Retro: Kdo to byl? (státofraška o třech dějstvích)

5. 5. 2013

1. dějství

Václav Klaus: Na závěr svého historicky posledního novoročního projevu ve funkci prezidenta republiky bych chtěl zmínit ještě takovou maličkost: vyhlašuji amnestii, tedy aminu.

Vězeňský sbor: Hurá!!! Amina! Všichni pudeme domů!

Václav Klaus: Ne ne ne. Tak jsem to nemyslel. Amina bude výběrová. Domů půjdou jenom zločinci pičmudlíci a pak ti, kteří prokázali, že umí dobře kličkovat.

Lid (brblá): Proč právě tihle?

Václav Klaus: Přece je nemůžeme nechat v nejistotě. Musíme respektovat jejich lidská práva!

Lid (sborem): Ti parchanti se nám budou jenom šklebit. Kdo tohle vymyslel?

Ladislav Jakl: Je to akt milosrdenství pana prezidenta a také výraz toho, že není odpovědný. Tedy ze své funkce. Vymyslel to pan prezident sám od sebe a má na to právo!

Lid: Tak Havel amnestií začal a Klaus jí skončil. Jeden za osmnáct…

Petr Hájek: Je tady podstatný rozdíl. Václav Havel působil v Satanových službách a byl nástrojem lži a nenávisti. Václav Klaus je naopak nástrojem pravdy a lásky. Napsal mnoho knih, které byly přeloženy do ještě více jazyků. To by bylo, aby nesvedl napsat amnestii, kterou nám celý svět závidí…

Nepříjemný Rejpal: Ale kdo mu přitom radil?

Jakl & Hájek (unisono): Kyš kyš, neřeknem!

***

2. dějství

Vratislav Mynář: Stavím si teď na Hradě vedle kanceláře koupelnu. Při stavebních pracech jsem narazil na zazděnou informaci o tom, že amnestii ve skutečnosti nenapsal vážený nepřítel pana prezidenta Zemana pan prezident Klaus, ale zlí rádcové Jakl, Hájek a Hasenkopf, kteří se za pana váženého nepřítele jen schovávali.

Ladislav Jakl: Radil jsem radil, ale málo. Kolečko se mi polámalo.

Petr Hájek: Jedna paní povídala.

Pavel Hasenkopf: Nejdřív jsem to napsal, ale pak to Blažek přepsal. Nakonec jsem to tedy napsal, ale taky nenapsal. Od Blažka to šlo zpátky na Hrad. Potom to někdo – zřejmě už na Hradě – upravil a rozdělil, čímž z toho udělal guláš.

Pavel Blažek: Je to absolutní lež. Musím se tomu smát.

Sbor amnestovaných vězňů: Ha ha ha!

***

3. dějství

Jan Tleskač: Jsem jediný, kdo to ví. Mám to v ježkovi a ten je v kleci.

Václav Klaus: To je velký, ale opravdu velký omyl. Kdyby byl Ježek v kleci, pustil bych ho, i když to je zrádce. Všichni jsme se učili.

Jiří Berka: Co říká pan prezident, to je veliká pravda. Mohu to dosvědčit, já jsem se také učil. Mám snad za to být popotahován? To by byla přece nespravedlnost.

Lid: Tak kdo teda tu amnestii napsal?

A hrdý buď žes Václav Klaus: Já se opravdu divím, že to někomu ještě stále není jasné. Amnestii jsem samozřejmě napsal já. Široko daleko nevidím nikoho, kdo by byl schopen takového díla. Přece nelze donekonečna kriminalizovat poctivé občany. Všichni musí uznat, že se učili. I veřejnost se poučila. Dostávám mnoho dopisů, které mi dávají za pravdu. Jiné ani nečtu.

Tomáš Pitr: Už na finále Davis cupu, kde jsem seděl s Janouškem, Kalouskem, Kocourkem, Komárkem, Langrem a dalšími veleváženými občany, jsme si říkali, že pan prezident je náš.

Miloš Zeman: A hádejte paní redaktorko, kdo k nám dnes přijde na večeři?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
4. 6. 2020 9:51

Živě: Praha, Mariánský sloup https://www.lidovky.cz/domov/zive-na-staromestskem-namesti-v-praze-vztycuji-mariansky-sloup.A200604_090637_ln_domov_vag Tak nakonec nikoliv 8. listopad (400. výročí Bitvy na Bílé hoře), ale datum 4.6.2020. V listopadu možná dojde na tu sochu Marie Terezie, která má nahradit Koněva,tak či tak Habsburkové (Vídeň) v Praze letos jedou. Itálie (Benátky-benátská šlechta) směr Rakousko a Maďarsko (Vídeň a Rakousko-Uhersko), dále směr Česko (Brno, Praha) a přes Polsko až na sever – zdá se, že vším obnovujeme nikoliv plány o Trojmoří, ale velmi dávnou a starobylou Jantarovou stezku, a to jako součást bývalé Perské říše https://cs.wikipedia.org/wiki/Jantarov%C3%A1_stezka A je to jen zvláštní náhoda, že existuje mince, na které je na jedné… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
4. 6. 2020 10:24

Ono být ve společnosti H. Kissingera a Rockefellerů (V. Klaus v seznamu hned pod Kissingerem) je asi lákavé
https://wikispooks.com/wiki/Le_Cercle

no one
no one
Reply to  Patrik
4. 6. 2020 20:07

Co se týče Marianského sloupu, dneska jsem byl asi po 8,5 letech v Praze a viděl jsem, jak už sloup stojí. A vzpomněl si při tom na Váš článek a bylo mi při tom smutno. Sloup jsem si zdokumentoval a na jedné ze soc. sítí jsem ho okomentoval citátem: „Proč pořád dokola opakujeme ty stejné chyby?“ Je to citát z mého oblíbeného filmu Atlas mraků. Odpověď na tuhle otázku tomhle ohledu je mi samozřejmě jasná. Jakpak by si na ni ale odpovedeli ti, kteří žijí pouze pro ukojeni svých biologických potřeb (tzn. dav)? Resp. byl by schopen si tuto otázku… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  no one
5. 6. 2020 6:40

Mariánský sloup: jdeme do finále „Vídeň-Praha“, dvě centra moci a la tento vzor: „Kolem roku 3100 p.n.l. bylo založeno jediné království, ve kterém došlo ke sjednocení Horního a Dolního Egypta. Od stejné doby se datují egyptské královské dynastie. Náboženství Egypta té doby bylo velmi roztříštěné a každé město mělo své bohy, kteří byli z masa a kostí a byli smrtelnými.// Před sjednocením měl Horní i Dolní Egypt svůj ústřední sloup a po sjednocení si království oba ponechalo. Egypťané však potřebovali novou ideologii, která by vyjadřovala vztah nově vzniklé trojice: dvou zemí a jednoho nebe. Ve městě Théby stal jižní sloup… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 6. 2020 6:54

Havel v roce 1996 v Praze obnovil Masarykův obelisk https://cs.wikipedia.org/wiki/Obelisk_(Pra%C5%BEsk%C3%BD_hrad) Jde o obelisk, který se údajně nejvíce podobá obelisku v egyptském Karnaku – no. vkládám jako zajímavost http://www.kpufo.cz/wa/waa/obel.htm Co je ale významné, v různých městech po světě stojí vždy jen jeden takový obelisk, zatímco v Astaně stojí dva a dokonce uprostřed mají ten hlavní, globově zakulacený sjednocující sloup, viz obrázek např. někde zde https://www.zvedavec.org/komentare2009/07/3219-zlovestne-misto-astana.htm PS: Globalizace není proces na jednu-dvě generace, je to proces velmi, velmi dlouhodobý. A jak říká Pjakin – plány v něm jsou třicetileté, padesátileté i tisícileté (viz Ramses II. o bitvě u Kadeše s jeho obeliskem,… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 6. 2020 15:43

Ten včerejší 4. červen nakonec přece jen dává smysl – nový Mariánský sloup byl odhalen v den 100. výročí Trianonské smlouvy. Ono by bylo zvláštní, kdyby tak významný symbol nebyl spojen s nějakým souvisejícím datem. Teď očekávám kroky k vytvoření dvourychlostní Evropy (viz komentář výše a linie Jantarové stezky), jednání V4 mají proběhnout v červnu. Jinak 4. červen Orbán v Maďarsku zavedl jako Den smutku právě kvůli Trianonu
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovaci-vcera-slavili-vyroci-trianonu-madari-ho-dnes-oplakavaji.A100604_093740_zahranicni_btw
Orbán k tomu navíc jednou prohlásil, že Maďarsko je jediná země, která ze všech stran sousedí s vlastním územím.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 6. 2020 17:36

Tak jednání V4 o rozpočtu EU budou pokračovat 11. 6. 2020 (také symbolické datum), a to dokonce na JIŽNÍ MORAVĚ (Brno? Velkomoravská říše, která kdysi historicky naprosto unikátně zmizela ze dne na den a doteď se neví, co se tehdy stalo?)
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premieri-v4-jednali-s-predsedou-evropske-rady-charlesem-michelem-o-dlouhodobem-rozpoctu-eu-a-novem-nastroji-pro-obnovu-181796/

K Velkomoravské říši egyptolog Václav Bárta :
„Čas 05:50 kolaps Velké Moravy, který byl světovým unikátem, protože Velká Morava zmizela prakticky ze dne na den, včetně lidí“
https://aeronet.cz/news/video-na-zadost-nato-zkoumaji-egyptologove-konec-egypta-o-kolapsu-civilizaci-a-o-spolecnem-jmenovateli-vsech-kolapsu-a-o-soucasne-dobe/

no one
no one
Reply to  Patrik
6. 6. 2020 11:15

Petice chce z Koněvovy udělat ulici Marie Terezie
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/petice-chce-z-konevovy-udelat-ulici-marie-terezie-40326729#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=1PVbwqZKXoQ-202006060914&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

Vašimi slovy „Praha jede“ a jede pořád dál, až mám obavy, kam dojede.
Jsem zvědav na jednání V4 11. června, které zmiňujete (v té obrovské krásně doplňující se mozaice, za což znovu znovu velké díky). I když Babiše po osobní stránce moc nemusím, tak nějak chci doufat, že tomu na tom jednání dá alespoň částečnou stopku.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  no one
6. 6. 2020 11:46

„…skepsi vyjádřili zelení, koaliční partneři TOP 09 na žižkovské radnici. „I když je beze sporu, že Koněv má na svědomí životy tisíců nevinných lidí….“ Odkdy se qrva z fašistů stali nevinnými oběťmi? Jen jsem nakoukl do podpisů oné petice a mohu Vám říci, že z prvních deseti podpisů jsou jen čtyři z Prahy, ostatní jsou: Plzeň, Hranice, Pardubice, Brno, Kašperské Hory a Hroznová Lhota! V další desítce je zastoupení Pražáků stejné, ostatní jsou z venkova. Takže omyl, ani zdaleka to nepodepsali jen občané Prahy. Bourání soch, uctívání zrádců, stavění sloupů, přejmenování ulic …… Nakonec se dozvíme, že Rakousko – Uhersko… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
6. 6. 2020 22:57

„Zajímalo by mě čí peníze jsou konkrétně za touto akcí“ To je taková společnost, co má v názvu zajímavé číslo „1001“ a kterou založil princ Bernhard z Nizozemska, tzn. stejný princ, který hned po tom, co ani Hitler stejně jako Napoleon v Rusku nepochodil, založil společnost, která se usnesla, že s příštím tažením na Rusko se počká padesát let, tzn. do doby, než se na zvěrstva fašismu zapomene https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Bernhard_of_Lippe-Biesterfeld A ta společnost „1001“, to je tato a m.j. se o ní píše: „Členství v klubu 1001 je důvěrné. WWF odmítá poskytnout informace o členech klubu“. https://en.wikipedia.org/wiki/The_1001:_A_Nature_Trust Co je ale důležité,… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
7. 6. 2020 7:57

Pražská ricinová fraška a užiteční idioti – k větě v závěru komentáře „Podpindosníci v Praze se sice činí seč mohou“ zde https://outsidermedia.cz/retro-kdo-to-byl-statofraska-o-trech-dejstvich/#comment-97987 mi nejde nedoplnit téma aktuálního vyhoštění dvou ruských diplomatů. Článků k tomu je na na české internetové scéně plno, mě v tom ale zaujal fakt, jak užiteční idioti vždy jen poslouží, ale po americkém vzoru „využít a odkopnout“ pak i skončí. Tak si to shrňme v novém světle/“světle“: Kundra a jeho Respekt dostali „zaručenou“ informaci (dokonce ze tří zdrojů!), že ruský agent přivezl do Česka ricin k odstranění těch pražských antiruských gerojů. Pražští gerojové dostali policejní ochranku, která… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  no one
6. 6. 2020 21:13

Podívejte se na video Babiše „Zásadně odmítám dvourychlostní Evropu“ z ledna 2018 (!)v tomto článku https://aeronet.cz/news/cim-se-provinil-a-babis-zopakuje-osud-r-fica-odmitam-dvourychlostni-evropu-videa/ Babiš proto EU leží v žaludku a naposledy se to ukázalo před koronavirem – trefně je to popsáno zde https://www.arfa.cz/trestni-komando-evropske-unie-nemecka-pod-vedenim-frau-hohlmeierove-vysetruje-v-praze-premiera-babise-hrozi-mu-deset-let-vezeni-a-miliardove-pokuty/ A co se děje po koronaviru? O tom napsal například Sputink https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020060112017731-a-ja-bojuju-za-ceske-zajmy-babis-se-zameril-na-financni-pomoc-eu-kvuli-koronaviru-a-nesetril/ Přejmenování Koněvovy ulice na ulici Marie Terezie – tak to je další zpráva, to sedí! A sedí o to víc, že Trump přesouvá část americké armády do Polska https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/usa-armada-polsko-nemecko-donald-trump-pentagon_2006052041_onz Takže se nic nezměnilo a východní Evropa opět jako nástroj proti Rusku, zatímco Francie a Německo (takové novodobé spojení Napoleona i Hitlera) opět… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
6. 6. 2020 22:06

Zajímavost k Cáchám: „V letech 936-1531 zde bylo korunováno 30 německých králů, mezi nimi i Karel IV., Václav IV. a jako POSLEDNÍ Ferdinand I. HABSBURSKÝ. Roku 1166 se Cáchy staly svobodným městem a sídlem německého království. Roku 1177 začal císař Fridrich I. Barbarossa se stavbou vnitřní městské hradby, zhruba v trase dnešního Grabenringu. Roku 1257 začala stavba vnější hradby s 11 BRANAMI a 22 VĚŽEMI.“ https://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%A1chy A m.j. shoda s Íránem (islamizací Německa a Evropy) čistě náhodná?: „Na dolním okraji pruhu červeného se vždyj JEDENÁCTKRÁT opakuje stylizovaným arabským písmem bíle psané heslo Bůh je veliký (Alláhu akbar).// DVAADVACETKRÁTse opakující text… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
6. 6. 2020 4:48

To to jede – potřetí od začátku vypuknutí COVID-19 Xi Jinping hovořil s Merkelovou http://www.xinhuanet.com/english/2020-06/04/c_139112077.htm Čínský prezident Xi Jinping ve středu řekl, že Čína je připravena spolupracovat s Německem a Evropskou unií (EU) s cílem posílit strategickou spolupráci, podpořit mnohostrannost, řešit globální výzvy a společně přidat jistotu současnému světu nejistoty. A pokračuje se: Peking, 5. června – Čínský prezident Xi Jinping v pátek požadoval „příspěvky Číny a Francie“ k vítězství v celosvětovém boji proti pandemii COVID-19, uvedl Xi v telefonním rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem: – cílem je zvyšovat úsilí k dosažení konsensu, započaté na 73. Světovém zdravotnickém shromáždění… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
6. 6. 2020 8:55

PS: Video „Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem“ – odkaz je na verzi v ruštině, protože v češtině je nedostupné. Totéž platí pro díl „Velká vlastenecká válka – Pád Kyjeva“ : „Video je v této zemi blokováno“
https://www.youtube.com/watch?v=4zk7ErftjTU&list=PLFzWl0j22Mk137l6yG9KVh_C76JuvGWch&index=15
Celou sérii přitom několikrát odvysílala i ČT, tak nevím, proč zrovna ty dva díly jsou blokovány – že by díly o osvobozování Ukrajiny a Číny Ruskem vadily?

idiotronic
4. 6. 2020 13:10

Konečně po všem tom přepisování historie jeden příspěvek, který mohu brát opravdu, ale opravdu vážně.