Řecké referendum: Svoboda nebo otroctví?

Knihy historiků nás poučily, že demokracie vznikla v Řecku. Samozřejmě, historikové se mohli i mýlit, ale takovýto názor dnes mezi lidmi na Západě převládá.

To, čeho jsme svědky dnes, na startu července 2015, je poznání, že z celého západního světa je to už jen jediná řecká vláda, která bere demokracii ještě na milost. K překvapení a téměř až úleku všech evropských zemí se totiž rozhodla uspořádat referendum, ve kterém o své budoucnosti a osudu rozhodnou sami obyvatelé Řecka. A za to, že se takto přihlásila k principu demokracie, je dnes západním světem pomlouvána a skandalizována.

Tolik tedy k současné západní demokracii.

Největším a nejúspěšnějším švindlem historie je ten, jenž přesvědčuje svět, že jste ničím, nejste-li částí Západu, čili částí nepostradatelných a výjimečných národů. A jestliže nejste částí Západu, jste nikdo, neexistujete, jste nula.

Je docela možné, že tato převládající propaganda v nedělní řecké volbě uspěje, v kterémžto případě se zastrašený řecký lid postaví proti jediné vládě, jež namísto toho, aby přijala výprodej Řecka řeckým nepřátelům, bojuje za prospěch a lepší životní podmínky svých občanů.

Jestliže Řekové budou volit ve prospěch svých utlačovatelů a proti své vlastní vládě, přestane demokracie v EU existovat.

Před 2500 lety zachránili Řekové Evropu před vpádem Peršanů. Nedělní řecká volba nám prozradí,
zda Řekové ochrání svoji svobodu znovu, či zda definitivně upadnou do područí washingtonského impéria.

O osudu všech Evropanů i o osudu samotných Američanů rozhodne tato neděle.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lubajs
lubajs
4. 7. 2015 10:13

Já se obávám, že Řecké referendum bude zfalšováno jako před časem to Skotské.

bbb
bbb
4. 7. 2015 10:16

Něco k USA: http://www.blisty.cz/art/56511.html
„Ve škole, kam chodí na angličtinu, Kohoutovi lichotí učitelka: „Ty bys mohl psaním vydělat velké peníze.“ Cože? děsí se Kohout. Tatínek mi vždycky říkal, že umění se nemůže dělat pro prachy.“

fajt
fajt
4. 7. 2015 10:45

na příkladu Řecka je jasně vidět, jak je globalismus v packách elitních kapitalistů velmi nebezpečná věc – banky v Řecky nařídila zavřít EU, aby dosáhla tlaku na voliče, kteří by měli hlasovat proti své vládě. Varufakis měl tento teroristický čin EU důrazně odmítnout a mezinárodní banky ( klidně i pod pohrůžkou znárodnění ) donutit, aby byly pro občany Řecka otevřené. ..

Slobo
Slobo
4. 7. 2015 11:58

čeká na schválení, U Janiky
::
Guardian
Η Μέρκελ με στρατιωτικά δείχνει στην Ελλάδα την… πόρτα της εξόδου
01 Ιουλίου / Jul / 2015

http://www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=Ly8xMC4yMDEuMTAuMjMwL3Byd2ViZGF0YS9maWxlcy8xLzIwMTUvMDcvMDEvbWVya2VsX2d1YXJkaWFuLmpwZWc%3D&t=0&w=820&h=457&a=Center

LF
LF
4. 7. 2015 15:39

fajt napsal na příkladu Řecka je jasně vidět, jak je globalismus v packách elitních kapitalistů velmi nebezpečná věc – banky v Řecky nařídila zavřít EU, aby dosáhla tlaku na voliče, kteří by měli hlasovat proti své vládě. Varufakis měl tento teroristický čin EU důrazně odmítnout a mezinárodní banky ( klidně i pod pohrůžkou znárodnění ) donutit, aby byly pro občany Řecka otevřené. .. Kdyby to Varufakis udělal, ECB by stáhla veškeré své záruky a peníze, ostatní věřitelé by udělali totéž. Řecko by muselo rychle přejít na vlastní měnu, rázem by devalvovalo cca na 50% současné úrovně a věci z dovozu… Číst vice »

peter.
4. 7. 2015 15:50

LF napsal
Stejně by to ale bylo nejlepší řešení.

Buď sa pacient rozhodne podrobiť sa operácii s nejakou šancou na uzdravenie sa,alebo sa rozhodne predĺžiť si agóniu pripojený na resuscitačné prístroje.Čakatelia na jeho orgány netrpezlivo očakávajú tú druhú možnosť.

K. J.
K. J.
4. 7. 2015 19:30

Pokud bude výsledek v referendu těsný a je jedno jaký, tak je to do budoucna a to velmi blízkého, vážný předpoklad pro vznik občanské války a posléze plné kolonizace Řecka nějakými bratrskými a spojeneckými „mírovými“ vojsky.

fajt
fajt
4. 7. 2015 20:11

K. J. napsal

Pokud bude výsledek v referendu těsný a je jedno jaký, tak je to do budoucna a to velmi blízkého, vážný předpoklad pro vznik občanské války a posléze plné kolonizace Řecka nějakými bratrskými a spojeneckými „mírovými“ vojsky.

vau, internacionální bratrská vý-pomoc, šedesátý osmý na řecký způsob, čezký vojenský kontingent by určitě taky přiložil ruku k evropskému dílu. ..)

hank
hank
5. 7. 2015 18:12

fajt: Tak se státními převraty mají Řekové bohaté zkušenosti…