Retro: Boj s plži vyřešen

26. května 2009

Příroda se zazelenala a zahrádkářům nastaly starosti s plži. Stejně jako v minulých letech se výrazně přemnožují, a chemické prostředky, které by byly alespoň trochu ekologicky snesitelné a zdraví lidskému nezávadné, nijak nepomáhají. Starosti nám nepůsobí jenom obvyklé domácí druhy plžů a plzáků (nikoliv mravně oplzlých), ale i nově zavlečené druhy cizí – např. plzák španělský (Arion lusitanicus).

S dobrým nápadem přišli američtí Mičurinci ze státu Nebraska. Místní zahrádkář je navedl na ekologicky i zdravotně zcela nezávadnou metodu ničení plžů, spočívající v aplikaci lidské moči. Zahrádkář prostě močí na plže, a tím jim znemožňuje pohyb a přijímání potravy. Plži pomocí této metody postupně hynou.

Američtí vědci přišli s nápadem plošného stříkání zemědělských lánů lidskou močí. Je známo, že školní mládež trpí inkontinencí, a také přebytkem moči s hormony, které se v dospělosti a stáří zcela ztrácejí. Jejich moč je tedy na plzáky účinnější než moč dospělého člověka. Vědci nejprve uvažovali nad využitím školní mládeže, ale touto cestou způsobená absence na školním vyučování je odradila, ačkoliv by to byla metoda biologicky nejjednodušší. A navíc tento způsob připomínal překonané metody sovětských Mičurinců, kteří jak víme, už dnes nejsou příliš v oblibě.

Problém byl nakonec vyřešen elegantní metodou, a to způsobem, který „zabil dvě mouchy jednou ranou“. Zemědělské firmy byly vybídnuty, aby od školáků ze základních škol vykupovali o školních přestávkách PET lahve naplněné jejich močí. Takto se naše životní prostředí zbavuje všudypřítomných PET lahví, plži jsou ničeni ekologicky a biologicky přijatelnou metodou, a navíc se značně omezil provoz na školních záchodcích.

Vědci i ředitelství škol nyní již jenom uvažuje na využití tuhých výkalů. Pak by bylo možné školní záchodky zcela zavřít. Zároveň s tím by se omezilo kouření a užívání drog školní mládeží na základních školách.

No řekněte, nemělo by se naše ministerstvo školství také zamyslet nad výzkumy amerických vědců? Zmíněná metoda má pouze jediný nedostatek, nad jehož vyřešením američtí vědci horečně pracují. Přestanete-li totiž na plže močit, nebo jej polévat močí z postřikovačů, plži vesele žijí dál.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
24. 8. 2016 11:50

Návrh založený na výskumoch amerických vedcov odmietam predovšetkým z ideologických dôvodov a som presvedčený,že má viac ako len jeden nedostatok.
Ja nechcem mať záhradku a trávnik pred domom zamorený smradom z moči pubertálnych, vybičovanou sexualitou zblbnutých jedincov našej spoločnosti.Nikto nevie,čo by ten hormonálny opar vznášajúci sa nad trávnikom urobil s pohlavnou aktivitou krtka,proti ktorému márne bojujem už od minulého roku.Alebo so škodlivými krtonôškami (Gryllotalpa gryllotalpa)ktoré ma tiež poriadne s..ú!
Čo ak by ich ten juvenilný moč plný hormónov povzbudil k zvýšenej sexuálnej aktivite?
Moja žena značnú časť dňa strávi s motykou v ruke na záhradke…..to radšej ani nechcem domýšľať.
Odmietam!!!

fajt
24. 8. 2016 16:35

https://www.novinky.cz/domaci/412788-jedna-minuta-za-jednu-korunu-v-praze-5-a-6-plati-parkovaci-zony-na-smichove-zavedli-30-km-h.html – ještě není nic vyřešeného, je tady hafo prostoru jak se realizovat jako agresivní a chamtivý idiot. ..)

Kropac
Kropac
25. 8. 2016 9:39

Hlavně aby bylo málo slimáčků a hodně kapuštičky. Tak ležeme, ležeme.

Aleš
Aleš
30. 8. 2016 4:19

https://www.novinky.cz/domaci/413197-v-kampani-se-chyta-jaderna-baba-i-vodni-melouny.html
Náš úhlavní přítel kapitán Nemo již slintá směrem k urnám….