018 3:50

Re Gatta A co ti (komunisté i nekomunisté), kteří pro tzv. „lepší zítřky“ položili i své životy? Třeba i za „jen“ takovou „maličkost“ jako je osmihodinová pracovní doba. Omluvíme vše tím, že naši noví mocní a s nimi ruku v ruce jdou i „pseudokomunisté“? Nemám nebo neumím dát podněty jak vzpamatovat ty naše „pseudosoudruhy“. Věřil jsem, že delegáti sjezdu KSČM zvolí do čela progresivního s. Skálu. Vím, že mu vyčítají, že je „starý stalinista“. Ale stačí si přečíst pár jeho článků nebo vystoupení – nebojí se jít mezi „lid“. Souzní i s bývalými chartisty (kteří jsou už opět disidenty) a… Číst vice »

Vlad
Vlad
8. 6. 2018 5:49

Jednoduché srovnání: 1. Kateřina Konečná (za KSČM v EU), pozvaná do DVTV k „objektivní“ Drtinové. Na všechny otázky moderátorky Drtinové odpovídá více méně mlhavě. Když už je dotlačena k jednoznačné odpovědi např. o misích NATO, odpoví – no my si to ve vedení KSČM tak nějak proberem a uvidíme…no snad budem proti, možná pro. Nedokáže ani argumentovat, když ji p. Drtinová asi 3x tlačí k tomu, že je RF agresor, který sestřeluje civilní letadla. Stačil by jediný argument: Ukrajinské vedení je zcela odpovědné za neodklonění letu MH17 z válečné oblasti a to podle mezinárodních pravidel a závazků. Finito! Tato „komunistka“… Číst vice »

Gatta
Gatta
8. 6. 2018 6:20

Re Vlad:

Souhlas – dnes si lidé vůbec neuvědomují, co úsilí, odříkání, krve a životů stály ty společenské výdobytky o které jsme už zase zčásti přišli a jichž se nadále tak lehce vzdávají. A jejich nové získání bude zase stát nové úsilí, odříkání, krev a životy …

Ta krásná mírová, kulturní a sociální civilizační vrstva, ta je tak křehká.
A lidé si myslí, že je to už navždy jakási nároková samozřejmost je které se jenom bere …

Dnes KSČM hraje roli sociální demokrace a ČSSD hraje roli hadru na podlahu.

S nadhledem P. Dobeš – menší opáčko historie …
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dobes-pavel/leporelo-228524

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 6. 2018 6:36

Titulek popisuje více méně děsivou skutečnost dnešního reálného kapitalismu v „ČR“ – resp. pseudokolonii v jakou se proměnila… Především díky „aktivitě“ ovčanů a jejich „ochotě“ bránit statečné lidi. Skoro všechny lidi si koupili sluhové mocných, a i „kauza Babiš“ a náhled na Okamuru jako „extrémistu“ svědčí o tom, že „tichý majdan“ v ČR i dalších „vzpurných“ (či potenciálně vzpurných) zemích Středovýchodní Evropy dávno aktivně probíhá. Vždy jsem byl odhodlán žít raději chudě a ve vynucené osamělosti- ale zůstat vnitřně svobodný. Co si nakonec lidé V TVÁŘI TVÁŘ existencionálnímu vraždícímu strachu v „svobodné ČR“ vyberou – to již záleží na nich.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 6. 2018 7:03

KAŽDÝ/Á to KAŽDÝ nový den může změnit. Ale ono „Odvaha je jít dál i když se bojíš“, skutečná ochota si vybrat občas i to nepohodlí či určité strádání – to je to co k tomu patří. Je snadné nadávat „od nás“ na mnohé ve světě a vymlouvat se „že nic nemá cenu, nic nezměníš“ atd., zase jde jen o „zrádce“… NESMYSL. I „malí lidé“ můžeme měnit VELKÉ VĚCI- dnes i pro skutečnou BUDOUCNOST. Je důležité si uvědomit, že ve skutečné CIVILIZAČNÍ – skutečně SPOLEČENSKÉ rovině bytí NEEXISTUJE zcela a úplně, výhradně „jen to NAŠE“ – zato nepochybně existuje TO SPOLEČNÉ.… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
8. 6. 2018 17:47

Byl-li již vzpomenut Pavel Dobeš, proč neupozornit na ,,retroaktualitu“ textů Osvobozeného divadla? V rádiu sice není Osvobozené moc slyšet a jen jednoho filmaře napadlo natočit celé představení v divadle (samozřejmě, byl z USA), ale texty a provedení není problém na internetu najít. O hudební úrovni svědčí, že Jaroslav Ježek byl zámožný člověk. Peníze nepřicházely za prodané gramodesky , lidé moc gramofonů neměli – peníze byly za tištěné notové materiály a provozování skladeb na veřejnosti. Dnešní generace má víc důmyslu nestraší ve věži, straší v průmyslu Dnes k dobrému tónu náleží místo strašit ve starým hradě radši strašit ve správní radě… Číst vice »