Retro: Dobré ráno, kolonie!

17. 7. 2012

Tak jak se vám vstávalo, holoubkové? Večer jdete spát jako občané sekulární republiky a ráno se probudíte jako poddaní teokratické kolonie. No není to báječný pocit? Poděkovat za něj můžete poslancům, kteří tak nějak pozapomněli na svůj slib (nedá se říct, že by to bylo poprvé, ale je to prvně, kdy je to tak otevřené a do očí a srdcí bijící) a schválili zákon o tzv. církevních restitucích, přičemž – a to je obzvláštně „povznášející“ – jich stačilo méně, než polovina.

Konkrétně 93 těch vlastizrádců bylo. Tak málo stačí, aby vše bylo jinak, tak malá hrstka může v jednom okamžiku popřít vše, co dali otcové zakladatelé republice do vínku, tak nepatrná menšina stačí k tak zásadnímu rozhodnutí. Osud (sic!) národa nyní leží v rukou Senátu, který má nyní historickou příležitost – ba přímo povinnost – tento šílený zákon zastavit a prokázat tak svůj smysl.

Nezbývá, než doufat, že Senát zákon vrátí Poslanecké sněmovně, a že ta se k jeho dalšímu projednání dostane až po volbách, po kterých bude její složení diametrálně odlišné. Bohužel v nic jiného než doufat nezbývá, protože Češi zatím ve vztahu k tzv. církevním restitucím prokázali neuvěřitelnou pasivitu, až si jeden říká, zda by se ozvali alespoň v případě, že by se někdo pokoušel znovu zavést nevolnictví?

Lze v tom vidět ovšem i jistý aspekt spravedlnosti, protože když se někdo nebrání, tak bude platit. A tzv. církevní restituce zaplatíme krvavě. A relativně nejvíce staří, nemocní a chudí, kteří se budou všichni na zrůdně obrovský dar (sic!) církvi skládat v podobně vyšších daní, horších a méně dostupných veřejných služeb a poklesu životní úrovně.

A proč to všechno? Aby si hrstka nedotknutelných žijících v slonovinové věži mohla léčit své mindráky a dělat velkorysá gesta na cizí účet. Sotva jsme se krátce nadechli svobody sekularismu a ateismu, už nás zase ta panská banda žene do chomoutu církve, jednoho z největších tyranů historie. Místo, aby církev vydala počet z křivd a zločinů, kterých se v průběhu historie dopustila, když „svůj“ majetek hromadila, budou se v jejím zájmu a v jejích prospěch páchat křivdy nové.

Snad i je rozhořčení nad schválením tzv. církevních restitucí, které srazilo českou společnost opět o něco hlouběji do morálního marasmu, házením hrachu na stěnu, protože proti moci peněz a rajské chuti moci je jedinec bezmocný, ale i kdyby tomu tak bylo, je kategorickým imperativem toto rozhořčení projevit, tak, aby nikdo nemohl tvrdit, že mlčení znamená souhlas.

Proto nemlčím, protože nesouhlasím. Tzv. církevní restituce jsou v principu nemravné a v současné ekonomické situaci vyloženě perverzní. Tzv. církevní restituce jsou megachucpe a občané by se měli vážně zamyslet nad tím, jestli by se neměly stát poslední kapkou do poháru trpělivosti s vládou diverzantů, pověstným kamínkem, který strhne lavinu. Protože mohou-li projít tzv. církevní restituce, potom už může projít cokoliv.

Bůh, náš otec, pro chování
deset nám dal přikázání,
ale církev, naše máť,
zkrátila je v jedno: „Plať!“

(Karel Havlíček Borovský, 1853)

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
24. 8. 2019 11:08

Aby zmatení bylo dokonale, vkládám odkaz , který byl někde jinde pod úplně jiným tematem. Cirkevni restituce … Ani nevim, jak se právě daří úmyslu zdanit tyto nahrady. Asi spatne. CocoTV Cz nerve nic o znásilňování , tak je to asi v poho. O Česku my sami nemáme valné mínění , ale u sousedů to nebude o moc lepsi. …“Myslí si opravdu někdo, že je ideologie multikulturalismu Němcům blízká? Historicky byli Němci ve srovnání s Brity, Španěli, Francouzi a Holanďany celkem druhořadí kolonizátoři. Problémem Německa je, že doposud nemá ústavu a část jeho poválečné smlouvy s USA je tajná. Veřejná… Číst vice »

Leo K
Leo K
24. 8. 2019 15:20

Orinoko, ne všechno co píšete je pravda. Německo má ústavu – tady je: https://www.gesetze-im-internet.de/gg/BJNR000010949.html a co se týče té tajné části, tak ať ji vedení popírá jak chce, tak všichni Němci ji znají pod názvem Kanzler Akt

Bety
Bety
24. 8. 2019 21:36

Jo, my máme také ústavu a když ji nějaký nahnědlý veřejně trhá na kusy,
tak ti, co mají ústavu chránit ani prstem nepohnou. Takže co z toho plyne?
Že asi pro jisté kruhy není vůbec důležitá.
A s tou německou to bude podobné.

racek
racek
25. 8. 2019 23:51

No jo, co se týče trhání ústavy tak platí svoboda projevu, že. Vystrčení zadku na okupační vozidlo je ovšem trestáno podmínkou. Nebo slova o vraždě v Polné, že není dosud jasné…Taktéž zvednutí ruky na koncertu Ortela. No jo. Hajlování na diváky v podání známého fotbalového representanta se vzorovým sražení pat je ovšem jen taková srandička …
Víte, trhání ústavy, to člověka zabolí u srdce. Zrovna tak presidentské zástavy. Kdo tu soudí? Ach jo, je to nevyslovitelné, že.