P. C. Roberts: Rusko je na mušce

 …a ať už si to chce přiznat, nebo ne, bojuje o svůj život

Při obhajobě posledního kola americko-izraelské agrese proti Sýrii nasadila jedna z mluvčích amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová hitlerovskou notu, když obvinila Sýrii a Irán z aktu zjevné agrese proti Izraeli, a to s použitím této lži: „USA bezvýhradně podporují právo Izraele se bránit… Íránské podlé činy a vykalkulovaná eskalace jeho hrozeb a žádostivosti rozšířit svoji moc, uvádí všechen lid v dané oblasti do rizika“.

Adolf Hitler zakryl podnět rozšířit svoji moc přepadem Polska stejně podlou lží, jež k zakrytí svých agresí používají nyní Washington a Izrael. Prohlásil, že polské jednotky překročily německou hranici a napadly Německo. A přesně totožný argument použil Izrael i jeho loutky v Bílém domě a v Pentagonu, když za viníka probíhající izraelské agrese proti Sýrii vyhlásily – Írán.

Jestliže Washington a Izrael dokáží jít ve svých lžích až takto nestoudně daleko, jak se může Rusko i třeba jen na vteřinu domnívat, že USA jsou „partnerem“, se kterým by bylo možno se nějak a na něčem dohodnout?

Eric Zuesse k tomu poznamenává, že jedině Sýrie a Rusko si postěžovaly na pokračující útoky Izraelců na Sýrii i na fakt washingtonské okupace části syrského území, což jsou nejen nelegální činy postrádající jakékoli posvěcení OSN, ale jsou též totálním porušením mezinárodního práva.

Pokračující washingtonská podpora války proti zákonné vládě Sýrie a jeho podpora izraelských teroristických útoků proti syrským i ruským jednotkám podkopávají ruské úsilí vrátit do oblasti zpět mír. Zuesse též poukazuje na skutečnost, že jak Washington, tak jeho britská loutka blokují v OSN jakoukoli akci, jež by byla s to nelegální činy Washingtonu zastavit.

Zuesse má jistě pravdu. Ale nenese vinu za pokračování washingtonské kampaně proti Sýrii a Rusku i Rusko samo?

Stephen Lendman si to myslí. A proč?

Ukazuje se, že ruská vláda je tak dychtiva západní pochvaly, že zastavuje své vojenské kampaně dřív, než svou práci skutečně skončí. Sám Putin ohlásil „vítězství v Sýrii“ a stáhl odtud část svých jednotek ještě předtím, než skutečně vyčistil Sýrii od všech cizích a džihádistických okupantů, takže na místě zůstaly zbytky proamerických sil, které konflikt znovu obnovily. A přitom by stačily další dva týdny a byla by od proamerických džihádistů osvobozena Sýrie celá. Rusko ale zřejmě nechtělo roztrpčit Washington až tak, že ztratí veškerý kontakt s místním americkým personálem, třebaže Rusové jsou v Sýriii legálně, zatímco americká přítomnost je zde naopak nelegální.

A tak znovu s důvěrou v mezinárodní právo, v OSN a v “naše západní partnery“ píše Lendman, „odešlo Rusko ze Sýrie předčasně, a nabízí se tak otázka, kdy se Rusko poučí – a jestli se vůbec kdy poučí? A to o tom, že jak na fakta, tak i na právo Washington nikdy nedá, a jediným jeho zájmem bude vždy jeho panství nad světem a izraelské panství nad Středním východem“.

Lendman pak zdůrazňuje zvláště toto: „Pokud se Rusko nezbaví svého snu o partnerství s Washingtonem namísto toho, aby mu dalo ochutnat i čehosi z jeho vlastní medicíny, bude konflikt zřejmě eskalovat i nadále“.

Soudě podle těžkých izraelských útoků na Sýrii poté, co Syřané urazili izraelskou neporazitelnou image, když si začátkem února nad svým územím dovolili sestřelit izraelské bojové letadlo, má Lendman asi pravdu i v tom, že Izrael může nyní své útoky rozšířit i na Írán. Ruská televize odvysílala, že Kreml je nastálou situací vážně znepokojen, a že Netanjahu žádal v telefonickém hovoru Putina o zdrženlivost.

V průběhu celého mého života žádali američtí prezidenti o zdrženlivost Izraelce, aniž by se jí aspoň v jediném případu dočkali. A pokud jde o Rusko a Putina, domnívá se Lendman, že proti Izraeli nedosáhnou ničeho pozitivního, dokud Izraeli jasně a nekompromisně nenaznačí, kam ještě může, ale i kam už nemůže – a to v žádném případě, jít.

V souvislosti s tím se nabízí následující otázka: Je si Rusko svou silou skutečně jisto? Anebo Putina od použití síly zadržují zrádní tzv. atlantističtí integracionisté, kteří uvnitř ruské vlády i uvnitř ruské ekonomiky působí jako pověstná Pátá kolona? Pak je ovšem záhadou, proč Putin tuto malou hrstku zrádců, postrádajících širší podporu veřejnosti, toleruje, zatímco Západ a Izrael jsou vůči národním zájmům Ruska den ode dne agresivnější. The Saker shledává problém v tom, že atlantističtí integracionisté, kteří v zájmu svých kariér a zisků, a též proto, že jsou financováni neziskovkami a médií působícími v Rusku, už stačili prodat ruskou suverenitu za globalizmus. A Putin je zatím zjevně neochoten či neschopen se těchto lidí zbavit.

Jestliže ovšem atlantističtí integracionisté uvnitř Putinovy vlády dokáží blokovat jakékoli ostřejší Putinovy reakce na aroganci Washingtonu, nabízí se otázka: Jak skutečně mocný je vlastně Putin? Vyhrál snad válku o Sýrii proto, aby ji následně předal Washingtonu a Izraelcům? A nevzpouzí se v člověku spravedlivém obraz Putina, hlavy mocného státu, hájícího své počínání před kriminálním vůdcem státu Izrael?

Samozřejmě, víme dobře, že Izrael vlastní Washington, ale že by vlastnil i Rusko?

Kolikrát už Putin oznámil ruské vítězství v Sýrii, stáhl se, a pak zas musel zpět poté, co se síly Washingtonu zotavily? A proč Putin stále odmítá začlenit odpadlické ruské provincie na Ukrajině do Ruské federace? S návratem Krymu zpět do Ruska souhlasil s ohledem na ruskou námořní základnu v Sevastopolu, ale udělit stejnou výhodu ruským provinciiím Doněcku a Luhansku odmítá. A to za situace, kdy Washington vyzbrojuje ukrajinský nacistický stát nejmodernějšími zbraněmi a ruskému obyvatelstvu uvedených provincií tak při snaze ukrajinského vedení násilím dotlačit obě provincie pod svůj palec hrozí ještě krutější válečné útrapy než dosud.

Putin by ovšem celý ukrajinský konflikt mohl ukončit tím, že Doněck a Luhansk přijme prostě zpět pod ruskou střechu, ale zatím se zdá, že o ničem takovém neuvažuje. Říká se, že všechny věci promýšlí daleko dopředu, jenže osud Ruska a též nás všech bude rozhodnut spíš v čase krátkém.

Dá se pochopitelně rozumět i tomu, že Putin svým zdůrazňováním mezinárodního práva se pokouší upozornit Evropu a Evropany na to, jak mimo právo a nad právem Washington stále jedná, ale spíš tím maří zbytečně čas. Už po dlouhá desetiletí figurují evropští vůdci na výplatní pásce Washingtonu a nezajímá je vpravdě nic jiného než aktuální stav jejích bankovních kont.

Neokonzervativci ve Washingtonu věří, že když se jim podaří odstranit Putina, obnoví Washington svou vládu nad světem. Čínu totiž považují za zemi, která přijme americké vedení výměnou za bohatství. Což je předpoklad možná i chybný, ale Washingtonu dobře slouží ke koncentraci všech jeho sil proti Rusku, přičemž do svých aktiv stále započítává své spojence z Páté kolony uvnitř ruské vlády.

Může Rusko odolat tlaku Washingtonu bez toho, aby se těchto zrádných lidí zbavilo?

Odpověď na tuto otázku je následující: Nikdo by neměl podceňovat Putina.

Nicméně by si Rusko mělo být plně vědomo faktu, že tvůrci neokonzervativní politiky považují Rusko za stát slabý, postrádající kuráž, kterou naopak Washington i docela titěrný Izrael mohou kolem sebe rozhazovat plnými hrstěmi. Což Washington může dosvědčit, když ukáže na glóbu, kam až se jeho moc rozšířila od pádu Sovětského svazu, a Izrael může podobný rozmach dosvědčit při pohledu na Střední východ, či na svou současnou aktivitu v Sýrii. A co je neméně důležité? Žádné náklady nesmí být považovány za příliš vysoké, pokud se za ně dá koupit jakékoli očernění Ruska. A ruská pasivita naopak zve buď k jeho podrobení se, či k nukleární válce. A ať už si to Rusko přiznává, či nikoliv, bojuje v současné chvíli o svůj život. A to i když navenek vypadají věci tak, že i vysocí ruští představitelé si nebezpečí, jež zemi hrozí, neuvědomují. Sergej Šemezov např. řekl, že Rusko je ochotno prodat Washingtonu ruský protiletecký systém S-400 – a to asi proto, aby se Američané rychle naučili, jak na něj vyzrát, a ruský technologický náskok tak vzal v co nejkratším čase za své.

Jestliže Šemezov jen nevtipkoval, pak má asi problém s vnímáním reality.

A na závěr: Putin uškodil své pověsti, když se setkal s Netanjahuem a jednal s ním nikoli jako s politikem zločinným, ale jako s jedním ze světových vůdců, které Rusko uznává.

To byl bláznivý kousek, který podryl jeho reputaci vůdce, který jde neúchylně po stezce principů morálních, jež vždy nadřazuje nad úvahy o prodělku či výdělku.

Svět potřebuje vůdce. Naděje vkládal do Putina.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
senil
senil
15. 2. 2018 4:25

Trump chtěl dobré vztahy s Ruskem, ale deep state byl proti a Trump dostal strach, tak se radši podvolil. Smutné, že v USA nevládne prezident ale CIA a FBI a jiné úřady.

http://www.epshark.cz/video/66/pat-buchanan-deep-state-chce-svrhnout-donalda-trumpa

abx
abx
15. 2. 2018 10:53

suhlasim s tym, ze Rusko nekladie americanom nejaky vyznamnejsi odpor. pravdepodobne konaju tak z dovodu, ze este neprisiel ten cas. napriklad prezbrojenie strategickych balistickych rakiet sarmat RS28 planuju dokoncit do roku 2021. vnutropoliticke pomery tiez nie su najlepsie, vsetko stoji a pada na Putinovi a to nie je dobre pre stat. to vsetko co sa deje a co kriticky hodnoti P.C.Roberts nemusi byt vobec vynutene zo strany americanov, skor si myslim, ze je to ich vlastny plan ako celit hrozbe a ako sa s nou postupne vyrovnat a ked pride vhodna doba prejst do akcie. druha vec, ze aj americania… Číst vice »

fajt
15. 2. 2018 11:29

v ruské prezidentské volbě bych šel do Grudinina, sice krade jako straka, vedení státu h0vn0 rozumí a je silně ulhaný, ale zatím sionistům tolik nepatří, na siloviki si musí dávat majzla a jeho vizáž ho předurčuje k potenciálu totálního Stalina a nebo Ivana Hrozného v jeho silných časech opričniny, tomu mužik dobře rozumí a svět by mohl dostat pořádnou dávku ruské kultury přímo mezi půlky rovnou do pruhovaného skunkoptáka. ..)

peter.
15. 2. 2018 15:20
fajt
15. 2. 2018 15:37

https://cz.sputniknews.com/svet/201802156792846-rusko-zacharovova-smrt-syrie-koalice/?utm_source=https://t.co/dia46g14Ki&utm_medium=short_url&utm_content=gJyw&utm_campaign=URL_shortening – no už to z nich leze jak z chlupaté deky ( a ještě podmínečně) – a teď to vynásobím deseti, dle specnázovce, který měl ve většině o Rusku a jejich moci představitelích pravdu – a vůbec nechápu proč zrovna oni píšou o nějaké koalici, vždyť jde o americké agresory, kteří tam nemají co dělat, tímto postojem v podstatě američanům Kreml vystavuje legitimitu a to úplně nemravně, místo toho, aby raději chránili své i ostatní lidi, kteří v Sýrii si zrovna od američanů a jejich vrahů vytrpěli svoje, mám za to, že tímto si Putin politické body ani u… Číst vice »

PPK
PPK
15. 2. 2018 19:44

Tentokrát ten příspěvek do diskuse bude asi trochu delší a tak jej rozdělím na dvě poloviny: Domnívám se, že Izrael nebyl kdysi založen proto, aby v něm VŠICHNI Židé i židé z celého světa už konečně a definitivně nalezli svůj domovský stát. Byl založen proto, aby tam domov našli zejména ti, kteří v zemích svých diaspor nesouhlasí s parazitickou a světově manipulátorskou politikou tamních židovských elit a vlivných žid.lobby a žid.finančních skupin. Vynechám další okolnosti a možné důvody toho někdejšího založení Izraele, které si může každý dohledat a zmíním názor, že soudobým cílem právě té dnešní vlivné židovské lobby v… Číst vice »

PPK
PPK
15. 2. 2018 19:44

Já se naopak domnívám, že jakýkoliv zničující útok na Izrael by byl ta nejideálnější záminka ke dvěma akcím USA a západních států EU: 1/ Uskutečnit ten druhý byznys-holokaust (nepřímým) zničením vlastních(!!) ortodoxních „parchantů“ (jak kdysi ráčil napsat diskutér z USA a cz emigrant pan dana, ostatně vzpomeňme na osud Židů za 2WW) a 2/ útokem na Izrael získat důvod k rozpoutání světové války v centru Blízkého východu s cílem ho jednak totálně Západem okupovat a ovládnout všechny jeho nerostné zdroje – a následně přes Kavkaz a Ukrajinu si konečně pořádně zaválčit rukama Turků a Ukrajinců i proti Rusku a z… Číst vice »

fajt
16. 2. 2018 7:18

Už bolševici stále vykládali, že normální lidé nemohou pochopit složitost velké politiky a k lidem vystupovali paternalisticky a občansky přezíravě, názory a pochybnosti lidí ( byť některé pocházely pouze ze záměrného nedostatku informací, poloinformací, či mocenské svévole ) je prostě nezajímali, dělali to prý pro dobro lidu a socialismu a tak dlouho, až vlastní myšlenku, svůj neomylný světonázor a svůj národ zradili a přeběhli ke krvavé konkurenci – každá moc korumpuje ( nakonec to dokázala i ta socialistická) a bylo by hodně pošetilé si myslet, že něco podobného se neodehrává i v současném Rusku, gor když některé signály a činy… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 2. 2018 9:09

re fajt – jsem to tady psal onehdy … Pro schopnost řídit stát, nebo cokoliv ve společnosti, a mít možnost vůbec něco prosadit a udělat, musíte mít sílu věci ovlivňovat ¨- prostě musíte nejprve získat a potom si udržet skutečnou moc. No a potom, máte-li té moci opravdu dostatek, velmi záhy zjistíte, že je jednoduší lidem (větru, dešti i emisím), prostě poroučet, než je získávat přesvědčováním. A tak to jde do doby, než tu moc ztratíte … a získá ji (kritikou stávajících nepravostí) někdo jiný … a tak pořád dokola … Každá moc si pochopitelně chce všemi legálními i nelegálními… Číst vice »

Bety
Bety
16. 2. 2018 9:31

PPK – i já si myslím, že je Roberts tentokrát vedle. Je zajímavé, jak někteří kritici amerických a vůbec západních vojenských zločinů dávají najevo touhu po opravdu velké válce. Nehledě na to, že další světová válka by byla zřejmě i válkou konečnou pro ně a vůbec pro všechny, tak myslím že je zbytečné použít na něco buchar, když na to stačí kladivo. Udržet svět a pochopitelně i svůj stát alespoň v relativním míru je za těchto okolností a pod tlakem neustálých provokací zatraceně těžká práce a jak je vidět uznání za ni se Putinovi dostává dost málo. Mě připadá Blízký… Číst vice »

PPK
PPK
16. 2. 2018 10:15

Bety napsal Udržet svět a pochopitelně i svůj stát alespoň v relativním míru je za těchto okolností a pod tlakem neustálých provokací zatraceně těžká práce a jak je vidět uznání za ni se Putinovi dostává dost málo. Bety – souhlasím. Stejně tak, jako je sociálně rozdělen celý svět na bohaté a chudé, na mocné a bezmocné, stejně tak je i rozdělena židovská civilizace nejen v diasporách, ale zejména v Izraeli. Bohatí a mocní světoví sionisté se nikdy do Izraele neodstěhují, protože opravdové bezpečí a zisky přinášející majetek mají pouze v diasporách. Druhý holokaust zničením Jeruzaléma jako (prý) začátek druhého příchodu… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
16. 2. 2018 12:00

Když Turkomani sestřelili Su-24, tak VKS a flot 8 hodin přeorávaly terén kde se teroristé měli nacházet, a tady prý padly „stovky rusů“ a nic… Po sestřelu Su-25 také mohutná odveta vč. OTR a plochodrážek- a tady furt nic… Jen kecy o „vyměklých rusech před špičkovými amíky“… FAKE NEWS, nic víc. Někdo ZOUFALE potřeboval alespoň virtuálně ukázat STOVKY MRTVÝCH RUSŮ, když už zahynuvší po možné nehodě-nenehodě civilního letadla za památku merdiím nestáli… SILNĚ POCHYBUJI ŽE při tom střetu o němž je řeč PADL JEDINÝ RUSKÝ VOJÁK – příslušních pravidelné armády… Co se týče různých vyjádření na síti „bývalýchxyz“… dle délky… Číst vice »

peter.
16. 2. 2018 20:17

Takto treba odpovedať na špinu MOV :
https://cont.ws/@yazzz/855667

Botičky od Diora
Botičky od Diora
17. 2. 2018 21:07

Co chce Západ: – zahnat hospodářství nejbohatší země světa co nejrychleji do slepé uličky – zadlužit se co nejvíce možně na šílený úrok – utratit peníze na idiotské nikomu nepotřebné projekty – zcela zničit obranný potenciál země – rozkrást co se dá – a hlavně zahnat budoucí pokolení do dluhové kabaly na věčné časy. K poslednímu bodu dodávám, že se po dědictví Jelcina se předpokládalo, že se Rusko nevymaní z dluhů ani za 100 let. Rusko dluhy už nemá. Za Putina je smazalo. Nyní je z nejméně zadlužených zemí, významný věřitel USA a dalších vzorů demokracie, značné zlaté rezervy a… Číst vice »