Retro: Kdosi nás prý stále rozděluje…

26. 1. 2016

Ano, vyhlašuje se u nás tak často, že kdosi – a nejčastěji prý náš prezident – rozděluje národ, že to nutí člověka zbystřit pozornost. Protože, propánakrále, co se tímhle už skoro masovým poukazováním na rozdělování národa vlastně sleduje? To snad máme být jako v Hitlerově Německu, čili ein Volk, ein Reich, ein Führer? Tzn. že máme všichni stejně myslet, stejně konat a ke stejnému cíli mašírovat? Jako stádo dobytka, které se též žene za krávou, která má na krku zvoneček?

Ano, bohužel, jiný smysl tohle vytrvalé poukazování na rozdělování národa mít nemůže – mně se jej tedy alespoň nepodařilo vypátrat, a vsadím se, že líp se nepovede ani vám. Takže je to jasné: máme tvořit jednotný národní houf, sevřený a nerozdělený. Ale jaké pojivo, jaká myšleka či idea se má ke zcelení (říkalo se kdysi ke zglajchšaltování), tohoto kýženého jednotného houfu použít, když ony jej de facto – vedle onoho kohosi a nejčastěji tedy našeho prezidenta – rozkládají už samy politické strany, rozprostřené od toho nejpravicovějšího k tomu nejlevicovějšímu u nás? To se stanou předmětem nářku nakonec i ony (myslím jejich systém), samozřejmě až poté, co se z cesty odvalí kláda hlavní? A půjde se dál na cestě za národem sjednoceným, ale nejspíš už ne jen národem, ale celým společenstvím, evropským a severoatlantickým – a ovšem též protiruským? Protože právě tohle se skutečně jeví být oním zamýšleným scelujícím pojivem, shora zmíněným.

Logika takovéhleho vývoje je neúprosná a my cítíme, vidíme i slyšíme, že takto se nám už dnes vykolíkovává cesta do dnů budoucích. Mnohým se to možná od pohledu líbí, ale my ostatní, kteří bychom si rádi uchovali hlavy k tvoření vlasních úsudků, bychom si měli všímat, z kterého tábora se nejúporněji hlasy o rozdělování národa ozývají. Protože ty hlasy budou sílit i drsnět a možná až v uších zaléhat.

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
28. 1. 2023 22:56

Dnes mne zaujal titulek na nové republice, který oznamuje, že ukrajinizace postupuje na západ. Když vidím, jakým způsobem tam např. mobilizují, měli by zpozornět naši lumíci. Generál přeci vyzývá k hájení spojeneckých závazků Třetí říše do roztrhání těla. A Třetí říše evropská národa amerického se rozhodla bojovat do posledního Ukrajince a pak klidně do posledního Poláka či Čecha. Pohádkovou připomínkou je: https://www.novarepublika.online/2023/01/dopis-dedecka-tigra-jeho-vnukovi-leopardovi-na-ukrajinu Aktuální situace k tomu směřuje: http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=315606&sid=a5bdd9bd20f8958875945a75da0bd920#p315606 Duch doby Bobliga z Edelstadtu přehlušují právě takové události. Nějaká facka od podporovatelů Pavla či výhrůžky či vydírání, které proběhly a hlubokým způsobem ovlivnily průběh našich voleb, které NEBYLY DEMOKRATICKÉ, bude nic… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 1. 2023 8:20

Všechno do sebe zapadá. Dneska v noci se NATO nechalo slyšet, že je připraveno na konfrontaci s Ruskem. Hodně si fandí! Není!! Ale dokud je dost ukrobotu, tak NATO už bude dodávat i letadla. A v Rusku všechno začíná nanovo. Kdejaký trouba se tam vyjadřuje k tomu či onomu a většinou úplně pitome. Tak například prý nepůjde jen tak zničit cestou priklepnute zachudni tanky, když budou kamuflovany jako civilní tovar. Chudák malá, původce myšlenek. A což takhle rozflakat kolejové vedení? Nebo ubohost, s jakou se líčí problém zachudnich tanků při používání nekvalitního paliva Haliče. Prý se budou zanášet svíčky!! A… Číst vice »

Bety
Bety
29. 1. 2023 8:22

Tak konečně máme banánovou republiku se vším všudy.

orinoko
orinoko
29. 1. 2023 8:55

Jaké jsou rozdíly mezi někdejším a současným světem?
Tehdy jeden pól moci vlétl do kamsi v jiných světových souřadnicích a vystačil si NATO sám.
Dneska NATO jiný pól moci potřebuje cizí stádo, protože delší dobu už všechno pros@ra sám se sebou.

Last edited 1 měsíc před by orinoko
PPK
PPK
29. 1. 2023 14:12

Lidi především rozděluje jejich vlastní pohodlnost myslet.
http://e-republika.cz/article4616-Vedeli-a-nic-neudelali-Proc-nas-neockovani-nevarovali

orinoko
orinoko
29. 1. 2023 15:42

Malý kvíz:
Kdo bude v jarní mocenské konfiguraci stát nejvýše? Na výběr jsou 4 marionety. A celé stádo debilů.