V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 29. 6. 2015

Pád vesmírné rakety Falcon 9 * Arménský a kyrgyzský majdan * Smrt Primakova * GP a ukrajinský majdan * Teroristické útoky ve Francii, Tunisu a Kuvajtu * Rusko-agresor a Putinovy protisankce * Cukr a bič * Porošenko a Janukovyč * Německo a Evropa * Vrazi Olese Buziny * Řecko potápějí, Ukrajinu zachraňují * Uznání sňatků homosexuálů v USA * Pamětní deska Chruščovovi

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
kchodl
kchodl
4. 7. 2015 11:51

Pjakin se v úvodu spletl v těch raketách. Explodoval Falcon9, který nemá s Ukrajinci nic společného – celé je to ryze americká záležitost. První stupeň má motory Merlin 1D, vlastní výroby SpaceX. Při katastrofě Falconu9 explodoval až druhý stupeň, první stupeň fungoval OK. Smíchal prostě dohromady katastrofu Antaresu z minulého roku a tu nynější Falcon9 – a nezmínil selhání ruského Sojuzu 2A s lodí Progress. Antares byl postaven s ruskými motory, upravenými Ukrajinci v Južnoje – a nová verze, která by měla letět do konce roku, už bude používat ruské motory RD-18x z Energomaše. Mlžení o nákladu – zda existoval… Číst vice »

Hox
Hox
4. 7. 2015 13:59

kchodl napsal
nebude náhodou příště tvrdit, že ISS neexistuje, že to natočili jen ve studiu, v rámci rusko-amerického spiknutí, jako to tvrdí o programu Apollo ?

http://manonmoon.ru

sebraná faktologie podivností a rozporů v měsíčním programu, po prostudování lze jen konstatovat, že kdo tvrdí že tam letěli lidé, nezná fakta.
Američané měli raketu schopnou dopravit na měsíc sondy, to je bezesporu, dopravit tam lidi – nikoliv. To co je pro vás důkaz neserióznosti Pjakina je pro mě důkaz jeho schopnosti přemýšlet.

abx
abx
4. 7. 2015 14:42

kchodl napsal
Mlžení o nákladu – zda existoval nebo neexistoval

to sa este dozvieme. ked to Pjakin spomenul, nejaky problem tam bude…

abx
abx
4. 7. 2015 14:50

k poznamke k prekladu „pindos“: nie je to hrube oznacenie americanov, americkych vojakov, lokalne celkom bezne. nieco ako yankees. pindos je od „penguins“, vzniklo to tusim na Balkane, je to od toho, ze domorodci si vsimli , ze americki vojaci prenasaju na chrbte 40kilove batohy, co logicky sposobuje deformaciu chodze na chodzu podobnu chodzi tucniakov…

hudryper
hudryper
4. 7. 2015 14:59

V posledním vystoupení Pjakina byla zajímavě osvětlena osobnost právě zesnulého Primakova. Šlo původně o nomenklaturního kádra z doby SSSR,který podle Pjakina plnil podobnou roli,jakou má v USA Kisinger – tedy oba dva,každý na opačném pólu světové politiky,by měli jednoho společného pána ! Zdá se,že by se podobně dala vysvětlit ona neuvěřitelní naivita Gorbačova z let perestrojky. Prostě banksterské panstvo,jemuž Pjakin říká globální prediktor,se rozhodlo zrušit společenský a strategický pokus ,který zahájilo vyvoláním I.světové války a následným zničením carské moci revolucí,kterou provedli jednak z USA vyslaní „specialisté na Rusko“ a z Německa Uljanov. Gorby poslechnul a odevzdal SSSR podle pokynů shora… Číst vice »

hudryper
hudryper
4. 7. 2015 15:06

Dovolil jsem si překopírovat svůj příspěvek,který jsem napsal dřív,než Stan na OM vylepil Pjakina.
Kopii zde jsem udělal ze zvědavosti na reakce zdejších přispěvatelů do diskusí včetně chyby….
…vystřídáni chytřejšími…

koloděj
koloděj
4. 7. 2015 15:16

Nesouhlasím … víme o tom prd, pochybnosti síce jsou, ale pravda bude známá až první sonda vyfotí místo přistání ..

Co se týče námítek kchodla .. řekl bych že tyto záležitosti jsou hodně technického zaměření, a Pjakin mohl ustřelit. Není neomylný Bůh. Navíc již delší dobu sleduju, že má problémy s pamětí. Jeho vědomostní záběr je neskutečný, to uznávám, ale hodně se „zasekává“. Co bude podle mně mnohem zajímavěší j, jak na svou chybu zareaguje v příštím sezení. To ukáže velikost Pjakina v pné síle nebo malosti.

Sio
Sio
4. 7. 2015 16:15

No, možná to povede k tomu, co říkal Pjakin. GP se bude snažit za každou cenu uřídit konflikty na Ukrajině a Řecku tak, aby nevyvolaly 3. světovou. Protože po ní, kdyby i nedošlo k době kamenné (této okolnosti si je vědoma i čínská elita, nespěchá na položení dolaru, i když by mohla), tak by došlo minimálně k přeskupení GP do Číny, jak naznačuje hudryper. To samozřejmě není ani úplně v zájmu Ruska a ostatních států BRICs, aby americkou hegemonii zaměnila hegemonie čínská. Také by to mohlo vést ke 3. světové, tentokrát euroatlantistů proti Číně. No, uvidíme …

Sio
Sio
4. 7. 2015 16:23

@koloděj: Pjakin je jen jeden, pravda ten z viditelnějších, propagátorů KSB a DVTŘ. Jeho myšlenky jsou zajímavé, občasné úlety viditelné. Funguje více jako propagandista, i když má vědecké zázemí, velmi slušné znalosti a velmi bystrý mozek. Jeho metody a způsob jejich vyjádření mi připomíná Miloše Zemana v mladším provedení. A i jemu se občas povedou úlety. :-) Stále platí, že Pjakin není totéž, co DVTŘ, jen jeden z propagátorů, který se pokouší použít metodu v praxi. Na můj vkus občas až příliš lidovým způsobem.

Irena
4. 7. 2015 17:33

abx napsal k poznamke k prekladu „pindos“: nie je to hrube oznacenie americanov, americkych vojakov, lokalne celkom bezne. nieco ako yankees. pindos je od „penguins“, vzniklo to tusim na Balkane, je to od toho, ze domorodci si vsimli , ze americki vojaci prenasaju na chrbte 40kilove batohy, co logicky sposobuje deformaciu chodze na chodzu podobnu chodzi tucniakov… Je to hanlivé označení a ano jedna z verzí je, že to vzniklo na Balkáně, ale ten náklad Američané tahali neustále, protože pokud by je zabili, nebo zranili a oni neměli u sebe plné vybavení, tak by nedostali nic od pojišťovny. Proto sebou… Číst vice »

kchodl
kchodl
4. 7. 2015 19:31

OT:
Fotografie přistání na měsíci ze sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO):
http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/news/apollo-sites.html
Včetně stop astronautů na měsíčním povrchu (např. Sheparda).
Další fotografie například zde:
https://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/multimedia/lroimages/apollosites.html
Důkazy přistání na Měsící od třetí strany:
https://en.wikipedia.org/wiki/Third-party_evidence_for_Apollo_Moon_landings

Hox
Hox
4. 7. 2015 21:24

OT: Důkaz falšování videí ze strany NASA – http://manonmoon.ru/book/22.files/image003.jpg – na snímcích údajně Apola 11 i 12 jsou zcela stejné mraky, je to stejný let. „Saturn“ záhadně hoří a zkracuje se během letu: http://manonmoon.ru/book/22.files/image004.jpg Rychlost Saturn je 2x menší, než NASA deklaruje: http://manonmoon.ru/book/22.files/image007.jpg (exploze oddělení 1. stupně, na videu jsou to 4 konsekutivní řízené exploze po 0,25s, jsou vidět „rukávy“ od dvou explozí po sobě, z délky rakety lze určit měřítko, cca 210m / 0,25s = 800-900 m/s, ačkoliv zde měla raketa mít 2,6km/s) 1 stupeň nejen že se záhadně zkracuje během letu, ale i mění barvu na hnědou a… Číst vice »

Hox
Hox
4. 7. 2015 21:33

Výpočty sovětského „raketčika“ ilustrující, že motor F1 nemohl mít parametry, které NASA tvrdí: http://manonmoon.ru/articles/st75.htm – fyzikálně nemožné. Modully Apollo jsou z hygienického hlediska nevhodné pro delší lety, po 1-2 dnech by to tam smrdělo jako v žumpě. Udávaná přesnost přistání modulů Apollo při návratu na zem (+- 4km) je science fiction, i dnes se dosahuje přinejlepším +-40km bez ohlednu na výpočetní schopnosti vržené na řešení úlohy – naráží na fyzikální limity nepředpověditelných mikroodchylek a vibrací, vzdušných proudů, efekt motýlých křídel. Všichni „astrounauti“, veselí a komunikativní před „lety“, po návratu trpí depresemi, uzavírají se do sebe, nechtějí komunikovat, odcházejí z kosmického… Číst vice »

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 0:23

OT: Hoxi, to jsou takové nesmysly, že není třeba se tím dále zabývat. Až půjdete do lesa na houby, bacha na víly a hejkaly – tomu také věříte ? Saturn V byla velmi spolehlivá raketa, po testech. F1 je normální velký raketový motor s vnějším cyklem, velmi spolehlivý, protože relativně jednoduchý. Sovětští kosmonauti nebyli ve špatném stavu, jen na úplném začátku, kdy se nevědělo nic – přesto bez problémů po týden trvajícím letu chodili a běhali. Problémy nastávají až po delší době. Kosmonauti – astronauti po letu netrpěli depresemi, byli jen otrávení vší tou pozorností a hyenistickými médii, která jim… Číst vice »

Béda
5. 7. 2015 4:07

Nevím kam to „přivěsit“. Článek o umělecké demagogii. http://www.blisty.cz/art/78037.html „Mediterranea a Babai : aneb co si počneme s lidmi?“ Je to o filnu o uprchlících v Evropě, o xenofobii Evropanů, izolacionismu… Co ale Čulík neříká jsou to především artefakty o bezcitnosti a zvrácenosti kapitalismu, o špatnosti celého systému. Ti běženci jsou nuceni žít v hrozných podmínkách a čelit jim, ať jsou u nich doma, anebo v evropské zemi zaslíbené, kde jsou vykořisťováni „až na kost“ a navíc „KONKURENČNĚ“ stlačují mzdy na místním trhu. Všechny zájemce o zběhnutí ze třetího světa s jejich odlišnými stejně Evropa – její sociální systémy, pracovní… Číst vice »

Béda
5. 7. 2015 4:14

Taky by mohl Čulík někdy zpopularizovat nějaké dílo, které popisuje obrovské sociální rozdíly (ať již v Africe, Asii, Evropě, kdy jedni žijí doslova na smetišti, v ghetech, v neustálém strachu, nejistotě, leckdy pod hrozbou násilí, vykořeněni sociálně, kulturně i lidsky ať dělají co dělají (jejich práce prakticky „nemá žádnou cenu“ a druzí v nezměrném přepychu, luxusu jsou doslova pány nad životem a smrtí těch druhých. Mají ve svých rukou jejich existenci, policii, soudy,finance, pracovní nabídky etc…

Béda
5. 7. 2015 4:29

Jenom taková „drobnost“. Co je to za demokracii, když volič, občan bez toho, že by k tomu dal jakékoliv své souhlasné stanovisko, může být z rozhodnutí „politické verchušky“ a její libovůle: vtažen do války proti jiným státům a jejich občanům, vtažen do agresivního válečného spolku, můžou mu být systémem libovolně a v kteroukoliv dobu zcizeny anebo znehodnoceny finance, může být v rámci státu bez své viny a svobodné vůle nesplatitelně zadlužen a na základě toho cíleně zbídačen až do kdovíkterého pokolení? Je to vůbec demokracie? To má být ten nejlepší ze všech špatných systémů? V čem spočívá ta demokracie? (vláda… Číst vice »

Béda
5. 7. 2015 4:33

Kontrolní otázka: spočívá demokracie (vláda lidu) v tom, že volič svobodně rozhoduje o barvě svých ponožek a o všem ostatním rozhoduje a voliči svá rozhodnutí diktuje „jeho manželka“ (pro feministky – termín manželka je zde použit pouze jako „básnická licence“, symbol – nebrat doslovně)?

Béda
5. 7. 2015 4:37

dovětek: a za špatná rozhodnutí (politický diktát) „manželky“ nese svůj díl viny a odpovědnosti (jak nám říkají naši mainstreamoví „hlídací psi demokracie“) volič – „manžel“, (kterého se nikdo na jeho názor neptal a neptá) který je povinen nést důsledky.

Hox
Hox
5. 7. 2015 5:02

: jednoduše neznáte fakta, poslední nepilotovaný test v dubnu 68 byl naprosté fiasko – všichni tehdejší specialisté + odborní novináři mimo USA byli v šoku z rozhodnutí poslat rovnou lidi, nikoho to ani nenapadlo, nikdo to nečekal, všichni si byli jistí že bude další testovací let. Zbytek no comment, pojmy a dojmy.

koloděj
koloděj
5. 7. 2015 5:46

Sio napsal @koloděj: Pjakin je jen jeden, pravda ten z viditelnějších, propagátorů KSB a DVTŘ. Jeho myšlenky jsou zajímavé, občasné úlety viditelné. Funguje více jako propagandista, i když má vědecké zázemí, velmi slušné znalosti a velmi bystrý mozek. Jeho metody a způsob jejich vyjádření mi připomíná Miloše Zemana v mladším provedení. A i jemu se občas povedou úlety. Stále platí, že Pjakin není totéž, co DVTŘ, jen jeden z propagátorů, který se pokouší použít metodu v praxi. Na můj vkus občas až příliš lidovým způsobem. Možná jsem to nenapsal srozumitelně .. Tím, že je Pjekin „ten viditelnější“ stává se štítem… Číst vice »

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 8:53

koloděj:
Také čekám, jak se k tomu Pjakin postaví – chybu může udělat každý, ale jde o to, co pak s tím. Pjakina obdivuji pro jeho široký rozhled a všeobecné vzdělání, je to jistě velmi chytrý člověk a má nesporně co říci. Je sice na můj vkus trochu více mystik, ale i mystiky je dobré občas poslouchat. Ale silně mě vadí, když někdo popírá nesporné skutečnosti – jako přistání na Měsíci nebo blábolí nesmysly o raketách, o kterých evidentně moc neví. Nelámu nad ním hůl definitivně, nakonec jeho úhel pohledu je alespoň zábavný, i kdyby nic dalšího.

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 9:30

hox: Naprosté kecy. Saturn V letěl celkem 13x, vždy úspěšně. Při letu Apolla 6 a 13 vynechal jeden motor, ale s tím se počítalo při konstrukci – tah byl kompenzován delším tahem ostatních motorů (celkem 5x F1 první stupeň, 5x J2 druhý, 6x RL-10 třetí). Jiné problémy žádné nebyly. První let byl s automatickou verzí lodi – Apollo 4 v listopadu 1967 – zcela úspěšný. Druhý let s automatickou lodí byl v dubnu 1968 – mise Apollo 6, také úspěch. Další let byl již s lidskou posádkou v prosinci 1968, Apollo 8, které obletělo Měsíc, coby zkušební mise. Další zkouška,… Číst vice »

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 9:39

hox:
A ještě k tomu číslování – spolehlivost byla tak vysoká a testy natolik úspěšné, že naplánované testovací mise bez posádky – Apollo 5 a 7 byly zrušeny jako nadbytečné.

Hox
Hox
5. 7. 2015 10:00

kchodl: problém je že to nemá nic společného s realitou, poslední nepilotovaný let v dubnu 68, který měl ilustrovat, že vše pracuje bezchybně, byl neúspěšný, v tehdejším tisku je také jako neúspěšný označován, i když zpětně byl neúspěch zahlazen. V USA tehdy za SSSR oficiálně byl reportér Golovanov, profesionál na kosmickou oblast který se i v SSSR pohyboval kolem kosmonautů a jejich programu, který píše ( http://www.epizodsspace.narod.ru/bibl/golovanov/apollo/obl.html ) následující: „Doslova z prvních vteřin letu zasypal „Apollo-6“ řídící centrum varovnými signály o všemožných poruchách. Z pěti motorů prvního stupně pracovali jen 3, motor třetího stupně se vůbec nezažehl, a poté se… Číst vice »

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 11:08

hox: Zase jen bludy, takže podrobně. Mise Apollo 6 splnila cíle, byla úspěšná. Šlo o druhý testovací let programu, z motorů prvního stupně selhal jeden, ostatní čtyři ho bez problémů zastoupily. Druhý stupeň sice nenaběhl, ale zastoupil ho tahem třetí stupeň. Mise byla úspěšná, protože cíle – testování kabiny Apollo, o které hlavně šlo, byly splněny, dokonce v maximální míře, protože díky nedostatečné rychlosti vstoupila kabina do atmosféry vyšší rychlostí a přesto všechno přežila. Hlavní důvod, proč byl další test – Apollo 7 – odvolán, byla špičkově udělaná telemetrie rakety a kabiny, díky které pozemní kontrola dopodrobna věděla o každém… Číst vice »

Hox
Hox
5. 7. 2015 11:48

Pohádky, ale nemá smysl se o tom bavit, pokud věříte svým zdrojům a ignorujete jiné.
Proč potom NASA falšovala záběry, pokud podle vás vše fungovalo jak mělo?

Sio
Sio
5. 7. 2015 12:03

koloděj napsal Možná jsem to nenapsal srozumitelně .. Tím, že je Pjekin „ten viditelnější“ stává se štítem těch teorii, ale o teoriích nepíšu. Píšu o další hodnověrnosti jeho seriálu. Chybu může udělat každý. Zvlášť pokud komentuje oblast, která mu není blízká (kosmická technika SSA). Co je ale důležité – pokud na chybu upozorní posluchači – jaký postoj ke svému klopýtnutí zaujme. Nic víc nic míň. Když to vezmu ze života – má-li šéf odvahu přijít a říct “ hele, ptal jsem se lidí okolo, a měl jsi pravdu, tak to udělej podle sebe“ – pak je to lepší šéf, než… Číst vice »

Sio
Sio
5. 7. 2015 12:08

kchodl napsal

hox:
A ještě k tomu číslování – spolehlivost byla tak vysoká a testy natolik úspěšné, že naplánované testovací mise bez posádky – Apollo 5 a 7 byly zrušeny jako nadbytečné.

Ale Wikipedie říká o Apollu 5 něco jiného
https://cs.wikipedia.org/wiki/Apollo_5
https://cs.wikipedia.org/wiki/Apollo_7
Nemáte v tom také nějaký hokej?

Sio
Sio
5. 7. 2015 12:11

Dokonce bych řekl, že Hox má na mysli Apollo 6 a podle wiki má také pravdu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Apollo_6

abx
abx
5. 7. 2015 12:13

cas ukazuje, ze legenda o pristati americanov je stale tazsie udrzatelna. americania maju problemy vobec uspesne odstartovat do kozmu – a nie este k mesiacu. je to holy nezmysel. automaticky let bez posadky – tomu by som veril, ale pilotovany tam a spat v ziadnom pripade…

Hox
Hox
5. 7. 2015 12:25

Anglická wiki: A phenomenon known as pogo oscillation damaged some of the Rocketdyne J-2 engines in the second and third stages by rupturing internal fuel lines, causing two second-stage engines to shut down early. The vehicle’s onboard guidance system was able to compensate by burning the second and third stages longer, though the resulting parking orbit was more elliptical than planned. The damaged third stage engine also failed to restart for trans-lunar injection. Flight controllers elected to repeat the flight profile of the previous Apollo 4 test, achieving a high orbit and high-speed return using the Service Module (SM) engine.… Číst vice »

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 12:26

Reagoval jsem na prvotní kecy o Saturnu V. Tam byly mise pro Apollo 5 a 7 zrušeny, v původních plánech měla letět velká raketa Saturn V, nakonec jen Saturn 1B.

Hlavně jde o to, že hox lže jak byly lety Apollo „nevyzkoušené“ a raketa Saturn V „nemohla vynést lidi k Měsíci“.

Sio
Sio
5. 7. 2015 12:34

Podle údajů ve Wiki létala Saturn V bezchybně a měla nejvyšší nosnost, která dosud nebyla překonána. Asi tak jednoduché to vyvrátit nebude, mohlo to být stejně tak i tak. Takže podle mě dostupných údajů jisté pochybnosti přetrvávají. Nicméně si myslím, že si Pjakin trošku zafixloval, ani on to asi jistě neví. To už by někdo po pádu SSSR určitě vykecal, kdyby k tomu byly nepopiratelné důkazy.

abx
abx
5. 7. 2015 12:39

Sio napsal
To už by někdo po pádu SSSR určitě vykecal, kdyby k tomu byly nepopiratelné důkazy.

nemusel. boli nejake dohody na Malte a v Reykjaviku o ktorych nikto nic nevie, mohli sa tykat aj mesiaca. rusi sa cely cas snazia neist do konfliktu s americanmi, este nedozrel cas…

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 12:49

hox: No vida ! Nakonec si nastudujete, jak to vlastně bylo a přestanete fantazírovat o „hollywoodském kosmickém podvodu“. Všiml jste si poslední věty („the flight provided NASA with enough confidence to use the Saturn V for manned launches“) ? O to šlo. Vyzkoušení kabiny a nosné rakety. Záchranný systém a kabina by dokázaly posádku zachránit při jakékoliv fázi letu, proto bylo přikročeno k letu Apollo 8, který vyšel téměř bezchybně a splnil maximální cíle včetně obletu Měsíce. Dílčí poruchy nic neznamenají, protože jsou kosmické technologie redundantní (nadbytečné), tedy např. místo 3 motorů jich je tam 5 – pokud některý selže,… Číst vice »

abx
abx
5. 7. 2015 12:53

kchodl napsal
Sice je možné, že napíšete, že ty obrázky někdo vyrobil ve Photoshopu, ale …

to sa neda vylucit, photoshop je oblubeny nastroj politickych klamarov, vedia urobit dokonale obrazky:
ukrpropaganda
http://cs7008.vk.me/v7008907/23958/PBMfJ8ma_Zs.jpg
original fotka
http://cs7008.vk.me/v7008907/23951/6ruMtgJ56UU.jpg

Hox
Hox
5. 7. 2015 13:05

kchodl: podsouváte co jsem neřekl, mluvil jsem o tom že nebyly připravené pro lidskou posádku, protože poslední nepilotovaný let byl neúspěch, i oficiálně to bylo prohlášeno za neúspěch: Of the five primary objectives, three – demonstrating separation of launch vehicle stages, performance of the emergency detection system (EDS) in a close-loop mode, and mission support facilities and operations – were achieved. Only partially achieved were the objectives of confirming structure and thermal integrity, compatibility of launch vehicle and spacecraft, and launch loads and dynamic characteristics; and of verifying operation of launch vehicle propulsion, guidance and control, and electrical systems. Apollo… Číst vice »

Neználek
Neználek
5. 7. 2015 13:13

Hox se rovněž domnívá, že mise Apollo se nemohla uskutečnit, protože v devadesátých létech neměli Američané nic, co by dokázalo dopravit na orbit takovou zátěž (118 tun).

Hox
Hox
5. 7. 2015 13:15

kchodl: raději si vy pořádně přečtěte, co je o Apollo-6 napsáno tady a zkuste zapřemýšlet: http://www.astronautix.com/lvs/saturnv.htm

v té větě je podstatná část: „Despite engine failures…“, která mluví o tom že raketa je šrot a selhaly 2 stupně ze tří, jinými slovy, raketa se dobelhá na oběžnou dráhu, ale to je tak všechno.
Stále se vám nepodařilo zareagovat na otázku, proč NASA finguje záběry, předstírat že zfingované záběry neexistují sice můžete, ale realitu to nezmění. Proč tedy NASA finguje záběry z letu, pokud bylo vše ok?

Hox
Hox
5. 7. 2015 13:17

Neználek: Nemají dodnes. Nebo ukažte, kterou raketou jsou schopní dnes něco podobného vynést, rád se nechám poučit. Také bych doporučoval si napřed něco zjistit, než dělat chytrého.

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 13:28

hox:
Podívejte, nelze dát na řeči – ti lidé, ačkoliv byli třeba kompetentní – jako Kamanin – neměli dost informací. Fakt je, že Saturn V – Apollo 8, nebylo riziko, protože bezpečí lidí bylo zaručeno – proti selhání nosné rakety chránil nouzový raketový systém (rakety na pevné palivo na špici Saturnu – stejný princip používají Rusové) a vyzkoušená loď Apollo.
O systémech Saturnu V měli dost informací z telemetrie dvou zkušebních startů, a že to opravili dostatečně, svědčí to, že problémy se neopakovaly. Takže mise Apollo 8 splnila všechny cíle, včetně obletu Měsíce.

Neználek
Neználek
5. 7. 2015 13:37

Hox napsal
Také bych doporučoval si napřed něco zjistit, než dělat chytrého.

Kdo to povídá???

Proč asi USA nemají dopravní prostředek s dostatečnou nosností na LEO??? Protože se soustředili na raketoplán, což je všeobecně známo.

Hned jak skončí prázdniny, tak se přihlaš(te) do astronomického kroužku.

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 13:57

hox:
To myslíte vážně, s těmi nesmysly o „zfalšovaných záznamech NASA“, které jste odkazoval ? Divím se, že nepřidáte ještě nějaký „důkaz“ o vlající vlajce ve vzduchoprázdnu a Slunci na měsíčních fotkách, které je ve skutečnosti žárovka.
Co je ještě oblíbená položka ve výbavě každého správného pošuka ? Aha, třeba že na měsíčních fotkách nejsou vidět hvězdy. Nebo rozumování o síle radiace Van-Aleen pásů.

A desítky dalších nesmyslů, které si magoři vymysleli. Jediná odpověď, kterou by si to zasloužilo, je telefon na MuDr. Chocholouška, ten to umí vysvětlit.

Hox
Hox
5. 7. 2015 15:22

kchodl: budou i nějaké argumenty nebo jen osobní útoky a „argumenty“ typu „je to tak, protože to tak je“?
Toto jsou záběry z „For all mankind“ z 22. minuty – horní řada:
http://manonmoon.ru/book/5.files/image013.jpg
(klip – http://manonmoon.ru/addon/5/for-all-mankind.earth_decrease.avi )
jaktože se země nemění ani o pixel a nemění se úhel? Dráha od země k měsíci vypadá totiž takto:
http://manonmoon.ru/book/5.files/image014.jpg
jste na řadě s vysvětlením nebo omluvou.

Hox
Hox
5. 7. 2015 15:24

Vzdalování od kosmického tělesa po tečně vypadá totiž takto: http://manonmoon.ru/book/5.files/image015.jpg

kchodl
kchodl
5. 7. 2015 22:33

Hox: Odepisoval jsem na ty Vaše nesmysly jenom proto, aby lidé kteří se o vesmír a jeho výzkum blíže nezajímají, viděli ty Vaše mystifikace v plné nahotě, jak jsou neseriózní a prolhané. Když už chcete mystifikovat, nechápu proč si nevyberete něco jiného, o čem není tolik 100%-ních důkazů jako právě o dobytí Měsíce lidstvem. To jdete prostě hlavou proti betonové zdi. Starty Saturnů V vidělo na vlastní oči statisíce lidí, miliardy to sledovaly v televizi minutu po minutě, stovky tisíc radioamatérů přijímalo radiokomunikaci z letu a přímo z Měsíce, mnoho radioamatérů si zkusilo koutové odražeče položené na Měsíc expedicemi –… Číst vice »

mirror
mirror
6. 7. 2015 6:06

Zpochybňovači nemají rozum. Copak by šlo takovou falešnou operaci, do které je zapojeno mnoho lidí, utajit 50 let? Za ta léta by někdo věrohodný dávno zazpíval. Je mi divná posedlost Pjakinem a některými českými politiky, kteří na obyčejné lidi kašlou, lépe se..ou. Je to takové lezení do zadku, přičemž předmět zbožňování se musí cítit buď trapně, nebo sebevědomě tak, že je schopen důvěry zneužít. Kolem roku 1968 vycházely noviny Student. V jedněch z nich byl titulek Nevěřte nikomu, věřte sami sobě. Autorem byl Ivan Sviták. Každý by měl mít svůj vlastní názor podle svých životních zkušeností a nebýt závislý na… Číst vice »