USA kradou venezuelský majetek

Americká vláda uvalila na Venezuelu nové sankce, jimiž venezuelské vládě zablokovala její majetek a hrozí sankcemi každému, kdo by s touto vládou chtěl obchodovat.

Tento nový nepřátelský krok USA vyvolal přirozeně v Caracasu ostrou reakci.

Tyto nové sankce míří na venezuelský majetek, který se nalézá na území USA, a týká se nejen venezuelského majetku vládního, ale i majetku jednotlivých venezuelských občanů a venezuelských společností. Negativně však mají postihnout též země, které s Caracasem obchodují.

„Všechen majetek a všechny akcie vlastněné venezuelskou vládou a nacházející se ve Spojených státech… jsou zablokovány a nesmí být přemístěny jinam, či proplaceny, vyzvednuty či jakkoli jinak s nimi nakládáno,“ píše se ve dekretu podepsaném prezidentem Trumpem. Kteréžto oznámení doprovodil snůškou hrozeb prezidentův poradce pro národní bezpečnost J.Bolton, který mimo jiné uvedl že „kdokoli“ bude obchodovat s prezidentem Mádurem a jeho vládou, vystaví se dodatečným sankcím. Oním „kdokoli“ myslel samozřejmě Moskvu, která hospodářsky i vojensky už dlouho s Venezueou spolupracuje.

„USA jsou pevně rozhodnuty oddělit Mádura od financí a tím ve Venezuele urychlit mírovou demokratickou přeměnu“ řekl Bolton. „A znovu opakujeme Rusku. Nesázejte na špatného koně!“

USA neuznají žádné volby ve Venezuele, dokud tam bude vládnout Máduro, varoval Bolton a dodal, že státy, společnosti i jednotlivci se musí rozhodnout, zda budou obchodovat s Caracasem, nebo Washingtonem.

Tento nový agresivní krok USA vzbudil rozhořčenou reakci Caracasu, který jej označil za „ekonomický terorizmus“. “Tyto nové sankce jen formalizují kriminální hospodářskou a finanční blokádu, kterou známe už z dřívějška,“ řekl venezuelský ministr zahraničí. „Tohle je však její eskalace, která má znemožnit politický dialog.“

Vztahy USA a Venezuely upadají už po dvě desetiletí, ale v posledních měsících, zvláště poté, co předseda venezuelského národního shromáždění Guaidó jmenoval sám sebe prozatímním prezidentem Venezuely, přešly do pádu střemhlavého.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: RT.com

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
25. 8. 2019 8:24

Domnívám se, že novináři jen kvůli vyšší čtenosti záměrně nadužívají sousloví „uvalit sankce“. Ono je to totiž tak, že „sankce“ vypadají jako těžký trest od toho, kdo je vyhlásil, zatímco totéž, čili „embargo“, však většině z nich často neřekne vůbec nic. A přitom, jak to vlastně je? Je to tak, že obchodní sankce i embarga může na jiný stát „uvalovat“ jen taková země, která má co nabídnout. Od inovací, výzkumných a technických projektů a atraktivního zboží až po suroviny a to vše za atraktivní ceny. Jenže, co hmotného je v současnosti schopna světu nabízet Trumpova Amerika? Téměř nic, než drahé… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 8. 2019 14:48

USA kradou venezuelský majetek… Jako kdyby uměli někdy něco jiného. Válčička ve Venezuele nebude, pokud Rusko a Čína vojensky podpoří Madura. Americký klacek a bomby vždy dopadaly jen na ty státy, které byly relativně malé, slabé a především osamocené. Blackwater by měl raději uzavírat kšefty v USA, které bez mohutného vykradení cizího bohatství zbankrotují. Tamější superboháči a „páni světa“ pak budou opravdu velmi potřebovat soukromé armády, ale na vlastní ochranu, a to před hněvem desítek miliónů zbídačelých,hodně naivních, ale také dobře vyzbrojených tamějších obyvatel. Jen FEMA boháče neochrání. Jako další kamínek v mozaice je ve Venezuele pravděpodobně na kontrakt 400… Číst vice »

Dana
Dana
25. 8. 2019 15:11

„…… blokují byznys USA, přičemž tím nutí americké korporace k obnovení domácí výroby spotřebních komodit skutečně produktivní práce. A proč? Protože jedině domácí výrobní činností mohou zvýšit zaměstnanost a vytěžit alespoň nějaké daně..“ Ano, zde souhlas. Vsechno, co se z Ciny dovazi, si mohou Americane vyrobit sami.. Snaha prinutit korporace k navratu nebude lehka, pac se podnikatelum snizi profit. Vyroba v USA je ekologicky podminena, regulovana a hlavne financne pruhledna. Venezuelska vlada uz od Chaveze, coz je skoro dvacet let, neustale nadavala Americe a pokladala ji za velkeho satana, ktery se zakerne snazi znicit socialisticky stat Venezuelu. Chamtivost venezuelskych vudcu… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 8. 2019 15:38

Njn, takže co…. Soudrzce zbyly jen flusy. Soudruh Moon se jaksi nedari… s ohledem na vývoj zemského života pod polárním kruhem je jaksi nejasný … ATAK vymrle Kacera na Grónsko se zatím nehodí . No comment. Už jako dítě jsem Venezuelu vnímal jako prasacke rodeo různých White debilu. Po desetiletích jsem zasnul, že se vjeci změnily , a teď zasnu , jak emi hlinak ve Venezuele bojuje na českém webu, aby vůbec měl nějakou akci. Nevim, snad to ani nechci vedet, ale existují indicie , podle nichž donaldova akce proti Venezuele vyvolá takovou rusko-čínskou reakci, že různí placení soudruzi na… Číst vice »

racek
racek
25. 8. 2019 23:29

No, konec konců, i Japonsko zaútočilo na USA až poté, co jim USA zablokovalo( = ukradlo) všechna aktiva a současně vyhlásili embargo. No, od té doby už USA na silného soupeře nezaútočili. Takže zločiny Venezuely nemohou být přehlíženy … konec konců si dovolili i zločin největší … odmlouvala a měla nevhodné, neschválené přátele. Samozřrjmě, řadu problémů si způsobili sami, ale větší řadu způsobili sousedé a USA. Takže pro mě … svinstvo. Milá Dano, Kde kdo je schopen si vše vyrábět sám. Nikoliv však efektivně. To už věděli jacísi Schmidt a Ricardo… Spíše je třeba vrátit konkurenceschopnost. Neznamená to ovšem donutit… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 8. 2019 9:35

Přicházím, abych vám vyprávěl o jedné velké říši. Velmoci, na jejímž začátku bylo pouze několik málo osad podél pobřeží. Z těchto osad se zrodila slavná říše jejíž vliv se během let rozšířil po celém světě. Její obyvatelé vynikali v zemědělství, ve stavitelství, v technice, v lékařství i v obchodě. A záhy dosáhli úrovně jakou nikdo nikdy dříve nepoznal. Její armády pronikly do nejvzdálenějších koutů světa. Její technika byla doslova nepřekonatelná. Její peníze řídily obchod na celém světě. A životní úroveň budila závist ve všech ostatních zemích. Ale jak míjel čas, dolehl na tuto společnost stín korupčních afér, které zachvátily nejbohatší… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 8. 2019 9:36

…pokračování …

Společnost už nebyla schopna se bránit.
Velmoc se rozpadala a samotné hlavní město padlo v den, který historie označuje za konec civilizace na dlouhá další staletí.
Příběh, který jsem vám vyprávěl, byl historií vzestupu a pádu říše římské.
Napadla vás snad nějaká jiná velmoc?…

Mirek Černý

Irena
26. 8. 2019 10:37

https://www.youtube.com/watch?v=zAmXMeHXtO8
Jak „Putin?“ proměnil USA v zemi bezdomovců

Speciál pro Daníka…

orinoko
orinoko
26. 8. 2019 10:53

A k tomu všemu ještě toto!! Za zady Kacera , Kristova noho. Není hned vedle zaPARKovany nějaký Fuckac No.1, anebo Lolita vaginae?

https://www.rt.com/news/467292-melania-trudeau-brigitte-trump-kisses/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 8. 2019 8:27

Irena napsal

https://www.youtube.com/watch?v=zAmXMeHXtO8
Jak „Putin?“ proměnil USA v zemi bezdomovců

Speciál pro Daníka…

Paní Ireno, Amerika nikdy nežila tak špatně jako za Putina! :-)))))