Rady starého pasáka mladému neoliberálnímu trdlu

kravy.jpg

V současné společenské hysterii a mediálního blitzkriegu na nezávislé weby je dobré připomenout zkušenosti naší starší generace, již zkušených ovčanů. Náš web zatím nevypnuli.


1. Odděl krávy od ovcí, protože krávu potřebuješ více než ovčí socku. Obě stáda postav proti sobě, ať se nenávidí kvůli přidělovanému žrádlu a pastvě. Pak dej mezi ně plot a budeš mít snadnou práci, protože tě bude stále potřebovat ten i onen dobytek.

2. Hysterie stáda není dobrá věc, ztratí hlavu a tím pud sebezáchovy. Vládnout je třeba skrze hlídací psy, tedy vzdálenou rukou přísného a neviditelného pastýře. Vůdce stáda si pečlivě vyber sám, ale chovná telata musí mít pocit, že to dělají sama ze sebe.

3. Pes musí být nakrmen vždy, dojná kráva dostane čerstvé seno jen někdy a pitomé ovce ať se starají o obživu samy.

4. Zabíjej jen ty kusy, které se nechodí pro chov; zbytek chovu udržuj v iluzi, že jsou nesmrtelní a že už se nemohou mít lépe.

5. Ovce stříhej a krávy doj s rozumem. Nesmí prochladnout, být nemocné a nesmí mít celkový pocit, že mimo ohradu by se měly lépe než uvnitř. Když ubereš sena, tak zvířata vždy pohlaď a měj pro ně vlídné slovo. Doba je zlá a všichni musíme přinášet nepříjemné, ale nutné oběti.

6. Za prodané maso a mléko kup nejprve elektrický ohradník, až pak všechny ostatní zbytečnosti.

7. Nezapomeň, že jsi pasák, a ne majitel stáda. Dělej užitečného blbce a honimíra vrchnosti s rozumem a jen do nejmenší potřebné míry. Podívej se na ty blbce před tebou, kteří dělali pravý opak a teď chodí o žebrácké holi.

8. Plať nájem včas a služ tak, aby na tebe vrchnost nemusela vůbec myslet. Prostě se staň neviditelným zdrojem příjmu majitelů pozemků. Sebevražedné nápady a reformy vrchnosti oddaluj, jak to jen jde. Vysvětluj, že je to sice výborná věc, ale že ničí vlastní statek a celý chov k tomu.

9. Nekopej zbytečně do psů, mohli by zneklidnět a začít přemýšlet. Bordel dělej mimo pastvu v obecním lese. Tam také vybíjej nahromaděný vztek na hnusné poměry.

10. Když přijde majitel vybírat koloniální daně, dej si staré boty, žmoulej v rukou ušmudlanou čepici a dělej blbce, jak to děláš celý život. Konec konců, i pán ví, že doba je zlá a stádo nesmí úplně chcípnout. Kdo by nás pak oba živil?


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 2. 2022 20:15

V Česku se za podporu Ruska v situaci s Ukrajinou rozhodli dát tři roky vězení

https://vz.ru/news/2022/2/26/1145853.html

Vyjadřování podpory postupu Ruska na Ukrajině na demonstracích nebo na sociálních sítích v současné situaci v České republice lze vyložit jako trestný čin, za který hrozí až tři roky vězení, uvedla místní média s odvoláním na nejvyššího státního zástupce, generálního prokurátora republiky, Igora Stříže.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
26. 2. 2022 20:22

Pendrekový zákon. Nicméně se asi budeme trochu lišit v hodnocení. Jde i o apel: Neblbnete, ONI to chtějí. A my nemáme skoro žádný manévrovací prostor.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
26. 2. 2022 20:39

Tohle už není běžné švejkování. Teče jim do bot, cítí svůj osud a jsou všehoschopní.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
26. 2. 2022 20:41

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/igor-striz-rusky-utok-nejvyssi-statni-zastupce-rusko-ukrajina-schvalovani_2202260944_jgr

Pokud by někdo veřejně, tedy například na demonstracích, ale i na internetu vyjadřoval souhlas s útokem Ruska na Ukrajinu, podporoval jej nebo vyjadřoval podporu čelným představitelům Ruska, mohl by se za určitých podmínek dopustit trestného činu schvalování trestného činu, popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy.
Za taková provinění hrozí podle zákona trest vězení v prvním případě až na rok, v druhém případě na šest měsíců až tři roky.

Last edited 4 měsíců před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
27. 2. 2022 8:49

RUSKO VÁLKY NEZAČÍNÁ.
RUSKO VÁLKY UKONČUJE.

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
26. 2. 2022 20:58

Co takhle hranice na náměstí, nebudou ?

peter.
26. 2. 2022 22:03

Zvyšuje sa dopyt po informátoroch a konfidentoch.Nepochybujem,že sa ich nájde dosť a dosť! A nemusí sa a priori jednať o ľudí postihnutých kreténizmom ! Stačí nazrieť k Tribunovi alebo do Blistov.

https://www.youtube.com/watch?v=6dbSVYOM_sw

Last edited 4 měsíců před by peter.