Retro: Nikdy nezapomenu aneb Voličův manifest

25. 10. 2013

Zapomínat by se opravdu nemělo. A proto také nikdy nezapomenu. Nikdy nezapomenu na to, že po listopadu 1989 se náš stát nacházel v téměř praktické soběstačnosti. Nikdy nezapomenu na chuť tehdejších potravin u nás vyrobených. Nikdy nezapomenu, že zde prakticky neexistovali bezdomovci. Nikdy nezapomenu na to, že zloději v té době ve většině případů chodili do vězení. Nikdy nezapomenu na naivní pokus převychovat kriminálníky ideou pravdy a lásky, praktikovanou jejich hromadným propuštěním v podobě Havlovy amnestie. Nikdy nezapomenu na Havlův „sametový projev“ z prosince roku 1989. Nikdy nezapomenu na kupónovou privatizaci. Nikdy nezapomenu na to množství nedořešených kauz hospodářské kriminality. Nikdy nezapomenu na množství promrhaných miliard ze státního rozpočtu. Nikdy nezapomenu na to, jak narůstal státní dluh a na jeho astronomickou výši. Nikdy nezapomenu na to, jak se postupně vytratil majetek státu. Nikdy nezapomenu na statistiky o nezaměstnanosti. Nikdy nezapomenu na to, jak se zvedly ceny nájmů, vlastního bydlení, energií, potravin a léků. Nikdy nezapomenu na to, jak mi mnohé potraviny bez chuti a bez zápachu přestaly chutnat.

Nikdy nezapomenu na výroky o humanitárním bombardování. Nikdy nezapomenu na pokus umístit v Brdech americký radar. Nikdy nezapomenu na vstup do NATO, když už jsme byli venku z Varšavské smlouvy. Nikdy nezapomenu na to, že když vystrčíme hlavu z jedné řitě, musíme ji hned strčit do jiné, která je ještě smradlavější. Nikdy nezapomenu na původní název mezinárodního letiště v Praze! Nikdy nezapomenu na množství lidí bez práce na pokraji bídy. Nikdy nezapomenu na to, že se k nám dovážela levná pracovní síla. Nikdy nezapomenu na to, že Plzeň a další piva jsou česká už jen názvem! Nikdy nezapomenu na to, že jsme jako cukrovarnická velmoc museli začít dovážet cukr. Nikdy nezapomenu na zavřené fabriky, jako byla Poldi Kladno. Nikdy nezapomenu na počty nezaměstnaných a bezdomovců. Nikdy nezapomenu, kdo se těmto občanům nesnažil pomoci a raději je označil za občany méně úspěšné. Nikdy nezapomenu, že nebyl v našem státě dodnes schválen zákon proti lichvě. Nikdy nezapomenu na množství okradených a podvedených důchodců.

Nikdy nezapomenu na snížení kupní síly obyvatelstva během posledních sedmi let! Nikdy nezapomenu, kdo dlouhodobě nezvyšoval minimální mzdu. Nikdy nezapomenu na současný právní systém a (ne)vymahatelnost práva. Nikdy nezapomenu na nesplněné sliby politiků za posledních 24 let. Nikdy nezapomenu na to, že politici potřebují občany pouze před volbami. Nikdy jsem nezapomněl na tupou komunistickou propagandu a nikdy nezapomenu na ještě tupější antikomunistickou pravicovou propagandu, která působí dojmem, že jí stejným způsobem dělají ti samí lidé, pouze se sofistikovanější technikou a metodou. Nikdy nezapomenu na to, že současní antikomunisté mě začali srát víc než kdysi komunisté!

Nikdy nezapomenu, jak se v České republice rozmohla korupce. Nikdy nezapomenu na Nečasovu a Kalouskovu vládu. Nikdy nezapomenu na církevní restituce. Nikdy nezapomenu, že církevní restituce jste schválili v den výročí bitvy na Bílé hoře! Nikdy jsem nezapomněl, že po bitvě na Bílé hoře byl konfiskován majetek české šlechty. Nikdy nezapomenu, jak končí politické projekty podnikatelů ve vládních koalicích. Nikdy nezapomenu, že lidé, kteří se omlouvají kariérou, zůstávají kariéristy pořád, většinou navždy. Nikdy nezapomenu, že pravicové strany, žádající druhou, třetí šanci, mi připomínají gamblera, který prosí lidi o peníze a jen co je dostane, tak je znova narve do forbesu. Nikdy nezapomenu, o čem zpíval Karel Kryl před revolucí a jak jsou jeho texty nadčasové pro dnešní globální svět. Nikdy nezapomenu, o čem zpíval Karel Kryl po revoluci a jak jsou jeho texty pravdivé. Nikdy nezapomenu, jak jeho písničky nenávratně mizí z YouTube. Nikdy nezapomenu na to, jak zpíváte jeho texty pouze, když se vám to hodí do krámu a do volební kampaně! Nikdy nezapomenu, jak svojí hysterickou antikomunistickou kampaní polarizujete společnost a připravujete malé strany o hlasy voličů! Nikdy nezapomenu na to, jak mě jejich Dukátová eminence kardinálně otevřela pragmaticky oči a inspirovala napsat tento svůj soukromý a skromný voličův manifest! Nikdy nezapomenu, jak jsem na první místo v otázce, co chci, dal pragmatickou volbu, co nechci na úkor ideálů! Nikdy nezapomenu, že v současné době je menší zlo věřit současný komunistům než těm bývalým, kteří v rámci parazitní kariéry změnili hostitele. Nikdy nezapomenu na to, že politici jsou placeni z daní voličů a jsou tím pádem jejich zaměstnanci! Nikdy nezapomenu na to, že pokud mě ony dvě levicové strany, které jsou pro mě volitelné, začnou štvát a mé velmi skromné očekávání voliče zklamou, tak příště můj hlas už v urně nenajdou.

Malým stranám s dobrou ideou a špatným politickým marketingem, což je vypovídající o tom, že nemají za zády bohaté, lobbující sponzory s vlastními ekonomickými plány, se omlouvám. Nezapomenu na Vás v komunálních, krajských a senátních volbách!

Před volbami opravdu zapomínat nehodlám a nechci. Věřte mi, milí politici, že až budu vhazovat volební lístek do urny, tak jsem na vás opravdu nezapomněl. Byl bych sám proti sobě…

P.S.: A nikdy nezapomenu dát volební lístek do obálky. Takový tele opravdu nejsem!

5 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 11. 2020 19:02

Široké masy obyvatelstva mají omezenou schopnost porozumění a neomezenou schopnost zapomínat.
Sentence Marxe a Engelse: „Nyní víme, jakou roli hraje hloupost v revolucích a jak darebáci přesně vědí, jak ji šikovně zneužívat“

idiotronic
idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
22. 11. 2020 7:05

Tak na tohle se byly podívat i školní děti. Takže proti zapomínání se dá něco udělat. Ten pán na obrázku se jmenuje Zdeněk Mateiciuc a když dav v rámci Konce dějin nastolil svobodu tím, že demokraticky rozmlátil sousoší Gottwalda a Stalina (ten Stalin byl asi poslední v ČSSR),ten pán posbíral části (hlavy byly kilometr daleko) a dnes má díly na svém pozemku. Podrobnosti najdete přes Google (Mateiciuc Stalin Gottwald Odry).

SAMET.jpg
zart
zart
Reply to  idiotronic
22. 11. 2020 10:58

Ten pán je určitě odvážný frajer. Má rozhodně kuráž a odvahu. Jde mu spravedlnost, kulturní revoluci a nezastírání „omylů“ dějin. Prosím vás, nevíte, proč to neudělal před rokem 1989? Nekouká mu z levé kapsy červená stranická knížka? Nemá na svém pozemku také i hlavu Hitlera?

idiotronic
idiotronic
Reply to  zart
22. 11. 2020 13:49

Ten pán pomníku hlavy neurážel.Přes Google se dostanete jak k textu o sousoší, jeho slavnostní instalaci před byvším zámkem – fotografie z archivu pana Zdeňka Mateiciuce – (zámek vyhořel – viz
http://www.hrady.cz heslo Odry) i k údajům o firmě, kterou vede , články z roku 2014. K historii patří i rozkradení bronzových tabulek , ovšem dnes již máme umělohmotné, ty nikdo nezpeněží. I dnešek je součástí historie.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
22. 11. 2020 18:42

Mám za to, že brzy budou opět lítat (h)lavičky.
Dříve, než si myslíte :-)