Retro: Kvíz – Najděte Boeing UA93 na místě havárie

10. března 2010

Záhada – dopravní letadlo, po němž zůstal jen popel, papíry a napůl ohořelý pas údajného teroristy…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
14. 3. 2017 9:02

Byznys je byznys (Doníček podniká v S.Arábii) tak proč by nevyhověl přátelům?) : http://www.hlavnespravy.sk/trump-schvalil-predaj-zbrani-saudskej-arabie/930864 Americké ministerstvo zahraničia schválilo obnovenie predaja zbraní do Saudskej Arábie, ktoré predtým blokoval Barack Obama, hlási The Independent. Dodávky špičkových technológií pre Saudov boli blokované Obamovou administratívou počas posledných mesiacov jeho vlády kvôli porušovaniu ľudských práv…. …Trump pri stretnutí s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom oznámil pokus vytvoriť os arabských štátov, vrátane Saudov a Turecka, keďže je nevyhnutné vykonať vojenskú akciu proti Iránu. Saudovia okrem iného financujú Islamský štát a sú najbližšími spojencami Západu. (Jak říkal Švejk: Válka s Íránem bude, protože Írán je největším nebezpečím pro… Číst vice »

Béda
14. 3. 2017 19:06

https://cz.sputniknews.com/nazory/201703144921941-trezor-cislo-7-CIA-IP-adresa-ruska-policie/

Kyberútok z IP-adresy MV Ruska?

Je tu jeden velmi zajímavý detail — mezi zveřejněnými dokumenty je také velký seznam IP-adres v různých zemích, jichž mohli využívat (nebo už využili) odborníci CIA. Takže situace by vypadala na první pohled tak, že útočili nikoli z Ameriky, ale z jiných zemí. Například, jen bulharských adres napočítali novináři ze Sofie až 150. Patří telekomunikačním společnostem, internetovým providerům, bankám a univerzitám.

Je na tomto seznamu také několik ruských adres. Patří různým oddělením Ruské akademie věd, mj. Mezirezortnímu superpočítačovému centru a Ústavu kosmických výzkumů, a také společnostem MTS, Sibirtelekom, Synterra a dokonce i Ministerstvu vnitra…

Béda
14. 3. 2017 19:09

V prosinci 2016 zveřejnila americká vláda referát, v němž byly uvedeny „podezřelé“ adresy „spojené s ruskými hackery“ — mj. i několik adres bezprostředně v Rusku. Pozorovatelé si přitom všimli, že téměř polovina adres byla nebo je uzly chráněné sítě Tor, což znamená, že jich využívají desítky nebo dokonce stovky tisíc lidí…. Mezi dokumenty WikiLeaks je anketa, kterou musí vyplnit každý pracovník kybernetické rozvědky před zahájením hackerské operace. Uvádí se v ní typ počítačového systému, do něhož se plánuje nabourat, jaké údaje je třeba získat — dokumenty, fotografie nebo video, a také jakého víru se plánuje použít. Je třeba uvést také… Číst vice »