Retro: Krycí jméno „kulich“

8. 2. 2011

Hlavní protagonista kultovního instruktážního videa pro motolské lékaře s funkcí, v němž ředitel nemocnice Ludvík vysvětluje systém „kulichů“ a ošetřování výběrových řízení, se sice brání, že prezentované záběry jsou sestříhané, vytržené z kontextu, a že jde komplot proti jeho osobě, ale co když je vše jinak?

Co když nejde o intriku, ale o speciální operaci, jejímž cílem je otevřít diskusi o tématech, ke kterým se (zatím, než bude veřejné mínění řádně připraveno) nechce žádný z reformátorů hlásit? Jako třeba legalizace úplatků a otevření zdravotnictví dvojím standardům: „V budoucnu by přitom nemuselo zůstat jen u lepšího materiálu či péče. Na takzvaný standard a nadstandard by se mohla rozdělit i rychlost dostupnosti ošetření. (…) Kromě termínu operace by si navíc lidé mohli za peníze vybrat i konkrétního lékaře.“ Že maluji čerta na zeď? Když jde o přestavbu společnosti podle ideálu nerovnosti, není opatrnosti nikdy dost. Slušní & Zodpovědní umějí být pěkně vynalézaví.

Převzato z blogu Tribun

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
fajt Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

http://zpravy.e15.cz//byznys/prumysl-a-energetika/vykonstruovany-utok-bakala-odmita-zalobu-insolvencniho-spravce-okd-1343287 – a proč ne , i pánbůh dnes přeje připraveným a naprosto vypečeným. ..)