Řecké referendum: Svoboda nebo otroctví?

Knihy historiků nás poučily, že demokracie vznikla v Řecku. Samozřejmě, historikové se mohli i mýlit, ale takovýto názor dnes mezi lidmi na Západě převládá.

To, čeho jsme svědky dnes, na startu července 2015, je poznání, že z celého západního světa je to už jen jediná řecká vláda, která bere demokracii ještě na milost. K překvapení a téměř až úleku všech evropských zemí se totiž rozhodla uspořádat referendum, ve kterém o své budoucnosti a osudu rozhodnou sami obyvatelé Řecka. A za to, že se takto přihlásila k principu demokracie, je dnes západním světem pomlouvána a skandalizována.

Tolik tedy k současné západní demokracii.

Největším a nejúspěšnějším švindlem historie je ten, jenž přesvědčuje svět, že jste ničím, nejste-li částí Západu, čili částí nepostradatelných a výjimečných národů. A jestliže nejste částí Západu, jste nikdo, neexistujete, jste nula.

Je docela možné, že tato převládající propaganda v nedělní řecké volbě uspěje, v kterémžto případě se zastrašený řecký lid postaví proti jediné vládě, jež namísto toho, aby přijala výprodej Řecka řeckým nepřátelům, bojuje za prospěch a lepší životní podmínky svých občanů.

Jestliže Řekové budou volit ve prospěch svých utlačovatelů a proti své vlastní vládě, přestane demokracie v EU existovat.

Před 2500 lety zachránili Řekové Evropu před vpádem Peršanů. Nedělní řecká volba nám prozradí,
zda Řekové ochrání svoji svobodu znovu, či zda definitivně upadnou do područí washingtonského impéria.

O osudu všech Evropanů i o osudu samotných Američanů rozhodne tato neděle.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lubajs
lubajs
4. 7. 2015 10:13

Já se obávám, že Řecké referendum bude zfalšováno jako před časem to Skotské.

bbb
bbb
4. 7. 2015 10:16

Něco k USA: http://www.blisty.cz/art/56511.html
„Ve škole, kam chodí na angličtinu, Kohoutovi lichotí učitelka: „Ty bys mohl psaním vydělat velké peníze.“ Cože? děsí se Kohout. Tatínek mi vždycky říkal, že umění se nemůže dělat pro prachy.“

fajt
fajt
4. 7. 2015 10:45

na příkladu Řecka je jasně vidět, jak je globalismus v packách elitních kapitalistů velmi nebezpečná věc – banky v Řecky nařídila zavřít EU, aby dosáhla tlaku na voliče, kteří by měli hlasovat proti své vládě. Varufakis měl tento teroristický čin EU důrazně odmítnout a mezinárodní banky ( klidně i pod pohrůžkou znárodnění ) donutit, aby byly pro občany Řecka otevřené. ..

Slobo
Slobo
4. 7. 2015 11:58

čeká na schválení, U Janiky
::
Guardian
Η Μέρκελ με στρατιωτικά δείχνει στην Ελλάδα την… πόρτα της εξόδου
01 Ιουλίου / Jul / 2015

http://www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=Ly8xMC4yMDEuMTAuMjMwL3Byd2ViZGF0YS9maWxlcy8xLzIwMTUvMDcvMDEvbWVya2VsX2d1YXJkaWFuLmpwZWc%3D&t=0&w=820&h=457&a=Center

LF
LF
4. 7. 2015 15:39

fajt napsal na příkladu Řecka je jasně vidět, jak je globalismus v packách elitních kapitalistů velmi nebezpečná věc – banky v Řecky nařídila zavřít EU, aby dosáhla tlaku na voliče, kteří by měli hlasovat proti své vládě. Varufakis měl tento teroristický čin EU důrazně odmítnout a mezinárodní banky ( klidně i pod pohrůžkou znárodnění ) donutit, aby byly pro občany Řecka otevřené. .. Kdyby to Varufakis udělal, ECB by stáhla veškeré své záruky a peníze, ostatní věřitelé by udělali totéž. Řecko by muselo rychle přejít na vlastní měnu, rázem by devalvovalo cca na 50% současné úrovně a věci z dovozu… Číst vice »

peter.
4. 7. 2015 15:50

LF napsal
Stejně by to ale bylo nejlepší řešení.

Buď sa pacient rozhodne podrobiť sa operácii s nejakou šancou na uzdravenie sa,alebo sa rozhodne predĺžiť si agóniu pripojený na resuscitačné prístroje.Čakatelia na jeho orgány netrpezlivo očakávajú tú druhú možnosť.

K. J.
K. J.
4. 7. 2015 19:30

Pokud bude výsledek v referendu těsný a je jedno jaký, tak je to do budoucna a to velmi blízkého, vážný předpoklad pro vznik občanské války a posléze plné kolonizace Řecka nějakými bratrskými a spojeneckými „mírovými“ vojsky.

fajt
fajt
4. 7. 2015 20:11

K. J. napsal

Pokud bude výsledek v referendu těsný a je jedno jaký, tak je to do budoucna a to velmi blízkého, vážný předpoklad pro vznik občanské války a posléze plné kolonizace Řecka nějakými bratrskými a spojeneckými „mírovými“ vojsky.

vau, internacionální bratrská vý-pomoc, šedesátý osmý na řecký způsob, čezký vojenský kontingent by určitě taky přiložil ruku k evropskému dílu. ..)

hank
hank
5. 7. 2015 18:12

fajt: Tak se státními převraty mají Řekové bohaté zkušenosti…